What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

cadavruslos

Well-known member
Nu stiu daca ati observat , da parca tot mai multi groweri vechi de pe forum , si mai ales cei din romanica nu prea mai sunt activi pe site , unii incepusera unele jurnale le-au lasat si neterminate , oare ce se intampla ... !? Stiti ceva ?
 
Paranoia man, și eu pățesc când is spart prea tare. Stau postează și după aia își dau filme cât o postat ce-o postat și lasă forumul...vin alții și tot așa.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Jtm ce faci tu e greșit.

Calea adevărată nu e prin curingul cu apa ci prin curingul cu agheasmă.


Muhahahahaha, postul anului frate!:thank you:


Altminteri bine grăiși: cel mai bun watercuring e cu aghiazmă. Subscriu în totalitate, dar nu toată lumea are de unde. Pentru cine are insă...

Eu de exemplu mi-o fac singur. După legalizare, promit că vă fac și vouă - aghiazmă de watercuring. Deocamdată însă mai trebuie să așteptăm...

Recomand mai ales lui Primabiserică și enoriașilor, dar din păcate, m-ar mira să mă ia în serios.


Mulțumesc Ganz, ca de obicei idei excepționale de la tine!:biggrin:
 

gumzgi

Well-known member
io, care le are cu buruienile , imi spuneti si mie cand se culege soia pusa pe camp , se lasa pana se usuca , ingalbeneste ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Tura de toamna in romania este pe perioada septembrie-octombrie (uneori noiembrie). Dar micii producatori pot sa nu tina cont de anumiti indici si atunci sa puna si ture intermediare sau chiar sa nu puna 2 ture pe an, ci doar una, si atunci aia una singura poate fi oricand intre aprilie (de obicei dupa jumatate) si noiembrie (inainte de jumatate). Daca totul e in regula o tura nu va dura mai mult de 3 luni de la plantare la recoltare. Evident, se recolteaza in forma uscata, asa ca perioadele cu clima extrema (ploioasa/umeda sau uscata/secetoasa) pot sa prelungeasca sau scurteze tura cu cateva saptamani. Maxim 2 as zice. In plus, eu m-as feri de aceste culturi din cauza substantelor folosite la tratare. Si din cauza faptului ca doar niste plante auto ar putea avea timp sa termine, oricum. Deci n-ai facut mare combinatie nici cand ai noroc si merg toate bine pentru tine.
 

gumzgi

Well-known member
Tura de toamna in romania este pe perioada septembrie-octombrie (uneori noiembrie). Dar micii producatori pot sa nu tina cont de anumiti indici si atunci sa puna si ture intermediare sau chiar sa nu puna 2 ture pe an, ci doar una, si atunci aia una singura poate fi oricand intre aprilie (de obicei dupa jumatate) si noiembrie (inainte de jumatate). Daca totul e in regula o tura nu va dura mai mult de 3 luni de la plantare la recoltare. Evident, se recolteaza in forma uscata, asa ca perioadele cu clima extrema (ploioasa/umeda sau uscata/secetoasa) pot sa prelungeasca sau scurteze tura cu cateva saptamani. Maxim 2 as zice. In plus, eu m-as feri de aceste culturi din cauza substantelor folosite la tratare. Si din cauza faptului ca doar niste plante auto ar putea avea timp sa termine, oricum. Deci n-ai facut mare combinatie nici cand ai noroc si merg toate bine pentru tine.

'mancatzas' dintzi aia exploziv ce mai nimerit
 

gumzgi

Well-known member
greu se misca traba :tiphat:
 

Attachments

  • x1.jpg
    x1.jpg
    163.1 KB · Views: 8
  • x2.jpg
    x2.jpg
    80.4 KB · Views: 7
  • x3.jpg
    x3.jpg
    99.6 KB · Views: 11
  • x4.jpg
    x4.jpg
    71.3 KB · Views: 8

gumzgi

Well-known member
de 6 7 ani incoace n-am avut modele dastea, care sa puna asa greu in floare ;\ , dar asta este, e timp :), nu mai cumpar niciodata chestii care sa predomine sativa.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Da e timp. Eu daca nu is presat de timp ma bucur cand incepe sa puna lejer. Ca de obicei la final o sa fie mai multa recolta. Si la sative e chiar normal. Am si eu una ramasa in growroom de la tura trecuta, are mai bine de o luna in plus fata de restul (de cand au fost culese adica (si de abia incep sa creasca buzii. Nu ma agit, ca stiu ca mai dureaza probabil inca vreo 1-2 luni dar si recolta va fi cat de la 4 plante de alea de au terminat in 10 saptamani. Si nu se pune problema de calitate, ca am rupt din greseala un bud si l-am pus in pipa si deja sparge bine. In conditiile in care de abia au inceput sa apara tricomii. Deci.. va merita.
 

gumzgi

Well-known member
cam cand incep astea de fel sa puna pe ele mai agresiv? la bud ma refer, am una are cam o luna si o sapt doua de floare , si dabea acuma a puscat cristalu sper sa prinda odata viteza ca aia are 3 metri si e locu mai dampulea .
 
nu se mai zice m-am spart, se zice I got high ! (m-am înălțat!) cu credință în Dumnezeu, am fumigat un medicament natural și m-am înălțat către EL.
 
Top