What's new

Blueberry ( DP )

G

Guest

Mam szafę 87/53/135. Niestety jest przedzielona na dwie części - z półeczkami i na rzeczy wiszące. Tam gdzie jest miejsce na wiszące rzeczy spokojnie mi wchodzą dwa wiadra 20l. Myśle, że po usunięciu ścianek może udało by mi się upchnąć tam 4 wiadra. Dobrze by było kupić prostokątne donice ale wolałbym tego uniknąć. Co chodzi o kibel to... zresztą zaraz dołączę foto.


A oto i On:








Planowałem postawić 4 wiadra na tej palecie i ewentualnie na taboretach jeszcze 2. Lecz ze względu na żekomą małą moc lampy, mógłbym mieć tylko 4 średnie planty na palecie.

A to jest Szafa:



 
Last edited:

Cinnamon

Member
Napiszę Ci co ja bym zrobił na Twoim miejscu...

Mając możliwość lekkiego zdewastowania szafy wybrał bym opcję z nią w roli głównej.
Wykręcił bym te dzielenie tak jak sugerujesz i wyłożył to folią kiszonkarską lub mylarem jeżeli masz dostęp. Zamontował stosowną wentylację i zaczął uprawiać. Doniczki nie muszą być aż takie duże jak sugerujesz. Uwierz miałem rośliny w 6 l i gdyby nie jedna nieścisłość i niezrozumienie wyciągnął bym nie małą ilość z każdej rośliny... ale to już odeszło w niepamięć...

Druga wizja - jeżeli nie chciał bym usuwać tego dzielenia.
Zrobić jedną dużą, głęboką doniczkę np. ze zbitych desek. Posadzić tam 4 pestki i odpowiednio trenować. Także taka opcja da ładny plon, chociaż rośliny mogą konkurować ze sobą w pokarmie...

Powiem jedno - profesjonalne podejście do sprawy oraz nie robienie większości rzeczy na odpierdziel to klucz do sukcesu ;).

Peace iG... :kissass:
 
G

Guest

Czyli nie brać pod uwagę uprawy na palecie? Było by najwygodniej :/
Co do donicy to raczej zostane przy dużych, bo miałem kilka problemów z małymi pojemnikami, a chciałbym tłuściochy wyciągnąć konkretne :). Owe wiadro w szafie jest byłym lokum pewnej szczęśliwej pani hehe.

Cinamon jak uważasz, czy korzystniej było by posadzić:

#4 planty w tej szafie bez demolki ( ale w kilku mniejszych pojemnikach - jeden duży to za duży kłopot dla mnie. np. 4*10-15L ).

#4 planty pojemniki 20L w szafie ( demolka - szkoda szafy )

#2 duże planty w szafie w pojemnikach 20L ( bez demolki )

#4 w kiblu na paletach w 20l wiadrach. ( Ewentualnie strzelić ścianke ze skleiki i pomalować na biało. Od wysokości sracza do wysokości ponad strumień świetlny. Wariant by mi odpowiadał, ponieważ nie moge oficjalnie tego robić i prawdopodobnie po zakończeniu grow czeka mnie przerwa nie cierpiąca znaków pozostałych po moich wybrykach ).
 
Last edited:

kempamc

Member
wg mnie jakos rozmontowac ta szafe jezeli sie da bez ostrej demolki.. porozkrecac czy cos..
a jezeli nie i nie jest CI ona tak bardzo potrzebna zrobil bym z niej pomieszczenie na panienki... i zapelnil ja cala roslinkami:)

opcja z kiblem odpada...

jezeli az tak bardzo nie chcesz niszczyc szafy to pojemniki 10-15l w zupelnosci wystarcza

wszystko zalezy od Ciebie:)

zycze powodzenia .. ja sie szykuje ale na jedna roslinke tylko;d i to mocno wytrenowana no ale jak na moje potrzeby w zupelnosci wystarczy :)
 

1337grower

Active member
Najlepsza opcja z 2 krzaczkami w szafce bez demolki:D ale pelna profeska byla by demolka i 4 krzaczki w szafeczce , ja bede zaniedlugo wlasnie robila taka demolke szafki nawet mamy identyczne:D
ale znowu to az taka duza demolka to nie jest ,da sie przeciez to bez demolki wymatowac hmm u mnie sie da :D
anyway mysl szybko i kielkuj ! bardzo ciekawi mnie co ci wyrosnie z tych pesteczek:):)
pozdrawiam!:)
 
G

Guest

Dzięki wszystkim. Konkretnie miałem to robić dzisiaj, ale cały dzień umkną mi na internet i palonko. Mój pomocnik zawalił bo ma taki sam problem jak ja :).
PZDR!

P.S. Czy umieszczanie fotek jest bezpieczne ? Czy lepiej używać do tego imageshack ?
 
G

Guest

Najlepsza opcja to wymontować kibelek, umywalkę i zrobić growroom :D z lampą 600W powiedzmy :D
 
G

Guest

Hehe. Grunwald plan masz elegencki, który być może zostanie wcielony w życie:). Narazie mam zakaz wymontowywania tego i wybrałem opcję z szafą. Wziąłem inną ponieważ tamta była tylko na kołki i klej. Druga jest tak jak koleżanka wyżej napisała ( że też ma ) rozkręcana. Prawde mówiąc to już po ściance, wkręciłem haczyki wyciąłem dziurę na wylot dla cooltuby.

