What's new

Deep Chunk

Peksman

Member
Will do :yeahthats. Zdaj me pa zanima še ´razlika´, ker sem opazil, da je kr nekaj linij DC-ja (Tom Hill, Richard William, Charlie Garcia). Vem, da je Tom Hill oče Deep Chunka in sem na forumu veliko izvedel, za ostala dva pa nimam nobenega infa o njihovih linija DC-ja.
 

lasko

Member
Od Toma je tapravo, Richard je nekaj ustvarjal po svoje, nekje sm bral naj bi krosal s skunkom za boljši yield, ljudje so se pritoževali nad slabo kaljivostjo ... probal pa nisem tako da to ni 100%
Charli kar vem ima seme od Toma, ne vem pa da bi ga canabiogen/ace seeds prodajali oziroma sploh uporabljali za krosse, dela pa to njihov prijatelj Raco, ki je dobil tudi seme from THe MAN :D pa seveda naš xyz, ki je poskrbel da je dc sploh v sloveniji ...
je pa seveda še nekaj drugega folka ki se ukvarja z to sorto
Je pa en bistven problem z dcjem, vsaka naslednja generacija rase malo slabše (vigor) kar je posledica vedno večjega inbreeda
 

XyZ

Trichomnia
ICMag Donor
Veteran
Je pa en bistven problem z dcjem, vsaka naslednja generacija rase malo slabše (vigor) kar je posledica vedno večjega inbreeda

to je teoretično res, če bi inbreedal samo eno moško z eno žensko, in potem eno žensko potomko z moškim potomcem (hčerka x sin) ...itd... takrat se sigurno izgubi moč rasti in nasploh lahko začne zelo mutirat.

inbreeding depresije pa načeloma ni, oziroma je zanemarljivo majhna, če se razmnožuje širša populacija enake sorte. Tom nam je povedal da je Dc praktično enak kot tisti Afghani, ki ga je dobil pred 20 leti za delat, razen da se je trudil pri selekciji smole/potentnosti, a kljub temu poskušal ohranjat zdravo genetsko delovanje z uporabo več kot le nekaj dobrih rastlin

torej pravi problem ni v tem, da bi pure landrase in njihove inbred-linije izgubljale moč rasti, ampak je bolj težavno ohranjat zdravo linijo ter vzporedno določeni nivo kvalitete. to ko dela folk dc semena, več nima veze z selekcijo potentnosti, ampak je pač produkcija semen za sebe ali prodajo (npr. richard williams, htc, itd..)

Afganiju v naravi pa ni pomembno da ima toliko kosmate liste polnih thc molekul, se pravi brez selekcije ki je v korist človeku, bo ta čista linija z vsako generacijo izgubljala moč v dimu in tiste izjemno zaželjene rože se bodo pojavile v precej slabšem razmerju (npr. original deep chunk -torej tom semena- dajo približno 5% izredno hudih bilk, potem pa en naredi svoja semena in da drugemu ter tisti spet dela svoja itd... pri tretjemu se že lahko zgodi da bo 0nih uber-potentnih chunkov le še 0.5%)
 

lasko

Member
X se strinjam s tem kar si napisal, samo problem je da večina folka starta z 10 semeni in ibreed v tem primeru nastopi hitro, popolnoma nekaj drugega bi blo imet 1000 semenk v štartu in iz teh naredit širši izbor s povdarkom na zdravju in potentnosti
 

XyZ

Trichomnia
ICMag Donor
Veteran
ja vem kak je, želel sem povedat da se čez nekaj generacij prej porazgubi prava potentnost kot pa moč rasti. dc se še vedno da lepo zgruwat, glavno pa je da ostane zanimiv v pipi :smoke: Torej sem bolj za selekcijo, tudi če je manjše število rastlin'
 
S

shushslo

Kako se pa obnaša DC,če bi ga po košnji probal spravit nazaj v vego?Bi ga v 3-4 tednih spravil nazaj kot ostale hibride,itd...?
 

XyZ

Trichomnia
ICMag Donor
Veteran
kmalu boš lahko sprobal če bo vse po sreči :D

drugač pa čiste indike nasploh nerade revegajo
 
S

shushslo

sej zato sm sprasval:)sm mal pocekiral in najdu par fotk reveganga dcja...torej se ga da:)
 

snes

Member
hey slovenskie braty!
deep chunk x b3n7erdpurt given to my by esbe
picture.php
 

AdvancedGenetix

New member
kmalu boš lahko sprobal če bo vse po sreči :D

drugač pa čiste indike nasploh nerade revegajo

Ta roža je enostavno tako zanimiva ko revega, da dol padeš. Gledal sem slike samo, da ne bo pomote. Res je nekaj posebnega. Snes really nice flower!
 

lasko

Member
Advanced samo ti povem da mi dcja ni ratalo še revegat, sploh ne tistega ki je cvetel do konca. Če ga pa daš na 12/12 os starta do takrat ko pokaže spol in potem na 20/4 al pa 24/0 potem revega. rata pa marsovec ven :D tisto 3-4 tedne pa pozabi ni to sativa :D

x se strinjam raje majhna rožica in polno kristalčkov :D

snes beautiful bro, esbe has right genetic :D
 
Top