What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

CHOROBY

weedsmoker

Active member
siemka
W zwiazku z powtarzajacymi sie pytaniami: "co sie dzieje z moja roslika, co jej dolega" proponuje zalozyc taki temat w ktorym opisywalibyśmy dolegliwości nasz roślin. Wiem ze w threadzie "co w ogrodzie rosnie ci' zostalo zadanych wiele takich pytan ale komu che sie przewijac 300 stron zeby znalezc odpowiedz na dręczący go problem. Jeśli ktos ma klopot z roslina wystarczy ze zajrzy do tematu choroby i poszuka czy nie miał juz ktos podobnego problemu. Jezeli temat wydaje sie wam niepotrzebny to prosze o jego usuniecie
peace
 
Last edited:
G

Guest

moim zdaniem lepiej jak każdy będzie wrzucał fotki i opis choroby a także jak z niej wyleczyć ale nie tylko swoich roślin tylko ogólnie jak ktoś coś gdzieś znajdzie
pozdro GF
 

hodowca85

Member
Chłopaki obudźcie sie!
przecierz taki thread juz istnieje na ic! nie potrzeba robic spamu...
macie tam wszystko o problemach od a do z wraz ze zdieciami i wskazówkami jak usunąć przyczyne...:

Choroby
http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=11688

(kov ja bym zamknął i zostawił niech wszyscy spoglądają)

E:

i nie przesadzajcie z tym angielskim...
kazdy chyba wie juz ,ze Nitrogen to azot ,Phosphorus to fosfor ,a Potassium potas.Reszta pierwiastków równiez nie odbiega za bardzo nazwą od naszej polskiej.

E2: Rozwiązywacz problemów :

http://www.nirvana-shop.com/problemsolver/index.php
 
Last edited:

rberciol

Member
Ale tam jest po angielsku, a nie każdy zna ten język. Dla mnie to żaden problem. Również dobrym rozwiązaniem jest wejście choćby na haszysz.com i zobaczyć jaka to choroba/niedobór, ale ciekawe solucje oparte na własnym doświadczeniu z całą pewnością by się przydały.
 

weedsmoker

Active member
od tego jest forum aby wymieniac sie wlasnymi doswiadczeniami wiec ja uwazam ten theard za potrzebny, a dla mnie jeden tekst na haszyszu przetlumaczony z og to stanowczo zamalo. Wiem ze na necie jest wiele ciekawych tekstow dotyczacych chorob roslin ale tak jak rberciol napisal nie kazdy zna angielski
pozdro
 
Last edited:

Tonny

Member
No to ja szukam pomocy...
LR#WR, pokazała płeć i dalej zadnych postępów... no ale martwią mnie
te plamki na liściach, co to moze byc? jeśli chodzi
o nawozy to dawałem tylko biohumus.



 

weedsmoker

Active member
kwitnienie moze opozniac zbyt duza ilosc azotu, daj im samo PK (Planton S moim zdaniem jest calkiem dobry), co do tych plamek to moze byc niedobor potasu, planton s powinien pomoc, dla pewnosci podsyp troche dolomitem aby wyregulowac ph
peace
 

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
Kwitnienia nie spowodujesz za pomoca nawozu. Azot nie ma nic wspolnego z kwitnieniem albo niekwitnieniem. Po prostu dobrze jest pozbyc sie go jak najwiecej pod koniec kwitnienia, bo w bardzo ogolnym skrocie jego brak poprawia smak rosliny. Ona nie kwitnie bo taka jej genetyka i zakwitnie kiedy zechce.

A te plamki raczej wskazuja na jakies podjadanie przez robaki typu przedziorki od spodu lisci. Przyjrzyj sie bardzo dokladnie czy nie widzisz pod spodem lisci miniaturowych pajaczkow.


pozdr, kov
 

weedsmoker

Active member
tlumaczenie z overgrow na haszyszu
Azot (N) - Roślinki potrzebują bardzo dużo azotu podczas wzrostu wegetatywnego (od wykiełkowania po okres kwitnienia), ale łatwo go też przedawkować. Jeśli dodałeś go za dużo, przepłucz glebę dużą ilością czystej wody bez nawozu. Azot zawarty w związkach rozpuszczalnych (szczególnie azotanach) jest natychmiast przyswajany przez rośliny, podczas gdy nierozpuszczalny (np. z mocznika) musi najpierw zostać rozłożony przez bakterie. Unikaj stosowania azotu amonowego, który może blokować przyswajanie innych minerałów. Nadmiar azotu może też opóźnić kwitnienie, natomiast jego niedobór podczas kształtowania się kwiatów, dobrze wpływa na smak zioła.
sprawdzilo sie to u mnie w praktyce
 

stryju

Member
Mam kilka roślin z czego połowa ma pozawijane do góry brzegi liści, napiszcie proszę czego to może być objawem
 
Last edited:

UNILITE

Member



:wave:
mam problem z w roslinami, to niedobor siarki prawda?
jak sie najszybciej tego pozbyc, jaki nawoz kupic?
dolistnie \ doglebowo?

zadalem juz to pytanie ale nikt nie odpowiedzial, wiem ze to nie czat ale zalezy mi na czasie
 
G

Guest

Siema.

