What's new

Autoflower in Coco și sol ! (by Vasy)

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Foarte rar pun tabac in cuie!!
De asta zic că îmi place să îl amestec cu frunze de trim , sau când nu am trim măcar cu fan leaf!
Dar daca nu am nici de una nici de alta pun in pipă iarbă curată!!! Nu vreau să mai folosesc tutun in iarbă! :joint:
 

Pillang

Well-known member
Si eu pun tutun. Daca nu, tusesc. Daca pun prea multa floare in cui, tusesc. Bong, tusesc. Probabil cu mine este problema..
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Eu tusesc de la tabac!!
Cum bag tigara in gura dimineață tușesc până îmi vomit mațele!!!
De la iarba e altfel de tuse daca pot zice așa!
De la iarba mă inadus sa zic așa dar după nu mai am nimic și dacă nu trag adânc tare in piept!!
Mai bine as fuma iarba in loc de tutun!
Da nici toată ziua nu pot fi cheaun de cap , pai daca as fuma 50 de jointuri pe zi îți dai seama!!
Oricum nu reușești! :muahaha:
După al treilea deja nu mai poți nici să le rulez!!
Nebun sa fiu!!
:muahaha: :joint:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Update!!!
28 de zile !!!
Astea îmi găuresc boxul!!!
Cresc văzând cu ochii!
Le merge bine , pot zice foarte bine!!
picture.php


Și o poză cu cea mare !!
Un bud din ea!! Nu prea are cristale thc pe ea !!
Așa că nu știu ce să zic de ea!
A primit pk de la plagron!! Un pic de calciu magneziu dar e acuta deficiență e mai mult galbenă!! Și un pic de miere de albine!!
Om vedea!!
picture.php

Green posion XL sweet seeds !
:joint:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Dap, arata abine fetili, eu zic la aia mare nu spune "hop" pana n-o fumezi. ;)
Si sar si io pe off topicul cu tusea: am tuse tabagica dimineata (nu grav) dar tusesc mai rau cand bag si iarba, gudronul de iarba e mai mare decat ala de tutun fie el si fara filtru.
Dar acum e si felul fiecaruia, la consum patesc exact ca Pillang, dar deasemenea eu tusesc mai din orice - cand trec de la frig la cald, cand trag cate un fum adanc, cand n-am fumat de cateva ore (tutun), etc.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Ihi, aparentili insala :biggrin:
In majoritatea cazurilor am avut surprize de la niste ciudatenii ce pareau condamnate la inutilitate.
Un hibrid de sativa ce l-am cules pe la sf lui noiembrie, era chel, spalat de ploaie, tavalit de frig si scuturat de vant, nu credeam ca se mai intampla ceva cu ala si cand l-am fumat... Ooo! Ma lansa direct pe orbita, satelit eram!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
cam asa am patit si eu cu niste runt-uri.. le-am lasat acolo ca nu ma deranjau cu nimic si chiar daca au scos 3-4 gr a fost super iarba. daca s-qr legaliza as germina mii de seminte si as scoate afara tot ce germineaza, ca sa imi fac o idee corecta despre ce poate genetica. indoor, limitat de spatiu si cu maxim 100-200 exemplare mai trebuie sa alegi ce lasi sa creasca si oricum nu poti vedea procentele reale dintre fenotipuri. la o iarba cu variatie mare e posibil sa nici nu iti apara toate fenotipurile in un grow indoor restrans.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Voi vreți să mă încurajați băieți!
Da eu știu una și bună , de la auto și mai e doar 40% sativa , nu cred că am la ce să mă aștept!!
DA și explo ai dreptate , am avut una la fel mică cat degetul mare de la mana, dar a fost peste 50% sativa , dar vreau sa spun că high ca ala mai rar întâlnești!!! Super buna a fost!
Hai fumuri ușoare!! :joint:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Update!!
33 de zile !!
Au primit o doză mică de fert. Pentru vegetație!
Cele 4 !
Cea. De a 5a e dark devil are o ramură blocată care nu crește așa că a crescut doar una și e cea care se vede!! ( O malformație)
La cele 4 am sa le dau fert. Sa le pot tine în aceste ghivece mai mici + că vreau să le tai vârful !! Femeia zice sa le fac la două și două sa le las sa se înalțe!
Dați și mie o părere că spațiu e atât de mic că nu știu ce să fac!!
Și niște poze să vedeți cum arată fetele!
picture.php

Și dark devil pute de rupe!!
picture.php


Și una mai de sus!

picture.php
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu are nici un rost sa faci toppimg la unele si la altele nu, ca va fi mai greu de tinut lumina uniform pe ele. Daca spatiul e limitat pe inaltime faci topping la toate, daca e limitat ca suprafata mai bine nu faci la nici una. Dar sa ai in acelasi spatiu 2 inalte si 2 topuite nu e prea productiv. Ca dupa cum tii luminile?
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Păi cam așa arată acum in box!
picture.php

Cele două vreau să le termin in box dar mie frică că nu o sa mai aibă cele 4 loc în box și nici prea mult nu le pot tine în ghivecele mici!! Le stresez!
Luminile le țin undeva pe la 40- 50 cm acum de plante!
Mersi explo!!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pai na fa-te toping la toate si baga-le in cele mai mari ghivece care incap. Sau le poti lasa si in alea. Atat timp cat uzi ok si dai nutrienti nu e o problema mare un ghiveci prea mic. Iar lumina e posibil sa fie prea departe. Nu mai stiu ce lumina ai, da cam orice ai avea ar trebui sa mearga macar la 30 cm, daca nu si mai aproape.
Spor la treaba!
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Îmi primul mulțumesc!! Explo!
Mă gândisem sa le las fara toping si când se vor înălța sa le las doua becuri la bază!!
Cred că e mai bine așa !!
Așa voi reuși să le termin și pe alea mari în box și apoi voi putea face și transplantul in 5,7 litri la cele 4 incap perfect!!!
Și un bec două de atârnat la baza e mai ușor decât făcut lst pe sub plasa in 40x40!

L.E.:
Că intrebase-i de lumină Am 206w
100w Cob și 106 becuri led! Toate 2700k ! Cobul e 4000k!
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Aia mare green posion XL sweet seeds nu are !!
Are mici tricomi și puțini!
Asta e dark devil autoflower de la sweet seeds a avut o malformație de mica și a crescut doar o jumătate din ea!!
Dar arată mai bine ca aia mare !
Are tricomi și pe frunzele mari fan leaf !
Și miroase de sparge!
Și cred că miroase cel mai tare dintre toate!!!
Mort! :joint:
 
Top