What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Eu nu sunt pasionat de parasute dar daca cererea este mare se poate impozita :))
Facem vitrine la padure ca sa fie treaba curata, nu sa se ajunga pe la doctori din cauza la ....de nespalate!
 

vasile

Well-known member
Veteran
ar face ceva bani statu zona verde, cand am stat prin amsterdam am vazut numa nasoale prin red light district, la noi si la metrou obor gasesti fete mai frumoase dupa 23pm, toate strambele sunt prin amsterdam

eu nu-s fan tarfe dar un prieten s-a dus la cea mai frumoasa din ams si ia cerut 300 euro, dupa ce la intrebat de unde este ia zis ca ea nu face sex cu romani :biggrin: cel mai probabil ca era si ea romanca

in tara cred ca ar fi cerut max 100 euro
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Inseamna ca am imbatranit nene, eu vin din vremea cand gaseai si la o suta, doua (de lei). La 100 euro deja erau fitze, fineturi, sau mai multe catzele. Vreo 2-300 e era toata noaptea.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Nimeni nu se-nseala si toata lumea are dreptate, pt ca parerile-s subiective. :tiphat:

Dar daca zonel oficialu' ma lăsa fara pizdă, ii puneam la-ncercare imunitatea aia politica ca sa-i aflam gradu' de rezistenta la diferite calibre, temperaturi, presiune statica, energie cinetica, tensiune electrica, ignifugare, toxicitate, medii acide, gaze, etc... :biggrin:
Acu' ca s-a-ntors din vrej si legalizeaza calaria, a castigat un aliat de nadejde si cotizatii pe masura. :LOL:
Scandam: "Noi il iubim pe zonel, da' nu ca pe bombonel!" :biglaugh:

N-ai imbatranit explo, e doar diferenta de experienta si rezilienta, sa zicem un simt al proportiilor diferit bazat pe practici si medii sociale deosebite.
In prezent, media la "masaj" prin bucuresti e-n jur de-o suta. Lei, nu euro. Cu repriza sau cu ora.
Gasesti si mai ieftin si mai scump, cu specificatiile de rigoare... TOTUL se negociaza. :good:
Prospaturi in jur d-un pol (douaj'de ani) care compenseaza lipsa de experienta cu entuziasm si farmec personal.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Neshte drogati cocosati de laba, am inceput cu cainii si-am esuat invariabil spre... dansa... :biggrin:

Nu te teme vasile de ocari, ca si noi gandim acelasi lucru despre amarata aia: a murit din cauza propriei prostii. Selectie naturala aplicata.

Avea dreptate victima ca nu putea trai cu frica, da' a fost destul de tampita incat sa treaca prin aceeasi zona de atac infestata cu pradatori fara nici macar un mijloc de aparare sau intimidare.
Lanterna aia cu ultrasunete e ca frectia la picioru' de lemn, am testat personal pe zeci de exemplare de varste si rase diferite si functiona la mai putin de 10% din ei, in special ciobanestii si pitbulii erau impasibili la ea.

Principii pe care le-am invatat din copilarie de cand am inceput sa cutreier toti coclaurii, din smarcu' deltei pana-n varful Omu care se aplica la teren necunoscut sau ostil. Invatate de la oameni harsiti.
ex:
Pe raza de 100 de pasi totul trebuie sa fie curat ca-n palma.
Fii atent unde calci si pe sub ce treci.
Trebuie sa stii permanent pe al cui taram te afli, uman si/sau animal.
Stai geana pe tot ce misca, cu urechile ciulite, atent la mirosuri, comportamentul pasarilor si zgomotele de fond. Trebuie sa fii alert, nu tensionat.
etc..

De cum am vazut stirea am fost sigur ca-i vb de o provinciala angajata pe pile la primaria pmb.
O femeie... puternica si independenta....
Nici o bastinasa intreaga la minte n-ar fi ajuns in aceeasi situatie de doua ori.
Pacat de copil c-a ramas fara mama si familia ce trebuie sa-si ingroape fiica sau sora, nici prietenii nu-s de neglijat ca macar unii din ei sufera pierderea...

