What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Csajok a boxban

Status
Not open for further replies.

God_Speed

Member
Csaó,

Nos sikerült mikroelem tápot beszerezni bár nem volt egyszerű! Mindenki javulgat vas hiány lehetett az előző hiba mert mióta kapnak szépen múlik el és nőnek mint a gomba.
Hőmérséklet: 24-31 fok között
Pára: 50-75% között
Táp:
0.6gr/l ferti 4
0.3gr/l CaN
0.07gr/l MgSo (a kén miatt adtam egy nyúlfasznyit)
0.15gr/l Mikro
Így lett az EC: 1.4
PH: ~5.5 körül kicsit kileng de naponta nézem és javítom.
Szerintetek tápok jók így? Mivel lehetne v. Érdemes játszani?
Valamint 1.7m a boxom még bőven van hely de még csak 1 hét viragzasba vagyunk és eléggé megindultak van egy Scrog hálóm érdemes azt még ilyenkor bedobni vagy szerintetek nagyjából mennyit nyulhatnak még?

Köszi mindent!

 

GK_420

Active member
Nem azért de ebben a mikro tápban alig van valami...nagyon durva a hiány is. Hálóval nem tudom mit szeretnél de ha ezeket most kezded még tördelni is nem lesz sok pozitív hatása.
A kertet előre megtervezzük a helynek megfelelően a növények végső formáját a veg időt és a tápot is...előre..ezen lenne a hangsúly.
Na de remélem tanulsz a hibáidból mert ez így nem jó irány.

A hőmérsékletet pedig a lámpához közel mérjük a topnál ha lehet.
 

God_Speed

Member
Köszi a tippeket!

Még van 50-60cm ha túl mennek majd valamit kitalálok.
GK köszi az észrevételt, azonban egy OBI aztán 7 gazdabolt után örültem mint majom a farkának, hogy találtam olyan komplex mikro tápot(korábbi tippedet megfogadva) *amibe csak mikroelemek vannak.
Viszont azért nem bassznám egyből a kályhába.

*Abban is igazad van hogy jobb előre végig gondolni az első lámpavillanastol az ollóig és utána, ahhoz kell a rutin ami még csekély, de apránként gyűlik.

Hőmérséklet fönn is mérve van bár eddig nem azt regisztráltam úgyhogy ezt is köszi szépen!*

Remélem nem fatális még a helyzet!
Friss képek érkeznek!
 

GK_420

Active member
Wuxal Super még mindig tartalmaz ca, mgn kívül minden mikro és makro tápanyagot amire szükség van. Javaslom keress rá és nezd meg az összetételét. De ha előbb kérdezel mint vásárolsz egyszerűbb lehet az élet mert az efféle kalandok lassan többe lesznek neked mint egy growshopos tápcsalád. :)
Abba a magasságba be fognak férni az szinte biztos csak a lámpa távolságot is tudd tartani.
Mivel nincs tapasztalatod kertelés előtt össze ötletelhettük volna az egészet itt a tagokkal közösen (főleg hogy sokakkal ellentétben remek a hozzáállásod).
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
mi vagy te leon a profi gk ? :D
hőmérsékletet több helyen mérünk. főleg ha hidrózik az emberke. legalább 2-3. (lámpa és top között, top és talajszint között, talajszinten, gyökérnél, és a tápfolyadékot)
a tördelés (supercropping, meg nincs negatív hatással csak) a törés felett levő részre, ami nem fog növekedni kb 1 napig. nyugodtan supercroppolhatod még őket semmi baj nem lesz.
a scrog hálót felejtsd el, mert nem fogod tudni kiszedni és pakolgatni őket. az alá sok ennyi növény.
de igazából ez azért van elbaszva, mert túl nagyra vegelted a bigbudot, ennek a fajtának a sajátossága, hogy jellemzően egy főbugát növeszt és nem scrogra van kitalálva.
a bigbud (nagy virág, nem nagy növény : a neve is sugallja) egy sea of green fajta, ami azt jelenti hogy gyökerezés után a klónt, 7-15 centi nagyságban inditják virágozni.
szóval a legjobb amit tehetsz, hogy hagyod növekedni ahogy szeretne. klónozd le az alsó ágakat és a topokra gyurjál


valami ilyesminek kéne kinézzen egy bigbud sog az első hét után:

