What's new

HIDRÓ TÁJGER

Status
Not open for further replies.

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
olyantotth? ?


iu
 

Solon

Well-known member
Nem tudom mit segít, de f?t?kábeles f?téseknél beltéren 120-145 W/nm-el szoktunk számolni, de ott telifedés van. Szóval itt lehet nem fog sokat kapcsolgatni a termosztát.
 

Széklet Nagyúr

Active member
Hát a sátorf?tés ( ahhoz szerintem kevés ) rossz kifejezés volt részemr?l, inkább szántam ezt a ketyerét arra, hogy a növényzet közvetlen közelében optimális szinten tartsa a h?mérsékletet.

Egy ilyen viszont bepirítana rendesen ( jó vastagon összetekerve )

Amúgy nemrégiben találtam ilyen padlóf?téshez használt INFRA F?T?FIM -et. Ez mennyire lenne alklmas optimális értéken tartani a sátor klímáját ?
 

Tauberbischofs

Active member
Hát a sátorf?tés ( ahhoz szerintem kevés ) rossz kifejezés volt részemr?l, inkább szántam ezt a ketyerét arra, hogy a növényzet közvetlen közelében optimális szinten tartsa a h?mérsékletet.

Egy ilyen viszont bepirítana rendesen ( jó vastagon összetekerve )

Amúgy nemrégiben találtam ilyen padlóf?téshez használt INFRA F?T?FIM -et. Ez mennyire lenne alklmas optimális értéken tartani a sátor klímáját ?

A f?t?film fasza, csak alá-felé tömeget kell rakni, mondjuk téglából, meg a filmet is jó habarcsba ágyazni, hogy közvetítse a h?t.
Tömeg nélkül folyamat menne.
Meg ha már itt tartunk a szell?zést is kombinálni kellene a f?téssel valami kétutas termosztáttal. Ilyen stc vagy hasonló izével.
Meg jó lenne ha a sátor se sátor lenne hanem valami felf?thet? szilárd tömeg.
Vidám, nem?
A bendzsós hitler megvan? Azt kérném. Vagy trapézmenet geometria adattáblát. Mindegy.
:cathug:
 

Széklet Nagyúr

Active member
A f?t?film fasza, csak alá-felé tömeget kell rakni, mondjuk téglából, meg a filmet is jó habarcsba ágyazni, hogy közvetítse a h?t.
Tömeg nélkül folyamat menne.
Meg ha már itt tartunk a szell?zést is kombinálni kellene a f?téssel valami kétutas termosztáttal. Ilyen stc vagy hasonló izével.
Meg jó lenne ha a sátor se sátor lenne hanem valami felf?thet? szilárd tömeg.
Vidám, nem?
A bendzsós hitler megvan? Azt kérném. Vagy trapézmenet geometria adattáblát. Mindegy.
:cathug:

picture.php
 

Széklet Nagyúr

Active member
Megtörtént a harmadik topolás, elméletileg még egy supercropping meg némi szisztematikus felkopasztás oszt kapcsolok.
Megmondom öszintén az új képz?d? csucsok jelenlegi formációja valahogy adná, hogy legyen még egy topping, hogy megvalósítsam az el?z? körhöz tervezett 4 X 4 -es felállást 16 vezérszárral, az egyetlen probléma ezzel csak annyi, hogy egy ilyen fromáció elég körülményessé tenné az állandó ki-be pakolgatást a merítgetéseknél. Majd meglátom, hogyé alakulnak az új csocsk aztán az alapján elöntöm.

EC ezuttal 1.71 illetve kb egy hete átálltam a napi kétszeri merítgetésre. Virágzásban úgytervezem háromszor fogom emígy etetni, egyb?l lámpagyújtáskor aztán rá négy illetve 8 órával egyzser-egyszer.
:skiiing:

picture.php


picture.php
 

Széklet Nagyúr

Active member
Lájtos kopasztás ( két három naponta lecsíptem egy-egy levélpárat, elméletileg ennyi nem befolyásolja túlzottan a növény közérzetét, de ha túl sokat nyirbálsz le egyszerre, azzal úgy lesokkoljatod, hogy végleg megáll a növekedésben - elméletileg - ) illetve a tervezett supercropping után, aztán, hogy lessz még egy topping majd eldöntöm az alapján, hogy hogyé eszmél vissza a tördelésb?l.

