What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Detectia de metaboliti - test de droguti - fara stoner science rogu-va

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu poti evita grasimile.cel putin nu intr-un regim normal care sa te mentina viu si cat de cat sanatos. Dar trebuie sa tii cont daca vrei sa fii 100% curat va trebui sa arzi rezervele de grasime , cum ar veni in alea 30 de zile de "curatare", sa bei multa apa si sa faci efort fizic.
 

everest22

Member
Nu poti evita grasimile.cel putin nu intr-un regim normal care sa te mentina viu si cat de cat sanatos. Dar trebuie sa tii cont daca vrei sa fii 100% curat va trebui sa arzi rezervele de grasime , cum ar veni in alea 30 de zile de "curatare", sa bei multa apa si sa faci efort fizic.

Si cred ca ar merge si vreo 5-7 zile numai cu sucuri de fructe , legume . Am mai tinut si e super.
 

bbRobertasd

New member
Sincer sa fiu, nu mi s-a facut niciodata un test THC, dar daca trebuie sa evit grasimile nu ar fii prea greu, avand in vedere ca sunt vegetarian , oricum, ai gasit un super articol !
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Chiar vegetarian sa fii, Robertino, iaca, avocado, alune, nuci, masline, seminte de canepa (haha...), pot sa iti insir o gramada... Daca ai reusi sa le eviti in totalitate, ai muri. Relativ repede.

Si eu sunt vegetarian, insa mananc si oua (doar galbenus de obicei, pentru B12), branzeturi maturate, iaurt (adevarat), ghee, cat despre uleiul de masline nu-l evit deloc. Clar nu as trece vreun test, daca as mai utiliza iarba... :D

Asta e, viata e plina de riscuri...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Hehe, asa-i. Chiar trebuie sa le cauti, grasimile vegetale, nu sa le eviti. Dar daca o fi gasit omul metoda no fat.. :)
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Asta imi aminteste de poanta aia: cica burta poa' sa creasca din trei motive placute: burgeri, bere si penis.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
ai uitat de shawarma jtm.

grasimile nu sunt rele. in mare parte industria zaharului a platit pe cine trebuia ca sa faca pr rau la grasime. din pacate lumea se trezeste ca acum fac lobby ca fie sa ii schimbe numele tipului de zahar, fie sa il ascunda complet. tare nu?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nimic din ce omul mananca in mod natural de mii de ani nu e rau. Dar acum exista interese si se merge pe profit si nu pe calitate de cele mai multe ori. Chiar si mancarurile moderne, procesate, in cantitati moderate si alaturate unei diete echilibrate sunt ok. Dar ce e prea mult strica. Si zaharul e bun, altfel de ce corpul nostru e programat sa ravneasca la mancaruri dulci? Insa zaharul e relativ greu de gasit in natura, pe cand in mancarea zilelor noastre este mult prea usor de consumat in cantitati mari, daunatoare. Este de asemenea foarte procesat.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Grasimile animale si cele rafinate/procesate termic sunt. Mai ales in exces. Era o emisiune la radio, chiar de curand, in care unul cerea sfatul unei doctorite naturiste, ca avea un fel de eczema pe toata pielea, ceva de genul, si ii spune femeia, pai vedeti, mai reduceti din grasimile animale, iar tipul, da' cum sa fac asa ceva doamna, ca aci noi numai grasimi animale mancam, ulei nu ne permitem sa cumparam, si la salata, tot untura folosim.

A ramas aia interzisa, si io imi faceam cruce, ii zicea, da' totusi, el, nu pot doamna, n-am. Ma gandeam io: da bani de crescut porcul a avut, na...

Ideea e ca tampitii de "nutritionisti" pun semnul egal intre grasimile animale, grasimile din cartofii prajiti la McDonalds sau in puii de la KFC, uleiul rafinat (la cald) sau prajit de floarea soarelui, care isi modifica structura, si de aia da inflamatiile pe care le da, deci confunda grasimile respective cu grasimi ok, precum cele din uleiurile presate la rece, ba chiar si grasimile animale din lapte, oua, care si alea sunt ok, daca nu sunt in exces.

Si incep: nu mai mancati zahar (da' nu zic doar de ala alb, nu zic stati frate ca zaharoza are si pepenele sau strugurele), nu mai mancati grasimi (da' nu zic doar de jumari, nu zic luati frate ulei de canepa), etc...

Ehhhh, planeta de nebuni...
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
regula cea mai simpla pt nutritie: mai bine mergi la piata decat la hipermarket. odata ajuns acolo gandeste asa: Nu cumpara/consuma nimic ce stra-bunica ta nu ar recunoaste ca fiind mancare.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Mai, nu stiu, dupa ce au murit, nu am mai tinut legatura decat cu bunica, cu strabunica nu...
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Nu, doamne feri...!

Acu, daca ai intrebat, hai sa iti raspund: unele dintre visele noastre, in care intalnim alte persoane, in viata, sau chiar decedate, sunt reale. Unele. Nu neaparat integral ca si mediu, peisaj, ce se discuta, ce se intelege, etc, poate mai degraba ca ce se simte (pentru ca virgula creierul interpreteaza cum poate el unele lucruri care nu sunt chiar pe felia lui, insa emotiile si sentimentele percepute sunt, de obicei cele reale).
In fapt, cei decedati cam asa pastreaza legatura (doar daca este cazul, daca se poate, si pentru un anumit timp) cu cei inca "in viata", prin intermediul "viselor", dar asta nu se petrece des, mai ales, asa cum ziceam, daca este necesar si posibil.
Uneori vin si avertizeaza "bai nu mai fi nenorocit/a ca ai sa ajungi nasol", alteori cauta sa ofere un anumit ajutor, alteori pur si simplu e o intalnire datorata unei anumite legaturi de afectiune, sunt multe asemenea situatii si posibilitati.
Acuma, oamenii nu prea mai stiu cum e cu astea, dupa doua secole de marxism, si fie uita, fie nu cred, fie interpreteaza eronat. Cat despre stoneri, ei oricum au probleme cu REMul, deci...

No, acu' stii.
 

Latest posts

Latest posts

Top