What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Csajok a boxban

Status
Not open for further replies.

God_Speed

Member
Nos pár nap kimaradt, sajnos lett is egy gubanc belőle elérte az egyik a lámpát, muszáj voltam megtörni őket legközelebb korábban kell indítanom őket! Ismét rakellett jönnöm hogy még túlzottan tudatlan vagyok a keverészéshez úgyhogy azt tettem amit már tobbunknek javasoltatok, újra atolvastam amit lehet, exkalapot meg medicropper naplóját azzal a "csöpp" kis scrog-os Wappaval(minden tiszteletem érte). Vadkender javasolt ott egy kis videót az öreg guruval Bécsből, mert hogy ott is keverve használják a csapvizet az RO vízzel, meglátjuk mi lesz kaptak egy friss tartalynyi dzsuzt ezekkel benne:
RO:csapviz 1:1 arányban
0.9gr/l ferti
0.3gr/l CaNO
0.2gr/l MgSO
0.1gr/l Micro
Csak víz így keverve volt 0.2 mindennel együtt a végső EC 1.6 lett.
PH 5.8 körül
Este csinálok képeket!
Addig is köszi a segítséget!
 

God_Speed

Member
Hát rosszabb nem lett a helyzet de sok levelet vesztettek a folyamatban. Ahogy mondtátok a pH a gubanc de jövőhétig még cseppentőssel nézem akkor tudok műszert venni. Viszont Apa kezdődik megjelentek a kis gubacsok 17 napja vannak 12/12-ben. 2 hónap még minimum van nekik nem?
Köszi a segítséget!
Az utolsó képen a leszedett levelek szerintetek mi lehet én Mg hianyra gondolok a pH miatt?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
tökéletesen megteszi a cseppentős ph teszt, teljesen felesleges pénzkidobás a digitális ph mérő, a kalibráló folyadékok árából veszel 2-3 évre való cseppet. és ha nem vagy színtévesztő tökéletes erre a célra.
10 hetet nyugodtan számolhatsz -+(1-2) hét.
 

God_Speed

Member
Igazad van abban hogy minél egyszerűbb annál jobb, alapvetően én is ennek vagyok a híve, azonban a precíz megoldásokat is sokra tartom annak érdekében hogy ne legyen ezzel több gondom, olyan értelemben hogy saccolom az értéket. Későbbiekben egy adagolót is tervezek ami szintén tartja majd és le van vele a gond.
Mindenesetre köszi a tippet amíg nincs keret úgy is ez marad! Ár/ertek arányban valóban verhetetlen.

Remélem 10 hét alatt jól meghíznak majd még elég aprók és foghíjasok
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
te nem vírust vagy baktériumot szaporitasz.. egyáltalán nincs szükséged század (0.00 ) pontossággal a ph értéket tudni, pont elég a színskála.. van kerek 1 intarvallum, amiben játszhatsz.. mennyivel leszel előrébb, ha látod hogy 5.89 vagy 7.02.. mint az aranyszínű folyadékot a csepp után (ghe teszternél legalábbis)
ami sötétebb árnyalat a piros felé savasodás, a zöldes kékesedés meg a lúgos vége ..
sokkal fontosabb a pontos ec t tudni és azt tartani precizen. ec nél nincs ekkora tűréshatár.
 

God_Speed

Member
Jogos érvek!
EC mérő az már van is. Minden nap ellenőrzöm vele és tartom szinten. Ha feljebb megy RO vizet ha lemegy akkor meg fele dózisban tápos vizet öntök utána.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
következő jobb lesz, ha így folytatod. jah és még egy fontos érv a csepp mellett.. a csepp nem kalibrálódik el. a műszert viszont rendszeresen ellenőrizni kell. mert amúgy meg félremérsz és csak rosszabb lesz.
 

