What's new

Blueberry ( DP )

dRiNkm4Nia

Member
Witam ;]

Mialem napisac w innym threadzie ale widze ze razem Panem Cpt.BigBud jedziemy na tym samym wozku ;D

Tez posiadam 4 roslinki BB DP. Wymiary boksa to szerokosc 47 dlugosc 87 wysokosc 155 i chcialem tam dac HPS 400 W. z Cool tube
Tylko nie wiem z jaka lampa kupic (Phillips Son T Agro 400W, OSRAM NAV 400w czy Sylvania GroLux 400W) ? niby takie same parametry =) ale czy ktos moze cos doradzic

A co do boxa to mam taki problem ze nie moge wyciac dziury w szafie ;/ zeby puscic taka sama rure od cool tuba i nie wiem jak dostarczac swieze CO2. narazie poprostu uchylam delikatnie szafe ;p Czy pare butelek z woda wystarczy ? i oczywiscie zamontowanie paru wiatraczkow komp. oczywiescie jeden na cool tubie ;]

Prosze o jakas pomoc i porady co dzialac. Z gory thx ;] pozdro.

...Udalo mi sie ja troche rozmontowac ;D i zdjac gorna czesc szafy i tam wykule rure od cool tuba ...

Treaz mam pytanie do Pana BigBud czy w koncu zrobiles otwor pasywny ? i gdzie ;D bo ja nie mam mozliwosci dac go na dole ... wiec bede musial cos w gornej czesci kminic ;p

pozdro ;]
 
Last edited:

cardiel

Member
Jezeli nie mozesz wyciac dziur w szafie, to jak chcesz wymieniac powietrze w boxie? Bo chyba nie chcesz caly czas uchylac drzwiczek od boxa heh.

Co do lampy bierz Philips Son T Agro, ich widmo jest takie aby najbardziej odpowiadalo roslina

pzdr. Cardiel :smile:
 
G

Guest

Co do lampy to ja tez bym proponowal philips.

Co do dziury to wycialem ( ale jest pasywana ) i musze tam zainstalowac wiatrak. Drzwi do szafy mam ucylone tak jak ty ( gdy swieci lampa ).

Wentyl w tym pasywniaczku by sie przydal bo ogolnie powietrze w boxie cyrkuluje adnie ale u podstaw roslin stoi w miejscu. Cykam sie ze moze mnie je.b.nac grzyb.

Dziure tnij koniecznie najwyzej odkupisz pilsnie matce :) Najlepiej ja wyciac na wysokosci podstaw roslin.

PZDR!

P.S. Maly UPDATE :)

Mazar:












Blue:







Razem:





Drinkmanie kielkowales z regularow czy femi??

P.S. Sorki ze thread bez ladu i skladu. Pozniej postaram sie to naprawic ( fotki )
 
Last edited:

dRiNkm4Nia

Member
heh lampe jednak wybralem Sylvania GroLux 400W tak mi polecil Sprzedawca ;] i w sumie dobrze zrobilem bo kolezka mi rozkminil Phillipsa ;D (wiec jak cos moge dac dwie =)

Co do zrobienia otworu na dole to wlasnie nie mam jak go zrobic =/ szafa jest w sumie na calej dlugosci sciany ... z jednej strony jest sciana a z drugiej nastepny segment szafy =/ a do tylu szafy nie mam mozliwosci sie dostac ... wiec jedynym wysciem bylo by wyciecie dziury z przodu ;D (ale sa to drzwi rozsowane ) i wlasnie nie moge tam go zrobic xDDD nie chodzi tu o mame (ktora bedzie zla) bo mieszkam sam ;p znaczy z moja ukochana kobieta :tongue: no ale poprostu nie moge =]

Niestety nie mam teraz aparatu i nie mam jak wam pokazac ocb ;]
wiec narysowalem czesc szafy w ktorej jest grow ;]



i teraz pytanie do was =] czy ta szczelina pomiedzy drzwiami a szafa ( okolo 1,6 cm ) ktora jest na calej wysokosci szafy wystaryczy jako otwor pasywyny ;> ? chce dac na dole jakies 2 male wiatraczki kom. zeby byla wieksza cyrkulacja pow. oczywicie w okolicy szczytow tez jakis wiatraczek jest mile widziany ;] ...