[YOUTUBEIF]HS9w-q6ubMI[/YOUTUBEIF]
 
Last edited:

God_Speed

Member
Csaó,
köszi a tippeket!
Valóban már megvoltak vagy 25cm amikor át tettem őket 12/12-be. Köszi Whiped az infót a big bud-on én annyira ismertem hogy nagy hozamos fajta és ez a kör arra lenne.
GK azt kell hogy mondjam ebben is nálad a pont, egy olyan receptet próbálok osszerakni amivel többet nem kell szopnom csak finomhangolnom a fajta igényeire. A wuxal is jól hangzik, de ha már meg van a 25kg-os Ferti 4 akkor arra kell kitalalnom valamit. Valószínűleg bennem van a hiba mert minden megvan ami kell mégis hiányok vannak.
Elmondom hogy szoktam bekeverni a dzsúzt és mondjátok meg hol baszom el.
Fogok 10l RO vizet belecsapom a következőt:
0.7gr/l ferti 4
0.2gr/l CaN
0.3gr/l Micro
0.1gr/l MgSo
Ezt megteszem mégegyszer mert ekkora vödröm van csak, ezt beontom a kádba ahol levegoztetve van na most ez a keverés olyan 1.7 körüli EC-t ad úgyhogy még öntök hozzá RO vizet hogy 1.4 legyen aztán Ph-t állítok 5,5-6.0 körülre és mehet a szivattyú.
Na most exkalapon vadkender ír egy receptet ferti 4-el meg Kalcium-nitrattal magtol ollóig ami igen szimpatikus. Ő is azt írja hogy RO víz:csapviz 1:1 arányban nálam is ez a gond? Mert hogy a csapvizem 0.7es EC ha felesbe higitom hogy teszek még hozzá elég tápot hogy ne legyen retek nagy EC-m? Valamint a fele csapviz hozzáadás miféle varázslatot tartalmaz?

Képek alapján láthatjátok aggalyaim önmagammal szemben, viszont felmerult bennem hogy lehet szimplán csak túl magas nekik az EC?
Az utolsó képért bocs csak a magassagot próbáltam érzékeltetni vele.



Köszi az észrevételeket igyekszem úgy kérdezni hogy már én utána néztem annyira amennyire tudtam hogy ha kapok választ legalább megértsem :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
növelj a ph-n azt írod 5.5 körüli, viszont az mg 5.8 alatt már nem annyira jól felvehető, nincs a keverékedben semmi rossz a ph val kell játszani egy kicsit felfelé vigyed 5.8 főlé egy hangyafasznyit a kókusz miatt picit magasabb kell.

u.i.
(kérdezd meg gubacsot, mi lett amikor bekutyulta felesbe a csapvizet :D )
 
Last edited:

God_Speed

Member
Köszi Whiped gyorsabban reagálsz mint a TEK :D
Ami kicsit megnyugtat az hogy csak egy pár levélen van hiány nem az egész növényen.
Korrigálom a Ph-t és meglátjuk!
 

iwantmorebuds

Active member
növelj a ph-n azt írod 5.5 körüli, viszont az mg 5.8 alatt már nem annyira jól felvehető, nincs a keverékedben semmi rossz a ph val kell játszani egy kicsit felfelé vigyed 5.8 főlé egy hangyafasznyit a kókusz miatt picit magasabb kell.

u.i.
(kérdezd meg gubacsot, mi lett amikor bekutyulta felesbe a csapvizet :D )

Ezek a tunetek teljesen hasonlitanak arra amik nekem voltak es whipnek igaza van, ph alacsony lesz ahogy nalam is az volt.
Es ne, veletlen se keverd csapvizzel, nekem majdnem rament a kertem, csak rosszabb lesz, sikerult ugy elbaxnom a kor vegeig se nagyon javult es folyamatos mg, ca hianyom volt :D Inkabb legyen a ph 6, ha megvan akkor ontozz utanna kicsit nagyobb runoffig, ha ugy tetszik flushold at tapos vizzel az helyrerakja majd a kozeget is
 