God_Speed

Member
Hát ebben bízok minden kör elején, aztán persze jön valami új hiba és megint borul a bili! Végig olvasva pár rutinosabb róka naplóját valami gebasz majdnem mindig van csak hamarabb van korrigalva és kisebb kárt okoz. Aztán gondolom egy ponton túl már csak a kíváncsiság hajt az új megoldások kipróbálásához, várom! :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
lófaszt... mindig az hajtson előre, hogy mindenben van fejlődés folyamatosan. szemiramisz függőkertjétől eljutottunk a rotogrowig.. a gyertyától a plazma világításig.. és nincs vége.. mindig lesz újabb jobb stb. mindenben.rutinosabbaknál, nem gebasz van, hanem olyan dolog üt be, amit előre nem lehetett betervezni. gebasz ott van, amikor az emberke nem tudja mit lépjen, amikor bebasz a gebasz.
 

God_Speed

Member
Jó Jó igaz beszéd ez nálam sincs másképp fejlődés van csak az örök elégedetlenség a saját teljesítménnyel szemben!
Na meg bassza meg közeleg egy vizsga úgyhogy nem volt füstölés majd egy hete azért is szürkébb a kép :D
Tapasztalat gyűlik, igyekszem 2x nem ugyanazt elbaszni és olvasni olvasni olvasni!
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
na az meg a másik, hogy ne legyél elégedett, mert mindig lehet jobb.
pár kert le fog pörögni, mire megtalálod a nekedvaló fajtákat, és a legoptimálisabb nevelést mindegyikhez.
 

God_Speed

Member
Hát igen egyenlőre még csak vakon tapogatozok a fajták között de következőre olyat nézek majd ami kicsit toleransabb a szarakodassal szemben és termetre alacsonyabb esetleg tippek kezdő fajtára? Valamint a tréning elengedhetetlen lesz!
Helyzetjelentes a boxbol:
Brutális meleg van lámpa alatt picivel 37fokig felment alul meg 29-30 körül szerezni fogok még egy ventit ami cooltube alatt is megkeringeti a levegőt, de a helységben is van olyan 29fok úgyhogy ott is kicsit lejebb kell vinnem. A táp olyan 23-26 között.
Úgyhogy több vizet isznak mint tápot után is kellett öntsek 4 litert.
Eddig 1.6 volt az EC így a 4l RO víz után lett 1.4 érdemes visszatolnom 1.6ra vagy ennyi ingadozás maradhat ha már ilyen rohadt meleg is van?
A friss hajtások nem sargulnak már a régiekbol még egy pár lejott de javul a helyzet!

Köszi a segítséget!
 

jepjep

Member
Hát igen egyenlőre még csak vakon tapogatozok a fajták között de következőre olyat nézek majd ami kicsit toleransabb a szarakodassal szemben és termetre alacsonyabb esetleg tippek kezdő fajtára? Valamint a tréning elengedhetetlen lesz!
Helyzetjelentes a boxbol:
Brutális meleg van lámpa alatt picivel 37fokig felment alul meg 29-30 körül szerezni fogok még egy ventit ami cooltube alatt is megkeringeti a levegőt, de a helységben is van olyan 29fok úgyhogy ott is kicsit lejebb kell vinnem. A táp olyan 23-26 között.
Úgyhogy több vizet isznak mint tápot után is kellett öntsek 4 litert.
Eddig 1.6 volt az EC így a 4l RO víz után lett 1.4 érdemes visszatolnom 1.6ra vagy ennyi ingadozás maradhat ha már ilyen rohadt meleg is van?
A friss hajtások nem sargulnak már a régiekbol még egy pár lejott de javul a helyzet!

Köszi a segítséget!
Szia! Ahömersekletet arnyekban merted?
 

God_Speed

Member
Bocsi a tudatlanságom de nem teljesen értelek. Hol merjek árnyékba a 600as hps alatt? Lombozatban a sűrűjében? A lámpa közelében van a kis bimetal szonda egyszerű min/max hőmérő kábeles szondaja.
 

jepjep

Member
Bocsi a tudatlanságom de nem teljesen értelek. Hol merjek árnyékba a 600as hps alatt? Lombozatban a sűrűjében? A lámpa közelében van a kis bimetal szonda egyszerű min/max hőmérő kábeles szondaja.
Bizonyara tudod,hogy a "napon" mert hömerseklet es az arnyekban levö meg köszönö viszonyban sincs. Hogy hogyan csinal az ember arnyekot egy meres erejeig a lampa alatt? Csak a kreativitasod szabhat hatart.
Amugy hol olvastad,hogy lampa alatt merjel? Miert ne merhetnel a csucsok magassagaban,de nem közvetlenül a lampa alatt?
 