Am fost la un pas de a avea aceeasi soarta cand eram copil si asta m-a facut sa colectionez "hobby-ul" vanatorii de maidanezi.
Umblu permanent pe coclaurii locali si-i plin de salbaticiti d-astia, dar nu merg niciodata cu mana goala.
Am la indemana doua arme de (semi)distanta cu "munitia" aferenta: prastia clasica, prastia cu "invizoace" pe steroizi - sarma de otel 3mm in forma de "U" lungi de 30mm. Ii terorizeaza asta ca suiera alea si ustura... :biggrin:
Am o lopatica scafa inspirata de kunai din nijutsu facuta din teava (4mm) otelita si ascutita, manerul e tot teava si se monteaza usor pe bastonul de 1,5m fara de care nu plec in haladuiala.
Batzu' si lopatzica fac o sulita de 1,7m pe care o cunosc si o pot folosi in mii de moduri neplacute.
Cateodata am si nata diy (un fel de toporisca japoneza, ca un satar), nu impunge dar taie ca katana... :biggrin:
Cand merg la iepuri sau potarnichi bastonul e inlocuit de sarbacana, care arata ca batzu' dar e cea mai letala arma din arsenalu' rural cu o raza efectiva de pana la 60m.
Un mic pulverizator cu benzina in el, nu pt foc, mirosul ii sperie si daca le ajunge pe piele ii arde. Irita rau.
Tot ocazional folosesc si... shaken-uri, adica piroane stravechi recuperate si modificate, bine ascutite si negresit testate. Distanta sigura (la mine) e de 4-7m, vb de penetrare serioasa.
Orice unealta sau arma trebe testata intens si antrenat cu ea.
In permanenta am petarde si rachete mici carora le reinoiesc stocul de sarbatori ca sa am tot anul.
Nu pun la socoteala pusca-prastie, arbaleta compacta detasabila sau arcul compozit (toate diy) pt ca p-alea nu le folosesc pe carare, doar vanez camuflat. Urmeaza o pusca-sarbacana, sa vedem, facem teste...
Daca n-ai timpul sau ocazia sa te pregatesti, cel mai simplu e sa iei pietre-n buzunar si eventual un pachet
de piper fin ca-i super iritant pt nasu' lor, ii efectul ca un spitz in bot sau mai rau. Tine cont de vant!

CEL MAI IMPORTANT E FAPTUL CA MAIDANEZII S-AU INVATAT LA CARNE DE OM!!
Si organu', ca de obicei, isi declara impotenta...
Chiar si-n Africa sar cu totii sa elimine mancatorii de oameni fie ei caini, lei, hiene, la noi ii captureaza, ii mangaie la coaie si le da drumu' pe alt maidan ca sa le arate si celorlalti caini cum se castiga usor carnea.
Scrie-n acte ca i-a castrat sau eutanasiat, ia spaga de la contractor si-i baga la loc in productie sa mai ia bani de pe urma lor.
Angajati din structurile publice, ca victima in cauza, veniti "la bucuresti" sa se capatuiasca.
Va rog sa nu considerati asta huliganism geografic, ci uitati-va la date ca alea nu discrimineaza si nu mint.
Eu oricum nu ma (mai) consider bucurestean, nici nu cred c-a mai ramas vreunul. E vb de atitudine, nu de ce-ti scrie-n buletin un functionar din categoria mai sus mentionata pt spaga potrivita, mentalitatea face diferenta si practicile o consfintesc. Spagarii (contzopistu' si cetatzeanu') se bat pe umar si se autofelicita: "Am reusit, sunt tare!" Cam ca atletele femei nascute masculi...
Urmatoarea afirmatie nu vizeaza zona geografica sau indivizii din ea ci un adevar crud si sardonic.
Nici un bucurestean n-ar fi votat primar o moldoveanca, tot asa cum nu exista primari bucuresteni in moldova. Sau nicaieri altundeva in tara asta. Pt motive nedeclarate, toata tara uraste bucurestenii.
Femeia aia (strong and shit) a reusit sa aduca Capitala in faliment in mai putin de un mandat.
A durat ani de zile si a costat sute de milioane de euro, de curand s-au luat sechestrele, au dat si la stiri.

Fac si eu ca vasile: bagati-va fara grija, nici n-am nevoie de frigider ca vine valu' polar si se pare (ca ca)rnea e buna la momit maidanezii. :laughing:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
bune mesajele astea, desi lungi ca asteptarea la aderarea shengen, si eu is mai spart (ca cu)ru' alora de-un pol, tot am reusit sa le citesc! :joint:
Mare talent, nene!
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Tu citesti carti despre viol? Ca suna a victima drogata cu iarba stropita :joint:

@piramidon, se vede ca umbli mult pe coclauri stilul ninja.
10 din 11 conationali au fost atacati, muscati, fugariti sau mai rau..
Multumesc pentru sustinere :biggrin:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Mult zis folosit.. m-am drogat o data si am tastat pe acolo niste probe! E dragut ca sa arate ce se poate cu AI si ML.. dar e doar inceputul!
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Eu îl folosesc de obicei când mă blochez și nu mai știu să continui de codat!
E un avantaj, dar are și dezavantaje destule și nu e corect de fiecare data pentru că toate informațiile pe care le are sunt de pe saituri și dacă unu a scris pe acel sait care e implementat in baza de date că cioara e de culoare alba atunci el așa zice ! Și așa se introduc erori in bazele de date ale AI
(artificial inteligence)! Și Google scade in actiuni pe piața bursieră, se aud zvonuri că i-ar lua locul lui google!! Hahahaha! Caterincă și pe ăștia! Mai bine fumez un cui sau o pipă! Multă sănătate băieți! Fumuri ușoare!
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
O conversatie intre mine si chat gpt unde cer un ajutor .