God_Speed

Member
Ezek a tunetek teljesen hasonlitanak arra amik nekem voltak es whipnek igaza van, ph alacsony lesz ahogy nalam is az volt.
Es ne, veletlen se keverd csapvizzel, nekem majdnem rament a kertem, csak rosszabb lesz, sikerult ugy elbaxnom a kor vegeig se nagyon javult es folyamatos mg, ca hianyom volt :D Inkabb legyen a ph 6, ha megvan akkor ontozz utanna kicsit nagyobb runoffig, ha ugy tetszik flushold at tapos vizzel az helyrerakja majd a kozeget is

Nagyon nagyon köszi és respekt, mert így megúszták a terrort :D
Folyamatosan megy rajtuk az öntözés zárt rendszerben csopogteto gombával

Köszi mindkettőtöknek a segélyt!
 

God_Speed

Member
Csaó
Elég lett abból hogy össze-vissza keverészek pontos értékek nélkül ezért elkezdtem receptet számolni és nem csoda hogy durva hiányok vannak alig kapnak tápot.
Viszont segítségre volna szükségem a számolasokban hogy jól jöttek ki az értékek.
Először kiszamoltam mindenből a 0.1gr/l értéket

Felirtam a határertekeket és arányokat

Aztán osztás-szorzas és kijott ez:

Viszont nekem ez gyanúsan rossz

Amiket nem értek hogy valóban ilyen rengeteg dzsuz kell nekik csak RO víz esetén?
Valamint most keverjek bele a csapból vagy ne? Mert az N:CA arány sehogy se akar 1:1,2 lenni?
Valamint otthoni csapvizemet bemeretni költséges dolog?
Illetve a cseppentos vizkemenyseg mérőnek bármi hasznát venném?

U.I.: a kálium-szulfat-ot reggel nézve szinte tuti hogy elszamoltam

Nagyon köszönöm előre is!
 

Son of Soil

Member
Ezt elolvastam így reggel kávé mellé és kellemesen felnevettem. :D
A matektanárod nem mondta, hogy ne drogozz, ha számolni kell?
Másik kérdésem, hogy ezt így ebben a formában, ki tanácsolta neked, hogy keverd össze és öntsd rá a növényre?
 

God_Speed

Member
Ezt elolvastam így reggel kávé mellé és kellemesen felnevettem. :D
A matektanárod nem mondta, hogy ne drogozz, ha számolni kell?
Másik kérdésem, hogy ezt így ebben a formában, ki tanácsolta neked, hogy keverd össze és öntsd rá a növényre?

Nem öntöttem még semmit csak rajonni próbálok a megoldásra miután kicsit fentebb ad tapokkal durva hiányok vannak és kurvara n értem miért!
éreztem hogy nem jó számok jönnek ki ezért is kértem bölcsebbek tanácsát!
A kacaj a cég ajándéka.
Viszont ha tudnál egy kis fényt hozni az éjszakámba, megkoszonnem!
 

iwantmorebuds

Active member
Nem öntöttem még semmit csak rajonni próbálok a megoldásra miután kicsit fentebb ad tapokkal durva hiányok vannak és kurvara n értem miért!
éreztem hogy nem jó számok jönnek ki ezért is kértem bölcsebbek tanácsát!
A kacaj a cég ajándéka.
Viszont ha tudnál egy kis fényt hozni az éjszakámba, megkoszonnem!

Minel tobb mindent osszekutyulsz annal rosszabb lesz. Mas egy kis keserusoval meg fertivel vegigviszi a kort. 5,5 ph miatt van hianyod inkabb sztem ahogy whip is megirta eloszor. Pk-t pl a viragzas feletol adok a novenynek es nagyon minimalissal kezdek.
Ezt igy egybe ne ontsd a novenyre
 

God_Speed

Member
Köszi hajlamos vagyok túl gondolni. Most is ez történt! Éreztem hogy rossz azok a számok

Köszi srácok megint mentettetek!
 

Medicropper117

Active member
Valszeg egy mobilis tápelem hiányzik. Eléggé Mg gyanus amugy az érközi sárgulást nézve de ha kapnak tápot akkor majd helyrejön. Ahogy írtad is, akármi is legyen
 
Status
Not open for further replies.
Top