What's new

Цъфтеж

aeons

Member
Здравейте, имам едно въпросче. Цъфтежа на растенията ми започна преди 2 седмици, кога трябва да приключи горе-долу, края на август ? Знам, че за всички растения е различно но искам горе-долу да знам зашото после почва есента и ...
 

damyanek

Member
Здравейте, имам едно въпросче. Цъфтежа на растенията ми започна преди 2 седмици, кога трябва да приключи горе-долу, края на август ? Знам, че за всички растения е различно но искам горе-долу да знам зашото после почва есента и ...

ако знаеш какъв сорт ще е по лесно да се разбере :dance013: ,но мисля че и ти би трябвало да разбереш когато настъпи момента :tiphat:
 

aeons

Member
Не знам какъв е сорта, даде ми го един приятел. Е аз ще разбера, но се интерсувам дали може до края на август да приключи цъфтежа дали няма да продължи и до края на септември !
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Нищо не може да се каже без да се знае сорта, пък и да се знае, отделните индивиди варират бая, така че трябва да ходиш всяка седмица да наглеждаш. Най-вероятно ще е през септември.
 

damyanek

Member
Ако не е аутофлауър,забрави ,към преди края на септември.

мда и аз така си мисля...поне 8 седмици ще е...но наистина е добре да го наглеждаш поне един път седмично :)
 

Makiaveli

Member
14-ти ден в цъфтеж, както бях споменал поливах с разтвор (храна)
почти всеки ден, и тя се развиваше нормално идеално зелена си беше. така... обаче работата е там че намалих поливането на 3 дни (храна) за д аможе да си пуска смола, и стана това ,пожълтяване по листата, според мен нрастението е гладно, защото точно когато спрях да храня всяка вечер се появи това, незнам може да е савпадение, нямам идея, моля помогнете!! :thank you::thank you:
 

Attachments

  • P070810_19.140001.JPG
    P070810_19.140001.JPG
    38.8 KB · Views: 38
  • P070810_19.130001.JPG
    P070810_19.130001.JPG
    38.6 KB · Views: 41

doje

Member
Имам въпрос относно цъфтежа навън. Има ли значение колко е голямо растението за да почне да цъфти или това зависи само от скъсяването на деня?
От всичките ми растения цъфти само най-голямото което е засадено месец преди другите това нормално ли е ? До кога трае цъфтежат след септември възможно ли е растенията да останат живи и да цъфтят поне до октомври или става много студено ?
 

Makiaveli

Member
Имам въпрос относно цъфтежа навън. Има ли значение колко е голямо растението за да почне да цъфти или това зависи само от скъсяването на деня?
От всичките ми растения цъфти само най-голямото което е засадено месец преди другите това нормално ли е ? До кога трае цъфтежат след септември възможно ли е растенията да останат живи и да цъфтят поне до октомври или става много студено ?


зависи от сорта, някой за длъжни да цъфтят до окт. други по-рано.
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Имам въпрос относно цъфтежа навън. Има ли значение колко е голямо растението за да почне да цъфти или това зависи само от скъсяването на деня?
От всичките ми растения цъфти само най-голямото което е засадено месец преди другите това нормално ли е ? До кога трае цъфтежат след септември възможно ли е растенията да останат живи и да цъфтят поне до октомври или става много студено ?

Нормално е развитото растение да цъфне първо. Пък кое до кога ще цъфти, зависи от сорта - септември, октомври...
Докога е възможно да стоят навън, не зависи толкова от студовете, колкото от по-рано идващите дъждове - седмица-2 валежи през есента и брой главите мухлясали и изгнили (повечето сортове). Въпрос на годишен късмет и на конкретно място (в някои райони есента е по-суха) е до кога може да стоят растенията.
Иначе си се грижи за всички, все по нещо ще обереш от всяко, дано сезона е хубав :)
 

Makiaveli

Member
според мен им няма нищо,изчакай още 4-5 дни и ако процента на засегнатите листа се покачи,има два варианта или липса на азот или на сяра,поне симптомите са такива,ако можеш дай близък план на някое и друго листо на различна височина.по време на цъвтеж е казано,повечко фосфор,но не и да спреш азота изцяло,от личен опит ви съветвам,не прекалявайте с торовете,променя се цялата структура на средата,освен ако не сте 100-процента сигурни в знанията си...



благодаря, човече помогна ми информацията :thank you:
 
14-ти ден в цъфтеж, както бях споменал поливах с разтвор (храна)
почти всеки ден, и тя се развиваше нормално идеално зелена си беше. така... обаче работата е там че намалих поливането на 3 дни (храна) за д аможе да си пуска смола, и стана това ,пожълтяване по листата, според мен нрастението е гладно, защото точно когато спрях да храня всяка вечер се появи това, незнам може да е савпадение, нямам идея, моля помогнете!! :thank you::thank you:
Липса на азот,обаче внимавай да не преториш,че цъфтежа може да се обърка.Спирането на храната трябва да се прави накрая в последните 2 седмици,когато главите са готови и целта е подобряване на вкусовите качества на треволяка.:tiphat:
 
Top