What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Autok a hazban

Status
Not open for further replies.

jepjep

Member
Sziasztok!
Erre az evre automata növenyeket terveztem gerillaba viragzasig valo elönevelessel.
A tervem sajnos bedölt,mert nem talaltam jo helyet.(20 Liter benzint autoztam el.)
5 növenyt terveztem,de egy mag csak dagadt es nem csirazott ki,majd a rasegitesemre el is pusztult.
A következö növenyek indulnak a 80x80as satorban:
1db Think Different a Dutch Passiontöl
2db Original Amnesia Auto a Dinafemtöl
1db Critical+ Auto a Dinafemtöl


A TD az elözö körböl maradt,de örülök is neki,mert nekem bizonyitott.
Az amnesiakat vettem bushdokitol , mert mar Volt szerencsem kibrobalni ezt a fajtat. (Azert a TD jobb Volt. :) )
A C+ ajandek Volt,de nagyon örültem neki,mert mar regen fajt a fogam egy igazi fajdalomcsillapito fajtara. Ha bejön ,akkor csak ezt fogom szivni es a többi csak "vendegmarasztalokent" lesz a dunsztosüvegekben.


A közeg egy bio viragföld(komposztbol lehet) + Perlit 3:1 aranyu kevereke.10 naposak a leanyzok.
Mint latszik a TD-t es C+-t megszivta,de az uj levelek mar nem banjak.
Led lampa alatt vannak, kB. a viragzas elsö harmadaban kapnak meg egy lampat,hogy minden teren kielegüljenek.
Az elsö 4 napban 2 decis eldobhato poharban voltak,majd a kepeken lathato kB 2 literes cserepekbe kerültek.Atülteteskor latszodott,hogy az amnesiakhoz kepest a TD es a C+ gyökere le van maradva.Ez lehetett az eges oka is.A vegleges cserepük 10 literes vödör lesz,ami mar az elözö körben is Volt.
Az elsö kB 1 honapban nem tapozok,utana is csak ovatosan.
Egyenlöre a passziv beömlö nyilas mellett egy fürdöszobai szagelszivo biztositja a sator
friss levegövel valo ellatasat.Mar most van egy pici illat a szobaban ahol vannak,igy kB. 1 honap mulva be kell üzemelnem a 300as szenszüröt ami a magokkal jött. Mit gondoltok mekkora elszivoventit vegyek? 200m3esbenn gondolkodom 100mm atmerövel.
Az uj lampat ebayen fogom beszerezni,de nem az elözö lampa eladojatol,mert nem jutottam dülöre vele garancia ügyben.Anno megalt az egyik venti es le akartam mondani a garanciarol potalkatreszert cserebe. A csoka szivozot,en feladtam.Ö vesztett egy vasarlot.Emiatt picit sufnituning filinggel megy egy 20wattos keveröventi pluszba felig a lampara felig a nvenyekre süvitve...


Trening: A toppolas es a fim bejött elözöleg,de most megprobalom csak hajtogatni es megtörni öket.


Elvart eredmeny: 300g,ebböl 50g a C+rol. (Elözö körben a TD leanyzok egy lampaval 143g-ot hoztak ketten,igy 4 növeny dupla annyi fennyel sztem siman hozhatja az elvartat)


A fenyt 24 oraba kapjak vegig az egyszerüseg kedveert.


Epitö jellegü hozzaszolasokat varok. Aki savazni akar az menjen inkabb a napiszarra vagy magyarazza a sületlensegeit otthon az asszonynak.
Köszi! Beke!
 

Attachments

  • kk.jpg
    kk.jpg
    55.4 KB · Views: 63
  • kk2.jpg
    kk2.jpg
    67.8 KB · Views: 65
  • kk3.jpg
    kk3.jpg
    61.4 KB · Views: 62
  • kk4.jpg
    kk4.jpg
    75.7 KB · Views: 61

jepjep

Member
12.nap
Varni akartam a frisitessel,de helyzet van. :)
Mertem locsoloviz ph:7.0 Csapviz,de erös Volt a gyanum,hogy a föld nagyon savas.
A kifolyo viz 5.5. PHt mutat.
A föld phja 6.1.

A lampa eddig kB 35cmre Volt a növenyektöl,ezt most lehuzom 20 cmre.

