What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

BlueCheeseDinafemIndoor2020

Pillang

Well-known member
In zona asta toti avem probleme cu umiditate din cauza ploii, in pivnita, unde cresc de obicei max 60, acum am masurat 80. In clipa asta e 76% Rh. Sint la inceputul infloririi, deocamdata nu face probleme mari. Mam gindit, sa cumpar un dehumidifier, care trage 10l/24h, consuma in jur de 240w si nici nu folosesc nonstop. Numai ca mai ezitez ca asa mare umiditate se intimpla f rar la mine. Bine, cind mucegaiul o sa faca odata o paguba mare, atunci no sa mai ezitez.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca cresti in pivnita iti recomand sa tragi aer de afara. In pivnita ai si umiditate si spori de mucegai. Pivnita o folosesti ca exhaust si lasi un geam deschis, iar tubulatura in loc sa o pui pe exhaust o pui pe intake.
 

Pillang

Well-known member
Am avut ceva asemanator intr-un spatiu folosit pentru uscarea buzilor si mi-a scazut cu cateva procente, nu cred ca face fata daca uzi constant plantele, mai ales daca ai ghivece si tent de volum mediu/mare.

In cel mai rau caz dai banu pe ceva electric sau mai bagi un intake, spor! :tiphat:

Da, poate intrun loc mic, izolat! pt uscare merge. Totusi nu recomand la nimeni ca nu e bun la nimic!
 

Pillang

Well-known member
Daca cresti in pivnita iti recomand sa tragi aer de afara. In pivnita ai si umiditate si spori de mucegai. Pivnita o folosesti ca exhaust si lasi un geam deschis, iar tubulatura in loc sa o pui pe exhaust o pui pe intake.

Afara e 86%
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Afara e 86%
Cred ca ai rh metrul stricat. Nici pe ploaie torentiala nu e 86%. Sau esti in mijlocul padurii? Probeaza cu alt rh metru ca e putin probabil sa fie umiditatea asa sus in aerul de afara. Si chiar si asa cand preiei aerul si il incalzesti in growroom umiditatea scade.
 

Pillang

Well-known member
picture.php
 

Pillang

Well-known member
Mersi, deocamdata totul este bine, beau f multa apa, in fiecare 2 zii trebuie sa le dau cite 3l de apa. Fiecare stropire contine nutrienti, destul de mult.
picture.php
 

Latest posts

Latest posts

Top