Na 4 wykielkowane pestki Blueberry jak narazie:

#Mam jedna zdrowa roslinke.

#Druga jest lekko jakby pomarszczona i ma jakby jakis niezdrowy stozek wzrostu.




#Kolejna jest pod znakiem zapytania poniewaz jest jeszczmala ale widac ze u niej sie cos jebie ze stozkiem wzrostu. ( bez zdjecia )

#nastepna nie posiada stozka wzrostu wcale i ma liscie jakby pomarszczone male i ciemnozielone.






Czy ktos moglby mi powiedziec co sie z nimi dzieje??

PZDR!
 
G

Guest

Faktycznie.

Jest tego typu sprawa ze moge sobie pozwolic na 2 x 20l wiadro w boxie + 2 mniejsze.

Jak myslisz?

Ja mysle ze dam te zdrowe czyli blueberry i mazar do 20l donic a pozostale 2 blueberry dam do mniejszych donic po ok 10l, moze 7.

To sa te zdrowe:

Blue w mniejszym bialym

Mazar w wiekszym niebieskim

Automatycznie beda one mialy krutszy weg bo sa o tydzien mlodsze.


 
Last edited:
G

Guest

Chcialem miec rosline tak 60 - 70cm w koncowej fazie a do tego zrobic delikatne lst to by sie ok 10-15cm jeszcze obnizyly i mialbym dwa planty 50 - 60 cm tyle ze geste.

Ciekawi mnie twoja metoda z kermazytem. ja mam ok 1/4 perlitu na litr ziemi.

Troszke sie przyszczypalem ale to nic.

Co chodzi o male donice to mialem raz planta w 7L i nie chce wiecej takiego incydentu na oczy widziec. Dla porownania plant w 20l mial sie elegancko ;)

Wega chce jeszcze dac ok tydzien do dwoch ( dla duzych i malych )

PZDR!
 
G

Guest

musialbym kupic regulatory ph - moze i tak zrobie.

Co chodzi o pozywki to mam taki zestaw:

Atami:
-Root C
-Wortel (b'cuzz)
-Growth C
-Bloom C
-Alga C
-Flover C
-Bloei (b'cuzz)
-Flavor.

Mysle ze bedzie nie najgorzej :D
 
G

Guest

Klony zecz oczywista nie potrzebuja az tyle przestrzeni na kozenie, ale ogolnie to top w pizde :)
 
G

Guest

Siema.

Moj mazar pokazuje biale plamki na mlodych l;isciach ( wychodzacych ze stozka wzrostu )

Taka mala i niedobor ??

Zobaczymy co z tego bedzie.



P.S. Jezeli mam taki komplet nawozow, a sa to nawozy chyba nie najgorszej marki, to czemu nie ma milro w zestawie ?

Czyzby alga miala zalatwiac sprawe??

Na flavorze jest napisane ze on posiada mikro ale zgodnie z tabela flavor ma byc dawany przez 4 ostatnie tygodnie flo.

Pozniej wrzuce foty.

PZDR!
 
G

Guest

Nic nie widzialem ale zaraz zerkne.

W kazdym badz razie napewno mazar ma pod liscmi rudawe plamy na prawie caly lisc ale to chyba genetycznie bo ma to od urodzenia.

Daje fote:





Sorki ze troszke slabo zaznaczylem.

Wieczorem dam nowe foty.




Gruby, kermazyt koniecznie trzeba plukac przed robieniem z niego podloza??

Mam na mysli to co mowiles: ze dajesz donice 3l z kermazytem i ziemia.

Pytam bo nastepnym razem zrobie indor z ok 6-8 sztukami w 5l wiaderkach :)

Tyle ze z nasion bo nie mam boxa na klony i nigdy ich nie robilem, wiec z uwagi na brak doswiadczenia.
 
Last edited:

Azzzzzz

Member
Veteran
Pytanko: Mam pod wiadrem mniejsza podstawke, ost zaczely przez dziorki irygacyjne w wiadrze wychodzic korzonki, leza sobie w wodzie na podstawce. Co zrobic, zostawic, nic im nie bedzie, obciac ??. Mam przeczucie ze moga wkrotce zaczac gnic jak tak maja stycznosc caly czas z woda...
 
G

Guest

Gruby, dzisiaj przesadzalem planty do 20L i jak przesadzalem mazara z 7mio litrowki to obsypalo mi sie pol ziemi z korzeniami :/ Pol ale nie odspodu tylko cala polowa od dolu do gory.

Powinno sie wyklarowac ??

Beda mialy jeszcze przed soba 2tyg wego to moze sie poprawi.

nalezy mi sie :spank:
 
Top