What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Detectia de metaboliti - test de droguti - fara stoner science rogu-va

everest22

Member
Inseamna ca as putea sa fac cura cu microdosing si sa port cu mine ulei din seminte de canepa si sa ma acopar cumva cu asta :biggrin: :laughing:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Doar ca legea e aplicata conform testului care e facut conform prevederilor legale, si nu in functie de ce ai in buzunare.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Da, dar au fost cazuri de genul, la testele antidrog, in US. La un moment dat, la una i s-a inverzit fiola de opiate. Aia mancase (zicea ea) batoane cu mac, si cand s-a testat, s-a vazut ca iesea. Fu ceva scandal pe atunci parca...

Asadar daca e pe bune chestia asta (ciudata as spune), treaba cu testul de THCa devine incurcata rau... Cu atat mai mult cu cat se spune ca nivelul de canabinoizi din uleiul de canepa e nedetectabil. Asta daca nu ma insel eu...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Mai, eu cand mananc 1-2 pumni de seminte, ma sparg putin. Adica nu neaparat putin, nu e ca la fumat, poate e putin thc, dar sunt alti cannabinoizi cu siguranta. Dar efectul se simte bine. Cel putin la mine.
 

everest22

Member
Testere de Thc prin ro. nu prea sunt dar afara cu siguranta sunt pt ca eu am facut testare cand m-am inscris la o agentie de munca in uk. Noroc ca am iesit negativ ca dabea venisem de acasa :biggrin:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Te inseli. Orice echipaj de politie rutiera din romania are testere de saliva, iar laboratoarele cu care lucreaza politia rutiera pot testa thc-ul din sange. De asemenea, la filtre sunt prezenti de multe ori si medici, iar politistii sunt instruiti sa identifice o persoana drogata. Acusi, la limite mici nu se vede pe tine ca esti drogat, dar ce faci daca intra unul in tine? Eu asa era sa ajung sa fiu testat.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Umbli cu sticla de ulei de seminte de canepa la tine, haha...

Mai in gluma mai in serios, asta trebuie debunkuita. O sa citesc nitel.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Da, am mai urmarit niste reglemantari, si alte astea, si teoretic ar trebui ca uleiul sa contina urme doar, si alea mici. Bine, studiul este oricum irelevant ca procedura de studiu, cu un singur subiect, e un fel de bataille de jeu, vorba laponilor.

Poate il obtine explo, sa il citim si noi, ca io nu dau 30 de para pe el...

Insa ar trebui sa fie simplu: daca uleiul de canepa ar contine asa ceva, io ar trebui sa simt imediat, ca-s mai sensibil decat aparatura lor :D

Ce e drept, daca ar contine, ar trebui sa fie sub forma acida, deci... il incalzim intai, ca pragul meu de sensibilitate e testat la decarboxilate.

Hai sa vedeti ce fac io de dragul stiintei, ca am prin casa niste ulei de canepa, insa e din ala puturos, de la Canah, cu gust de peste (eu suspectez ca ii adauga ulei de in, ceea ce e ok dar... cah!).
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Zi doi-ul. Si nici mie nu imi place uleiul de canepa ce il gasisem in tara, dar sa mananc seminte crude sau prajite e genial.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Exact. Uleiul de canepa in mod normal are gust de samanta de canepa. Oarecum de nuca. Cel putin ala stors de mine asa avea, si am mai gasit si la altii.

Caut doi-ul.

P.S. Ce bine sa ai amic student in State! O amica era si mai bine, dar... :))


Hmmm, nu vad doi-ul. I indexat pe PUBMED, cu PMID: 9248945
 

everest22

Member
Umbli cu sticla de ulei de seminte de canepa la tine, haha...

Mai in gluma mai in serios, asta trebuie debunkuita. O sa citesc nitel.

Ma gandeam zilele astea daca la ceai din frunze de canepa http://www.plafar.net/produse-plafar/sonnentor-ceai-frunze-de-canepa-bio-40gr-cutie-sonnentor.html ar iesi la teste si daca da , cum o dam cu politia la un eventual test
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca bagi in cantitati suficiente iese cu siguranta, cum si macul de pe covrigi iese la testele pentru opiacee. Care is cantitatile alea in cazul tau nu poti afla decat consumand si apoi tenstand. Cu politia nu ai cum sa o dregi, orice test vor folosi pe tine va fi aprobat dinainte, altfel nu l-ar putea folosi. Iar daca ajungi la judecata cred ca statul are mai multi bani decat tine. Dar daca ai in plan sa te scarpini unde (nu) te mananca, cred ca poti afla. Nu uita ca nici in state unde exista consumatori medicali nu s-a reusit inca intoarcerea unei decizii de genul asta (pentru persoane care au prescriptie), nici in cazul celor ce au consumat cannabis in stare nonpsihoactiva, care ii comparabila cu ceaiul tau, fiind majoritare cbd.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Ma gandeam zilele astea daca la ceai din frunze de canepa http://www.plafar.net/produse-plafar/sonnentor-ceai-frunze-de-canepa-bio-40gr-cutie-sonnentor.html ar iesi la teste si daca da , cum o dam cu politia la un eventual test

Fix la produsul asta e foarte putin probabil sa iti iasa ceva, dar nu imposibil. Continutul de THC este virtualmente nul. Prin albumele mele este pe cate stiu o analiza si la produsul asta, chiar sub forma concentrata, in care avea 20% CBD.

