What's new

Co kdo máte v matkárně?

always_bust0

New member
sugar black rose

master kush

matky z řezu

hele a neni to trochu nahovno delat rizky z rizku? jak vypadaj ty kytky na kvetu? neztraci to kvalitu? kdyztak nahod nejaky fotky vysledku docela by me to zajimalo ale poud vim tak to lidi docela odsuzujou ze pry to ztraci potencial
 

Rakosnicek

Member
Veteran
hele a neni to trochu nahovno delat rizky z rizku? jak vypadaj ty kytky na kvetu? neztraci to kvalitu? kdyztak nahod nejaky fotky vysledku docela by me to zajimalo ale poud vim tak to lidi docela odsuzujou ze pry to ztraci potencial

no velká většina věcí co tu lidi jedou jsou jen klony z x hodně přeřezů a nevypadá to, že by moc ubejval potenciál :D je to spíš na genetice a podmínkách bych řekl
 

sensi23

Active member
Veteran
hele a neni to trochu nahovno delat rizky z rizku? jak vypadaj ty kytky na kvetu? neztraci to kvalitu? kdyztak nahod nejaky fotky vysledku docela by me to zajimalo ale poud vim tak to lidi docela odsuzujou ze pry to ztraci potencial

Se podivej do indoor galerie :D
Urco tisickrat lepsi nez fresh semena od dutch passion muhehe
 

fusherrr

Member
jak rika sensi :-D
a jinak kdyby to stalo za picu tak to ani nedrzim! odjedu to letos venku a udelam vlakno, toz tam to možeš pak zhlidnot
 

always_bust0

New member
jak rika sensi :-D
a jinak kdyby to stalo za picu tak to ani nedrzim! odjedu to letos venku a udelam vlakno, toz tam to možeš pak zhlidnot

no outdoor me moc nezajima a s indoorem to vubec nejde srovnat, kazdopadne jste me docela prekvapili ze je podle vas uplne normalni rezat z rizku.... no zkusim to sam a uvidim
 

Jajda z okjesu

Well-known member
Veteran
no outdoor me moc nezajima a s indoorem to vubec nejde srovnat, kazdopadne jste me docela prekvapili ze je podle vas uplne normalni rezat z rizku.... no zkusim to sam a uvidim
Nic ve zlém, ale o pár příspěvků vejš si položil otázku jestli je lepší mít matky z femek či z regularu, tak nechápu co se ti nezdá na matce z řezu... Kor když některé klenoty sou XY let stary a aby si je měl i po tolika letech v kondici , to abys to měl zasazený ve vagonu:)
 

always_bust0

New member
jeste se porad ucim takze plno veci v praxi odzkousenych nemam, tak se radsi ptam. nekde jsem cetl v nejakem casaku typu soft secrets ze by matka mela byt vyhradne ze semen (nejlepe reguleru vyselektovana) a prave tam tusim zaznelo neco o tom aby se lidi vyvarovali rezat matku a pak nasledne z rizku rezat dalsi rezy, pry to straci potencial na vynosu i kvalite, ovsem v praxi to samozrejme vyzkousene nemam a uz jsem se parkrat presvedcil o tom ze bych nemel verit vsemu co kde nekdo napise do nejakyho casopisu, tudiz budu davat na rady zkusenych groweru :) dosahuje to teda podle vas uplne stejnych kvalit i vynosu u rezu z rizku myslite?
 

Rakosnicek

Member
Veteran
no pokud je ta genetika stabilní a nedělá nějaký odchylky po řízkování, což mi pár věcí dělalo, tak bych řekl, že záleží na podmínkách ve kterejch matku máš.. ty clone only odrůdy co všichni pořád tak chtěj a sháněj a jsou tak super jsou třeba 50x přeřezaný (nevim prostě hodněkrát, když si to každej zamatkuje a dál pošle řez a tak dál a tak dál :D)

ale jasný, že pokud ty matky maj špatný podmínky a strádaj tak se snižuje vitalita, to jak moc se snižuje když maj ty podmínky dobrý bude dost individuální
 

d-k

Active member
Jak tu bylo už napsáno, záleží na genetických propozicích odrůdy, kvalitě selekce a podmínkách, v nichž jsou matky ubytovány. Přeřezávat komerční odrůdy většinou snižuje výnos a vitalitu, ale je to dost o podmínkách. Rare genetiky nejsou navíc o výnosech ale o účincích, vůni a chuťi.

Primárně by se nemělo přeřezávat, pokud si to nepřeje autor té odrůdy/selekce, jakýsi nepsaný kodex. Z femek dělat matky je prasárna, z principu.

Zastávám taky tézi, že pokud chce někdo jet matky, měl by vybírat odrůdy, které nejsou k dostání, ať se přinese něco nového a netočí se furt dokola jedno a to samé.
 

Mightyka

Active member
Veteran
No s matkama z femek nesouhlasim (jinak uplně), proč by to měla bejt zákonitě prasárna? Nejvíce ceněný clon onely genetiky v Cali jsou z 80% (odhad) fem, příklad za vše je OG kush, většina těch tzv. clon onely OG jsou jen S1,S2,S kdoví kolik z původního klonu. Nebo třeba White fire, ano člověk musí udělat řádnou selekci a až po určitý době se ukáže jestli neztrácej na kvalitě, ale to máš i s reguláry.
Řeči, že je to proti přírodě jsou taky nesmyslný, otočení pohlaví/hermení vlivem podmínek je jen způsob jak se kytka snaží přenést svoje geny do dalších generací, když "si myslí", že neni jinej způsob (poblíž neni samec, kterej by daný podmínky unesl). Ano problematika inbreedingu tu stále je, ale my se nebavíme o fitnes daný odrůdy, ale hlavně o kvalitě kuřiva. Navíc inbreeding u kytek se projevuje daleko mín než u zvířat. Já bych se prostě femek nebál, jen když se podíváš co leze např. z Nspectas semen, to jsou bomby a je to fem.
 

