What's new

Co w ogrodzie rosnie Ci ??? 07

Ganja Smile

Active member
Siemanko :D

W koncu jest zaczyna sie poczatek mojego powrotu wielkiego :D hehehe mam pytanko polak jeszcze cos postuje jesli tak to na pma prosze. Dziekowa z gory dzialajcie dzialajcie :)

pozdrooo
 

Lewar

Member
Szok, TMG rozpierdalacie mi glowe swoimi fotkami !!!!!!! :yoinks:

Szok, jak dlugo ten klon C-4 mial vega po ukorzenieniu? sam niedlugo ta odmianke bede przelaczal na 12/12, niestety brakuje miejca i bede zmuszony wsadzic kilka sztuk do jednej doniczki. btw. uzywamy tych samych nawozow ;)

na dniach wrzuce fotki bo wtedy kwiatki dostana 12/12. sa zroznicowane zarowno w wieku i wielkosci -jest pare olbrzymow w 7l i 12l doniczkach, pare w kubkach 0,5l i pare w 2l. od 6 do 3 tygodni wega, pare klonow. 3 samce juz wylecialy, ale i tak ciekawi jak to pomieszcze na flo, szczegoly z fotkami.

moze uda zmienic sie oswietlenie z 400w na 2x250w. pomieszczenie nie jest regularne (0,8m x 1,3m) i moze byc problem z doswietleniem bokow, dlatego jest pomysl na "stereo" :D

pozdrawiam!
 

bogusik2

Member
"Szok, TMG rozpierdalacie mi glowe swoimi fotkami !!!!!!!"
hehe nic dodac, nic ująć ;)
Lewar fajnie sie zapowiada ;) takie stereo na pewno poprawi chumorek samiczkom :D

Zabrałem sie za szafe nr. 2 :D przypominam że robi za nia to:
http://allegro.pl/item146781347_garderoba_wieszak_na_ubrania_garnitur_garsonka.html
Z wielkim trudem (badziewne plastikowe złączki pękały - wszystko sie trzyma na super glue :p) złożyłem szafe i obłożyłem od środka mylaropodobna folia z growshop.pl..
Dziś dodałem wiatraczki (3x komp. 80mm), które będa dmuchały między lampe a rośłinki.

Lampa to będzie HPS 400W na pow. 75*50 (0,4m2) - wys. boxa to 160cm.

Tutaj odbłyśnik z odprowadzeniem ciepła, którego mam zamiar użyć - na dniach dokupie rure 100mm i wentyl (kanałowy około 160 wzwyz m3/h).

Napiszcie co myślicie o takim growboxie i czy uda mi sie z taką wentylacja ustabilizowac temp. na poziomie, który przynajmniej nie zabije rośłin :) pzdr
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Bogusik zapowiada sei ciekawie :chin:.
Panowie mam problem buduje boxa w szafcce i nie moge sobie poradzic z rezonansem wentylatora 12x12 od kompa przyklejałem go na klej na goraca nic nie pomoglo, probowalem absorbenta drgan z silikonu tez nic nie daje. Ta piepszona pilśń wpada w takie wibracje ze szok. Macie jakies pomysły jak to rozwiązać? Pzdr. :badday:
 

cardiel

Member
Finger ... Musisz zrobic troszke wiekszy otwor o jakies 5mm - 10 mm i zawiesic wentylator na jakiejs nitce lub wloczce...

bardzo dobrze pochlania drgania...



pozdr Cardiel :smile:
 
G

Guest

@Finger - jakich dokładnie używasz wentylatorów ? - czyżby delty ?
U mnie w kompie 12 cm wiatrak stoi swobodnie - oparty jedynie o kawałek blach i nie ma żadnych wibracji etc.
Próbowałeś podłożyć jakieś gumowe kołeczki czy coś w tym stylu - np. kawałek dętki - podobno pomaga chociaż nigdy tego nie testowałem.
@bogusik wydaje mi się, że dadzą radę schłodzić lampę jak i samego boxa ;-) Widziałem kiedyś 400 W boxa (niezbyt duży) chłodzony jedynie wentylatorami komputerowymi - 4 x 8 cm i 4 x 12 cm i temp. była bardzo przyjemna dla roślin ;-).
btw. napisz coś więcej o tej szafce - bardzo ciekawa opcja w porównaniu do tego co jest na hempie do kupienia ...
 

