What's new

Dezmagirea primului grow

Status
Not open for further replies.
mie mi-ar pasa daca ash vedea ca cuiva ii mor , si daca ash sti ca pot sa`l ajut ash face`o cu cea mai mare placere , daca ash fi in situatia lui , nu ash vrea sa patesc la fel , dar na fiecare cu logica lui , dar se pare ca unii " daca nu fumez din ce ai tu , ma doare in pwla " in fine
 
deja au ingalbenit in proportie de 50 % si s-a uscat in proportie de 25 % maine de dim le duc pe camp , le-am pus iarba ... jumatate din ea a putrezit , am cautat bilute de azot inca n-am gasit o sa mai caut !
 
:tiphat:Azi le-am scos OUT !!!!! :laughing::laughing::laughing::laughing:



fiind doar 2 , le-am pus in locuri diferite pe fiecare cu 20 de litri de pamant si 8 litri de apa

pozele sunt facute inainte de a camufla zona , precizez ca la 30 de metri am un rau / parau nush cei oricum e curgator , si banuiesc ca solu e hidratat bine


radacinile pareau albe si sanatoase , sper sa`si revina cu deficienta asta de azot
 

Attachments

  • Image0002.jpg
    Image0002.jpg
    172.3 KB · Views: 38
  • Image0003.jpg
    Image0003.jpg
    188.2 KB · Views: 36
am fost azi la ele , aia mai maricica pare sa se fi prins , sa`i mearga bine chiar , cealalta mica .. . stagneaza. .. cei drept a si prins numa ploi , cand sa ajung la ele a trebuit sa trec un parau , care curgea cu valuri , norok cas mai de 100 de kg si nu ma doborat din prima daca era unu mai mic il lua cu totu :)) is leoarca :))
 

jahert7

Member
razi in fata mortii, sau cel putin sa fii bucuros
dupa povestioara spusa viata vs jah. el alege jah dar e bine ca esti doar leoarca bafta. si nu le mai da atata importanta la fete ai mai multa rabdare. . .viata e mai importanta.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Pai cat ai vrea Mariuko sa creasca in 4 zile? Daca nu au dat coltu' inseamna ca or sa-si revina. Si baga-le si tu nutrienti organici ca doar e plina piata de ei si nu costa cine stie cat... Eu la urgenta le-am infipt 2-3 "betze" d-alea de la Brico care-s chimice by the way si le-a mers struna. Fa si tu un test de ph la paraul ala care curge p-acolo sa nu te pomenesti ca le uzi cu apa sarata... A patit-o unu' ;)
 

MJgrow

Active member
frate asa am patit si eu cand le-am pus in pamant. nu te panica.

prima data se mai ingalbenesc prematur cateva frunze de jos, apoi incep sa le creasca radacinile(se dezvolta) apoi explodeaza in crestere.

deci daca nu s-au uscat in 1-2 zile de tot inseamna ca o sa scoti ceva anu asta daca o sa ai grija de ele.... cam tarzior ce-i drept dar ai sa te descurci tu :)
 
au deja 7 zile si nu au dat semne sa moara , primele 2 randuri de frunze is verzi si sanatoase , multumesc de sfaturi , apa am cazut in ea odata si mi-a ajuns si pe buze si nu parea a fi sarata
 
deci scriu intr`un mom de`mi vine sa sar de la balcon , tocmai az ci m-am decis dupa vro 5-6 zile sa ma duc din nou sa vad ce`mi fac fetele le aveam de vro 2 sapt in pamant si "surpriza " cand ajung ... 2 gropi mari , paca sapase cineva dupa aur ... , va da-ti seama ce era in inima mea , erau la vro 10 m una de cealalta erau inca relativ mici si palmate de niste spini , trebuia sa te duci atent langa ele sa le vezi , nu mi-a venit sa cred ! si acuma is mai mult decat suparat !imi vine sa ma arunc de pe geam ! ciobanu draq ! sper sa le fi plantat si sa le mearga bine si sa i le fure cineva cu o zi inainte de recolta sa simta si el ce-am simtit eu care le-am crescut de mici , a facut niste gauri in pamant de zici ca sapa dupa aur ! si nush dc am impresia ca si-a folosit mai mult degetele si nu vro unealta ! o sa revin cu poze de la locu cu pricina , momentan nu mai am nimik erau singurele , la anu o sa`mi comand din februarie de pe sb zeci si zeci de seminte sa nu raman doar cu 2 in caz de doamne fereste , nu am fost decat singur la ele tot timpu nimeni nu mai stia inafara de mine draq sa ma ia de prost :((
 
G

growcase

LOL

Ba!!!! EMOKIDule, calm !!

Nu te arunca, ca te arunci degeabam, pt 2 buruieni, lol lol(eu cred ca postul acesta al luo maria mica si dezamagita trebuie pus la perle...mi se pare foarte funny :| )

Asa, sa revenim.
Cineva stie de plantele tale si cine le-a luat, cred ca le-a luat pentru indoor sau who knows.

al3lea dezamagit, al2lea fara plante ramase, ca buriciu, are 3 masculi din 4 :)))
plm, vorbesc eu, care mi s-au uscat cele doua comandate la bucata... :)))
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
se spune ca pentru a ajunge sus trebuie sa petreci ceva timp pe o carare plina de esecuri. esentialul e sa inveti cate ceva din fiecare intamplare.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
ai ce face! atat timp cat inca traiesti nu poti spune ca ai pierdut ceva, mereu o poti lua de la capat.
poti face indoor sau planuri pt. la anu'..

multe strainuri, multe plante, multe locatii e reteta pt. succes. iar experienta sau/si atentia sunt necesare pt. a nu avea probleme.
 
Status
Not open for further replies.
Top