What's new

70W, NL5xHaze, mikroboks

Timbuktu

Member
Ema!

Trochę mało świeżych growlogów, postanowiłem więc dodać coś od siebie. Ogólnie uprawa czwarta z kolei, w tym jedna z upraw była eksperymentalna.

Trochę informacji techniczno – przyrodniczych, lets goł!:

- Technikalia:

Boks: 30x30x70 (od szyby do dna – 58cm, miejsca od wierzchu donicy do szyby – 32cm).
Ściany boksa: Diamond Mylar.
Światło: HPS 70W.
Wentylacja: Wyciąg – 2x92mm wyciag, 1x92mm wieje centralnie na lampę, nawiew 2x120mm (wentylatory komputerowe + zasilacz od laptopa 12V).
Doniczka: ok. 14-15L (ok. 27x27x26 +- 0.5 cm)
Ziemia: 60% Humovit 5.5 – 6.5, 40% perlit, 4 łyżki dolomitu, spód i wierzch keramzyt.

Warunki w boksie:

Temperatura – 25-29 stopni (2 cm od szyby, zależna oczywiście od temperatury w pokoju).

Wilgotność – 55-70% podczas naświetlania.

- Pomidorek

Brainstorm aka Hempstar (NL#5xHaze) Dutch Passion feminised sztuk raz (drugi raz uprawiam tą odmianę – dla mnie jest prze-ko-zac-ka ;D).

- Odżywki

GHE Flora series, Ripen, to wszystko leci do wody primavera (PH zbite do ok. 6.5).

- Planowane techniki:

Ostre LST koniecznie (wys. mikroboksa), może SCROG (siatka 12 cm nad donicą – 20 cm miejsca na topy przy tak małej lampie wystarczy), może FiM.

Boks




Szczegóły



Tu macie dokładnie pokazane jak to w rzeczywistości wygląda. Mała kratka na górze idealnie pasuje do wentyla 120mm, front jest zdejmowany, dzięki temu mogę regulować natężenie wiatru;), poza tym ten wentylator zasysa świeże powietrze spoza boksa (dodatkowe chłodzenie szyby). Ta duża kratka na dole na początku robiła za wlot pasywny (ma około 25x25cm), ale po testach wyszło, że dzięki zamontowaniu tam wentyla 120mm spadła temperatura w całym boksie o 1C (niby mało, ale idzie lato :) ). W miejscu, w którym zamontowany jest HPS siedzi jeden 92mm wentyl i wieje centralnie na lampę. Z całego boksa powietrze wyciągają wentyle 2 x 92mm, powietrze wyciągane jest przez odbłyśnik i wyrzucane z tyłu szafki. Cały osprzęt typu balast, zasilacz do wentyli schowany jest w środku, z zewnątrz wygląda to jak normalny mebel, można powiedzieć, że to stealth mikroboks :)

Dziewczynka





A tak wygląda na "solarce" ;)





Panienka ma 6 dni od wybicia się z ziemi, jak deczko jeszcze podrośnie podniosę ją tak na +- 5 cm od HPS`a. Updejty fot będą pewnie co tydzień, częściej to chyba nie ma po co ;).

Pozdrawiam ekipę. :wave:
 
Last edited:

jahman

Active member
Veteran
Jak dla mnie rewelacja :smile: Lubuję się w takich 'pasjonackich' projektach, bo mają swój urok! Plus zawsze jakiś pozytyw. :joint:
Pozdrawiam i życzę powodzenia. :wave:
 

Timbuktu

Member
Dzięki za komenty, cieszę się, że projekt się podoba :) Pozdro.


jonkanoo

Hahahhaha in fact our cabs are very very similiar :) - and strain.... :D. Maybe it is a telepathy or something? :D

About Ur tip - dont worry, i grow this strain second time - hardcore LST, maybe SCROG - U will see the results ;)

cheers
 

RaStart

Member
zajebiście kosmetycznie zrobione , dopracowane w każdym calu,ciekawe podłoze chetnie bede tu zaglądał .chociaz niewim cojest z tym ripenem ze on taki popularny :)K+ za box
 

orangefreak

Member
łoł, profesjonalnie, i jaki porządek :D wypasiony sprzeciol załatwiłeś, teraz została Ci opieka na nimi i CIERPLIWOŚĆ :lurk:

Powodzenia!
 

Timbuktu

Member
Update.

Weg jak to weg, nudnawy trochę... ale już niedługo ;)

23 dzień.

Standardowo przed fitnessem :).



I po "ćwiczeniach".



Tu trochę fotek z bliska.



I na koniec powrót pod słońce.



Dzisiaj pani dostała pół litra wody z ustabilizowanym ph na 6.5 . Jeszcze z tydzień - półtora ją potrzymam i zmieniam nareszcie na flo :). Mam nadzieję, że będzie się działoooooo. :yeahthats

Pozdrawiam.:wave:
 
B

BioPart

Hej, fajnie to wygląda Timbuktu, Oj trenuj ją ostro, NL5xHaze będzie walczyć!

Powodzenia,
 

Timbuktu

Member
Update.

Roślinka przełączona nareszcie na flo!. :)

4 dzień flo.

Przed treningiem (ostatnie naginanko).













Po treningu.











I w szafce.



Dziewczynka dochodzi do siebie po dość poważnym niedoborze magnezu (niestety nie było mnie jakiś czas w miejscu, gdzie stoi boks) i prawdopodobnie brakowało jej też azotu. Dostała roztwór GHE tripacka no i jak widać liście powoli przybierają normalny wygląd. Przy następnym podlewaniu planuję podlać ją wodą z dodatkiem dolomitu, tak na wszelki wypadek.

Roślince jednak zafundowałem FIM`a, główny szczyt rozrósł się za bardzo w górę no i trzeba było go pyknąć. Dzięki temu bez użycia siatki jestem w stanie trzymać większość szczytów na tej samej wysokości.

W ostatniej rundzie LST postarałem się odsłonić mniejsze odrosty, trochę więcej dzięki temu będzie bobów. :)

To chyba tyle.

Przy następnej porcji fotek mam nadzieję na zaprezentowanie preflowerów. ;)

Pozdrawiam. :wave:
 

Timbuktu

Member
Siema!

Czy to jest to, o czym myślę? ;)

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Wiem, zdjęcia takie sobie - słaby aparat. Mimo wszystko - proszę o konsultacje! :)

Pozdrawiam.:wave:
 
Top