What's new

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

vasile

Well-known member
Veteran
De intrat am intrat... sa vedem cum mai iesim, cu un razboi la granitile noastre care nu se mai opreste, inflatie, recesiune... o sa fie un an greu mai ales pentru cateva categorii de oameni care nu prea au avut noroc. Bogatii devin mai bogati, saracii mai saraci.

As vrea sa fiu mai optimist dar nu prea am cum, partea buna e ca iarba acelasi gust are :biggrin::biggrin: (in mare parte).
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
La multi ani stonerime! :party:
Nu ne-am auzit d-un an si deja ne facem pb cu razboiu'...
Ce s-a intamplat vasile, s-a luat la poceala englejii cu irlandejii? S-a umflat haggis-u-n scotieni? :biggrin:
Inflatiile si recesiunile-s fenomene permanente asa ca n-ar trebui sa deranjeze indivizi de statura noastra, cat despre razboaie ce sa zic? In permanenta au loc cateva zeci, de data asta e unu' ceva mai aproape.
Macar tu esti la cateva mii de km de el dar mai degraba ar bombarda rusii Londra decat Bucuresti.
Norocul tau ca nu stai in Londra.. :LOL:

Daca-mi permiti, vasile:
In loc sa te temi de (supra)imbogatirea bogatilor si (extra)saracirea saracilor, mai bine profita de prezenta ta acolo ca doar d-aia te-ai dus, sa faci bani care sa te scoata din gaura.
Eu planuisem sa stau doi ani si s-au facut patru...
Am iesit mai bine decat intentionam (cu banii) si trecand peste toate detaliile, un lucru e mai important decat toate: moralul.
Cand am simtit ca nu mai rezist (psihic) am parasit bordelu' taind toate legaturile.
I-am dat prin gura lu' hmrc (fiscu') pe ultimul an jumate dar n-am facut nici o datorie la entitati financiare, fie ei si camatari de mana a saptea, ca aia te pot executa-n romanica... Fiscu' britanic o ia-n mana. :jerkit:
 

vasile

Well-known member
Veteran
Pai chiar nu mai stau in Londra de ceva vreme. :biggrin:

Iar de temut de imbogatirea bogatilor nu ma tem ci profit, in gaura nu am fost niciodata, ultimii ani au fost foarte ok pentru mine. Eram doar empatic cu oamenii de rand care d-abia mai supravietuiesc.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Sarbatorile le-am facut trotilat grav. Doar indica (nici nu cred c-am altceva..)... :biggrin:
Norocu' meu, dak bagam ceva sativa paranoida-n mine acu' de sarbatori cand hoarde de indivizi intoxicati manevreaza tone de explozibili la tot pasu'... :laughing: inutil sa va zic ca-s unu' din ei... :LOL:
 

DcSantos

Active member
Sarbatorile le-am facut trotilat grav. Doar indica (nici nu cred c-am altceva..)... :biggrin:
Norocu' meu, dak bagam ceva sativa paranoida-n mine acu' de sarbatori cand hoarde de indivizi intoxicati manevreaza tone de explozibili la tot pasu'... :laughing: inutil sa va zic ca-s unu' din ei... :LOL:
Am tras cu tunu' pan' la ora unu!:LOL::smokeit::joint:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Explo...Mestere... da-mi o idee cum functioneaza cluburile in Spania, te rog frumos !
Ca daca se face regularizarea targului de THC si dau unda verde , ma bate gandul sa deschid un club aici in Cehia!
Si vreau sa imi fac o idee cam la ce sa ma astept !
Pentu ca vor sa copie modelul din spania cu acele cluburi aici in Cehia !
Multumesc anticipat !
:smokeit::smoweed:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Spania are o constitutie ce respecta foarte mult proprietatea privata si dreptul la intimitate. Cluburile sunt cumva la limita legii, au anumite cantitati care au voie sa le detina, insa protectia legala vine din faptul ca nu pot sa intre in o casa sau club privat cu circuit inchis (numai pe baza de membrii legitimati) decat daca cineva reclama ceva, ori sunt dovezi clare ca se intampla ceva rau inauntru. Iarba nu are voie insa nici sa intre nici sa iasa din club in mod legal, deci membrii sunt uneori verificati de politie la iesire. Nu cred ca cehia are constitutia asemanatoare si oricum tu ar trebui sa te pregatesti pe baza la ce legi se dau acolo, asta e genu de combinatie unde e neaparat nevoie de asistenta juridica cel putin inainte sa incepi, dar cel mai bine si dupa, pentru ca e un razboi continuu intre cluburi si lege, adica se schimba si inventeaza legi continuu, si trebuie sa fii mereu acoperit in caz de probleme, amenzile sunt mari si poti fii inchis foarte usor, si chiar sa pierzi dreptul de a mai avea vreodata un club. Iar daca se legalizeaza o sa schimbe aia legile mult si bine pana ajung la o varianta de care sa fie multumiti.
 

vasile

Well-known member
Veteran
Va rog eu nu mai fumati asa tare inainte sa va deschideti cluburi ... shopuri

eu d-abia mai vad de spart ce sunt si mai tre sa ma intalnesc si o persoana sa avem o discutie serioasa ... credeti ca daca dorm 30 minute ma trezesc ? :rolleyes:
 

vasile

Well-known member
Veteran
corect, m-am intalnit cu omu, trebuia sa ii dau niste bani si i-am dat cu 50 lei in minus fara sa vreau, cred ca a crezut ca vreau sa-l ard dar singuru lucru pe care l-am ars in ziua aia cu intentie este stiti voi ce ! :biggrin::biggrin:
 

babygrower1

Well-known member
mi s o făcut pofta de weed am fost sa caut îmi arată românu ceva cimbru în staniol și cere 2 mil ca cică sunt 4 grame nu știu cum da o ajuns tot cimbru Ala la el în cap și creca 1 săptămână o sa mă tot doară mana :ROFLMAO::ROFLMAO: sa vina semințele astea de la barney mai rpd ca m am saturat de șmecheri d-astia
 
Top