What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

BlueCheeseDinafemIndoor2020

Pillang

Well-known member
Salut!
Am hotarit sa arhivez gradina actuala, indoor thread sasa nu am avut inca aici. Pina acum.
Planta: Blue Cheese photoperiodic
Breeder: Dinafem
Soil: substrat de gradina agro + perlit 10l.
Nutrienti: in grow nimic, (numai daca cere) flow: plagron terra bloom.
Lumina: 200w LED helvar LX-562A 0/24 12/12

picture.php
 

cadavruslos

Well-known member
Hai cu budu mestere !! Am auzit numai lucruri bune despre Bluecheese , varianta originala cica e cea de la Barney . Nu conteaza am vrut sa imi iau si eu da nu aveau . Sunt tare curios cum o sa iasa , poate urmatoru grow o sa incerc si eu branza asta !! Fumuri usoare , si sarbatori fericite , si sa arda matraguna !!:joint:
 

Pillang

Well-known member
Multumesc! Si eu sint curios, scrie despre ea ca e o planta atractiva, rezistent..o sa vedem

Sex Feminised
Genotype Indica-dominant
Cross Exodus UK Cheese x Blueberry
Suitable for Indoors and outdoors
Indoor flowering 50-55 days (na asta sa nu credeti niciodata)
Indoor yield 550 g/m2
Outdoor harvest time Early October / Mid-October
Outdoor yield 600-800 g/plant
Outdoor height 3 m
THC High
CBD Low
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Parca cam cere totusi niste nutrienti. Nu imi dau seama daca azot sau ca/mg, da poate nu ar strica macar o juma de doza o data la cateva udari.
Spor la treaba! :joint:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
cre'ca tocmai le-a dat, uite frunza aia mare cea mai galbena e un pic arsa-n varf, asta-i de obicei overfert. Nu-i asa Pillang?
 

Pillang

Well-known member
Da, am avut probleme la start, vedeti bine. Aproape ca leam omorit. (Sint trei plante in dulap, dar in threadul asta scriu numai despre una) pamintul continea prea multa hreana, am facut un runoff si acum incepe sa revina.
Altceva: daca are cineva chef sa facem impreuna un thread out, eu am 2 fete care le pun afara saptamina viitorae...
 

Pillang

Well-known member
Problema cu pamintul sa rezolvat, dar am pierdut o multime de timp din pacate. Acum incepe sa creasca cum trebuie, deci mai am pina la recolt...
picture.php
 

Pillang

Well-known member
Nu leam dat nimic. Frunzele din jos nu au revenit 100%, probabil o sa ramina asa mai galbena.
 

Goldslug

Active member
Daca primesc comanda de la seedsman cred ca si de acolo o sa am inca 5 plante in plus de white OG. Acum sa vedem cand va ajunge cu carantina ma-siii !!!
 

Latest posts

Latest posts

Top