:skiiing:

picture.php


picture.php


Meg közbe befigyeltek önkéntes lakásfoglalók, ártani nem ártanak, viszont ha kell?képpen bealgásodik akkor a topfídet el lehet felejteni, meg a felszín légátereszt? képessége is nagyjából nullára redukálódik ( Mivel merítgetéssel etetek alulról így a topfeedelés problémája megoldva másrészt ugye mivel nem egy tömör k?zetgyapot tömbr?l van szó hanem ilyen cafatkákból osszehányt hézagos közegr?l illetve ugye a közeg nem csak a felszínr?l kapja a leveg?t hanem gyakorlatilag mindenhonnan így egyik esetlegesen felvet?s? ?rpbléma sem para, másrészt így fullos patakparti algáskavicsos flesst ad a kertnek szóval megint van mit csorgó nyállal bambulni ha beállva mertígetek )
 

Széklet Nagyúr

Active member
Azok ott legalul a virágzás második hetére ugyis ki lettek volna pusztítva aztán inkább kezdem mosta ritkítást kicsr?l kicsire, minthogy egyzserre húzzak le mindent, oszt jól szarrá sokkoljama növényt.
 

Széklet Nagyúr

Active member
Fürdetem a mamát, meg mint látható a leszupercroppingolt szárak pár óra leforgása alatt mind visszanyomorultkodak a fény felékivéve még jobb fent, ott lehet drasztikusabb voltam a többinél.

Legutóbb amikor a l?ré jó öt nap használat után megint kezdett átmenni iszapszagúba ?rítéskor észrevettem, hogy lerakódott ilyen feketésbarna kulaszer? iszapréteg itt-ott a perforációk mentén, aztán közelebbi szaglászás után kiderült, hogy a napokig az álló vízben leöleped? floranova ilyen csuvába összegyült oszt ott a nyálkás szarban létrejöhetett ilyen anaerobikus környezet és innen a kulaszaga a lötyinek ( valószínösíthet?leg ) meg mióta napi 3- 4 szer jól megkeverem a cumót ( ahányszor a kert közelében ólálkodok ) azóta semmi szaga, még három nap elteltével se.

Másrészt kezdek er?ssen hajlani rá. hogy megcsinálom a 16 f?szárat, akkor viszont majd kikell találnom valami bambuszszárakat mell?z? összerögzítési módot, hogy határt szabjak a szamaszét d?löngésnek amikor majd azokra a lófasz nyeszlett vékony száraira elkezdi felpakolni a terhet a zeller, meg vlószinüleg az akkori szupercroppingolást követ?en azonnal kapcsolok majd 12/12 -re , hogy valamennyit legyaluljak az azt követ? intenzív növekedéb?l miel?tt kibassza nekem a sátor tetejét, de lehet már ígyis kés? és mind meghalunk ).

Meg tigrisest nem találtam de itt van egy oroszlános, kulázás közben olvasós, 432 herzen binaurális ürülék lágyító elektronikus huhogás. Ez nyomatom most a muskátlínak, ha nekem segít koncentrálni ( amúgy tényleg van benne valami, amkor ezt halgattam a háttérben kábé fullosan kizárt mindent az agyamból ami nem a közvetlenül el?ttem zajló dolgokkal volt kapcsolatos, kábé csak azzal foglalkoztam amit csinálok és minden másról elfeletkeztem - ) akkor nagy valószínüséggel a nöényt is serkenti majd a hatanyag koncentráció kiizzadásában, hátha ezúttal sikerül majd tényleg felvenni a kapcsolat hipertér beli entitásokkal - mondjuk ahhoz valószínüleg már gomba kéne -.


