What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

vasile

Well-known member
Veteran
e vineri ... inca putin si iar imi dau blackout de la indicoase si dorm de la 20:00 la 4 dimineata...
 

vasile

Well-known member
Veteran
Cred ca tre sa bag o pauza mai lunga :biggrin::biggrin:

Bag ca nesatulu ierbina... din cand in cand mai ling si vreo 2 sticle de vin.... un litru jumate cam de doua ori pe saptamana....

ideea e ca pe la 22-23 imi dau deja somn... ma trezesc pe la 5 fara sa am ce face, m-am dereglat total, am cam abuzat ce-i drept

Voi ajungeti in momente d-astea cand considerati ca e prea mult?
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Dorm butuc de la sativa!
Nu stiu cum de aveti probleme cu somnu, nici ceasul cand suna nu prea il aud.

Daca lucrezi in schimburi sau de la ore de robot 4-5-6-7. Poate de la ele te-ai dereglat.
 

babygrower1

Well-known member
😇😇😇
 

Attachments

  • A628F0E7-8847-4944-8E3A-5E5BC6DD16ED.png
    A628F0E7-8847-4944-8E3A-5E5BC6DD16ED.png
    5.9 MB · Views: 38

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Intreaga natiune indignata de refuzul primirii noastre in schengen... Doar suntem europeni, nu?

Sucariti pe teutonu' ala cand a zis ca p-aci e vestul salbatic da' noi am ales presedinte o corcitura nemteasca cu gura de peste, ochi de soparla si-o inima pe masura. Usca-mi-as chilotii pe crucea lui.

Foc si para pe olandezi ca ne baga bete-n roate, in vreme ce pedofilii lor ne-au invatat limba ca sa poata imbarliga, rapi, viola si ucide copii romanesti. L-a cautat garcea vreo trei ani da' n-a avut noroc (pricepere) decat sa constate c-a dat coltzu' intr-un accident, asa au inchis si ei cazu'... Standard romanesc.

De austrieci ce sa mai zic, nu le-a ajuns cat au jefuit tara in timpul invaziei, acum au pus monopol pe petrolul si padurile noastre si ne dau cu tifla-n parlament. Au uitat poceala istorica de le-am dat-o.

Acu' avem (inca) o romanca halita de vie de maidanezi. Pe romanca o chema... Orosz. :biggrin:
Inca una, ca doar eu le-am tinut cont din '90 incoace, 21 romani de rand si-un milionar japonez din centrul Bucurestiului si-au gasit sfarsitu' in coltii pradatorilor oportunisti intre 1990 si 2023.
Japonezu' a murit in buricu' targului, la Universitate.
Avem o medie de 1,57 romani (plus niponu') omorati anual de maidanezi, din care 5 au fost integral mancati de pradatorii oportunisti "pt ca erau in zone pustii putin circulate" cam ca terenu' ala din zona "trendi" Lacu' Morii plina de multinationale si vile facute din averi noi.
Toate astea-s date oficiale dar nu apar in statistici.

Tocmai am modificat... dispozitivul caruia i-am marit raza de actiune cu 30m, l-am testat mai devreme...
Am adaugat si un compus nou in... "balsam" care sa faca blana pufoasa mai repede... :LOL:

Fiecare cu stolu' lui... :joint:
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Asa este cand se duc calare pe teritoriul lor, doar sunt salbaticiuni.
Intr-adevar e destul de dubios sa te trezesti cu o haina de pitbuli etc abandonati prin paduri!

Mai stiu eu un "destept" care avea 2 porci de pitbuli la o ferma. Bine hraniti, s-au gasit sa rupa cu dintii o plasa de sarma (cica ar fi fost destul de groasa ca si porcu'mai roade la ea) si au scos un porc afara prin gaura dupa care au mancat jumatate din el. Urmatoarea intrebare a fost legata de eutanasiere... dar nu, au fost abandonati in padure :joint:
Grija mare anul viitor la outdoor!
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Povesti legate de caini prin paduri sunt multe, cel putin in zona despre care vorbesc. Am ceva timp de cand nu am mai fost adanc prin paduri dar, la ce povesti am auzit despre ultimii ani asi prefera mersul in minim 2 persoane si 2 baionete, o lama mai lunga pentru o protectie mai buna. Persoanele care se duc adanc merg echipati cu bardite, baionete, poate vreo arma daca exista o autorizatie pe ea.

Caini salbatici, dingo, ursi, lupi, porci mistreti, imigranti, nebuni, padure putina etc
La restul faci față!
 

babygrower1

Well-known member
eu sunt foarte mânios pe câinii maidanezi acum 4-5 luni la 2 noaptea eu eram la pc mă uitam la un film horror și o aud pe sormea cum tipa iau maceta de langa unitatea de pc și fug în drum și îmi văd pisica cu o gaura în stomac făcută de un Caine și câinii ii văd în partea de jos a drumului am fugit după ei desculț și am aruncat maceta după ei futăi dmnz ca nu i am putut prinde ca după vinu asta mâncăm niște caltabos de Caine
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Daca o sa primesc o functie in sistem, am sa incerc sa curat padurile de caini si vagaboante, ca sa puteti planta linistiti.

Votati partidul Zona Verde! :smoweed:
 

vasile

Well-known member
Veteran
Poate o sa ma faceti muist, poate nu.

Acum un an de zile femeia a patit acelasi lucru in acelasi loc, a trecut prin niste operatii, s-a intors si a alergat fix in acelasi loc, ba chiar un prieten de al iei ia zis sa nu mai alerge pe acolo si ea a spus "nu imi e mie frica.."

Sa nu ai tu un pic de simt de conservare ... e 30 lei un aparat cu ultrasunete in mortii lui, 30 lei iti poate salva viata, un spray paralizat ceva.

Acu mult timp am fost jefuit intr-un cartier mai nasol, n-am mai trecut pe acolo noaptea singur, mi-am invatat lectia, din pacate nu poti sa te dezomori insa poti sa previ.

Nu vreau sa dau vina pe victima, intr-o capitala normala nu ar trebui sa se intample asa, insa daca stai sa te gandesti orice capitala europeana are bubele ei, fie ca sunt caini sau oameni care iti vor raul, d-asta e mai bine sa anticipezi si sa fii vigilent...trist.

In cazul ca nu m-ati facut muist pana acum dupa gluma asta sunt sigur ca o sa ma faceti, o sa fac o petitie sa se redenumeasca din "lacul morii" in "lacul mori" :biggrin:
 

Latest posts

Latest posts

Top