(kiedys przy pierwszej uprawie ;D przy slabych lampach [znaczy nie przy HPS'ach tylko 4 x 80W ogrodowych lamapch ktore mialy dosyc slabe widmo swiatla =o ale dawal naprawde duzo ciepla] i przy jednym wntyl. lazienkowym i bez wymontowanej gornej czesci szafy tylko przy tej szczelinie 1,6 cm od drzwi szafy xDDD planty dawaly rade i nie bylo widac zeby sie gotowaly czy cos ;p )

... i po zamontowaniu cool tuba i z jednej strony wiatraczek komp. dmuchajacy na lampe a z drugiej rura (tak jak u BigBud ;] ) ktrora mam zamiar puscic przez szczeline pomiedzy polka a drzwiami od szafy (ta okolo 9 cm )

Mam nadzieje ze za bardzo was nie zamotalem xDDD ...bo sam piszac tego posta jestem dobrze zrobiony =]

pozdro ;]

ps. Big =) z femi ktore dostalem od kolezki ;] 3 wykielkowaly elegancko a jeden cos zamula =o ale mam nadzieje ze jakos da rade =]

emma ;]
 
G

Guest

Siema.

Zasadniczo to moze i by starczyla ta szczelinka.

Koniecznoscia bylo by pozadne rozmieszczenie ok 3-4 wentyli w boxie zeby byla ladna cyrkulacja + Co2.

Moze moglbys zrobic 2 dziury w gornej plycie?? Na wentyle wyciagajace. Wtedy autoatycznie bardziej by zasysalo powietrze dostepnymi szczelinami.

PZDR!

Drinkmaniak czy ty nie mieszkasz przypadkiem w glassgow??
 
Last edited:
Fajnie Ci rosnie, udanej uprawy zycze ;-))

Moglbys napisac jaką masz mieszanke glebowa ? Bo to chyba jakas przez ciebie jest robiona, prawda ? Jeśli tak to napisz jaki jest sklad twojej gleby.
 
G

Guest

Ziemia to Canna Pro + do ktorej dokupilem perlit.

Ziemia jest ok bo ma w sobie duzo wlukien, ta z ogrodnika calkowicie wymieka.

Kupilem ja w hydroonline.pl byla w promocji po 20pln za 50 L

:)

Dzieki za pokrzepienie !
 
Ja mam teraz do was pytanie.
Mam box'a i chce posadzić w nim Blueberry albo LR#2 na uprawę mam max. 9 tygodni wiem, że jeśli zastosuję ok. 2 tygodnie weg'a w Blueberry to będzie uprawa trwała jedynie 10 tygodni ale czy na tym strasznie ucierpi moc roslinki i plon ? Czy juz lepiej dac LR#2 ?
Żeby nie bylo tota offtopa

To Cp.BigBud daj jakieś nowe fotki, bo jestem ciekaw jak to wszystko u cb wyfgląda.
 
G

Guest

Siema.

Dzieki za opinie i za to ze odwiedzacie moj temat!

Co do 2 tyg wega to nie bedzie zle. Napewno lepiej posadzic normalna kose niz LR#2, aczkolwiek nigdy nie palilem LR ani zwyklego ani tej krzyzowki z SM.

Mialem kiedys planty ice z nirvany na ok 3 tyg wegu. Wyciagnolem piekne grube i klepiace topy. Krzaczek nie nalezal do najwiekszych ale ok 20 - 30 g palenia z tego bylo ( jeden plant ).

Fotki dozuce wieczorem bo plantacja teraz spi :)

Pozdrawiam wszystkich :joint:

HC - To zaszczyt dla mnie ze ktos tak wielki jak ty udzielil komentarza w pozytywie dla takiego noobka jak ja. Oczywiscie nie oddalajac na dalszy plan pozostalych kolegow z forum ktorych rowniez bardzo szanuje.

PZDR!
 

hodowca85

Member
no Kapitanie...widze ,ze jedziesz moim sposobem :) z tymi wiadrami ...hehe też miałem takie 20L.Co do żarówki to równiez gratuluje wyboru bo Philips Green Power to najlepsze zarówki do uprawy wg. mnie.

Pozdrawiam i życze powodzenia w dalszej uprawie.
 
G

Guest

Siema.

Wszystkie poprzednie foty poszly do kosza, poniewaz wyczyscilem foty na kacie Icmag. Teraz bede podawal z Imageshack.