Co sądzicie o wylocie. Powinienem go zrobić wyżej, niżej czy jest ok?

Mam również pytanie co chodzi o otwór pasywny. Pomieszczenie w którym stoi szafa za 2 mce będzie dość chłodnym pomieszczeniem. Czy mam pasywniaka robić dużego? Czy małego, bądź wcale? Myśle że temp w boxie będzie good podczas fazy światła i chcę zamontować co2 ( kwasek ) - więc może unikać tegoż otworku ? Lecz jeżeli będę miał go robić, to mam to zrobić przy spodzie czy na wysokości podstaw roślin w donicach ?

Oto Box:


Chciałem powiedzieć że biorę pod uwagę zakup tego sprzętu ( również z prawdopodobnym wykorzystaniem w przyszłości ), oraz chciałem zapytać czy może lepiej dać sobie spokuj i sprubować z kwaskiem ?

#http://allegro.pl/item231429954_reduktor_co2_z_rotametrem_akwarium_piwo_migomat.html

#http://allegro.pl/item229275573_butla_gaz_co2_akwarium_piwo_migomat.html
 
Last edited:
G

Guest

Witam.

Box jest bez zadnych otworow poza otworem na wylot od CoolTube, ktory dodatkowo zostanie uszczelniony. Z lewej strony tuby zamontowany wentyl dmuchajacy na zarowke i za razem pobierajacy ze srodka. Pod tuba zamontowany zostal drugi taki sam wentyl w celu delikatnego mieszania powietrza w boxie i zarazem do chronienia przestrzeni lampa - plant.

Temperatura w odleglosci 25cm od lampy wynosi 35C, ale obaszar miedzy lampa a termometrem (gorna polowa przestrzeni) nie jest parzacy i jest dosc przewiewny.

Chcialem ponownie zapytac czy robic otwor pasywny maly. Przypominam ze w tym pomieszczeniu w ktorym stoi box bedzie sie robilo coraz chlodniej nawet do 10C.

Mysle o CO2 rowniez. Moze ta butla a moze kwas. I przy CO2 temp moze byc wyzsza, wiec moze rowniez obejdzie sie bez swiezego powietrza.




P.S. Okazalo sie ze zarowka to jest jednak Son-T Pia Plus. Bylo napisane na naklejce umieszczonej na odwrocie paczki :). To mam te pare promieni wiecej :D
 
Last edited:

kempamc

Member
wg mnie bylo by dobrze zrobic ten pasywny otwor zawsze tego powietrza swiezego bedzie a nawet jak na zewnatrz bedzie te 10C to w boxie bedzie dobra temperatura tym bardziej gdy planty zajma przestrzen wolna....
 
G

Guest

Siema.

Maly UPLOAD.

Planty ok. 16dnia.

Powyciagane tylko od dolu z uwagi na pobyt na parapecie w pierwszym tygodniu uprawy.







 
G

Guest

Cos te Blueberry wlasnie wolno rosnie. Wczesniej dawalo rowno z mazarem.

Na obie rosliny zastosowalem LST i mysle ze zle zrobilem traktujac blue ta technika.

Byla od poczatku bardziej zbita i miesista niz mazar. Teraz mazar jest wyjebany w kosmos nawet piekne liscie i internody ladnie poodrastaly w gore po treningu. Blueberry z kolei po treningu nic nie poszla w gore prawie a jak patrze na internody to tez niezbyt zwawo im idzie.

Jak juz mowilem mazar jest piekny ale odkrylem wczoraj jedna pare jajec u niego. Czyli pewnie nic z niego nie bede mial :(

Wieczorem wzuce fotki. PZDR!

P.S. Rosliny ok 12 dzien na flo.
 
G

Guest

ogólnie spoko ładnie mało fot trochę . przyznajcie dp ma zjebane geny połowa to hermy juz więcej nie kupie u nich i jeszcze się cenią wysoko .
 

Ganja Man

Member
Cpt wez poucinaj te meskie jajca i obserwuj powinny juz sie nie pokazac jeden kolega z forum miał takie cos ale z pestek female seeds i po urywał jajca i mu zajebiste roslinki wyrosły:)
pzdr
 
G

Guest

tez sie za wiele razy na DP przejechalem, same mutatis mutandi....
te twoje wygladaja jak bys przesadzil z azotem, moga dla tego kiepsko rosnac,wolno... daj im tez wieksa wymiane powietrza ... ale tak to spox... ile one maja?
jesli chodzi o meskie jajka to w przypadku FS to nie grozne, czasem pojawiaja sie szczegolnie u hazowatych ale nie dojrzewaja, najwyzej bedziesz mial 2-3nasionka...
ps: pojawienie sie jajek na feminis nie znaczy ze to herma. herma wyglada inaczej
 
Last edited:
G

Guest

Planty sa po wegu ok miesiac i na ok 2tyg flo. NIe podam konkretow bo sam nie licze.

Chcialem szczegolnie podziekowac wszystkim za wsparcie !

Za pare dni nowy update :)

PZDR!
 
Top