What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Blue Cheese - MK Ultra Kush/250-400W CMH/Wilma/Clay Pebbles

Dapk

Active member
Veteran
hát én szokmta coco-t is beleteni, de valki perlitben kezd, valaki kockában, a lényeg h ne föld legyen -igazából összetépkedhetsz egy másikat is és azzal tömöd be a lyukat, legyél kreatív :D


Edit vagy vegyél klónt és akkor meg van oldva...
 

Snypie

Active member
Este levettem a locsolások számát és a PH szinte nem is változott. Szóval az agyaggolyók okozzák a PH nagy növekedését. Tehát itt van kb. elbaszva a dolog.


Arra gondoltam, h mi lenne, ha kivenném őket, levágnám a gyökereket a root riot kocka szintjéig és beletenném a 6.5 G-s gyapotkockába (pont belefér a lyukba)? Vajon működne-e a dolog? Vagy jobban járok, ha újrakezdem megint? :D

Közben pedig rendesen stabilizálnám az agyaggolyókat, amiben kérnék egy kis segítséget. Hogyan csináljam meg úgy hogy stabilizálódjon is és tűnjön el a gyökerek nagy része?
 

Dapk

Active member
Veteran
Na ahogy dev is írja hozzá ne nyúlj!
Golyók stabilizálása:
-ha van mód rá vegyél drága golyót /még egyszer ilyet tőlem nem hallasz de pl plagron :D
-a golyókat egy szitán vagy a cserébe jól zuhanyoztasd, locsold át hogy már ne jöjjön le róla dzsuva
-elsőre belövöd a vizet 5.0-ra, agyaggolyó minőségétől függően húzza majd fel, ha nagyon gyorsan felugrik nagyon magasra akkor visszaállítód 4.0-ra és addig addig savazod míg már nem mozdul /közben kicserélheted a vizet mert ha mondjuk bauhausos kőben próbálkozol azt simán lehet egy hétig is baszni
-nagyon nagyon szar helyzetben -ilyen még velem nem volt, lehet kalciumnitráttal és magnéziumszulfátot is belekeverni és úgy belőni


edit: amúgy ebben az esetben kitartóan savazhatod az oldatot és virágzásra majd beáll :D /szerintem már ne bazd ki próbáld végig vinni, gyökér is benőheti az is sokat javíthat a helyzeten.
Amúgy meg azt csinálsz amit akarsz :) !
 

Snypie

Active member
Jójó, csak kósza próbálkozás volt :)


Amúgy Plagron golyókat vettem, ott volt a hiba, h én 5.5ig húztam le, ami mindig visszament 6.5 körülire, majd kapott megint savat és ez a kör játszódott le.


Akkor megint türelem Snypie ;)
 

Snypie

Active member
Most már látszik a változás
Időközben kicseréltem az oldatot is, és ugyanúgy csináltam meg. Azaz 50-50 RO:csapvíz, 0.8 gr/l Ferti IV és 0.3 gr/l CaN.


A legnagyobb gyökere már a tankban van



Ők ketten egy szinten vannak, de fejlődnek legalább:



Ő meg nem nagyon akar fejlődni még mindig:



Csoportkép:
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
következő friss golyót, baszd nyakon töményen. de ezt már valahol valamikor kitárgyaltuk, hogy kell belőni az agyaggolyókat, csak nem emlékszem már hol, vagy kinek a topicjában van elhantolvs
 

MuLLeR

Active member
Hali! Újra itt :)

Átolvasva a topicot jó nagy görcs az egész :S (Semmit sem változtál :) ) Kitartás!

