What's new

NAWOZY/PODLOZA/SRODKI OCHRONNE

Plantator

Active member
Veteran
GreenPoland , nie powiem ci dużo o nawozach firmowych , specjalnie do cannabisu . nie nam ich składu , nie wiem czy ich cudowna moc bierze sie z tego , że mają jakieś specjalne związki oprócz podstawowych pierwiastków , mikro i makro elementów potrzebnych do prawidłowego rozwoju plantów , jak w zwykłych polskich nawozach , czy ta moc opiera się na odpowiednich proporcjach tych wszystkich związków , jak ktoś wie coś o tym to bym bardo chętnie posłuchał:] na pewno cena jest spora , a jak nie widać różnicy...:]

ogólnie na pewno niema sensu na duże uprawy lać nawozy za kilka stów , jak stracisz parę kafli na nawozy i takie tam niepotrzebne rzeczy , jak co niektórzy to nie będzie wesoło , bez obrazy. w sumie chcemy by było jak najlepiej nie?? a da się to uzyskać przy pomocy nawet samego kompostu , obornika i innych naturalnych nawozów w które wkładasz raczej tylko pracę , nie bamse:/ taka opcja jest najlepsza jak możesz to rozwiązać logistycznie , i masz tyle czasu i zapału

druga opcja to zwykła chemia ze sklepu , ja tak chyba będę za rok właśnie jechał na dalszych spotach. jak przeglądałem listę nawozów chemicznych , to widziałem masę takich przy których mona sypnąć nawet raz i będzie dobrze , a są tanie bardzo , nie powiem dokładnie , ale kilkadziesiąt pln za 50 kg.
sypałem taki prosty nawóz do kukurydzy , 6 20 20 mikro i makro chyba i efekty są dobre , ktoś mówił o polifoskach i takich tam , one mają dużo leprze proporcje , jak kto lubi. azofoska jest super na vega , ma dużo azotu , mikro i makro. jest te masa nawozów dolistnych , i efekty widać po kilku dniach , ja próbowałem takie jak ekolist : standard , pk ,p fosforowy , kopa widać po kilku dniach nawet. są takie wynalazki jak Alkalin PK 10:20 , może nawet leprze niż ekolist , trzeba popróbować. o takich rzeczach jak dolomit to nie wspominam ,bo to prawie zawsze potrzebne.

ogólnie na te nawozy z ogrodniczego wydasz dużo mniej , a efekt będzie na pewno lepszy jak dobrze dobierzesz , co do smaku i takich tam to chodzi chyba o to żeby rośliny zużyły nawozy w miarę przed zbiorem , chyba że coś się odkłada , wie ktoś coś o tym?? ogólnie nie powinno się dużo stracić na jakości.

jedyne co póki co bym wypróbował ze środków do gandy to ripen , wie ktoś co więcej na temat jego działania , on kończy flo , i sprawia że plant lepiej dochodzi bez różnicy na fazę kwitnienia?? czy tylko powoduje przekwitanie?? i jaki ma wpływ na moc / zapach /nabicie topów itd





ps . mocno walą te napoje z kofeiną jak na początek hehehe
szczególnie w butlach po litr :bashhead:
 
Last edited:

Escobar

Active member
Siema
Mam pytanie odnosnie preparatu Cannaboost. Czy powinno stosowac sie go codziennie od czasu pojawienia sie kwiatow?
 

szok

Member
Plantator said:
jedyne co póki co bym wypróbował ze środków do gandy to ripen , wie ktoś co więcej na temat jego działania , on kończy flo , i sprawia że plant lepiej dochodzi bez różnicy na fazę kwitnienia?? czy tylko powoduje przekwitanie?? i jaki ma wpływ na moc / zapach /nabicie topów itd


