What's new

CHOROBY

mistaP

Member
Witam, orientuje sie ktos moze jak dawkować nawóz przeciwko brązowieniu igieł od florovitu (siarczan magnezu) ??

Dodam że na odwrocie jest napisane że na metrowy krzew podsypka 25g/m2... o roztworze wodnym nic

0,2 % czyli 2g na litr będzie bezpiecznie
 

Uo-Kai

New member
Dzieki, zapodałem im troche wiecej, jakies 15g na 5l... zobaczymy co z tego będzie. I tu nasuwa mi sie pytanie czy po uzupełnieniu niedoborów magnezu liście powinny sie na powrót zazielenic? Pozdr
 

mistaP

Member
Dzieki, zapodałem im troche wiecej, jakies 15g na 5l... zobaczymy co z tego będzie. I tu nasuwa mi sie pytanie czy po uzupełnieniu niedoborów magnezu liście powinny sie na powrót zazielenic? Pozdr

po jakimś czasie się zazielenią, jak chcesz szybciej uzupełnić niedobór to zapodaj dolistnie 0,2%
 

czerwony

Member
Słuchajcie, spotkaliście się z czymś takim? Przesadziłem sadzonki, ponieważ była już najwyższa pora. Każda - w mniejszym lub większym stopniu prezentuje takie zmiany - listki żółkną od zewnątrz do środka, aż do wystąpienia brązowych plam. Jako sadzonki nie miały żadnych zmian. A ziemia jest taka jakiej używałem od lat - zwykła kwiatowa - 50 litrów na krzak. Po przesadzeniu podlałem 1l na roślinkę, dzisiaj poszedłem odchwaścić i zobaczyć jak się przyjęły, podlałem 1,5h, widać było że ziemia wchłonęła ją błyskawicznie.

Czy to może być poparzenie od słońca po przesadzeniu? Faktycznie pierwsze dwa dni było pochmurno, ale kolejne bodajże 3, słońce na maska.

Nie spotkałem się nigdy z niedoborami u tak młodych roślin.

Prośba do doświadczonych - podpowiedzcie co to może być i co z tym zrobić. :thank you: Dodam, że nowe pędy są zielioniutkie, bez zmian. Ale z doświadczenia - poza szczególnymi rodzajami niedoborów, zawsze tak wyglądają.
 

Attachments

  • DSCF1115_sm.jpg
    DSCF1115_sm.jpg
    139.7 KB · Views: 17
  • DSCF1114_sm.jpg
    DSCF1114_sm.jpg
    153.6 KB · Views: 15

Dronabinol

Member
Cześć

niestety są pierwsze problemy, a żeby było ciekawiej, 2 spoty z regularami wyglądają zacnie, ten jeden z femi no jak widać poniżej.

1
picture.php

2
picture.php

3
picture.php

4 jak widać najgorzej
picture.php


co mogę powiedzieć sadzonki mają ok 3-4tygodnia, zostały przesadzone na spot podlewane tylko wodą bez nawozów (wczoraj dostały pierwszą dawkę terra vega i super vit) ziemia na wszystkich spotach ta sama uniwersalna o pH 5,5 - 6,5.

proszę o pomoc.
 

Przem

Active member
czerwony przyłączam sie do twojego pytania w tym roku sporo roślin już mi padło zarówno tych w kupnej ziemi sklepowej jak i tej ze spota , sadzonki robione były na parapecie na out poszły 19 maja , nawóz uniwersalny w granulaci garśc na 40l ziemi i dolomit oczywiście nie wiem co sie dzieje bo liście wyglodają u mnie na przenawożenie ale to nie to bo część roślin na tym samym spocie jest zdrowa bez żadnych objawów liście usychają i brązowieją od czubków. Nie wiem czy to stres związany z przesadzeniem czy co już jestem zły później wsawie fotki bo przez pierwsze kilka dni było dobrze
picture.php
picture.php

picture.php


picture.php
picture.php
 

mistic

Member
Witam.

Ma ktoś pomysł co to ?

picture.php



P.S> Stosował ktoś kiedyś karate na mszyce, na młodych, 2 tyg. roślinach ??

dzięki
Fire !
mistic
 

mistaP

Member
wg mnie to jakaś mutacja, nic strasznego

co do karate, nie będzie problemu, możesz stosować tylko w temp. poniżej 20 stopni bo jak cieplej to słabo działa.

Witam.

Ma ktoś pomysł co to ?

View Image


P.S> Stosował ktoś kiedyś karate na mszyce, na młodych, 2 tyg. roślinach ??

dzięki
Fire !
mistic
 

lob19

Member
Veteran
Przem - możliwe że pali je dolomit.

Ja mam z kolei taki problem:

picture.php


Co ciekawe tylko na Erdpurtach. Inne rośliny w tym samym miejscu w takiej samej ziemi problemów żadnych nie mają.
 

mistic

Member
To znowu ja.

Nie wiem co jest pięć. WRxBB jakieś marne, jakby stanęła w rozwoju topy nie puchną i wyłażą jakieś deficyty.

picture.php


Wydaje mi się, że to ogólne problemy z ph. Szybko reagując zrobiłem przedwczoraj flusha. Nawożone biobizz grow i bloom wg zaleceń tabeli BioBizza, a nawet ciut mniej.