Az agyaggolyót én nem mosogáltam csak belebasztam a potba. Csapvizet csak akkor használtam ha elfogyott a RO azt is max 5-10L-ert. Nagyobb bevásárló helyeken megvettem az 5L-es kiszerelésű RO-vizet ami elég volt 2 hétre. 10x5L :) Tankcsere nálam mindig ilyen időközönként történt. Az elejétől a 9-10 hétig csapvizet nem is látott. Wilmát rendesen töltsd tele (50L), nálam belement 60-65 L is, főleg a végén mikor már nagyon szomjasak voltak a jányok. Minél több a víz annál lassabban mozog a pH, legalább is én ezt vettem észre. Az elején grodan kocka (a pici) amiből ha már látod a gyökereket kijönni mehet bele a 4x4-esbe. Ha már abból is látod kijönni akkor mehet a potba golyók közé. Ez a geotextil pot (vagy mi) rendesen átengedi a vizet? Tréningezni ezekkel a potokkal elég macerás lesz szvsz. Wilma potjai szerintem jobban leadják a felesleget még úgy is ha geotextilt teszel az aljára duplán. Lényegtelen jó ez is. Rotyogjon a tartályban a víz. Peroxidot csak a vége felé használtam. Hetente vmi 50ml-t. Nem vagyok vegyész ezért sem ugrottam bele ebbe a fertis matekos témába. Growshopos köcsög vagyok, de nekem ez ennyit megért. Bionova A+B még az se fontos h hidrós legyen, folyékony tehát mehet vízbe. Tudom ugyan az van benne amit összematekoztok, de én ezzel nem szórakozok mert úgy járok mint Te Snypie.

Nem babusgattam csak hétvégente a kertet. Cseréltem a vizet, csekkoltam az értékeket, korrigáltam és hétfőtől péntekig a kutya sem nézett rá. Néha nekem is elcsúszott a pH, de volt rá 2 napom h pontosan belőjem. Volt hogy annyit emelkedett a pH hogy kénytelen voltam vasárnap levinni 5-re hogy péntekre mire visszaérek ne menjen 6 fölé.

U.I.: Öntözés. Magról palántáig én 5x30 percet engedtem nekik. Palántától virágzásig 4-5x1-2 óra. Ezek csak nappali időszakban. Sosem ment folyamat a pumpa. Root stimulátort használj mindig az elején, hogy legyen elég gyökérzet.
 
Last edited:

Snypie

Active member
Na, zsír, h előkerültél! Én is olyan gyűrűt csináltam, mint Te. 2 körös, körönként 4-4T-vel. A pumpám is hasonló, 2500 liter/órás, de más a márkája, Hailea. A tankban van egy 60 liter/perces levegőpumpa. Elvileg 10 kőre való, de megoldottam, h 6 menjen.
Jó, h leírtad az öntözésedet, pont ezt nem találtam a naplódban. Sejtettem, h vhol itt lesz a gond. Ha állandóan ment, akkor bebarnultak a levél végei és a széle, továbbá ilyen papírszerű volt a tapintása a levélnek. Ha kevesebbet (napi 2-3x 15 perc), akkor meg Mg hiány lépett fel, de legalább puhábbak voltak a levelei.
Na, ez így nagy segítség, Könnyebb lesz belőni az öntözést. Köszi!!!


Ez a szövetedény rendesen átengedi a vizet, de ahol állandóan nedves, ott bizony algásodik. Remélem csak kívűlről. Most letakartam a potokat, így már nem nagyon jut oda fény.


Én eddig csak 40 litereket raktam bele, azért mert már ennyi mennyiségnél a vízelvezető csatornában is volt víz. Ezek szerint ez nem gond.
 

MuLLeR

Active member
Igen láttam, akartam is írni hogy a belső gyűrű locsolóit fordítsd befele, de már látom megtetted. ;) Újjaid hogy vannak? :D Jó nagy szopás volt összeszerelni, nálam nagyon szűkek voltak a csövek :S

Elvileg azt tartják, hogy amíg a növény a gyökér fejlődésre koncentrál addig mehet neki jó sok víz. Mikor már televerte a potot akkor már hagyni kell levegőzni is mivel rothadás lehet a vége. Szvsz mindig kell neki oxigén ergó nem hinném h a folyamat locsolás jó 5let. Tesztelgettem én is hetente. Volt hogy 3x2 órát, volt hogy 5x1-et ment, de mindig hagytam szünetet.

Látom hogy 75x75-ös a wilma, így már érthető. Nálam 1-el nagyobb van, de a lényeget így is leszűrted. Mindig legyen maxon.

Most mi a helyzet? Képeket a népnek!
 

Snypie

Active member
Mikor összeraktam az első gyűrűt, az 2 órámba telt és leszedte az összes bőrt az újjamról. Aztán forró szappanos vízbe mártogattam őket és pikk-pakk megcsináltam az összeset sérülés nélkül :D


Este lövök képeket.
 

