What's new

Dezmagirea primului grow

Status
Not open for further replies.
pai la geam a fost problema ca nu prea au avut soare mai delok , acolo am greshit eu is scoase de aprox 2 saptamani din casa . le-a prins si o gramada de ploi etc

si oricum strainu asta zice ca nu creste mai mult de 35 cm , asa spune la ei pe site , si un tip care a mai crescut tot din asta mi-a zis la fel ca mika si f stofoasa

frunzele din partea de jos s-au cam ingalbenit , banuiesc ca de la fertilizant " ma refer la alea mici de jos " nush exact dc .. .
 

brebo

Member
Daca se ingalbenesc doar, dar raman consistente ca textura (nu se usuca) e probabil o deficienta..de obicei la overfert frunzele se usuca si devin casante..si le poti faramita usor in praf..

Raman si problemele clasice de udare sau de Ph..

Si mie mi se par mici..
 
Last edited:
tot atata mici si ce vretzi sa le fac ? sa le fac rugaciuni ? le-am pus pamant bun , semintze femininzate direct din olanda , cu udatu le-am udat mai dupa ochi dar nus chiar incredibil de prost , cat timp eu vad schimbari nu`mi facc griji , daca vad ca stagneaza atunci o sa`mi pun semnu intrebarii
 

brebo

Member
Si eu sunt noob ca si tine..si ale mele sunt micute..doar fii cu ochii pe forum si te mai lamuresti cu anumite chestii..acum doar nu vrei sa iti zicem ca sunt mari cand ele nu sunt..
 
G

growcase

lol
alea-s primele frunze ma, e logic, ca trebuie sa cada, le poti rupe si tu.

daca ai probleme mai mari, gen ti se usuca frunzele alea mai mari,atunci e grav, nu acuum
totusi, mi se par prea mici. incearca sa le pui cumva sa bata soarele DIRECT, ca soare trebe, nu lumina facuta de soare !
 
cam cand sunt detul de mari sa le pot hrani din nou cu nutrientzi am 2 feluri , am dat si o gramada de bani pe ele , dar n-ash vrea sa mai fac greseala sa le dau prea devreme
 
unu iguana juice si mi`o mai dat ceva bonus o sticlutza mica
e de la biostar , dar cam la cat timp sa le pun ca am inteles ca tabelu e pentru clone , nu pt seminte
 

sznake

jarhead
tot atata mici si ce vretzi sa le fac ? sa le fac rugaciuni ? le-am pus pamant bun , semintze femininzate direct din olanda , cu udatu le-am udat mai dupa ochi dar nus chiar incredibil de prost , cat timp eu vad schimbari nu`mi facc griji , daca vad ca stagneaza atunci o sa`mi pun semnu intrebarii

Daca le pui in ghivece de plastic la 40 grade in canicula, inchipuie-ti cum se simt radacinile! Asta este problema.
 
le mai las o saptamana si le duc out , maine ma duc sa caut locu definitiv , fac si groapa sa fie facuta , pana una alta vreua sa caut granule pt melci ceva mai ieftine tre sa mai dau si bani pe perlit si vro 40 de kg de pamant si mai trebuie multe , oricum am observat ceva foarte straniu si vreau sa vad maine daca e ce ma astept eu inseamna ca din prostie mi-au mai iesit 2 din pamant
 

brebo

Member
Succes man, parerea mea e ca locul ales conteaza cel mai mult in succesul recoltei..te invidiez sincer ca te poti deplasa liber pe pamunturile patriei..si nu trebuie sa iti faci probleme de vecini, lumini si alte lucruri..
 
E

evilkid

nu o sa faci nimik cu granulele pt melci. a pus un prieten de al meu si la cat a plouat in ultima perioada, n-au avut nici un efect si i-au mancat melcii plantele...
 
B

BuRnY

nu o sa faci nimik cu granulele pt melci. a pus un prieten de al meu si la cat a plouat in ultima perioada, n-au avut nici un efect si i-au mancat melcii plantele...

nisipul este bun ????adica mai ajung melcii la plante daca pui nisip ?
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
daca vrei, pune sticla pisata pe jos, la baza plantei. poate sa ploua oricat, melcii vor fi obligati sa isi tarasca corpul pe cioburi...misto nu?
 
ajutor mi-au aparut niste boroeni prin ghivedci ces alea ?
 

Attachments

  • Fotografie0227.jpg
    Fotografie0227.jpg
    67 KB · Views: 19
  • Fotografie0230.jpg
    Fotografie0230.jpg
    59.1 KB · Views: 22
  • Fotografie0229.jpg
    Fotografie0229.jpg
    62.3 KB · Views: 22
  • Fotografie0228.jpg
    Fotografie0228.jpg
    68 KB · Views: 19
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top