What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Galerie-Cukrarna u Sensiho

Mightyka

Active member
Veteran
Problém bych neviděl ve femkách, spíš nedostatečný selekci (breeding s geny náchylnejma na hermení) a testování. Já jsem dostal od Jajdy jednu kytku Ghost OG x Triangle Kush, femka od Raredankess a je čistá a musim říct, že ani vedle PK či True OG nevypadá zahanbeně.



Můžeš mě navést někam, kde Chimera popisuje jak dělá femky? Z genetickýho hlediska jsem si skoro jistej, že způsob vyprovokování samice k samčímu fenotypu nemůže mít vliv na sklony k hermafrodismu. Nicméně na množství a životaschopnost pylu to mít vliv bude určitě.
 

sensi23

Active member
Veteran
Problém bych neviděl ve femkách, spíš nedostatečný selekci (breeding s geny náchylnejma na hermení) a testování. Já jsem dostal od Jajdy jednu kytku Ghost OG x Triangle Kush, femka od Raredankess a je čistá a musim říct, že ani vedle PK či True OG nevypadá zahanbeně.



Můžeš mě navést někam, kde Chimera popisuje jak dělá femky? Z genetickýho hlediska jsem si skoro jistej, že způsob vyprovokování samice k samčímu fenotypu nemůže mít vliv na sklony k hermafrodismu. Nicméně na množství a životaschopnost pylu to mít vliv bude určitě.
Já si taky myslím, že je to v nedostatečný selekci.. Měl jsem 2 pakly..jeden (taky od jajdy) jsem dal minulý kolo a hermy ze všeho..Druhej koupenej jsem dal teď do roundu.. Jasně jsem si myslel, že jsem to minule asi přehnojil a tím pádem vystresl a vyvolal to hermení.. Teď jsem to nepodcenil dal to na biotabs..Jsou zdravý,jak v bavlnce a i druhej pakl z ůplně jiného zdroje (jajda kupoval v zahraničí, já v Česku) se zhermil 9 dnů od přepnutí.. všechno..saniho genetika a mahuv blue diesel bez problémů..Zaujaly mě teď nové barneys releasy..plus purple punch x dosidos od philosopher.. takže příští kolo už mám jasně dané..povede to stará dobrá g13 haze a snad už bude vše bez problémů..Bio tabs se zatím jeví,jako top co jsem.doposud zkusil.. horší je ta cena..Keep u updated a mějte se krásně
 
Last edited:

MAHA KALA

atomizing haze essence
Veteran
jaká selekce prostě na to použil skywalker og a jeho neville´s wreck. a ten neville´s wreck používá ve více crossech, to by muselo prakticky všechno, kde je neville´s wreck, muselo zhermit. je zajímavé, že pokud používá samce neville´s wreck, tak žádné takové problémy nanastanou.. takže pro mě je to jasné riziko, které femky dělané skrze typické násilné metody přináší. hej majtyka, nevidim důvod, proč by to zveřejňoval.. pokud ho znáš osobně, sdělí ti to.. pokud ne, smolík. ja to určitě zveřejňovat nebudu, když on sám nechce.. čus. edit: a pokud něco zhermí, je to vždy phenotyp a phenotyp = genetika + prostředí, čili prostředí, půdní atd. má na to neoddiskutovatelný vliv, není o čem diskutovat..
 

Mightyka

Active member
Veteran
Jaká selekce? Selekce parent generation. Hodně zjednodušeně: Alespoň jedna z těch samic si musí nést recesivní alely, který způsobujou náchylnost k hermafrodismu. To, že nezhermí vše s čim je kříženej Nevilles wreck je daný kombinací recisivních a dominantních alel. V jiný kombinaci může převládnout dominantní alela druhýho rodiče, která tyhle znaky nenese. S tim N.w. samce to zajmavý vůbec neni. To, že nepřenáší do potomstva hermafroditní znaky je daný tim, že sám nejspíš bude mít tyhle alely "čistě samčí" a zároveň dominantní. Takže tyhle "násilné" metody by na to v podstatě mít neměly. Ten druh si to ve svym genofondu nese, otázka je, jak moc se dostaly tyhle znaky do popředí postupnou domestikací, když přírodní výběr nahradila lidská selekce.

Co se týče reversu, tak jsem myslel, že to má někde zveřejněný. Jen mě zajmalo jak jinak, krom světelnýho nebo chemickýho stresu se toho dá docílit, tot vše.

No co se týče tvého dovětku, tak doufám, že jsem to vysvětlil dost jednoduše, abys pochopil, že tak snadný to neni. Genotyp (genetická výbava) určuje jak moc se dá ovlivnit phenotyp (geny + prostředí). Něčemu pak stačí malej stres a něco potřebuje fakt záhul, aby to zhermilo.
 

newhousegreen

-.-
Veteran
Jaká selekce? Selekce parent generation. Hodně zjednodušeně: Alespoň jedna z těch samic si musí nést recesivní alely, který způsobujou náchylnost k hermafrodismu. To, že nezhermí vše s čim je kříženej Nevilles wreck je daný kombinací recisivních a dominantních alel. V jiný kombinaci může převládnout dominantní alela druhýho rodiče, která tyhle znaky nenese. S tim N.w. samce to zajmavý vůbec neni. To, že nepřenáší do potomstva hermafroditní znaky je daný tim, že sám nejspíš bude mít tyhle alely "čistě samčí" a zároveň dominantní. Takže tyhle "násilné" metody by na to v podstatě mít neměly. Ten druh si to ve svym genofondu nese, otázka je, jak moc se dostaly tyhle znaky do popředí postupnou domestikací, když přírodní výběr nahradila lidská selekce.