MuLLeR

Active member
Dettó, mikor hólyagosra basztam a kezem utána én is vmi vazelines megoldással oldottam meg, meg fogóval :D
 

Snypie

Active member
Visszanézve a 4 nappal ezelőtti képeket, azért alakul ez Ha így halad, kapcsolnom kell, amiben kérnék tanácsot. Itthon kell hagynom őket egy hétre okt közepétől. Nem akarok akkor átváltani, amikor nem vagyok itthon. Különben mindent kifundáltam, h lesz a visszatöltés stb. Egyedül a lámpát nem tudom mozgatni. Emiatt kb. 10 nappal előtte (okt 3) - nyúlás miatt - vagy inkább a hazajövetel utánra (okt 20) kéne időzíteni. Kérdés milyen ütemben nőnek, a legnagyobb szerintem már alkalmas méret kb.


 

what_can_there

Well-known member
Ez azert nehez, mert az egyik jo egy hettel le van maradva a tobbihez kepest. A nagyokat lehetne harmadikan kapcsolni, a kicsinek kell meg kb. 2 het. Aludni kellene erre parat, jovo heten mar latszani fog, hogy melyik idopont a nyero.
 

MuLLeR

Active member
Én megvárnám míg a legkisebb akkora nem lesz mint most a legnagyobb és akkor állnék át. Addig csak tréningeznék, hogy 1 magasságban legyenek. Átállás után még 2 hétig úgy is vegelnek.
 

Snypie

Active member
Jöttem friss képekkel, azt szeretném tudni, hogy a 2 időpont közül melyik is lenne a jobb a váltásra. Szóval okt. 3. vagy okt 21.
Véleményem szerint mehetne, kár a kisebbekre várni, 3 hét múlva bazi nagyok lesznek.


ui. már a másik kettő vsökere is kezd a tankba érni :)


 

what_can_there

Well-known member
Ha az enyem lenne, akkor varnek vele okt. 21.-ig es ami tul nagy, arrol szednek klonokat, visszavagdosnam kicsit. A box harmada ures gyakorlatilag, 8-10 hetig viragoztatsz majd, szoval ez a 2 het plusz nem olyan sok ido aranyaiban. Szepen helyrejottek mellesleg, szoval erdemes lenne megadni nekik azt a kis idot, a nagyobb hozamert cserebe.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
a kicsit kibasznám és a 3-mal beteríteném, ami jól növekszik. és, ahogy vk mondja, innen tovább klónokkal menjél, ha meg tudod oldani, felejtsd el a magoncozást, ez is megborítja a terveidet klónokkal mehetsz gyökerezés után szinte normál ec-vel(0.8-1.2), csapvízzel- istenfaszával, azok már bírni fogják.
 

Snypie

Active member
Múlt hét szerdán csak áttettem 12/12-be és kicsit leszedtem a nagyobb ill. az alsóbb leveleket, ami szinte pár nap alatt újra dzsungellé nőtte ki magát. A nyúlás is megkezdődött, szerda óta kb. 15 centit nőttek.


Dapkhoz lenne pár kérdésem a tápozással kapcsolatban. Most hogy átálltam, folytathatom a 0.8 gl/l Ferti IV+0.3 gr/l CaN-el? Illetve láttam a naplódban, hogy vegben salétromsavat, floban pedig már foszforsavat használsz. Ez majd nálam is követendő példa lenne? Ha igen, akkor kell váltanom P savra, mikor már ténylegesen virágoznak?


Estére lövök képeket.
 

Dapk

Active member
Veteran
Ez a P-sav N-sav dolog igazából mondhatnám placebó, én akkor váltok mikor már van konkrét virágzat. A tápot a te esetedben nem tudom mikor kéne emelni, általában flo-ban a kálcium magnézum hiány okozhat gondot az meg nálad csapvízben van bőven. Mindenestre én ilyenkor már váltani szoktam a 0.45g kálcium és 1g fertire.

Ez neked kell kitapasztalnod mert azért ilyen EC-n már bármikor égés is lehet a dologból.
 

Latest posts

Latest posts

Top