What's new

12/12 from seed-2x kaya gold,2x wonder women

Gigel2

Member
ce vreme de cacat sa`mi bag pula...
oare cat mai pot sa le tin in balcon?
soare nu prea mai e...e frig ca dracu :-<
 

Gigel2

Member
@turu ca: foarte amuzant...dar foarte... bravo!meriti o saptamana de vis la balaceanca
@gorbaciov: asta am decis sa fac man...le bag pe la 10 asa intr`o camera unde nu mai umblu si dimineatza pe la 7 le scot afara iar pe balcon ca la 7 tre` sa ma trezesc sa`mi iau oare`si ce pastile ;))
 

Gigel2

Member
o sa pun cateva poze din pc...doua dintre plante sunt asa incolacite...urate foc.m`am gandit ca e de la lipsa apei,le`am udat si tot asa sunt.
de la ce ar putea fi?
am uitat sa va zic ca am ramas cu 4 la paharele si cu 2 clone pentru ca am gresit cu alte 6 plante cand le`am plantat,le`am pus intr`un pamant fertilizat si s`au futut.nu`mi aduc aminte daca si la astea am facut un mix sau poate am pus doar pamant cu perlit...nu`mi aduc aminte deloc dar tind sa cred ca`s in florasol cu perlit :-??

dar nu merge si o sa trebuiasca sa mai postez odata si cineva o sa se ia de mine :-" ...scuze
 
Last edited:

Gigel2

Member
pc grow

pc grow

acelasi aparat de cacat ca intotdeauna
 

Attachments

  • IMAG0514.jpg
    IMAG0514.jpg
    35.9 KB · Views: 20
  • IMAG0515.jpg
    IMAG0515.jpg
    27.3 KB · Views: 22
  • IMAG0517.jpg
    IMAG0517.jpg
    17.6 KB · Views: 28
  • IMAG0518.jpg
    IMAG0518.jpg
    27 KB · Views: 19
  • IMAG0513.jpg
    IMAG0513.jpg
    27.1 KB · Views: 18
  • IMAG0521.jpg
    IMAG0521.jpg
    22.6 KB · Views: 14
G

gorbaciov

eu personal cred ca ai nevoie de mai mult aer acolo si colonele sa le oferi o oarecare umiditate ! stropeste cu apa minerala :D pofta
 

Gigel2

Member
umiditate au ca stau in caserola inchisa;frunzele sunt tari si ferme...sunt in regula,astept radacinile
si eu m`am mirat dar acel unic cooler de 8 cm asigura o racire excelenta...sunt undeva pe la 25 de grade celsius in pc iar aer intra pasiv prin nenumarate gaurele dar si prin intakeul special pus la mijloc...

le...apa minerala nu e buna.are si multi nutrienti si saruri care ar putea lasa depuneri calcaroase pe frunze
 
G

gorbaciov

eu personal folosesc apa minerala la stropit si nu se depunde nimic...
ajuta un pic planta CO2 :D am citit nu vb aiurea
 
E

evilkid

poti sa iei foaia aia de deasupra clonelor. e distanta suficienta intre ele si bec
 

Forest20

ICmag's Official Black Guy
Veteran
As sugera impungandu niste gauri in fund de la Cupa .. se pare ca over-watering ... Eu nu sint romani doar o utila cultivator ...
 

Gigel2

Member
eu personal folosesc apa minerala la stropit si nu se depunde nimic...
ajuta un pic planta CO2 :D am citit nu vb aiurea

stiu man,si eu am citit pe aici pe undeva si cu siguranta si pe alte forumuri sau siteuri informative dar am citit si pareri contra si pareri pro cred ca in proportii egale...d`asta sunt in dubii si prefer(per ansamblu) sa ma comport cat mai natural;sa le ofer conditii cat mai aproape de natural
:thank you:
 

Gigel2

Member
am facut o plangere la siteul de unde am cumparat semintele...si mi`au raspuns imediat...asta e o parte din raspuns: "Hi,
We are sorry to hear about the Wonder Woman seeds. We have no idea what could have caused this. I wil have some more seeds resend to you to compensate you."
oare`mi trimit un pachet de seminte moca?fara sa ma`ntrebe nimic? :))
 

brebo

Member
asa se pare, ca iti vor trimite ceva free..
oricum nu e o problema daca sunt 'incolacite' cand sunt mici, in general se indreapta pe masura ce cresc..
 
G

gorbaciov

stiu man,si eu am citit pe aici pe undeva si cu siguranta si pe alte forumuri sau siteuri informative dar am citit si pareri contra si pareri pro cred ca in proportii egale...d`asta sunt in dubii si prefer(per ansamblu) sa ma comport cat mai natural;sa le ofer conditii cat mai aproape de natural
:thank you:
conditile pe care tu i le oferi sti si tu ca nu sunt prea bune ! daca in pc ai o temperatura de 25 de grade asta nu insemna ca ai si o ventilatie adecvata ! mai baga un cooler ceva sa bate pe ele le ajuta mult (intareste tulpina ) si cu umiditatea cum stai?
 

Gigel2

Member
ce dracu ne facem cu friguuu? :(
am inceput sa`ncalzesc diverse recipiente cu apa sa le tin pe langa ele in timpul zilei...spre exemplu in momentu de fata sunt 6-7 grade afara si 10-12 in balcon...cu oalele langa ele sper sa ajung pe la un 18 grade celcius dar greeeeuu :((
astia zic ca asa va fi tot timpul de`acum incolo;nor si frig...deci nici lumina prea multa nici temperaturi acceptabile
 
Top