Co se týče reversu, tak jsem myslel, že to má někde zveřejněný. Jen mě zajmalo jak jinak, krom světelnýho nebo chemickýho stresu se toho dá docílit, tot vše.

No co se týče tvého dovětku, tak doufám, že jsem to vysvětlil dost jednoduše, abys pochopil, že tak snadný to neni. Genotyp (genetická výbava) určuje jak moc se dá ovlivnit phenotyp (geny + prostředí). Něčemu pak stačí malej stres a něco potřebuje fakt záhul, aby to zhermilo.

Hermafroditismus je ale vlastní všem varietam konopí. Dle zkousek uzitne hodnoty odrud je v odrudach primes dvoudomych rostlin nejmene cca 0,5,% spis vic bavim se ted o technickych odrudach ale nemyslete si ze to je od sebe tak daleko. Genotyp je ovlivnitelny prostredim viz. skakajici geny a vubec jde o kvantitativni znak. Samec mohl poskytnout urcity predpoklad pro dvoudomost. Tim pravdepodobnejsi je dvojdoma rostlina cim vetsi nachylnost nesl otec pri krizeni. Spis nez dominantni gen jde o soubor genů a vysledkem je vetsi predpoklad dvoudomosti. Resenim je cross a backcross.
 

sensi23

Active member
Veteran
Mě tam jde spíš o to, že ty semena stojej skoro 3 litry za pakl 6 fem a máš z toho samý hermy.. Měli by to oprubovat než to vyšlou na trh..Ono elitní klony jsou elitní klony..ale prostě testovat..a když to dělá bordel tak se na to vysrat..v regulérní verzi je karma bitch top
 
Last edited:

MAHA KALA

atomizing haze essence
Veteran
to jo, cena je taková, ale zase to nejde testovat ve všech představitelných prostředích, takže tobě to může zahermit u tebe v boxu, ale to neznamená, že to taky zahermí u někoho jiného.. myslím, že by to stáhli, kdyby to bylo tak problematické, z jednoho případu těžko usuzovat.. pokud je případů víc, tak je to na pováženou, ale nezaregistroval jsem něco podobného. třeba zde jeden člen vyhodil moje blue diesely, že to hermí a u tebe v pohodě.. stejné s mextází, ale ja nejsem seedbanka :D
 

MAHA KALA

atomizing haze essence
Veteran
enge haze
picture.php
 

sensi23

Active member
Veteran
zdar tak mi taky blue diesel zahermil..tentokrat jedna zacatkem kvetu a druha az ted ke konci kvetu...nejdriv jsem trhal kvitky..ale rozjizdelo se to cim dal vic...tak jsem bral postizene palice a nakonec musela cela kytka do karanteny pod modrou CFL 150W(nic jinyho jsem doma proste nemel) na tyden a vcera jsem objevil kousek sedivky v main cole takze sla v 54 pod kudlu..myslim ze i tak bude kouritelna..Ze 3 BD mam ted jeden jeste v roundu a ten teda bude brutalni..nadherna kytka..s tema biotabs je to monstrum ale ten az priste :tiphat:
Tady fotky hermie phena
picture.php

picture.php

picture.php
 

sensi23

Active member
Veteran
56-12/12

56-12/12

Madscientist X Chemdawg
Fakt tam Sanie podchytil kavovou az naftovou vuni..tohle pheno v 8 tydnu ready..hnojeno biotabs starter pack..konecne neco co opravdu funguje a usnadnuje zivot organickeho growera :O)
picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 
Last edited:

Mightyka

Active member
Veteran
Vypadá to dobře!
Kdybys neměl co dělat o víkendu tak se stav, budu kácet stromy, aby bylo víc světla :D
 

sensi23

Active member
Veteran
picture.php

picture.php


RQS fem verze sour diesel ...uplne neco jineho nez ECSD co zname..Jde z toho krapet citi NYCD
picture.php

picture.php

picture.php
 
Last edited:

MAHA KALA

atomizing haze essence
Veteran
to věřím, earthy hashy je po modré genetice, myslím, že se to vhodně doplňuje s dýzlem. ale je to o moc rychlejší než dýzl - pro mě je to ideální varieta do light depu, nemusím čekat 77 dnů ale jen 65. dost mě překvapuje, že se ti to líbí, jelikož seš známý odpůrce modré genetiky :D, taky ta co hermí vypadá spíš do berry genetiky :D . užívej v míru.
 

sensi23

Active member
Veteran
to věřím, earthy hashy je po modré genetice, myslím, že se to vhodně doplňuje s dýzlem. ale je to o moc rychlejší než dýzl - pro mě je to ideální varieta do light depu, nemusím čekat 77 dnů ale jen 65. dost mě překvapuje, že se ti to líbí, jelikož seš známý odpůrce modré genetiky :D, taky ta co hermí vypadá spíš do berry genetiky :D . užívej v míru.
Já jsem moc modré genetiky neokusil..Jen true blueberry a ta byla chuťově super..jen vůbec nic nedělala..ani následné crossy z ní..
Tohle je úplně jiné kafe.. krásně se to skloubilo..
Vynikající chuť a happy high.. Zítra to sklidím.. ještě to nafotím..je to very fucking sexy kočka

madchem vypada luxusne! biotabs nejspis chutnali))))
Biotabs jim chutnali moc.. navíc leješ jenom čistou vodu a neřešíš PH.. Výsledek nadprůměrný
 

Latest posts

Latest posts

Top