What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Blue Cheese - MK Ultra Kush/250-400W CMH/Wilma/Clay Pebbles

Snypie

Active member
7. nap kezdete 12/12-ben

400W MH alatt vannak már egy ideje, amit 35 cm-re tartok felettük. A két bal szélső jó nagy lett. Tudom, h nem ezt tanácsoltátok kapcsolási időpontra, de sztem már így is nagyon egybeérnek. Továbbá én úgy gondoltam, most nem a hozam a lényeg, hanem végre a sikerélmény :D Ha meglesz az 50-100, rendkívűl boldog leszek.


Na szóval múlthét szerdán leszedtem az alsó tönkrement leveleket és a felsőkből azokat, amik takarták az alsóbb hajtásokat. De mostanra megint dzsungel lett, így holnap megint ésszel nekiesek egy kis ritkításnak. LST és supercopping megy minden nap, illetve visszapótolom az elfogyasztott vizet az EC-t és a PH-t tartva. 6 nap alatt vagy 15 cm-t nőttek, remélem hamarosan megáll a nyúlás, mert már csak kb. 30, nagyon max 40 cm helyem van...

Párásítót már kivettem, fénynél így is 65-70% az RH.



Lassan itt kell hagynom őket egy hétre. Ezt úgy gondoltam megoldani, h előző nap tankcsere. Bekeverek előre 30 liter tápos vizet, amiből a napi fogyasztást (ez jelenleg 3 liter) visszapótolom egy szivattyúval (van másodperc alapú időzítőm). A Ph-t úgy tervezem a tankban tartani, h az előre bekevert tápos vizet kb. 4.5-re állítom, így az átszivattyúzott 3 literrel a tankban kb. 6 alatt fog maradni a PH. A lámpát plussz 15 cm-el feljebb emelem (a 400W MH-t 35 cm-en kéne tartani, de felemelem 50-re), így remélhetőleg nem nő bele, mire hazaérek. Aztán remélem a legjobbakat.


Ha valakinek van még vmi ötlete, vagy hülyeséget írtam, kérem, szóljon!


 

what_can_there

Well-known member
Jol mondta Whiped, hogy azt a kicsit ki lehet venni, jobban jarsz, ha a maradek harmat probalod az ures reszek iranyaba terelni. Szepek, mire jutottal, eddig mi volt a gond?
 

Snypie

Active member
Én 4 dologban látom a hibát:
1. RO víz (csapvízzel keverve most jó, jelenleg 40% csapvíz:60% RO -> így savazás után pont 0.5 az EC)
2. Nem mertem eléggé tápozni, mióta Dapk féle 0.8 + 0.3-at adom, fasza minden, nőnek, mint a gomba és az a pici sem ég! Én mindig a folyamatos EC növelést erőltettem, úgy akartam, ahogy dev-nél láttam, de valószínűleg bátortalan voltam...

3. Sok volt a folyamatos öntözés, most 3 óránként megy 15 percet (vegben 4,5 óránként ment 15 percet). De ezt is az utolsó 2 hétben sikerült belőni, azóta nincsen levélrece kunkorodás és barnulás.
4. Az agyaggolyókat sem sikerült jól előkészíteni, most már "csak" napi 0.15-0.2-t emelkedik a PH.
 
Last edited:

what_can_there

Well-known member
Az, hogy mennyi tap kell nekik, a fenyerosseggel, meg a homerseklettel is valtozhat, ha ennel joval kevesebb fenyben nyaron vegelsz, akkor ezzel az EC-vel valoszinuleg befeketednek megegnek a levelek, de az egy masik tortenet, 400 w/nm folott normalis idoben nem szabad finomkodni, meg kell adni nekik, amit megkivannak. Az a kicsi meg komposzt komolyan, ha eddig nem birta osszeszedni magat, akkor mar nem lesz belole semmi, a tobbi jo, azoknak probalnek tobb fenyt adni. Hajra.
 

Snypie

Active member
A picivel megvárom, míg hazajövök, mert pár napja az is elkezdett nőni, nem is magasságban, de a hónaljhajtások kijöttek rajta :D


"[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]a tobbi jo, azoknak probalnek tobb fenyt adni" Ez alatt azt érted, h a pici növény helyére húzzam szét őket, vagy a levelezésre utalsz?[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]A széthúzás sajna nem olyan egyszerű, mivel itt a Wilmában a potokat egyáltalán nem tudom mozgatni. Majd rakok be a golyók közé virágtámaszokat, azokhoz jobban tudom majd kötözni az ágakat.
[/FONT]
 

Solon

Well-known member
Ezt is megéltük! Snypie végre nem kibaszta a növényt, ha nem ment jól valami, hanem rendbe hozta. Én komolyan örülök ennek.


„[FONT=&quot]A széthúzás sajna nem olyan egyszerű, mivel itt a Wilmában a potokat egyáltalán nem tudom mozgatni.[/FONT]”


Na ezért szar a wilma, én nem is tudom miért preferáljátok, mikor egy dántálca potokkal habarcsos ládával töredék árba kerül, a levegő pumpa és topfeed meg amúgy se árt.


A 4 pontos hibalistád kicsit sántít, ro vízzel senkinek sincs baja, ha megfelelően használja, ha magról mész érdemes cocoperlitben felnevelni, potonként külön locsolással. Nem árt nézni honnan milyen érték jön ki. Ezt én kézi locsolással szoktam megoldani. Ezután jöhet a válogatás, majd egy anyát válszatani, a klónokkal már nincs ennyi gondod, amit az anyáról szedsz, de ezt whiped is leírta már.
Mindegy is, sok sikert, szerintem ez már rendben lesz!
 

