What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

critical kush feminised

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu as spune sa mai astepti vreo saptamana, indiferent de ce varianta alegi. Sa iti spun exact daca ii mai trebuie topping nu stiu, dar daca spatiul ramas sub becuri e mai mic decat de 3 ori inaltimea plantei.. cred ca ar fi mult mai bine sa ii faci.
 

bublle

Member
Ok explo...Am spațiu mult intre floare și panou...Dacă ar fi sa se lungească planta nu ar fi o problema spațiul. .. O. Mai las o săptămână ..Mai fac un toping și după ce se vindeca o bag în flower
 

plm

Member
Ar trebui sa iei in calcul si varianta ca ar suferi de o problema VPD sau nutrient lockout, adica ma gandesc si eu ca daca zici ca i-ai dat nutes si tot nu-si revine ba din contra, atunci e altceva, cerceteaza mai bine simptomele si trage linie. Daca ajungi la concluzia ca ar fi nute lockout adica nutrientii sunt blocati in sol iar planta nu mai poate asimila datorita radacinilor supra saturate si intoxicate si depunerilor de saruri si reziduri la baza. Nu-i problema se poate remedia cu un mic flush, oricum sfatul meu e s-o tai de la nutrienti cel putin pana te decizi cand s-o dai pe 12/12 si vezi dupa. Oricum dupa fiecare train da-i timp de recuperare si las-o sa respire nu sta in curu ei 24/7 ca nu e chiar asa de firava. In situatia de fata eu nu i-as mai face niciun fel de train orice stres in plus nu ii face bine si stagneaza cresterea, totusi topping-ul pruning fim sunt metode HST adica genereaza stres mare asupra plantei care nu toate soiurile raspund la fel.
 

bublle

Member
Ziua 32 de veg..Mă gândeam sa o las pana în ziua 40 de veg.si sa o bag în floare.
 

Attachments

  • 20171215_144227.jpg
    20171215_144227.jpg
    58.3 KB · Views: 16

plm

Member
Aici deja depinde de spatiul pe care il ai, si timp, daca iti permite, o mai poti vegeta inca 2 saptamani parerea mea cu cat mai mult veg cu atat mai bine o sa poata sustine planta muguri grasi. Vorba aia, cu rabdarea treci marea, acum decizia iti apartine si tu stii pana la urma care sunt circumstantele si etc.
 

bublle

Member
Nu e cea mai sănătoasă planta ..da mi a cam umplut ghiveciului. ..E foarte deasă. .Nu știu cum o sa pătrundă lumina prin ea. .are forma unui scut😀😀
 

Attachments

  • 20171217_221520.jpg
    20171217_221520.jpg
    49 KB · Views: 18
  • 20171217_221506.jpg
    20171217_221506.jpg
    44.5 KB · Views: 15

bublle

Member
Ziua 7 de floare..Au ieșit și firicele le
 

Attachments

  • 20171228_154156.jpg
    20171228_154156.jpg
    45.5 KB · Views: 21
  • 20171228_154113.jpg
    20171228_154113.jpg
    65 KB · Views: 16

bublle

Member
Ziua 17 de flower..Ce am observat la floare e k e foarte deasă. abea pot sa o ud.acum în perioada de floare pot săi mai fac vreo defoliere. .sa mai înlătur din frunzele care nu primesc lumina sau din mugurasi mici cred nu primesc lumina destula?
 

Attachments

  • 20180106_091749.jpg
    20180106_091749.jpg
    69.7 KB · Views: 18
  • 20180106_091734.jpg
    20180106_091734.jpg
    73.5 KB · Views: 20

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ai putea sa ii mai faci o defoliere, dar foarte lejera, altfel ai mari sanse sa te trezesti cu buzi funzosi. Si fa-o repede daca o faci, max sapt 3 de flower e recomandat sa te atingi de ea cu mai mult decat un lst.
 

bublle

Member
Am defoliato. .florile alea mici din mijloc.ce mă sfătuiți sa le las...sau sa le tai
 

Attachments

  • 20180106_134743.jpg
    20180106_134743.jpg
    66 KB · Views: 17
  • 20180106_134736.jpg
    20180106_134736.jpg
    86.4 KB · Views: 23

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Normal ca le lasi, doar au cea mai buna expunere la lumina.
Ce n-ai mai vazut, mai feno, o planta de cannabis? :muahaha:
 

plm

Member
Le lasi bro, o sa ajunga si ele din urma, ti-am zis eu mai inainte ca o sa-mi multumesti pentru ca ti-am zis sa-i faci top, asta e rezultatul, o planta mai compacta, canopie mai egala, buds mult mai bine dezvoltati per total, intotdeuna e mai bine sa aplici train pe ea decat s-o lasi de capul ei ca doar nu cresti wild shit:))
 

narcox

Member
Foarte mișto planta, vizual vorbind. Am văzut ca nu ai un filtru , sau nu ai specificat.. Cum este cu mirosul ? Suportabil?
Încă sunt în dubii in alegerea semințelor și de aia te intreb .
 

narcox

Member
Ah, tu iti faceai probleme ca nu ai boxul gata si nici nu ai comandat semintele. :muahaha:

Man, asta e chestiune scurta de timp. Vreau la sf saptamanii viitoare sa dau comanda. Iar acum chiar mă interesează un soi compact, micut, si nu foarte mirositor, gen nort light doar ca putin mai mică
 

fenomeno_djo

Active member
Northern Lights auto am avut eu.
A fost prima mea planta...ii citeam poezii...ii puneam muzica clasica...am fost cuplul perfect :flowers2: pana cand i-am fumat florile si i-am dat tulpina la iepurasi :whistling:

Nu prea pute, nu se oftica prea mult pe tine daca nu stii ce faci cu ea, da rod ok, mugurii sunt compacti si duuuuulci, fumul e gros si per total iti ofera o experienta minunata.:tiphat:

@explo "Ce n-ai mai vazut, mai feno, o planta de cannabis?" Am mai vazut dar nu sub forma asta...ciudata...artistica...zici ca-i un tort cu lumanari..nu stiu ce sa zic, m-a prajit numai la vederea ei :))
 
Top