Mindegyik növeny dobja az oldalrügyeket,ezert le lettek hajtogatva.
A C+ siralmasan nezki. 1napos lemaradast ert el a föld erössege. A TD egy fokkal jobb.Az Amnesiak virulnak. (ket pici egespöttyöt talaltam mindket növeny also levelparjan.
A sziklevelek epek,de a C+ egyik sziklevele sargul. Szar van a gyökerzonaban azthiszem.

A ventis kerdesemre nem erkezett valasz,igy a 250-300m3es kategoriaban gondolkodom.
 

Attachments

  • 4.jpg
    4.jpg
    53.2 KB · Views: 65
  • 3.jpg
    3.jpg
    51 KB · Views: 61
  • 2.jpg
    2.jpg
    44.1 KB · Views: 66
  • image.jpg
    image.jpg
    45.2 KB · Views: 61

Kukutyin

Member
Én 24 órában nem világítanám a helyedben őket - ha utánaolvasol 20 óránál többet nem érdemes tolni nekik és nem a villanyszámla miatt, hanem mert a növénynek is kell az a periódus amikor pihen. Led lámpa vagy nem led lámpa én nem kínoznám őket LST-vel se. Amúgy mennyi luxot(lámpa fényereje... lux = lumen/m2) kapnak?
 

what_can_there

Well-known member
Lehet, hogy kicsit alacsony a pH, de volt egy kis tullocsi is nem?

Nagyon megtetszett az elozo korodbol a Think Different, tenyleg jo noveny, magot is csinaltam belole, hamarosan szedem az elso generaciot. Hozamra is jo volt, meg a minoseg is teljesen korrekt, elso osztalyu auto.
 

jepjep

Member
Medicropper117:Köszi

Kukutyin : Nem tudok pontos fenyeröt mondani. Trening marad, 24/0 marad.

what_can_there : Nem hinnem,hogy tülöntöztem öket,de lehet. "Ujjazos" földszarassag merest ma alkalmaztam elöször,elötte 4 locsolas Volt összesen addig,amig alul el nem kezdett kifolyni.
Mennyi magod lett mennyi agrol?Esetleg egesz növenyt poroztattal be?
 

what_can_there

Well-known member
Igen, az egesz noveny porozva lett, kb. 1500 magot adott (nem szamoltam le darabra), meg 60 gramm viragot. Nalad 80 g viragot adott egy darab, igaz?
 

jepjep

Member
Igen, az egesz noveny porozva lett, kb. 1500 magot adott (nem szamoltam le darabra), meg 60 gramm viragot. Nalad 80 g viragot adott egy darab, igaz?



Az egyik 70grammot,a masik 73grammot.
300W Led alatt.
1 növeny/ kB. 1500 mag? Kar,hogy itt nem legalis a mag eladas/vetel ,mert ebben latnek raciot.
 

what_can_there

Well-known member
Lehet hirdetni itt is magot, bizonyos feltetelekkel, meg van seedbay, ahol licitre fel lehet tenni, ugy tudom 50%-ot kernek az arbol. Ha van valami jo autofemed, az engem is erdekelne, Amnesiara pl. nagyon kivancsi vagyok. Azt mondod gyengebb, mint a T diff?
 

jepjep

Member
Lehet hirdetni itt is magot, bizonyos feltetelekkel, meg van seedbay, ahol licitre fel lehet tenni, ugy tudom 50%-ot kernek az arbol. Ha van valami jo autofemed, az engem is erdekelne, Amnesiara pl. nagyon kivancsi vagyok. Azt mondod gyengebb, mint a T diff?

A kollega aki eddig Amnesiat szivott az a TD kiprobalasakor bealudt. :)
Egy masik a Silver Haze utan lehurrogta.


Eppen most kukkoltam ra a növenyekre. Az Amnesiak virulnak, a TD es a Critical+ felsöbb levelei is kezdnek egessel erintett lenni.
(növekednek ettöl függetlenül) A TD ledobta magarol a drotot es a többi is ugy hajolt,hogy leves ertelme lett a kötözesnek.