Snypie

Active member
19. nap kezdete 12/12-ben


Szerencsére nem történt semmi baj a lányokkal, amíg nem voltam itthon. Semmi tápégés, hiány :) Egyetlen negatívum, h nagyon megugrottak, kb. 10-15 centi helyem maradt...
Ma kicserélem a tankot, az EC-t megírom később. Úgy tervezem 70-30 (RO-csap) lesz az alapvíz, majd 0.9 gr/l Fertit és 0.4 gr/l CaN-t fog kapni. Továbbá a 400W-os MH helyett HPS fog világítani.


1.81 lett a végső EC.



 
Last edited:

Snypie

Active member
22. nap kezdetén vagyok. Mióta kicseréltem az MH-t HPS-re megint növögetnek napi 2 cm-t. Kb. hány napot nőnek ezek még? Egyre nehezebb a supercrop, mivel kezd fásulni a szára, eddig tök jól ment, viszont az utóbbi napokban tördelem el a szárakat (értsd: roppan, s csak pár rostszövet tartja -> ezt ruhacsipesszel összefogom, benő pár nap alatt a seb, na de akkor is...)
 

Snypie

Active member
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]28. nap 12/12-ben[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Itt tartunk most:[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT]
 

Snypie

Active member
Dapk, olvasgatom megint a naplódat, s pár rész nem tiszta, légyszi segíts ezeket megérteni. Idézek Tőled:


"[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Most nézem hogy az oldat töménységéről még alig írtam valamit -és mivel úgy áll a helyzet, hogy holnap flush mert elkezdett felfelé kúszni így aktuális is. Szóval: FLO elején 1500uS/cm volt (1g ferti IV 0.45 kalcium nitrát) ez ennél a fajtánál kevés -amúgy kb az összes általam ismert skunk crossnak ez bőven elég szokott lenni pl c99 -nek még sok is. Így elkezdtem emelni olyan 2-2.1-ig ez levelezésig fasza is volt, akkor visszavettem 1.7-1.8-ra ami eddig ketyeget, de az oldat elkezdett „tömörűlni” ergo besokaltunk szóval most flush aztán 1.5-1.6 /kb alap adagra visszatérek amíg azt nem látom, h kieszi az oldatot.[/FONT]"[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Konkrétan ez a tömörülés dolog nem tiszta. Tehát fullig van a tank, mondjuk 1.8 az EC. Másnapra elfogy 3 liter oldat, az EC 1.85. Ha visszatöltöm az eredeti szintre az oldatot, akkor az EC mondjuk 1.77. Ez tömörülésnek számít, vagy minden rendben van? Mert szerintem literre kivetítve szépen eszi ki szépen a tápot a tankból.
[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Mostanában elkezdett a PH a másik irányba kúszni, pl. 5.8 volt este, reggelre 5.6 lesz. Gondolom ez természetes, mert többen írtátok, h floban megfordul a helyzet.[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Mikor kell flusholni menet közben pár órát? Ha az EC a tank feltöltése után emelkedik?[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Illetve most 1 gr/l Ferti IV + 0,45 gr/l CaN és 0.75 ml/10 mikromix van a tankban (ez 1.9-re jön ki). A CaN-t kb. mikor kell majd csökkenteni? A naplódban ezt kb. az 52. nap környékén láttam, h 0,8+0,15-öt adsz már.
[/FONT]
 

Dapk

Active member
Veteran
No én akkor látom, h valami sok ha leglaább 0.1-0.2-vel ugrik a táp/nap -ez nagyban függ h valójában mennyire zárt a rendszer /mekkora a kipárolgás és a valós fogyasztás/

Tehát ami nálad van az messze nem az!



Ha nagyot ugrik akkor kell flusholni, illetve akkor ha sok helyen látod kiülni a sót. Ilyenkor érdemes 3-4 órát járatni. -amúgy szokás azt mondnai h két hetente flush, de csináltam több kört végig flushnélkül is, nagyon szubjektív és rendszer függő, ahogy már írtam.


Én akkor szoktam csökkenteni, amikor már látom ha konkrét virág termelés megáll és már csak a dagadás egy rész van hátra. -illetve nem miden esetben csökkentem, mert a másik szokásom h visszaállok 0.3-0.8as CaN -Ferti-re és monokálium foszfáttal emelem a pk adagot -ezt is uri kedvem a szél járása és a szellemek suttogásától teszem függővé :)
 

Snypie

Active member
Egy picit sikerült elhanyagolni a naplót, mostanában nem volt sok időm még a kertre sem... Mindenesetre ma fogom a 72. napon leszedni, majd hozok képeket.


Már egyszer kérdeztem, hogyan kéne kitakarítanom a rendszert és a golyókat. Dapk írta, h savval. No de melyikkel? Amivel a PH-t állítom, vagy hypo/sósav kell?


Feltöltöm a tankot vízzel, beleteszem a savat (mondjuk PH 3-4???) és 1 napig bekapcsolva hagyom a pumpát, majd rendesen kiöblítem?
 

Dapk

Active member
Veteran
Végülis tökmind1 milyen savval mosod át, de érdemesebb salétromsavval -most a 5L 65%-os kerül 5.000-be tán, nem összeg. A ph-t ne is mérd öntsél bele egy bögrényi savat azt kész :D

Így ki tudod mosni a csoveket meg minden műanyag szart rendesen, a golyókról agyökér már nehezebb ügy ott érdemes több napot is áztani a golyókat aztán zuhanyoztatni, aztán újraállítani és peroxidozni!
 
Top