What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

De unde facem cumparaturi pentru grow?

enricco

Member
Emigrati, ca dincolo e gazonul mai verde.. ;)

Nu vrem sa emigram, cel putin eu unul nu vreau, aici m-am nascut, aici am crescut, "VREAU O TARA CA IN AFARA", ce sa facem in strainatate, ce sa muncim ? sa fim sluga la strain? mai bine sef in tara mea
 

enricco

Member
Mi mila de noi,de Romania.:( Dupa voi,cat mai rezistam pana sa iesim in strada?Sa lasam planta la o parte,spun cum isi bat astia joc de noi,de la DNA la toata lumea ce tine de politica?

Nu putem sa discutam decat despre cannabis, acesta este un forum dedicat pentru asa ceva, oricat de mult rau ne fac cei de la putere nu ii putem blama decat pentru faptul ca nu ne fac o legislatie permisiva care sa ne ofere dreptul la medicamentatie naturala aleasa si in cazul nostru acest medicament este CANNABISUL.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu vrem sa emigram, cel putin eu unul nu vreau, aici m-am nascut, aici am crescut, "VREAU O TARA CA IN AFARA", ce sa facem in strainatate, ce sa muncim ? sa fim sluga la strain? mai bine sef in tara mea

Pai daca esti sef in tara ta nu o sa vrei sa pleci, dar gandeste-te cati oameni mici se bucura la un salariu de 800-1000 euro pe afara, decat sa stea in tara pe 1000 lei.. si poate nici aia.
Pe langa asta, daca faci abstractie de idioti, tara noastra e mai bine decat "in afara". Tara e ok. Oamenii o strica. :tiphat:
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
[...] dreptul la medicamentatie naturala aleasa .

Da, asa este. Pentru asta ar trebui impuscati. Problema ca unii sunt prosti, altii sunt rai, iar altii si si. Daca ii impusti, or sa se socoata discriminati pe motiv de dizabilitati :D



[...] in cazul nostru acest medicament este CANNABISUL.

No shit!!! :laughing:
Daca l-ai folosi pe ala cu CBD, CBG, CBC, dominant, mai ca as crede...
 

sandel

Member
Nu vrem sa emigram, cel putin eu unul nu vreau, aici m-am nascut, aici am crescut, "VREAU O TARA CA IN AFARA", ce sa facem in strainatate, ce sa muncim ? sa fim sluga la strain? mai bine sef in tara mea

..stiu cã vã doare-n de pãrerea me' da' io-s în aceaşi barcã.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Pai nu, ideea e sa nu fii sluga la straini, la romani e ok.

Ca tara e cumparata aproape toata de straini, e o alta poveste, se cheama ca esti sluga la straini in tara ta. :D
 

enricco

Member
O sa vina fratilor o generatie de romani care nu o sa mai accepte sa mai manance cacat de la strain, nu acum in 2016, cand vor pierii toti "pupatorii de moaste" ca aia sunt cei care ne fac noua viata grea in aceasta tara superba. Sa nu va puna dracu sa aruncati cu noroi in tara noastra, ca inca mai avem bogatii naturale chiar daca strainul si-a pus amprenta pe pamantul nostru.
 

cmnbs

Active member
Offtopic sa-mi bag Pulpa, la greu, pe toate thredurile, grow-uri de toata jena sau deloc, sperante ca Romania e pe un drum bun.Felicitari.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Lasa omu in pace. O fii gelos ca nu e si el bo$$ ca sandel sau enricco macias de roumanie.
 

madafaca

New member
Nu au fost acuzate site-urile, te rog sa imi arati un link, in afara de CPC care oferea instructiuni despre cum sa creste, site-urile de seminte sunt inca UP si inca mai preiau comenzi, ce-i drept s-a ajuns la versiunea 1 samanta, ceea ce e jenant, practic lor le-au scazut veniturile si au ajuns sa vand si la bucata. Frate vrem ajutorul tau si al tuturor celor care se pot implica, doar online putem lupta momentan datorita legislatiei. Companiile farmaceutice sunt cele care ar trebui conform legislatiei sa ceara ministerului sanatatii sa introduca cannabisul medicinal pe lista de medicamente, dar ghici ce ? Nu o vor face, ca vor pierde multi bani. Apropos de companiile farmaceutice, DNA-ul e cu ochii pe ei, stiu dintr-o sursa, sper daca se uita careva din DNA pe aici , vreun rebel procuror smoker, sa stie ca, companiile farmaceutice fac lobby la doctori oferind mancare si remuneratii financiare adica "MITA" pentru ca doctorul respectiv sa promoveze produsul lor catre pacienti. MITA, MITA, MITA, sa ii ia pe toti fir-ar al dracu de corupti !!!
au fost inainte baietii care vindeau si seminte si echipamente, apoi au fost cei de la cpc, apoi cei de unde ai cumparat tu, iar urmatorii vor fi cei de care ai spus ca vand la bucata si probabil restul.cel mai sigur la anul, pentru anul asta a fost de ajuns ce au gasit la aia de unde ai luat tu.
au fost comunicate de la diicot (ca cel postat de tine) toata vara din 2 in 2 saptamani, mii de persoane audiate si anchetate.vezi atatea cazuri in care se specifica clar ca au cumparat seminte online in valoare de x lei.
cine crezi tu ca vrea sa se afiseze cu asa ceva? cine sa se implice in ceea ce zici tu? oamenii anchetati si patati? de unde bani sa te bati cu statul si sistemul? ai oameni de afaceri in spate care ar putea sa investeasca in asa ceva? sau mergi pe baza unor speculatii privind consumul de droguri recreationale in romania? sau chiar si cel medicinal.au fost atatea incercari, au aparut si in presa din romania, chiar si in cea internationala.n-ai cu cine!
 

madafaca

New member
rusii se pregatesc de razboi, fac ratii la paine, pregatesc buncarele.
moldovenii voteaza un presedinte rus.
romanii vor decriminalizarea ierbii :)
stai sa vina americanii, probabil or sa aduca din soiurile lor.
sau s-o votam pe eba? poate legalizeaza si prostitutia.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
intrati pe fb de pe icmag.com daca vreti sa faceti cunostinta cu enricco. :))
 
Top