pirate.gif


[youtubeif]RYcaG64JkqM[/youtubeif]

picture.php
 
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
Nagyjából 3 napba tellett, hogy fullosan feléppüljön illetve er?re kapjon a növény a tördelésb?l.
Ugydöntöttem fixen megyek tovább 16 f?szárral ( a józan ész azt diktálná ugye 8 b?ven elég, viszont nekem személyszerint a termesztés magtól végeredményig legalább akkora tripp mint maga a füstölés úgyhogy gondoltam ha már úgyis megörökítem a m?veletet az utókornak akkor ne papírforma szerinti rublikák strigulázásáról szóljon a thread hanem legyen benne némi izgalom, úgyhogy legyenek szívesek kössék be magukat, kakilni-pisilni nem állunk meg sehol, vécé meg csak egy van, az is le van lakatolva, a kulcs meg nálam - ezt csak azért, hogy szokják a lassan ismét ránkköszönt? proletárdiktatúrát hehhe - ) viszont az eddigi tapasztalatokból kiindulva, már a soronlév? topolás után kapcsolok 12/12 be, az azt követ? lst-t illetve tördelést meg már preflóveringben fogom elkövetni így remélhet?el sikerül elkerülni majd, hogy ki kelljen ollóznom a sátor tetejét.

Másrészt beszerekeztettem illetve sikerrel teszteltem egy új koncepzió szerinti légkeringet? rendszert ( ami lényegében az el?z? körben alkalmazott 8cm-s pcventi meg egy méretre vágott baromfiudvarból menekített pvc csövet takar ) egyenl?re még nem üzemel, mivel - szerintem - vegben még fölösleges a légkeverés, mármint biztos vannak el?nyei - er?sebb szárak a folyamatos lengedezés miatt - viszont amennyire én tudom az állandó légmozgás száritja a leveg?t a növény körül aztán a megfele? párartalom véleményem szerint fontosabb minthogy a muskátli lenyomjon szkanderban úgyhogy majd el?virágzásban bekapcsolom - meg addigra beépítem még két haverját is, mégegyet alulra illetve egyet felülre -.

:skiiing:

picture.php


picture.php


picture.php


Fle-le mozgatható, csak épp a kávét nem f?zi meg.
 

Széklet Nagyúr

Active member
Letoppoltam a növényt illetve a 12/12 re kapcsolással járó procedúra is lezajlott ( fénycsere, f?tés kiszerelése ) az oldalsó ventillátort egyenl?re még nem kapcsolom be, nehogy hasmenése legyen a zellernek a hirtelen páratartalom csökkenést?l, majd rázúzom, ha kezdi tologatni a virág kezdeményeket ( megakkor a többit is beszerelem mellé ).

Marshydro tsw 2000 még 110 wattra ledimmelve is lényegesen több h?t ad le mint az optic így lehuzogattam a befúvó/kiszívó ventikr?l a lownojz adaptereket ( lekorlátozza a ventik fordulatszámát 900 rpm-re így kb tizenakárhány decibellel susog a kütyü viszont ezzel a légszállítási hatékonysága is csökken, mondjuk normális esetben egy ekkora sátorhoz ígyis b?ven elég - ) hogy kitúrja az esetleges h?többletet miel?tt megf?l a zellerem.

Ehy-két napig még maradok a kétszeri etetésnél, aztán ha már láthatólag beindult akkor átállok a háromszori merítgetésre.

