What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

De unde facem cumparaturi pentru grow?

deepstate

Member
Forumul asta, ICMAG, nu are pe undeva vreo sectiune de marketplace? M-am uitat peste el dar am gasit doar magazine care sa vanda, nu si groweri.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Lol, nu are pentru ca ar pune in pericol userii. Daca tie nu iti pasa de libertatea ta, nu inseamna ca ceilalti nu sunt mai grijulii.
 

deepstate

Member
Find forum international pot face tranzactii userii din tarile unde e legal. De asta ma gandeam ca ar trebui sa aiba si asa ceva.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
se practica talhariile pe acolo. au ramas multi fara bani si recolta incercand sa ia contactul cu altcineva prin internet. asa ca nu incurajam intalnirile intre membrii, daca nu cumva sunt oficiale si desfasurate in amsterdam, de obicei.
 

deepstate

Member
Vreau sa mai sparg bani.
Ma uit dupa extractoare dar, vai, cum poate un ventilator de 500 de lei sa aiba "nivel de zgomot la 3 m distanta 50 dBa"? E enorm, nici o hota ieftina nu produce atata zgomot.
Oricum nu vreau sa dau atatia bani pe un extractor, dar am ramas blocat cand am vazut numerele alea.
La 500 de lei am gasit ventilator pentru baie, debit de aer doar 100mc/h dar 21db.
Iar la 100 de lei am gasit tot de baie pe 26,5 db. Dar as vrea ceva si mai scazut in banii astia... pentru ca eu dorm cu el in camera.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Vreau sa mai sparg bani.
Ma uit dupa extractoare dar, vai, cum poate un ventilator de 500 de lei sa aiba "nivel de zgomot la 3 m distanta 50 dBa"? E enorm, nici o hota ieftina nu produce atata zgomot.
Oricum nu vreau sa dau atatia bani pe un extractor, dar am ramas blocat cand am vazut numerele alea.
La 500 de lei am gasit ventilator pentru baie, debit de aer doar 100mc/h dar 21db.
Iar la 100 de lei am gasit tot de baie pe 26,5 db. Dar as vrea ceva si mai scazut in banii astia... pentru ca eu dorm cu el in camera.

Pe langa extractor, gandeste-te sa investesti in niste supresoare de sunet. Le poti cumpara (la preturi destul de mari probabil) sau le poti construi (din materiale usor accesibile si ieftine). Cel putin in cazul meu, dupa ce am introdus cate un 'amortizor' inainte si dupa extractor, sunetul s-a redus aproape de tot.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
dar oare ventul ala de 500 lei nu are si super debit de aer, care sa justifice zgomotul produs? desi, daca ma gandesc mai bine, dupa o dam in alte probleme.. te trezesti ca scapa vreo tubulatura din adaptor si iti ia femeia din pat ca uraganu'.. mai bine angajezi 2 fete de treaba cu frunze de palmier sa ventileze incet. ;)
la fel de posibil ar fi ca la pretul ala sa fie de metal si sa nu arzi ca sobolanul in pat din cauza unuia mai ieftin, din plastic.
sa nu uitam de posibilitatea adaosurilor nesimtite din magazinele de profil, poate ar fi mai bine sa il cauti la niste distribuitori de ventilatie.. ;)
 

deepstate

Member
mai bine angajezi 2 fete de treaba cu frunze de palmier sa ventileze incet. ;)
Ar fi cea mai buna solutie.

Are debit intr-adevar, dar nu-i mare diferenta nici pe astea de 100-200mc, se invart pe la 40db. M-am gandit si eu sa izolez tubulatura, poate si pe el, o sa ma uit dupa niste metode.
 
U

Universu

Eu vreau un hps dual spectrum cum are cb pt ca vorba unora hps normal zici ca e de iluminat strada(cu toate ca plantele de sub ele raman verzi si iarna)...stiu de bush Planet din Viena dar nu stiu daca o sa gasesc acolo 100% daca cineva mai stie vreun shop sa nu fie cu comanda online...am posibilitate de deplasare nu vreau sa risc cu adrese sau nume false sa nu ajunga la mine.
 

coolbud

puffin' the herb
oh well , pana si in anul 2015 lumea nu se descurca sa-si cumpere echipamente safe fara sfaturi ? OH WELL
 

sukableat

Member
iti vine sa crezi ca in cel mai muntos oras din tara, sunt 3 magazine de becuri plus cele mari nu am dat de nici un hps? maxim am gasit un cfl de 100 de w la 57 de ron
 

coolbud

puffin' the herb
am mai spus odata si repet , comanda online cu nume fals , date false la curier , simplu nu ? curierul nu are dreptul sa-ti ceara buletinul (gen sa i-l dai in mana) ca nu e deala cu chipiu , deci daca-ti cere buletin ii spui frumos ca-i dictezi tu datele.si uitandu-te la buletinul tau i dai niste numere aruncate la misto.so fucken ez but you also need a brain.aaa te preocupi de adresa ? dai o adresa cu 4 5 10 blocuri mai departe de unde stai tu si ai rezolvat problema dar you also need a brain to think , kno'msayin ?
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Si daca chiar vrei sa fii safe, ia si tu un mobil din targ, o cartela prepay noua, comanzi, le arunci. Mai ieftin ca drumul in Cehia, zau asa.

E drept ca baietii veseli sunt mana in mana cu curierii, si e firesc (din punctul lor de vedere) sa fie asa, dar exista si o limita, nu ca s-ar vrea, ci pentru ca nu totdeauna s-ar putea.
 

sukableat

Member
de exemplu eu le-am primit prin fancurier bun

am si trimis prin ei colete si stiu cum ar merge treaba el iti da o punga il bagi totu e sigilat dar el poate sa-l desfaca sa se uite si sa-l bage intr-o punga noua, are destule :)
 
U

Universu

Ba da nu imi puteti zice niste magazine .mai renumite cum e bushplanet ,explo am vazut ca tu mergi in persoana dupa necesar nici mie nu imi e efrica sa trec granita cu scule mai ales ca am trecut de atatea ori cu material a fost control de atatea ori odata si cu caini in franta is degeaba cainii astia iar la noi daca chiar nu vrei sa te caute ii dai ceva banuti se mai practica anul trecut au luat spaga de fata cu toata lumea ii doare in cur.
 

Latest posts

Latest posts

Top