What's new

Готови ли сме с разсада за сезон 2010?

g0vnaa

ICE Cream eater
Veteran


Най-новият ми разсад :Д
Иначе това е може би най-доброто ми растение от тази година.
Нисичко е, okolo половин метър.

picture.php
 
E

EverLast

А тая картинка много добра! А какъв е сортът? Даже си го тренирал!
 

g0vnaa

ICE Cream eater
Veteran
Ми сорта е случайна семка..
Имах 5 феминизирани 3 умряха от някакъвви тъпи грешки, 2 живяха 1 месец и някой ги намери...
Останаха ми само тия рандом семки.
Около 1 Окт някаде беше, а снимката е от седмица + 3-4 дена преди това. :thank you:
 
P

piankata

Едно питане към компетентните ...От торфа/от магазина/ съм забелязал,че се въдят едни дребни кафеви буболечки, та вредни ли са за растенията??...Аз ги трепя с Райд но още се чудя какви са тези гадинки..
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Аз използвам торф за саксииките за разсад и досега не съм имал буболечки, но то торф всякакъв продават. Може би влажността е повече отколкото трябва. Пробвай да оставяш повъхността на почвата да изсъхва добре преди да поливаш. Сухата почва едва ли ще им хареса.
 
P

piankata

То не е точно торф, а няква чешка смеска ама си е пак като торфа...И миналото лято ми се въдеха буболечки ама като пръсна с райт и до там..А сега пуснах няколко "тракииски труженички" да има за 2011 за разсад и пак гледам буболечета се пръкнали..:dueling:
 

_Ina_

Active member
Veteran
a raida kak се отразява на растенията? Аз си взимам една от Практикер или от Хит,която много добра работа върши с доста перлит е сега събрах тор от прилеп за пръв път:)
 
P

piankata

Аз пръсвам много внимателно.Само да близне повърхноста на почвата и те за час-два изчезват.Естествено пазя да не напръскам стеблото на растението. :)
 

_Ina_

Active member
Veteran
преди като взимах чернозем и тн го печах във фурна на 80 градуса. предполагам че и торфа може преди да го ползваш да го опечеш,но не съм сигурна.
 

damyanek

Member
преди като взимах чернозем и тн го печах във фурна на 80 градуса. предполагам че и торфа може преди да го ползваш да го опечеш,но не съм сигурна.

много лошо нещо е това да се изпече почвата...съсипва всички микроорганизми които играят основна роля в разграждането на веществата :tiphat: мисля и други ще ме подкрепят в това мое мнение...а и доколкото съм чувал миризмата е ужасна :jump:
 

_Ina_

Active member
Veteran
да,миризмата е като от пресен гроб хаха:) Еми аз престанах да я пека понеже не ми се занимава. това за печенето го бях прочела в книжката за канабиса,която я е виждал всеки. даже пишеше маи че е препоръчително,а то...
 
E

EverLast

Инче това да не е тая малка книжка "Марихуаната инфо"? Аз я имам преди повече от 10год ми я бяха подарили.....тя е пълна пародия на гроу гайд хахахахахах трябва да ви извадя някой текст от нея....:D
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Толкова ли е фатално измирането на микроорганизмите? Като има влага, пак ще се развият (спори и бактерии има навсякъде), за разлика от яйцата на гадините, които трябва да идват нови буболечки да ги снесат пак.
А колкото до захарите - съмнява ме, че под "печене" се разбира овъгляване... 150*Ц за 15 минути едва ли ще разградят повече от 10% от захарите...
Стерилизирането на почвата може и да има недостатъци, но си струва ако в нея има яйца на паразити.
 

damyanek

Member
аз използвам калиев перманганат за тази цел...

а иначе искам да попитам за нещо което не ми се беше случвало до сега листата ми се набръчкаха и се свиха яката надолу,даже на места половината на листото като че ли не е развито добре...четох ,че се образува предимно от дефицит на Калий или на други миркроминерали които са от по редките като цинка и т.н.

искренно се надявам да е само това а да не е някоя болест :ying: мисля си така защото имам 4 растения...в еднакви саксии,почва и използвам еднакви добавки за да ги поливам...но само това стана така :bump:

снимах с телефона така ,че малко е трудно да се види добре... :dance013:

 
P

piankata

Е това е "тракийска труженичка подобрена" /надявам се да е труженичкА/

496972.jpg
 

_Ina_

Active member
Veteran
damyanek:a така ли си растеше от малко или после стана? много странно. аз имах едно такова много грозно от малко и стана херми,затва питам. И аз имам малък проблем с едно от моите,но сега нямам време да покажа за кво става дума. имам чувството че нещо с прилепската тор му направих тия дни. Everlast:това беше първата книжка,която видях. преди 3,4 години маи беше като се мъчих за пръв път и нищо не направих:)пишеше че трябва да ги сложиш на 8 часа светлина за да цъфнат.
 
Top