MAHA KALA

atomizing haze essence
Veteran
čím zdravější matka tím lepší řízek.. matka se může unavit, není nic jednoduššího než ji dát kořeny do země(planetu zemi myslim) a nechat chvilku vegovat venku na slunci, třeba 2 - 3 měsíce.. pak z ní říznout a bez stresu zakořenit, a máte ji krásně revitalizovanou, je jak nová..

:tiphat:
 
Last edited:

always_bust0

New member
To je dobry se to dozvedet potom co jsem utratil tisice za reguler semena jak blbec. No snad z toho neco vyselektuju kazdopadne bych u femek ason vedel pohlavi uz od zacatku a nemusel to zjistovat. Kazdopadne priste asi zkusimm femku. Stejne klicivost tech regulerru byla jenom 7/10 coz mi prijde bida (DP mazar a bb)
 
M

miris

Zrovna mazara nabizi kdekdo . A od dp necekej kvalitu...tak nez utratis tisice pohledej .. a femky jako jo ale jen ty nej...jinak je to taky ztrata casu
 

d-k

Active member
Mně vadí primárně to, že si nemůže člověk vyselektovat i samce, pokud tedy ta možnost je - např OG Kush prostě nejde. A nelíbí se mi, co to je za byznys + jak si kde kdo automaticky myslí, že si ušetří práci při selekci. Zrovna zmíněné OG Kush a WFA je přeci jen z jiného soudku.

Jinak k zjištění pohlaví... Femky prostě podle mne přínos nejsou, stejně budeš dělat řez ze všech a stejně se budou selektovat - tedy mělo by se, ne jak X šulinů koupilo femky a rovnou si z nich udělali matky, aniž by věděli, co dělají! Zjistí se pohlaví a samce se vyhodí, samice se nechají dojet, bez zástřihu atp, nejlépe na dost velkém prostoru, aby se projevil plně jejich přirozený potenciál a další kolo se zkouší a zjišťuje něco jiného. A zkušený zahradník pozná samce/samici s vysokou úspěšností už v růstu.

Dutch Passion fuj, Sensi taky fuj, Serious taky zklamalo, Mr. Nice je taky k prdu, sice dost semen, ale hodně hermí a pro zkušenější se keeper hledá hůře.
 

sensi23

Active member
Veteran
Mně vadí primárně to, že si nemůže člověk vyselektovat i samce, pokud tedy ta možnost je - např OG Kush prostě nejde. A nelíbí se mi, co to je za byznys + jak si kde kdo automaticky myslí, že si ušetří práci při selekci. Zrovna zmíněné OG Kush a WFA je přeci jen z jiného soudku.

Jinak k zjištění pohlaví... Femky prostě podle mne přínos nejsou, stejně budeš dělat řez ze všech a stejně se budou selektovat - tedy mělo by se, ne jak X šulinů koupilo femky a rovnou si z nich udělali matky, aniž by věděli, co dělají! Zjistí se pohlaví a samce se vyhodí, samice se nechají dojet, bez zástřihu atp, nejlépe na dost velkém prostoru, aby se projevil plně jejich přirozený potenciál a další kolo se zkouší a zjišťuje něco jiného. A zkušený zahradník pozná samce/samici s vysokou úspěšností už v růstu.

Dutch Passion fuj, Sensi taky fuj, Serious taky zklamalo, Mr. Nice je taky k prdu, sice dost semen, ale hodně hermí a pro zkušenější se keeper hledá hůře.
Pockej pockej pockej :D
OG kush samec neni vubec problem...Rare dankness nabizeji premiru OG kmenu v regular seeds a vysoke kvalite (lepsi OG nez od nich jsem jeste nemel )
 

always_bust0

New member
jeste otazku k tem semenum - kdyz sensi a dp stoji za prd tak jakou seed banku by jsi doporucoval ty? on je taky problem ze v posledni dobe uz vetsina seedbank prodava jenom komercni femky. kdyz jsem se byl podivat do seedbank.cz (maji pobocku na prazskem smichove) tak mi typek rekl ze jediny regulery maji jenom od dp tudiz jsem vlastne ani moc na vyber nemel, nejvic me ale zklamalo ze je to v nepruhlednych sackach takze je to s tema seminkama ruleta, ja zrovna vytahl nejaky mrzacky seminka ktery byly hrozne svetly a ty nejsvetlejsi se ani neotevrely (necekane) ovsem seminek tam bylo jenom 10 a reklamace asi u nich nehrozi, kazdopadne jsem se zdesil co to prodavaj za nedomrdly semena, vzhledove lepsi a zralejsi bych vytahl z venkace u babicky na barakem (samozrejme by to asi tezko byl BB nebo mazar). No ponauceni pro priste dobry holt DP nebrat, priste kouknu po necem jinym....
 

always_bust0

New member
no vyber sice peknej ale ty ceny jsou opravdu vysoko (30 liber za 5 semen) to se pak prodrazi... pritom to porad nechapu jak za to muzou chtit takovy penize, oprcat kytku neni nic tezkyho, tady to dela kdekdo.... a navic kdyz jsem kupoval semena od DP tak byly nedomrdle a vylezlo jenom 7/10 u obou modelu
 
Top