Eu am folosit cantitati ridicate din produsul asta, sub ambele forme, CBD si CBDa, CBDul a fost, imi place vorba lui explo, brutal (dupa primele doua minute de placere in tot corpul, dupa cateva zeci de miligrame de CBD, am fost robot doua saptamani, nu mai simteam nimic emotional), CBDa-ul tolerabil chiar in doze mari, gen 20-40g ceai pe zi (extract).

Ca si chestie, THCul nu se simte deloc, la nici o doza. Ei spun ca este 0,001% THC, sau ceva de genul, chiar nu mai stiu, trebuie citit. Nu stiu cat ar trebui sa mananci ca sa se simta ceva la orice test. Impresia mea este ca sunt frunze de Santhica, soi cunoscut pentru continutul scazut de THC.

Prin comparatie, ceaiul de la domnitamaria.ro, are destul THC ca sa te spargi binisor cu el daca il concentrezi si il decarboxilezi. Cu ala ti-o ei.

Daca bagi in cantitati suficiente iese cu siguranta, cum si macul de pe covrigi iese la testele pentru opiacee. Care is cantitatile alea in cazul tau nu poti afla decat consumand si apoi tenstand. Cu politia nu ai cum sa o dregi, orice test vor folosi pe tine va fi aprobat dinainte, altfel nu l-ar putea folosi. Iar daca ajungi la judecata cred ca statul are mai multi bani decat tine. Dar daca ai in plan sa te scarpini unde (nu) te mananca, cred ca poti afla. Nu uita ca nici in state unde exista consumatori medicali nu s-a reusit inca intoarcerea unei decizii de genul asta (pentru persoane care au prescriptie), nici in cazul celor ce au consumat cannabis in stare nonpsihoactiva, care ii comparabila cu ceaiul tau, fiind majoritare cbd.

Despre ceaiurile alea in forma nepsihoactiva, e suficient sa contina THCa, adica chiar ce analizeaza ei, nu stiu de unde o fi mitul asta ca nu iese la teste.

Sonnentor este un ceai unic in felul lui, prin continutul extrem de redus, practic urme, de THC. Iar 40g de ceai zilnic, doar daca ai cancer se justifica, ca sa zici ca ai bagat 0,4g CBD si poate atunci sa iei 0,4-4 mg de THC. In cazul asta, da, poate fi riscant, daca se ia sistematic, in doze mari.
Echivalentul cu semintele de mac ar fi acela in care semintele de mac le-ai mai spala in cateva ape dupa ce le iei de la alimentara. Nu cred ca mai iese nici mama testului. Daca insa insisti si mananci un kil...

Totusi, daca se ia sub forma decarboxilata, la 10-20mg CBD zilnic (1-2 g ceai decarboxilat, atentie, doza care cred ca te face zob oarecum, nu ca te-ar face high), ar rezulta 10-100 micrograme de THC. E mult? Microdosing, hehe...

Atentie, nu e valabil decat despre ceaiul asta, si poate nu despre orice recolta, oricat s-ar lauda ei, desi in cativa ani succesivi nu i-am prins cu ocaua mica!!!
 

everest22

Member
Mersi pt raspunsurile promte.
Problema sta in felul urmator : eu pana in noiembrie am timp sa imi fac un pic de cap :biggrin: de aceia am profitat de ocazie si am dat drumu la grow
Eu citesc pe forum de prin 2013 si am si un cont mai vechi dar nu am mai stiut user-ul si parola deasta am cont nou :)
Intrebarea este : 1) Pot profita de ocazie sa ma sparg si eu pana in septembrie ?
2) Am inteles ca dupa 30 zile nu ar mai iesi la teste ?
Va multumesc anticipat . :tiphat:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Depinde si cat bagi. Si in plus thcul adera la grasimi. Deci oricand consumi grasimea acumulata in o perioada in care ai consumat thc, thcul poate fi detectat in sange.
 

everest22

Member
Depinde si cat bagi. Si in plus thcul adera la grasimi. Deci oricand consumi grasimea acumulata in o perioada in care ai consumat thc, thcul poate fi detectat in sange.

Buna chestie , deci trebuie sa evit grasimile , e cam greu dar nu imposibil :tiphat:
Oricum sunt eu mai paranoic ca de cand ma stiu nu au fost controale decat o data in UK la angajare si am iesit negativ
 

Latest posts

Latest posts

Top