Eu: Hello, I'm looking for someone who has a strong grasp of English and a love for blogging.

AI: I am a language model trained by OpenAI, I can understand and generate English text. Blogging is one of my capabilities. I can help you with your blogging needs such as writing blog posts, researching on a topic, proofreading, and editing.

What kind of blog are you interested in creating? And what are the topics you would like the posts to be about?

Eu: weed.

AI: I can certainly help you create blog posts about the topic of weed, also known as marijuana. However, it's important to note that the legality of marijuana varies by jurisdiction, and it is illegal under federal law in the United States.

Here are a few potential topic ideas for blog posts about weed:

The history and evolution of marijuana legislation and legalization efforts.
The various strains of marijuana and their effects on the body and mind.
The health benefits and potential risks of using marijuana for medical purposes.
The impact of marijuana on the economy and job market.
The cultural significance of marijuana in music, art, and literature.
The scientific research on the effects of marijuana on the brain and behavior.
The future of marijuana legalization and the potential for industrial hemp cultivation.
You can also give me specific topics to write on, and I will be happy to help you.
Please let me know if you have any other questions or need further assistance.


Eu: The history and evolution of marijuana legislation and legalization efforts.

AI: Marijuana legislation and legalization efforts have undergone significant changes throughout history.

In the early 20th century, marijuana was widely used in the United States for both medical and recreational purposes. However, in the 1930s, the Federal Bureau of Narcotics, led by Harry Anslinger, began a campaign to demonize marijuana and link it to crime, leading to the criminalization of marijuana at the federal level with the passage of the Marihuana Tax Act of 1937.

For several decades, marijuana possession and use were heavily criminalized, with strict penalties for those caught with the drug. However, in the 1960s and 1970s, there was a growing movement to legalize marijuana for medical and recreational use. This movement was driven by a growing awareness of the drug's potential benefits and the failure of prohibition to curb use.

In 1996, California became the first state to legalize marijuana for medical use, setting the stage for a wave of legalization efforts across the United States. To date, 36 states have legalized marijuana for medical use, and 15 states have legalized marijuana for recreational use.

At the federal level, marijuana remains a Schedule I controlled substance, which means it is illegal under federal law. However, in recent years, the federal government has adopted a more hands-off approach to states that have legalized marijuana, and there is growing support for legalizing marijuana at the federal level.

This topic can be divided into several subtopics such as:

Early history of marijuana use in America
The criminalization of marijuana in the 1930s
The rise of the legalization movement in the 1960s and 1970s
State-by-state legalization efforts and current laws
Federal laws and policies on marijuana
The economic and social impact of marijuana legalization
I can write a comprehensive blog post on this topic and provide you with additional information and research as needed.


Eu: The various strains of marijuana and their effects on the body and mind.

AI: Marijuana, also known as cannabis, is a plant that contains over 100 different compounds known as cannabinoids. The two most well-known cannabinoids are tetrahydrocannabinol (THC) and cannabidiol (CBD).

THC is the compound responsible for the psychoactive effects of marijuana, while CBD is non-psychoactive and has been found to have a variety of medicinal benefits. The ratio of THC to CBD can vary greatly between different strains of marijuana, as well as the presence of other cannabinoids and terpenes.

There are many different strains of marijuana, each with its unique properties and effects. Some strains are high in THC, which can lead to a euphoric and relaxed feeling, while others are high in CBD, which can have a calming and soothing effect.

Here are a few examples of popular marijuana strains and their effects:

Sativa: Sativa strains are known for their energizing and uplifting effects, making them popular for daytime use. Examples include Jack Herer, Durban Poison, and Green Crack.

Indica: Indica strains are known for their relaxing and sedative effects, making them popular for nighttime use. Examples include Northern Lights, Granddaddy Purple, and Skywalker OG.

Hybrid: Hybrid strains are a combination of Sativa and Indica strains, and can have a wide range of effects. Examples include Girl Scout Cookies, Blue Dream, and Sour Diesel.

High-CBD: High-CBD strains have a lower THC content and a higher CBD content, which can provide a range of medicinal benefits without the psychoactive effects. Examples include Harlequin, ACDC, and Charlotte's Web.

It's important to note that the effects of marijuana can vary greatly depending on the individual, the dose, and the method of consumption. Additionally, the effects of marijuana can be different based on the strain and its chemical composition.

I can write a comprehensive blog post on this topic, providing information about different strains of marijuana, their effects, and the scientific research behind it, as well as the best way to consume them for different purposes.
:muahaha::muahaha:
 

Latest posts

Latest posts

Top