Ujjaztam a közeget, 3-4 cm vmi nedvesseg erezhetö.Holnap reggelre terveztem locsolast.
Tartod,hogy tullocsolas is bejatszhat? Akkor a közeg lehet egyszerüen rossz,nem? Hetvegen at akarom öket ültetni a vegleges helyükre es nem mindegy,hogy uj földbe vagy marad a bio.
 

jepjep

Member
Egy kis up.
A lanyok elvannak ,valtozas nincs sok.
A tulöntözest hamarosan latni fogom(ha Volt), mert at lesznek ültetve a hetvegen.
A kepen lathato uj szerzemenybe.Kokusz,raadasul tapszerrel atitatott. Nem Volt meg soha kokusszal dolgom.
Ra is paraztam rendesen,de sztem a bio földem egy rakas szar lehet. kB. 40%ban rohadt fünyesedeknek kinezö összetevöt latok,ami ha abbol indulok ki,hogy komposzt az alap,akkor nem is tevedes.Lelki szemeim elött mar rohado gyökereket lato a C+nal...
:(
Csütrtökre athoztam az atültetest.
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    69.5 KB · Views: 63
  • image2.jpg
    image2.jpg
    82.3 KB · Views: 61

jepjep

Member
Egy kis up. 16.nap
Köszönöm vad az eszreveteledet,igazad Volt.
Bar nem öntöztem tul öket,de vizben alltak a lanyok a gyenge föld miatt.
A kepen mar atültetes utan egy nappal lathatok a következö sorrendben: Amnesia,TD,Amnesia,C+.
Igyekeztem leszedni a gyökerzetröl annyi földet amennyi csak lehetseges.Az amnesiak gyökere eleve oldaliranyban indult meg jobban,talan emiatt nem is fulladoztak. A legrosszabbul kinezönek
( C+ ) nem is Volt oldaliranyba terjedö gyökere.
Kötözes,hajlitas egyenlöre felejtös,hagyom,hogy erösödjenek.
 

Attachments

  • image3.jpg
    image3.jpg
    46.1 KB · Views: 60
  • image4.jpg
    image4.jpg
    44.9 KB · Views: 62
  • image5.jpg
    image5.jpg
    61.5 KB · Views: 58
  • image6.jpg
    image6.jpg
    61.7 KB · Views: 64

what_can_there

Well-known member
Lattam a kepen, hogy allnak a vizben, ezert mondtam a tullocsit. Autokat en is rendszeresen tulontozom amig picik, nagyon nehezen viselik a tobblet vizet, erre figyelni kell.
 

jepjep

Member
Szokasom,hogy kiveszem öket a locsolashoz,leülök mellejük es atnezem öket.
Ezek utan szoktam fenykepezni. Ettöl függetlenül tul sok vizük volt.
 

grower's

Member
Sztem jobb lett volna sima B virágföld + perlit kombóba ültetned, mert ahogy elnézem ebben a kókuszban az NPK arány 1:1:6 , ami nem biztos h a legjobb nekik vegre.
 

jepjep

Member
Sztem jobb lett volna sima B virágföld + perlit kombóba ültetned, mert ahogy elnézem ebben a kókuszban az NPK arány 1:1:6 , ami nem biztos h a legjobb nekik vegre.



Az NPK arany erösen valtozni fog a locsolasokkal.
Kokusz teren meg nincsen tapasztalatom,ezert is vettem inkabb kokuszt.
 

grower's

Member
Az NPK arany erösen valtozni fog a locsolasokkal.
Kokusz teren meg nincsen tapasztalatom,ezert is vettem inkabb kokuszt.


Nekem sincs kókusszal, csak földbe nyomtam eddig, de az bevált rendesen(1:3 perlit föld arány). Földbe csak azért is jobb mert nem kell tápozni 4-5 levélig, ha nagyobb a cserép akk meg jóval később is ráér, ha 24/0-ba kapják a fényt, akkor lejjebb vehetnéd 20/4-re v 18/6-ra, kint úgyse kapnak olyan sokat majd, kell nekik egy kis sötét:)
 

Medicropper117

Active member
A 24/0 ciklus hülyeség hosszútávon. Minden növénynek kell a sötét szakasz a rendes fejlődéshez. A mostani körben nem tudtam miért nem nől olyan gyorsan a növény mint azt elvártam volna. A végén kiderült h kapott egy laza 1,5 hét non-stop fényt. Amint 18/6ban kapta meg is indult ahogy kell.
Többek között lehet ez volt az oka annak h hermult a kicsike bár ezt nehéz megmondani. Mindenesetre egyáltalán nem szükséges. Nem fogsz gyorsabb vegetációs növekedést kicsikarni belőlük, sőt!
 

jepjep

Member
Idaig nem tapasztaltam autoknal a sötet orak hianya miatt lassu növekedest.Amint mutatjak a nemüket,akkor rakom be a masodik lampat es atallok 20/4re.
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top