What's new

Autoflower in Coco și sol ! (by Vasy)

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Așa este explo!!
Acum sa va dau o știre de ultimă oră!
Eu consider că growul ăsta este un eșec!!
Am germinat încă 2 semințe, au încolțit și când le-am băgat în pământ sa oprit din a crește!!
Am zis că ori am făcut eu ceva greșit, ori chiar a dat ghinionul peste mine !!
Deci una peste alta îmi pare rău de timpul pierdut aiurea, dar de renunțat nu voi renunța!!!
Voi bagă la încolțit încă 4 semințe și vom vedea ce va ieși!!!
Sper măcar acum sa nu dau greș!!!
Cele două în cocos au 3 cm și a început să înflorească! :muahaha:
Iar cea din pământ se tine bine!!
As vrea sa le scot din box și să incep o nouă rundă!! Că am găsit ghivece pătrate care îmi incap 4 in acel box și au 5.7 litri!!
Voi reveni cu un update când vor fii încolțite și băgate in pământ !! Că acum nu are rost că oricum nu am ce sa va arăt!!
:tiphat: sa ne vedem sănătoși și fericiți!!
:joint:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Și un update micuț!!
Am băgat la încolțit după cum se vede și în poză
2 Nefertiti fem. de la piramid seeds și
2 super cheese fem. de la trikoma seeds
Mam răzgândit că fem mă vor ierta de greșeli!
:tiphat:
După 12 ore le voi muta in șervețele!!!
picture.php

:joint:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Pai sa vedem !!
Nefertiti de la piramid seeds este o încrucișare între Black widow si White widow și a câștigat două cupe (copa de cataluña )in 2008 și în 2010 iar a câștigat!! Procentul este de 75% sativa și 25% indică!!

Super cheese de la trikoma seeds este o încrucișare între Skunk x Critical Bilbo x Wembley ! Sativa 10% si 90% Indica!
Le-am băgat azi in șervețele după aproximativ 18 ore în apă!
Sa vedem ce o să iasă!!
:joint:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Update!!
Abia puse în pământ nici nu le-am băgat în box măcar!!
Cele din paharele albe de iaurt sunt cele 2 Nefertiti!
In cele verzi sunt cele 2 super cheese!
Si o poza!!
picture.php


:joint:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
5 zile de când și-au arătat primele frunzulițele !!
Au stat o zi fără lumină , defapt sub lumina de la hotă! :muahaha:
Apoi le-am băgat în box a doua zi ! Sau cam lungit un pic ! Dar asta e !

picture.php

:joint:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Lumina de la hota e de obicei pe bec incandescent. Deci degeaba. Un bec led de 10 w facea treaba de 100 ori mai buna, la un sfert din consum.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Update!!
9 zile!!!
Fetele o duc bine!!
În câteva zile le voi face un transplant in ghivece puțin mai mari!!!
Aici e Nefertiti!!
picture.php

Aici e cheese
picture.php

Și o poză de grup!!
Aia mare nu prea am mai avut grijă de ea, doar am udato! Și cealaltă e dark devil , tot asa am lăsat-o de capul ei!!
picture.php

:joint:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Update!!! 17 zile!!!
Le-am transplant in niște sticle de plastic de 2 litri!!
Mai târziu peste o săptămână sau două le fac transplant in ghivecele finale!!
Depinde cum se vor dezvolta rădăcinile daca trebuie le fac daca nu le las mai mult în cele de acum , daca tot sunt acasă și am timp le voi face toping so le voi antrena sub plasa mai leg niște sârmă și gata!!
Eu sunt mai lenes așa! Dar poate reușesc!
Sa vedem!!
Aici avem super cheese 1.
picture.php


Aici super cheese 2.
picture.php

Aici Nefertiti 1
picture.php

Aici Nefertiti 2
picture.php


Și o poză de grup unde se văd toate!!
picture.php
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Update!!

19 Zile!!!

Le merg bine fetelor!!!

Cresc văzând cu ochii !
Nefertiti 1
picture.php


Nefertiti 2
picture.php


Cheese 1
picture.php

Cheese 2
picture.php


Și o poză de grup cu cele 4 !!
Au ieșit cam nasol pozele că am umblat prin setări!!
picture.php
 

cadavruslos

Well-known member
Arata bine , le-a facut bine transplantu , par vesele , totusi crezi ca e ok sa primeasca lumina prin sticlele alea transparente la radacini ? Macar dale cu niste scoci ceva izoler negru sa nu patrunda lumina , o seara buna si ai grija acolo , dai sa arda !!! :joint::kos:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Nu prea e bine sa primească lumină la rădăcini , ai foarte mare dreptate!!
Am știut chestia asta dar am cam ignorat-o am spus că nu e un stres așa mare că sa le afecteze prea mult!!
Dar o voi face și pe asta!
Oricum peste o săptămână plănuiesc să le fac transplant in ghivece de 5,7 litri pe toate 4 și să scot din box pe cea mare care acum e in floare și e stresată rău nu cred că va mai pune cristale pe ea!! Și cea mica care e tot în floare daca iese de un joint e bine!
:muahaha:
Experiența te învață!!
Cat să le las in vegetație că vreau să le fac și toping sa pot face sea of green pe plasă mai leg câteva sârme pe acolo și să le îngrămădesc sub plasă! Deocamdată sunt mici !! Un sfat ceva??
Mersi ! Eu acum 2 min l-am terminat ! Mă luat bine că vorbesc mult!!!
:muahaha: :joint:
 

cadavruslos

Well-known member
Eu fac top la 3 noduri , nu stiu ce sol folosesti insa iti sugerez sa incerci sa le tii pe apa chioara cateva saptamani , tinuta la declorinat , dupa top avand in vedere ca ai spatiu mic cum am avut si eu de altfel e bn sa le mai faci si LST , tragi ramurile in jos , achizitioneaza melasa si dai cate o lingurita la fiecare udare si o sa vezi ce pun tricomi pe ele , eu de cateva luni le dau si sunt foarte multumit , uite si u ce au pus pe ele nebunele astea zici ca e zahar

picture.php
picture.php
picture.php
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Pământul e un top mix de la mills!
Nu am mai folosit niciodată acest tip de sol!
Dar după transplant la o zi a făcut rădăcini că nebuna!! De aici îmi dă de înțeles că le priește mixul!
Din descrierea de pe sac are 14-16-18 npk îmi dă de înțeles că e foarte bun pentru perioada de vegetație, dar vom vedea! Deci cu siguranță va primi doar apă primele săptămâni!!
Nu va speriați in poză e scris greșit acolo e scris 14-16-8 au mâncat pe 1 din fata lui 8 ! pentru că are același chenar scris in mai multe limbi și peste tot e scris 14-16-18 numai în engleză lipsește acel "1"!
picture.php


picture.php


:joint:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Update !!
21 Zile !!
O poza înainte de a lipi hârtia alba pe sticle , și una după ce am lipit hârtia!!
picture.php

picture.php

Și am făcut și o sticlă de 2 litri in care am pus două lingurițe mici de miere sa vad cum va funcționa!!
:joint:
 

cadavruslos

Well-known member
:joint: Arata bine bro ! Nu ai da nutrienti deloc momentan , las o pe apa si miere , apa de la robinet lasata la declorinat .. si bine ca ai lipit alea sa nu mai intre lumina la radacina :biggrin: vezi ca aia mare din spate pare un pic arsa da nu grav ..
 
Top