Medicropper117

Active member
Miert ne a lampa alatt kellene mérjen?!
Nem ott van a legmelegebb?! Általában a refi mellett lógatom le a szondát a csúcsmagasságba. Nekem eddig ez jónak tűnt:p
Kit érdekel árnyékban mennyi van? Arra vagyunk kivancsiak h a legmelegebb helyen mennyi, az meg a lámpa alatt van csúcsmagasságban. Felette mégtöbb de az már nem érdekes....
Azzal az oldathőmérséklettel kezdj valamit ha tudsz. 25 felett már jön/het a gond
Peltier cellás hűtést meg a fagyasztott palackot felejtsd el. Vízhűtéshez bele kell nyúlni a zsebbe. Minimum egy huszas de egy eletre megoldva a táphm;)
 

God_Speed

Member
Miert ne a lampa alatt kellene mérjen?!
Nem ott van a legmelegebb?! Általában a refi mellett lógatom le a szondát a csúcsmagasságba. Nekem eddig ez jónak tűnt:p
Kit érdekel árnyékban mennyi van? Arra vagyunk kivancsiak h a legmelegebb helyen mennyi, az meg a lámpa alatt van csúcsmagasságban. Felette mégtöbb de az már nem érdekes....
Azzal az oldathőmérséklettel kezdj valamit ha tudsz. 25 felett már jön/het a gond
Peltier cellás hűtést meg a fagyasztott palackot felejtsd el. Vízhűtéshez bele kell nyúlni a zsebbe. Minimum egy huszas de egy eletre megoldva a táphm;)

Én is ott mérem és kB. Pont úgy ahogyan te mondod.
Ha megfogadom Whiped tanácsát és maradok a cseppes ph-nal akkor lesz egy huszas tápviz hutesre. Szeretem az egy életre megoldásokat ki tudnád fejteni hogy lehetne megoldani? Jelenleg 2 jegakkum van és valtogatva dobom a vízbe, de nagyjából szarnak pofon!

Köszi az infót!
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
izé, én amúgy mindig azzal szoptam, hogy melegitenem kellett a vizet is ... de ez most lényegtelen :D

de ha hűtenem kéne budget megoldással, akkor elgondolgodnékvalami olyanon, hogy egy plusz miniszivattyút szerelnék be, ami emel amennyit emel, és egy csőrendszeren visszafolyatnám amit valami módon hütenék és azzal pár fokot le lehetne vinni vagy nem?
sorry ha hülyeséget mondtam ilyet még nem kellett használnom :D
 

jepjep

Member
Miert ne a lampa alatt kellene mérjen?!
Nem ott van a legmelegebb?! Általában a refi mellett lógatom le a szondát a csúcsmagasságba. Nekem eddig ez jónak tűnt:p
Kit érdekel árnyékban mennyi van? Arra vagyunk kivancsiak h a legmelegebb helyen mennyi, az meg a lámpa alatt van csúcsmagasságban. Felette mégtöbb de az már nem érdekes....
Azzal az oldathőmérséklettel kezdj valamit ha tudsz. 25 felett már jön/het a gond
Peltier cellás hűtést meg a fagyasztott palackot felejtsd el. Vízhűtéshez bele kell nyúlni a zsebbe. Minimum egy huszas de egy eletre megoldva a táphm;)


Mert tevedesekhez vezethet,bar ha azt is belekalkulalja,hogy joval magasabb hömersekletet mer,akkor nem gaz.
Nalam 37 fok van lampa alatt 15 cmrel es 27 fok ugyanugy csucsmagassagban a box szelen egy csucs arnyekaban. A növenyek virulnak.A 27 fokbol kiindulva minden ok.37 fokbol kiindulva meg hhuha de meleg van..Egyebbkent a helyisegbe 25fok.
 
Status
Not open for further replies.
Top