What's new

Haideți la săpat ! Outdoor 2023

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
cum adica ??
storci lamaia la radacina sau cum ?? :muahaha:


Baga si tu cat folosesti , cum folosesti ? Fii un pic mai concret! Detalii!

Stiu ca nu vrei sa spui acum secretul la toata lumea ! :muahaha:
Glumesc bineinteles!

Spart ... :joint:
 

babygrower1

Well-known member
sare de lămâie in apa pana când am ph u dorit.. nu dau mai multe detalii ca după furați arta lu baby :joint: a primit aceasi nutrienți ca restu in flower agro natura la început guano, alge marine si cenușă de palmier dar ea e singura care are problema asta
 

babygrower1

Well-known member
E1B23B2E-F721-4ED5-B477-280CA685E531.jpeg

95718FA9-7288-4952-8391-4DB2E28669CD.jpeg

se anunta brazi la toamna :sasmokin:
 

weedrulzz

New member
Salutare am si eu o nelamurire,sau mai multe,am 4 clone NL fem tinute 24/0 de aproximativ 1 luna, alternez soarele + lumina artificiala pe perioada de noapte ,le mut de colo colo zilnic,ele cresc exploziv de 2 saptamani.
In conceptia mea ma gandeam sa tot le mut de colo colo pana la jumatatea lui august ,si atunci sa le las out pana la final.
Ar fi ok?
Intra in flower daca le las afara si pe timp de noapte de acuma? Sau scad treptat ciclul de lumina artificiala pana coincide cu cel natural si le scot dupa?
 

weedrulzz

New member
Sunt nelamurit pentru ca mai am 12 plante din bagseeds preponderent sative dupa frunze scoase out la 1 Mai dupa o luna de veg 24/0 care infloresc de 2 saptamani aproximativ....stiam ca ele trebuie sa vegeteze pana cand ciclul de lumina scade sub 12 ore.
De ce au intrat in flower asa de repede? Care ar fi aproximativ luna in care ar trebui sa intre in flower?
Sunt cam ruginat pe partea cu out-ul,au trecut ceva ani...
 

budstealth

Active member
Sunt nelamurit pentru ca mai am 12 plante din bagseeds preponderent sative dupa frunze scoase out la 1 Mai dupa o luna de veg 24/0 care infloresc de 2 saptamani aproximativ....stiam ca ele trebuie sa vegeteze pana cand ciclul de lumina scade sub 12 ore.
De ce au intrat in flower asa de repede? Care ar fi aproximativ luna in care ar trebui sa intre in flower?
Sunt cam ruginat pe partea cu out-ul,au trecut ceva ani...
Daca ai oferit lumina ziua apoi ai continuat cu lumină artificială deci aproape tot timpul lumină...plantele vor intra in floare in momentul in care oferi mai putin de 14 ore de lumină zilnic. Daca strainul tau are o perioada lunga de inflorire as sugera sa le scoti de la inceputul lunii august.Inflorirea plantelor la 12 ore , este un mit el este de fapt un program convenabil pentru cei ce cresc indoor , deoarece ofera un raport bun intre economisirea energiei electrice , calitate plus cantitate muguri , dar asta nu inseamna ca ele nu vor inflori ssi la mai mult de 12 ore de lumină......mai ales in cazul acelor plante care pe peroada de vegetatie au fost expuse la un program foarte lung de lumina.Modificarea brusca la mai putin de 14 ore induce inflorirea😁
 

weedrulzz

New member
Daca ai oferit lumina ziua apoi ai continuat cu lumină artificială deci aproape tot timpul lumină...plantele vor intra in floare in momentul in care oferi mai putin de 14 ore de lumină zilnic. Daca strainul tau are o perioada lunga de inflorire as sugera sa le scoti de la inceputul lunii august.Inflorirea plantelor la 12 ore , este un mit el este de fapt un program convenabil pentru cei ce cresc indoor , deoarece ofera un raport bun intre economisirea energiei electrice , calitate plus cantitate muguri , dar asta nu inseamna ca ele nu vor inflori ssi la mai mult de 12 ore de lumină......mai ales in cazul acelor plante care pe peroada de vegetatie au fost expuse la un program foarte lung de lumina.Modificarea brusca la mai putin de 14 ore induce inflorirea😁
Am 4 clone de Northen Lights care ma interseaza in special,celelalte ce o fi o fi,clonele stau 24/0 doar ca sunt destul de mici si daca ar inflori acuma nu ar produce prea mult ,de asta le tot mut ziua la soare si noaptea la bec,ma gandeam pe la un 10 august sa le scot out de tot,la interior 70 de zile de flower au fost gata ...sau sa le scot la inceputul lui septembrie si sa sper ca termina pana la 1 noiembrie? anul trecut am avut vreme buna de out inclusiv toata luna noiembrie....sunt cam incedis,ceva sfaturi? o marime de ghiveci final? momentan stau in ghivece de 4 L
 

Latest posts

Latest posts

Top