Maly update:

Blueberry, ktora zaczyna sypac trichsami :)





Mazar, ktory ku mojemu zdziwieniu jeszcze nie ma ani jednego trichoma :(




A tutaj planciki razem :)


Tak jak napisalem wyzej, zdziwilem sie ze BB bedac 80Indica 20 Sativa zaczyna szybciej dojrzewac niz pure indica ( mazar ).

A tutaj male pytanko: To jest top mazara ( glowny ), chcialem zapytac czy to jest niedobor Mg?? Na to wyglada ale profilaktycznie wole sie upewnic.


Droga sprawa jest tego typu ze na mazarze niektorym topkom na samej gorze ( najmlodszym owocom ) zaczynaja brazowiec wloski. Co sie dzieje ??
 
Last edited:
G

Guest

Okazalo sie ze byl maly problem z uploadowaniem fotek. Teraz wszystko jest na icmag.com
 
Last edited:
A

akap13

Hej Kapitanie, wyglada na to, ze Mazar nie lubi takiego natezenia nawozow jak Bb, szczegolnie na kwitnienie, ktorych o ile pamietam dasjesz im x2, bo z atami bio i b`cuzz, zmniejsz dafke i obserwuj jak zareaguje
pzdr
 
G

Guest

Siema.

Otoz nie mam Pk 13/14. W tym etapie zgodnie z tabela powinienem dawac nawoz Grow + bloom + stymy.

Dotychczas dawalem blooma w nizszej proporcji niz podaje tabela i nie co kazde podlewanie. Nawozu na weg nie dawalem wcale i twoje spostrzezenie gruby moze sie okazac dla mnie wyjsciem z tej sytuacji.

Wiec teraz dam im dawke nawozu na weg zgodna z tabela badz mniejsza i podam im pozadna porcje blooma i stymow. Mam rowniez preparat Flavor ktory powinno sie dawac w 4 ostatnich tygodniach flo. Ma on stosunek NPK 0/0/9.

Co do PK 13/14 to na moim bloomie na glownej etykiecie podany jest stosunek NPK 1/13/14. Ale na odwrocie jest inne w wyzszych proporcjach. Cos kolo 20.

Ph rowniez nie mierzylem nigdy w zyciu. Wiem ze to jest bardzo wazne ale tak jakos wyszlo. Poprzedni grow wyszedl dobrze na tej kranowce co mam w domu ale pozywki tez chyba jakos wplywaja na ph.

Czy powinienem koniecznie kupic testy i dokonac pomiaru ??

Pzdr!
 

dRiNkm4Nia

Member
Witam.

Caly czas siedze i czekam na lampe ;D i dopiero wtedy bede montowal wiatraczki itd. i zobacze jak wyjdzie z tak cyrkulacja pow.

Narazie mam inny problem ;D poniewaz ziemie ktora mialem przygotowana na planty jak juz podrosna ;p byla trzymana w workach w pokoju i zauwazylem ze sa w niej jakies male biale (w sumie przezroczyste) robaczki ktore skacza jak pchla szachrajka ;D Cuz to moze byc ? i jak sie tego pozbyc ;>
... uzylem juz tej ziemi do malych roslinek po wykielkowaniu bo nie zauwazylem tych intruzow ;p i jakos nie widze zeby cos zlego dzilao sie z plantami ...

pozdro ;]

PS. Cpt.BigBud nie ;] nie mieszkam w glassgow ;p a czemu pytasz ;>
 
Z tego co pamiętam to już byl tutaj wlasnie taki problem z robaczkami, poszukaj ale chyba skończyło się na tym, że autor musiał przesadzić swoją roślinke do nowej ziemi i wszystko było ok.

Ostatnio słyszalem ze nie warto sadzic w bialych doniczkach bo ten kolor przyciąga robactwo...
 
G

Guest

Siemaneczko :)

Zaczalem dawac azot ale puki co nic sie nie zmienilo, a nawet poglebilo sie w bb. Ph nie mam jak sprawdzic. Wczesniej ktos napisal ze to moze byc przenawozenie, w zwiazku z czym chcialem zapytac czy mam ja profilaktycznie przeplukac??


Upload:

Mazar:












Blueberry:















Razem:

 
Sorry that I don't speak Polish, even though I'm 1/2 Polish.

If you can translate this, it looks like the yellowing on the top your Blueberry bud is from the light being too close to the light. Move your light a little higher so that you don't stress out your plant and stunt it's bud growth.

--Herbsman_OS
 
Top