:skiiing:

picture.php

Perpillanat ~480 ppfd-t zabál a zöld, nem akartam egyb?l rápírítani 900-at, amúgy - még a fény jelenegi pozíciójában is ( kb ha nagyon muszáj a sátor kilukasztása nélkül is tudok még 20 cm emelni rajta ) - ha fullosan belen?l a lámpába akkoris max 1000 ppfd éri majd amit egy trópusi szatíva elméletben gondnélkül megzabál.

picture.php


Egyenl?re nem lst-ztem széjjel a dzsumbujt, mivel az így esetleg alulra kerül? frissiben fejl?d? vezércsúcsok valószínüleg a núdusz mellett átfordulva próbáltak volna a fény felé törni ami eléggé megnehezítette volna a kés?bbi rendezgetésüket, meg ugye a fejl?désben is visszább mardnának a többihez képest. Hagyom egyenl?re hadd alakuljanak, aztán majd kés?bb b?vészkedek velük.
 
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
stand-back-theres-science-in-this-shit.jpg


Rittyentettem némi kalkulációt a lámpa hatékonyságáról ( 110 watton, normális esetben 300 watal túrja ) lux méter meg onlájn kalkulátor segítségével, az ábrán láthat? hozzávet?leges számértékek umol/s/m2-ben értend?ek. ( ennél még kb 17 cm-t tudom feljebb emelni a pilácsot ).

Valahol olvastam, hogy ledek alatt a nagyob fénys?r?ség miatt a növény hajlamos több kálciumot iletve magnéziumot zabálni ( ar?sebb led fényre váltás alkalmával hajlamos cal/mag hiánytüneteket produkálni, mint ahogy az legutóbbi körben is el?fordulhatott, csak akkor én hipósodásnak néztem ) úgyhogy a szokásos keser?só/szilikát lombtrágya mellett nyomatok 1ml Fitohorm nitrátmentes kelatizált kálciumot neki ( kb 8 liter lötyibe mártogatok ) ez kb pótolja az esetlegesen felmerül? igényeket, viszont remélhet?leg még nem okoz túladagolást.

Itt jegyezném meg, hogy a megfelel? szárítás a jól id?zített szüret után kb a második legkritikusabb feltétele a min?ségnek ( érlelést annyira nem lehet elbaszni, ha a szikkasztás rendben van ), itt az éppen dészmált bef?ttesben a folyamatos nyitogatés miatt még tovább száradt a zöld ( érezhet? különbség volt nedvesség tartalom terén a két hét el?érlelés után frissiben csipegetett cucc meg a mostani között és amíg a korábbi is megcsinált mint a szart ez rednberakott úgy ahogy már emlékezet óta nem voltam beállva meg tovább is tartott.


:skiiing:

picture.php


picture.php


T?zegben legalább 2-3 nap mire topolás után bármi fejl?dést mutat a zeller, ez meg már egy nap után gyarapodik.
 
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
Alakul a szimetria ( elején kapott lst-n, meg a supercroppingon kívül nem csináltam vele semmit oszt nézzoda ) meg a mai napon átálltam a 3-szori etetésre.

:skiiing:
picture.php
 

Uzsidoboz

Well-known member
Rendszeresen követem a naplót és rendszerint ugyan az a kérdés fogalmazódik meg.
Ha a gyökérzet kimászik a lyukakon és beleér a drénbe vagy mikor visszakerül a csepeg?re nem károsodik attól a gyökérzet? Vagy mivan akkor ha elkezdi ben?ni a külsejét a tejfeles doboznak érdekelne nagyon most látok elöször hasonlót
És látok benne potencijált a kipróbálásra :good:
 

Széklet Nagyúr

Active member
Hát ez a 16 csúcs jó gyorsan összejött. Gratula.

Készen vetted ezt a kockázott gyapotot, vagy csináltad?

Német amazonról vettem GROW CHUNK-okat ( mondjuk most perpillanat nem rendelhet? ) aztán ezeket daraboltam tovább ameddig volt hozzá türelmem. ( itt jegyezném meg - aki esetleg még nem ismeri a k?zetgyapotot - keszty?t, maszkot viseljen ha gyári csomagolásból el?kotort cuccal játszik különben hányás lessz a vége, illetve az összenyomkodását is illik kerülni, különben tönkrevágod a cumó bels? szálszerkezetét - er?teljesen csökken a hatékonysága -).
Meg azóta néztem ilyeneket :

MAPITO

[youtubeif]3Sa1IIgmtqY[/youtubeif]
Mondjuk ennek a "small plants big buds" dolognak több köze van a genetikához mint a közeghez - szerintem -, viszont azt tökéletesen szemlélteti, hogy életképes a dolog ( lényegében ugyanaz mint a k?zetgyapot, még el?készíteni is ugyanúgy kell ).