Skunk#11 Wygląda lepiej; bardziej bushy i topy zawiązują się bardziej wyraźnie i puchną dosyć widocznie. Na zdjęciu może tego tak nie widać ale prosze mi wierzyć SKunk wygląda lepiej...[ten po lewej]

picture.php


jakieś idee ?
pozdro
 

lob19

Member
Veteran
Jak na moje oko to faktycznie może być kwestia pH. Mierzyłeś pH wody przed i po przelaniu?

U mnie też parę problemów. Wydaje mi się, że to niedobory N i/lub Zn ale dostawały nawozy (GHE flora series). Możliwe, że padający od prawie tygodnia deszcz tak szybko wszystko wypłukał? Rośliny rosną jak szalone, więc może też wyssały wszystko? Krawędzie liści mocno podwijają się do góry, a nawet niektóre (dolne) liście zwijają się w rurki.

(ChemdogDD x BBJ) x EDDG

picture.php


Plom x Lemon Shaman

picture.php


Do tego jakieś robactwo na innym spocie wpierdala mi szczyty:

picture.php


help?
 

Dronabinol

Member
Cześć lob w zasadzie nie wiem co dokładnie to może być ale miałem podobną sytuacje ze 3 lata wstecz z hindu kush-ami, i wtedy (bodajże nawet podpytywałem na ic) dostałem podpowiedź że może to być problem z wilgotnością lub jakaś mutacja. W każdym bądź razie wszystko rosło normalnie, nic z tym nie robiłem bo rzeczywiście wydawało mi się że to jakiś mutagen może być, niestety nie wiem jak by wyglądało to na dłuższą mete bo w krótce hk pokazał jaja.
 

Awareness

Member
Te dziurki to wina przedziorkow. Ja uzywam na nie Karate Zeon 050, dawka 2ml/5l. Opryskiwac wierzch i spod lisci, po lodygach tez oraz okoliczna roslinnosc. Ja pryskam co 2,5tyg profilaktycznie, badz czesciej w razie obfitych deszczy.
Z rulonami tez mialem problem w tym roku, niestety musialem wyrwac dwie rosliny. Lalem pod nie nawoz, pryskalem wielokrotnie - nic nie pomagalo. Jak pryskanie nie pomoze, to sprobuj podlac roztworem z Karate, tego nie probowalem a byc moze to jakies szkodniki co w ziemi siedza.
 
Witam, mam powazny problem ponieważ moje 2 piętrowe sadzonki zaczely robic sie białe! Mialem z wczesniejsza partia ten sam problem i myslalem ze to przez dolomit ale nie uzywalem go tym razem i znowu to samo! Okolo 50 sadzonek przesadzilem z parapetu na miejscowke 3 dni temu i prawie wszystkie zaczely wlasnie chorowac w ten sposob... Nie wiem czym to jest spowodowane ale bardzo mnie to martwi, odrazu zapodalem Asahi SL i Biohumus ale nic to nie pomoglo. Nie mam jak teraz zrobic zdjec ale znalazlem fotke z identycznym przypadkiem, tyle ze moje rosliny sa mniejsze i wyglada to gorzej.

http://www.google.pl/imgres?hl=pl&g...w=199&start=0&ndsp=30&ved=1t:429,r:1,s:0,i:71

Liscie robia sie poprostu białe, wiotkie i wygladaja na obumarle...
Proszę o pomoc jezeli ktos wie z czym mam doczynienia.
Niedlugo postaram sie wstawic zdjecia ale do tej pory moze ktos bedzie znal odpowiedz.
PEACE
 
Ooo dzieki Finger :) Wiec metoda dedukcji po moich dlugich rozmyslaniach wnioskuje ze to przez to ze przyzwyczajone do pokojowej temperatury roslinki po wysadzeniu na dwor odczuwaja to nawet jak temperatura nie schodzi ponizej 10 stopni, bo temperatura w calej Polsce ostatnio jest okej nawet w nocy a one dopiero 3 dni na powietrzu :) To teraz sie doedukuje troche co robic w takich sytuacjach. Dzieki za pomoc Finger!
 

klint

Active member
Veteran
ociepli sie i bedzie dobrze :) nie martw sie bracie. nie zapominaj ze Sensi jest z rodziny pokrzywowatych i ogolnie nie ma za duzych wymagan ;] tylko ludzie wydziwiaja :) jak to w jakims filmiku powiedzial Gypsy.. "Best weed grow outdoor, sun gives more taste"
 
C

czaczo

hehe.to chyba jakies odmrozenia :) ,amputacja zanim gangrena sie rozprzestrzeni na ........wierzby i brzozy
 

mistic

Member
Kurcze, może mi ktoś pomóc i powiedzieć co To jest ??? Nawozów prawie nie było....A na pewno nie za dużo.Nagle pojawiło się to na wszystkich niemalże roślinach; żółkną a potem wyglądają tak:

picture.php


Wygląda troche jak przenawożenie [raczej odpada] albo niedobór cynku???..... szlak wie

Dzięki i pozdrawiam
fire!
mistic
 

Latest posts

Latest posts

Top