What's new

Една "тъпа" тема

Astral

Member
Няма никакъв проблем да клонираш растение в цъфтеж!Можеш да го направиш,но трябва да му създадеш подходящи условия...ако ще го клонираш и не му промениш фотопериода ще си продължи да цъфти...ако го пуснеш под лампи на 18/6 или 24/0 след като се вкорени ще премине към вегетация!:tiphat:
 

doje

Member
Ами то растението ми е навън,следователно ако го клонирам и го оставя навън,ще продължи да цъфти,мисля да си направя един експеримент.
Искам да попитам нещо друго относно клонирането,когато режа чепката,трябва да я сложа във вода да пусне корени или мога направо в почва ? ?
 

Astral

Member
Можеш и във вода можеш и в почва,а може и във вата или друг инертен материал.Виж прочети малко за клонирането преди да започнеш.Можеш да ползваш вкоренител,а може и без...важно е само да не е на пряка слънчева светлина и да му осигуриш нужната влажност(най-малко за първите 3 дена):tiphat:

П.С. Само да попитам за какво ти е да го клонираш?
Имай на предвид,че самото вкореняване ще продължи поне 7-10 дена при много добри условия.... и сега е доста топло.По-добре си вземи клона с теб да ти е под ръка за да може да реагираш бързо :ying:
 

doje

Member
Ами растението е добро,и искам да експериментирам,да видя какво ще се получи,досега не съм клонирал и трябва да се науча.
Пък и си помислих,че ако го клонирам докато цъфти,ще стане мъничко с една голяма глава на върха,но сигурно само така си мисля,все пак благодаря за обърнатото внимание.
 
като резнеш клонинга, вземи го с теб и го сложи на прозорец където има непряка слънчева светлина. Ако ползваш вкоренител става по бързо процеса
 

doje

Member
за щалост нямам вкоренител,подготвих едно стъклено шишенце,ще го напълня с вода и ще бодна клона,и като се появат коренчетата ще видя и направо в саксия.
 

Astral

Member
Съда трябва да е непрозрачен и във вода става малко по-бавно...поне при мен беше така.Ето снимка от моя тест с водно вкореняване на непряка слънчева светлина...корените се появиха след 2-рата седмица:tiphat:
 

doje

Member
неможах да намеря подходящ непрозрачен съд,сложих резника в шишенце от парфюм, защото гърлото му е тясничко и клонката се закрепва хубаво, много добре е измито пълно с вода,сега е в стаята ми натъмно,листата му малко се свиха , надявам се да се възтанови,и ще чакам да видя какво ще се получи,може да облепа шишенцето с нещо така,че да стане непрозрачно.
 

Astral

Member
неможах да намеря подходящ непрозрачен съд,сложих резника в шишенце от парфюм, защото гърлото му е тясничко и клонката се закрепва хубаво, много добре е измито пълно с вода,сега е в стаята ми натъмно,листата му малко се свиха , надявам се да се възтанови,и ще чакам да видя какво ще се получи,може да облепа шишенцето с нещо така,че да стане непрозрачно.
На непряка светлина не означава на тъмно братле...гледай да го пуловеризираш често,че е доста жега последните 2-3 дена:tiphat:
 

doje

Member
Мисля,че намерих добро место с непряка слънчева светлина,Под пуловеризираш искаш да кажеш да го пръскам с вода нали ?
 

focktor

Member
Хубаво е да му направиш нещо като парник.Да речеме едно шише от 10л,срязано на дъното.Няколко дупки на капачката и 3 на саматата туба посредата.И захлупваш.Тъй като няма развита коренова система ще трябва да го пръскаш често.Успех.
 
Бърз снимков материал,смятам че обяснява всичко или почти.3 месеца са минали от 2та снимка(преди минута):tiphat:
 

Attachments

  • Picture 229 (Medium).jpg
    Picture 229 (Medium).jpg
    63.4 KB · Views: 11
  • Picture 355 (Medium).jpg
    Picture 355 (Medium).jpg
    49.9 KB · Views: 13

focktor

Member
Бърз снимков материал,смятам че обяснява всичко или почти.3 месеца са минали от 2та снимка(преди минута):tiphat:
Хех исках и ,аз това да кажа.Но някой с повече опит и нерви може да успее. :good:
 

Astral

Member
Бърз снимков материал,смятам че обяснява всичко или почти.3 месеца са минали от 2та снимка(преди минута):tiphat:

Значи този резник е вкоренен май месец и е бил на нормален светлинен цикъл според мен....сори ако греша..така си мисля.
Съгласен съм..няма смисъл да се клонира в цъфтеж в нормални условия!
Аз не съм цъфтял вкоренен клонинг и ги вегетирам все още....взети са от 2-ра седмица цъфтеж и изглеждат добре въпреки пренебрежителното ми отношение към тях последния месец.:tiphat:
 

Makiaveli

Member
колеги 1 въпросче имам, днес бях до аутдор N1 и забелязан че на почти всички домати са им клюмнали връхчетата (а те са с 2-3 и повече върхове) врътнали са се на доло просто, според мен това може би се дължи на 2 неща, жегата, и недостик на вода, но не съм сигурен, поливам по веднъж на ден с доста вода, поливам и около тях доста за да стой влажно колкото може повече, понеже е голяма жега и суша, някой наблюдавал ли е това за което говоря? благодаря!
 

damyanek

Member
веднъж на ден :tumbleweed: всеки ден ли?!?това няма да е на добре...в период на цъфтеж поливането се намаля доколкото знам и така самото растение произвежда повече смоли за да не изгори...сигурен ли си ,че на са клюмнали заради многото вода? :comfort:
 

Makiaveli

Member
веднъж на ден :tumbleweed: всеки ден ли?!?това няма да е на добре...в период на цъфтеж поливането се намаля доколкото знам и така самото растение произвежда повече смоли за да не изгори...сигурен ли си ,че на са клюмнали заради многото вода? :comfort:

е, знам ли? дали....? все пак е отвратителна жега, което също не е добре....
който не са цъфнали и те са така.....
 

Latest posts

Latest posts

Top