PLAGRON EURO FOAM

Ez az utóbbi inkább t?nik valami újrahasznosított csomagolóanyagnak. Majd ha kifogytam a grodan cafatokból szerintem ezekkel is teszek egy próbát.

Eddig kb 300% meg vagyok elégedve k?zetgyapottal, ami hátrányt fel lehet róni a számlájára az az algásodás ( mondjuk ez nekem eddig nem okozott problémát ) de erre is létezik megoldás, illetve, hogy nem újrahasznosítható meg nem bomlik le ( mondjuk több helyen olvastam, hogy használat után szétszedik aztán bekeverik a kerti virágágyásba - javítja a tlajszerkezetet, mondjuk ha túl sokat keversz földbe, az okozhat ph problémákat - szerintem - lévén hidro kultúrához való közeget keversz talajhoz, kábé úgy m?ködhet mint amiikor kúkuszt kevernek fölbe talaj javítónak - )

Rendszeresen követem a naplót és rendszerint ugyan az a kérdés fogalmazódik meg.
Ha a gyökérzet kimászik a lyukakon és beleér a drénbe vagy mikor visszakerül a csepeg?re nem károsodik attól a gyökérzet? Vagy mivan akkor ha elkezdi ben?ni a külsejét a tejfeles doboznak érdekelne nagyon most látok elöször hasonlót
És látok benne potencijált a kipróbálásra
good.gif

Hát szerintem csak akkor n?ne ki a gyökérzet alul a lukakon, hogy ott folyamatosan folyna ki a lötyi ( mondjuk annak ellenére, hogy k?zetgyapottot szinte lehetetlen túllocsolni, nem ajánlott állandóan nedvesen tartani - pl 24/7ben csepegtetni - egyrészt a növény se fog úgy fejl?dni, a gyökérzet is kiszolgáltatottab lesz a betegségekkel szemben illetve ha állandó tocsogásnak van kitéve a novény hajlamos elrohadni a szár tövénél, szóval mindig kell hagyni valamennyire kiszáradni, aztán ahogy fejl?dik a növény úgy öntözöl egyre gyakrabban, ( igazából még énis csak kísérletezek a dologgal ) )
Nézzél utána AIR PRUNING - nak, lényegében ugyanúgy viselkedik a gyükérzet ez esetben is mintha sima talaj/t?zeg/kókusz - airpot kombót használnál, a gyökér ugye amikor eléri a kosár falát/alját a likak miatti oxigén dús közeg hatására dehidratálódik a csúcsánál oszt a f?gyökésrszálból új mellékszálat növeszt helyette ( ami brutál gyökérstruktúrához vezet ) másrészt köszönhet?en a leveg?s közegnek a gyökérzetet támadó gecik se tudják megvetni a lábukat.

Normál kosár esetében, amikor a gyökérzet eléri a rendelkezésre álló közeg szélét szépen elindul a kosár fala mentén körbe-körbe egésszen addig amíg körbe nem zárja a közeget, aztán ebb?l lessz a gyökérrohadás meg a többi nyavaja.
 
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
Kapott megin lst-t a bébi ( gondoltam még most nekiállok szétigazgatni amíg kezelhet? és nem kell dzsúdó fogásokkal jobbelátásra bírni ), etetést módosítottam annyiban, hogy ezentúl nem keléskor illetve azt követ?en négy illetve nyolc órával merítek, hanem lámpagíújtáskor, hat órával kés?bb illetve oltás el?tt.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top