What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

critical kush feminised

bublle

Member
Foarte mișto planta, vizual vorbind. Am văzut ca nu ai un filtru , sau nu ai specificat.. Cum este cu mirosul ? Suportabil?
Încă sunt în dubii in alegerea semințelor și de aia te intreb .

Nu am filtru..mirosul te rupe..aerisesc mai des..Dar nu mă deranjează mirosul..Chiar îmi place
 

bublle

Member
Ziua 67 flower
 

Attachments

  • 20180222_192930.jpg
    20180222_192930.jpg
    57.5 KB · Views: 28
  • 20180222_192947.jpg
    20180222_192947.jpg
    51 KB · Views: 28
  • 20180222_192959.jpg
    20180222_192959.jpg
    52.5 KB · Views: 28

bublle

Member
Te rupe la miros.și nici filtru nu am..aerisesc mai des..Oricum nu mă deranjează ..Am fumat un mic muguras.de control .ma trântit grav de tot..
 

fenomeno_djo

Active member
Bai ce mi-a placut ce ti-a iesit! :D
Imi plac lucrurile originale si forma acestei plante e cat se poate "ca la circ" ! In mod normal, ramurile "grele" sunt cele din interior dar tu ai facut cumva de ti-au crescut pe exterior. Oricum, arata marfa buzucii si cam gata de taiere. Chiar, unde sunt fan leaves ? Sa presupunem ca nu stim "tehnica" ? :D Pui maine poze cu recolta ? :D
 

fenomeno_djo

Active member
Da, ma gandesc ca de-aia le-a luat jos. :) A zis ca nu le taie inca, e in a 67a zi. Daca zicea ca maine le da topor, ma gandeam ca de-aia a luat frunzele mari jos ca sa dea bine in poze marioara :D
 

bublle

Member
Ma gândeam sa o mai las toată luna dupaia săi dau topor..Nu iam dat foarte mare atenție la planta ăsta decât când a avut nevoie. Nu prea mă pricep cum ar fi trebuit sa arate normal Dar dacă voi spuneți k e ok nu pot decât sa mă bucur
 

fenomeno_djo

Active member
Pai ai zis ca ai fumat putin din ea, un sample. Aminteste-ti (daca poti) cum a fost experienta. Daca ti-a dat multa lene, lene .... atunci tai-o. Cu cat o lasi mai mult in flower cu atat iti da mai mult couchlock, adica lene, cum ii zic eu pe romaneste. Cel mai indicat e sa ai un instrument care sa-ti zica cand e "coapta" :)
 

bublle

Member
Tocmai ăsta ziceam....Nu am dat jos nici o frunza cu mana mea..UnEle din ele au mai cazut și singure dar foarte putine
 

bublle

Member
Pai ai zis ca ai fumat putin din ea, un sample. Aminteste-ti (daca poti) cum a fost experienta. Daca ti-a dat multa lene, lene .... atunci tai-o. Cu cat o lasi mai mult in flower cu atat iti da mai mult couchlock, adica lene, cum ii zic eu pe romaneste. Cel mai indicat e sa ai un instrument care sa-ti zica cand e "coapta" :)

Mi a dato grav gen..ochi mă chinuiam săi țin deschiși. .(gen chinez rupt de beat)simțeam niște vibrații destul de puternice în tot corpul..Și pe final am dat dauna la frigider
 

fenomeno_djo

Active member
Ai putea sa faci un mic experiment si sa o lasi inca o saptamana doar ca nu stiu daca s-ar merita. Adica, o sa fie foarte buna la gust dar o sa te duca-n mormant. Tu decizi ;)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu e neaparat sa fie mai buna la gust peste o saptamana. Daca a trecut deja de punctul optim de recoltare chiar si compusii aromatici pot incepe sa oxideze.
 

fenomeno_djo

Active member
Nu mai stiu prin ce carte dar am citit ca peste 1 sapt in plus fata de momentul relativ ideal de recoltare, maturizeaza si mai mult terpenoizii din buzi si da un gust mai bun jointului
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ca sa vezi cum mi-ai dat de treaba. Incercand sa gasesc cartea respectiva si nereusind, amajuns sa caut articole de studiu. Am inceput cu asta:
The Complexity of Factors Driving Volatile Organic Compound Emissions by Plants - Peñuelas, J. & Llusià, J. Biologia Plantarum (2001) 44: 481.
Am mai citit vreo 3 din bibliografia lui.. si tot asa din articol in articol si din bibliografie in bibliografie am mai downloadat cateva zeci de articole. O sa fie o noapte lunga.
Si daca iti aduci aminte care e cartea.. sa ne zici. Ca doar trebuie material de citit si pentru maine.
Hai ca rulez un cui si trec iar la lectura. :joint: :muahaha:
 

bublle

Member
Așa știam și eu..Dacă o recoltezi mai târziu e mult mai strong..Cam ăsta urmăresc și eu...sa mă pună în cap
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Noi vorbeam de miros/aroma. Nu de cat de strong e ea ca sa te puna in cap. Ca banuiesc ca la asta te refereai. Iar daca asa e, eu is de parere ca desi te pune in cap mai bine, calitatea highului si a experientei in sine are de suferit. Si daca nu cumva folosesti pentru uz medical, nu prea e nevoie de bud care te pune in cap mai mult decat e necesar. E ca si cum ai bea o sticla de bautura fina pe repede-nainte, te darama dar experienta e departe de ce ar fi trebuit sa fie.
 
Last edited:

plm

Member
Ia uite ce bine i-a facut top-ul ala de la inceput + LST asa baiat, deci se poate, ai folosit eficient lumina si spatiul, acum = profit :D tine-o tot asa, succes.
 

Latest posts

Latest posts

Top