What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Αναδρομική έκθεση φωτογραφίας 2012

Αναδρομική έκθεση φωτογραφίας 2012

Από αυτά που ζήσανε και ζούνε ακόμα.Ένα early Skunk, ένα I pot και ακόμα ένα Kilimanjaro.
 

Attachments

  • the whole team.jpg
    the whole team.jpg
    82.2 KB · Views: 26
  • DSC01362.jpg
    DSC01362.jpg
    87.1 KB · Views: 25
  • DSC01542.jpg
    DSC01542.jpg
    65.5 KB · Views: 27
  • DSC01585.jpg
    DSC01585.jpg
    110.5 KB · Views: 28
  • DSC01593.jpg
    DSC01593.jpg
    130.8 KB · Views: 29
To early skunk, είχε τρελή ανάπτυξη και ανθοφορία [αυτό με το πράσινο 5λιτρο μπροστά] αλλά αναγκάστηκα και το ξέθαψα ένα μήνα πριν το θερίσω και αυτό στοίχισε.στην απλώστρα που το έβαλα στέγνωσε στα 103γρ.

Το ipot δεν το ξέθαψα και ενώ ήταν μια μπουκιά δεντράκι, μάλλον θα περάσει τον μεγάλο αδερφό.

Το kilimanjaro, εχει δρομο μπροστά[κυριλεκτικά κια μεταφορικά]
 

Attachments

  • DSC01620.jpg
    DSC01620.jpg
    67.1 KB · Views: 25
  • DSC01623.jpg
    DSC01623.jpg
    56.2 KB · Views: 25
  • i pot 2.jpg
    i pot 2.jpg
    160.9 KB · Views: 25
  • i pot.jpg
    i pot.jpg
    43.5 KB · Views: 28

piromanis

New member
καλόπιοτα να ειναι αδερφέ...!!
Και με το καλό να βρει το κιλιμάντζαρο το δρόμο του..!! :)
 
Ευχαριστώ φίλε! Δεν σου κρύβω ότι τώρα που τελειώνουν τα outdoor με τρώει ο κώλος μου για μία πρώτη προσπάθεια indoor . Υπάρχει όντως ένα είδος εθισμού στην καλλιέργεια και για να πάρω το πτυχίο, θα χρειαστεί και μια επιτυχημένη απόπειρα μέσα :bump:
 
C

Costas

Ο αγιος αντώνιος έβαλε το χέρι του και ιδού τα αποτελέσματα......μπράβο αδερφέ, καλά πιώματα, πολύ ομορφα και δεν σου και δεν σου κρύβω ότι πολύ θα ήθελα να είχα μια safe outdoor καβάντζα. Γιατί το ξέθαψες το μεγάλο? Μετά το έκανες μεταφύτευση τόσο μεγάλο ή κόψιμο?
 
Φίλε το ξέθαψα γιατί δουλεύαν μπουλντόζες στα 20 μέτρα και το σχέδιο έλεγε ότι περνούσαν από πάνω,δεν ήθελα να ρισκάρω.Τελικά, οι μπουλντόζες σταμάτησαν τα έργα και το φυτό ολοκλήρωσε σε μια γλάστρα.Στην ίδια καβάτζα ήταν και το ipot αλλά εκεί [και αφού είχα δει τη διαφορά πλέον στο σκανκ] δεν έκανα πειράματα, απλώς την προσευχή μου.
Το δε κιλιμάντζαρο, την έβγαλε κυριλεκτικά στην τρίχα ,και αυτό από τις μπουλντόζες[σε άλλη καβάτζα],τα μπάζα έφτασαν στα δύο μέτρα από το φυτό.
Όσο για τον Άγιο Αντώνιο, φέτος αντί για λαμπάδες ,έχει παραγγελία εικόνα.Μεγάλη η χάρη του, είμαι και ταμένος μιας και όταν ήμουν παιδί είχα πέσει από μια ταράτσα και τη έβγαλα καθαρή....Πάντως Αντώνη δε με λένε...
 
C

Costas

Από χώμα σε γλάστρα.....wow........φαντάζομαι θα σε πόνεσε η ψυχή και το άγχος με τις μπουλντόζες ατελείωτο. Τέλος καλά πάντως, μπράβο. Τυχερέ είσαι ταμένος και έχεις αγγέλους βοηθούς στα grow σου, εγώ δεν είμαι πουθενά, αλλά το σκέφτομαι σοβαρά, αν παίζει έτσι. :woohoo:
 
φαντάζομαι ότι δεν έχει να κάνει με την λογική ,οπότε δεν θέλει σκέψη.Μη φανταστείς κανένα άτομο[εγώ] που την έχει δει με θρησκείες ,αγίους κ.α.
Απλώς εκεί που είναι οι καβάτζες, υπάρχει ένα εκκλησάκι και υπάρχει και περυσινή ιστορία όπου πάλι την έβγαλα καθαρή και θεώρησα ότι κάποιον-κάπως θα έπρεπε να ευχαριστήσω για την " τύχη" μου... Επίσης, για να κλείσω, σε πολλά εικονίσματα του Αγίου, θα δείτε γραμμένο το εξής[Ορφέα διόρθωσε με για το συντακτικό και τη γραμματική]Μη απατάσε χόρταση δηλαδή μην σε ξεγελάει το ότι είσαι χορτασμένος και αυτάρκης.
 
G

goagiil1

kalopiota agios kai kalomastourota. vlepw kai indor so fioxrafiko s xaxaxa
 

tjo

life gardener
Veteran
e re xeimoniatika glentia pou xeis na kaneis..
agie apo tote pou irthes einai les kai epese eulogia...
+++ positive vibration:comfort:
 
O

orfeas

Πού 'ν την μωρέ και δεν τη βλέπω!

Απατάσαι... :wahey: .
 
e re xeimoniatika glentia pou xeis na kaneis..
agie apo tote pou irthes einai les kai epese eulogia...
+++ positive vibration:comfort:

eulogia ???? χαχαχαχα
πρόσεχε γιατί ένας τόνος κάνει τη διαφορά?
Ευλογία ή Ευλογιά? :laughing:

@ορφέας . Στα Καρούλια, στα Καρούλια :woohoo:
 

ganja_hasi

natural mystic
ICMag Donor
Veteran
eee re glentia pou exoun na pesoun ston paradeiso...a agios antwnios fernei taksidiarika dwra :smokeit: ..kalopiwta...
 

petougia

Member
Ειδες που παραπονιεσαι? Δεν θα εχεις μονο ερλι να πιεις! Σε λιγες μερες τα γυρναω εγω, το ερλι το χω κανει ωραιο θα το ανεβασω λογικα οταν θα εχει ενδιαφερον.
 

petougia

Member
Τα δικα μου λεω εγω παραπονιεμαι βασικα δεν το ηθελα το ερλι αλλα οταν το περιεγραψες μου δωσες καποιες ελπιδες.
 

Latest posts

Latest posts

Top