bogusik2

Member
hmm co wiecej o szafce :D
Baaardzo badziewna.. rurki lekkie aluminiowe, niepasujące w większosci do otworów w złączkach.. Same złączki z miękkiego plastiku, który przy probie włożenia pręcika-alu pękał :p heh Poprbiłem to na super glu i taśme samoprzylepną alu z taką siateczką..
Od wewnątrz wyłożyłem to 3mx1,6m mylaropodobnej folii (zaginając za ścisło dopasowany korpus) i poxniej tylko wyciolek krzyżyki 8 i 8cm x 3, wciskając w nie wentylarotki :p
Pracy ogrom, ale kasa zaoszczędzona.. cały taki box z oświetleniem itd wyniosl mnie jakies 400-450zł.. 100 za samą szafe, 60 bebechy hPS, oprawki kable, odbłyśnik, żarówka, folia i wentylacja - reszta :p pzdr
 
hehe nio ja Bogusik2 zamowilem takie dwie juz czekaja na mnie na poczcie jutro tez bede cos z nimi robil ale dzis mialem przypal bo mama powiedzial ze to nie zadne chlodzenie na strychu tylko marichuana i sie zamulilem ale mowie ze juz z tamtym koncze i ze zasadze 8 roslinek w tych garderowbach i nie bedzie zanych problemow ... A mowisz ze starsznie badziewne a utrzyma to hps 400w bo w jednym wloze 400 a w drugim 250w i beda rosly chyba w jednym grapefruit femi a w drugim purple plant femi z fr.pl

A w srodku chce pomalowac farba ten material niczym nie bede wykladal bo nie ma do tego zdrowia chce zrobic po 4 wiatraczki do jednej szafki dwa na gorze i 2 na dole jedne bede wyciagac powietrze drugie wdmuchiwac ... Co2 w kazdej i chyba jedyne co im zostaje to rosnac i najbardziej sie obawiam temp w boxie ... bo na strychu teraz jest dosyc zimno ... ale cos sie wykabinuje napewno nie wystartuje teraz z boxem jak nie bede przygotowany na 100 bo pozniej to jest takie odkladanie i zaprzeroszeniem gowno wychodzi trzeba wszytko na poczatku przygotowac ...


Pozdro 600
 
Last edited:

asdf

Member
jesli chodzi Ci o purple power z female to z tego co mi wiadomo to nie nadaje sie na in...nie chodzi tylko o to ze potrzebuje 8 tygodni wega ale przez to ze sie hermi(moze spowodowane jest to tym ze wlasnie potrzebuje tyle wega???)Dokladnie nie wiem ale na forum female seeds ktos pisal ze mu sie wszystko zhermilo na in a female odpisal ze to wlasnie przez to ze PP nie jest przystosowane do in.
pzdr

purple plant.... nie wiesz co kupiles :chin: :chin: ??
power plant czy purple power? :pointlaug
 
Last edited:
Jeszce nie kupielem ale chodzilo mi o purple plant to chcialem kupic ...
Chcialem c99 i WW ale nie sa dostrpne i lypa :( A chodzi mi o femi
 

asdf

Member
ja na c.fr nie widze purple plant...jest purple power i power plant.Obie femi tylko purple power nie nadaje sie na IN.
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
@cardiel hehe dzieki no własnie tez i to do łba przyszlo, dzisiaj w nocy wyprobuje
@grzybiarz nie to nie sa delty, a jak juz czytałes probowalem z absorberami drgan kombinowac i nic.
Jebane black red & white daja jakąś nędzną pilśń :bat:
 
G

Guest

@acid peterka - poczytaj temat - "co w ogrodzie rośnie Ci 06" - było już kilka takich tematów - również możesz poszukać...
 
G

Guest

acid... zalezy ci to szukaj czasu masz duzo to juz bylo tyle razy ze szok...
 

GRaSs

Member
Widze ze Ogrodnik PL16 wam sie jeszce nie pochwalił ale dzis były plony xD i bawilismy sie nożyczkami hehe niebawem powienien dać foty chyba ze sie wstydzi ;p
 
G

Guest

:D

:D

no czas na moj malutki boxowy gardeniik :)

schrom x buddahah siatar 23dzien fli







 
Last edited:

franzPL

Member
troszke zmieniło się w boxach dostałem pestki ktore raczej na outa sie nie nadaja wiec postanowiłem je wykielkowac ostatnio zakupiłem peczniejące krązki coco oraz ogolnie coco pestki ktore dałem do kiełkowania to Afghan x skunk x durban 6szt wykiełkowało 5szt siedzą sobie w 25litrowej donicy w coco oraz 3szt WW by bogusik wykiełkowały 2szt siedzą sobie w 4l donicach w coco ok 15-20 lutego przełaczam na flo







Afghan x skunk x durban regular f2 od znajomego








WW w krązkach peczniejacych pestki pochadza od bogusika








Box nr 1 hps 400W 0,68m2 od lewej Skunk#11 femi , Reweg Top44, Skunk#11 femi, WW regular f2 by bogusik, Arjan's femi , Bllubleberry regular f1







Box nr 2 hps 250W 0,48m2 od lewej Twilight femi, Twilight femi, klonik top44, Big bud regular f1, 5szt Afghan x skunk x durban regular f2 oraz WW regular f2 by bogusik
 

alarec

Member
Bogusik raczej nie bedziesz miał mikrofalówki w boxie
we wcześniejszej uprawie miałem hps250W na 0,16m2, temperatury dochodzily do 42*C, jedna roślinka miała żółte listki, innym nic nie było, normalnie sobie kwitły, tylko znacznie dłużej to trwało.

Franc możesz mi powiedzieć jak jest z zapachem Arjana? bo planuje zakupic te pechy
 
Top