Ripen: jesli zastosujesz ripena w 4tyg kwitnienia to nic nie zyskasz.kwiatki nie zaczna nagle dochodzic to chyba logiczne. natomiast jak wiesz ze zbliza sie koniec to na 10dni przed walisz ripena w dawkach zalecanych a ja daje x2(ale taka mam odmiane ze to znosi). efekt: niesamowity moim zdaniem. tzn: przede wszystkim grubosc kwiatow sie zwieksza i to w oczach=wiekszy plon. po drugie to wiesz ze za 10dni scinasz na 100%.kwiatki brazowieja w szybkim tepie. ja zaczalem przygode z ghe wlasnie od ripena i jak zobaczylem co sie dizeje z plantami to zainwestowalem w cala serie ghe. i polecam wszystkim. nie prawda tak jak mowisz ze wystarczą proste polskie nawozy. po zastosowaniu ghe skonczyly sie wszystkie niedobory a kwiaty zaczely wygladac bujnie i zielono. mowiac o tym komus tam uzylem sformuowania "widać jak sie roslinki do ciebie usmiechaja". jedyne co dodam to lacznie z ghe powrocilem do starego polskiego dobrego PlantonaK. i efekt zajebisty tzn. wiecej zywicy na kwiatkach.
 

Plantator

Active member
Veteran
dzięki za odpowiedź szoku , kolega pytał jak to wygląda na out , i wtedy trochę chyba niema sensu lać nawozów za taką cenę , ripen mógł by sie przydać żeby trochę szybciej doszło na out czy nie ?? co do tego że te nawozy dają super efekty w doniczkach to ja nie mam wątpliwości patrząc na twoje efekty:] ale na out np nie wdziałem niedoborów rok temu przy samych naturalnych nawozach , i dlatego trochę nie widzę sensu w ładowaniu masy kasy u nawozy na out. w in całkiem sie z tobą zgadzam , jak coś zacznę uprawiać tak jak kiedyś tam gadaliśmy to na pewno kupię GHE

w poprzednim pytaniu to chodziło mi czy plant jak podlejesz go w 4 tyg flo czy on przekwitnie / przerobi sie na brązowo itd , nie chodziło o sens tego bo plonu to na pewno nie poprawi , tylko cy mogło by poprawić jakość zioła które nie do końca dojdzie przed mrozem , coś w tym stylu ( nie w 4 tyg flo hehe)

dzieki za odpowiedź

swoja drogą , wchodźcie ludzie na czata , dziś próbuje całą noc i nic:[
 
Last edited:
azofoska - więc to polecasz na outdoor'a ? na wegetacje a na flowering co lać na dworze oczywiście ? Jakie ma proporcje ta azofazka i jak stoi sprawa z ceną ? :]

Dziękuje za odpowiedz !
 

adehadee

Member
GP na flo Planton K :) koszt ~5 plna ; dawkowanie 2 łyżki od herbaty /10 L wody

Jeżeli chodzi o azofoske to się nie wypowiadam bo nie miałem z tym do czynienia:) Ale jest skuteczne...jak przejżysz ten temat od początku to gdzieś coś znajdziesz o niej ;]

Pzdr
 

rberciol

Member
Ja kupilem azofoske za 17,50, ale nie pamietam iel tego było. Hmm kupiłem środek przeciwko grzybom o nazwie Amistar. Ma on te wspaniałą zaletę jak i wadę. Mianowicie preparat ten przedostaje się do wnętrza rośliny i płynie razem z sokami - chemia dla rośliny, ale zabezpieczenie. Jade na wakacje i nie będzie mnie przez tydzień, ususzyć tego nie mogę. bo i tak pleśń złapie to w jakimś kartonie. Muszę je zostawić na miejscówce. I teraz pytanie bo nie wiem ile tego rozcienczyc. Jest informacja cebuli, marchwii, fasoli szparagowej, grochu konserwowym, kapuscie głowisciej i pekinskiej, ogórka papryce w uprawie tunelowej, por, seler i roślin ozobdnych. O konopiach nic nie piszą :D, ale wydaję mi się, że pod uwagę brać rośliny ozdobne.

Rośliny ozdobne (w gruncie i pod osłonami): Zalecane stężenie 0,05-0,15%. Myślę że 5ml na 10 litrów powinno chyba załatwić sprawę. Proszę o wasze zdanie
 

rberciol

Member
Lepiej popalić chemiczny towar niż spleśniały ;p a tym bardziej, że na pleśń jestem uczulony :p PJak dawkować ten specyfik?
 
G

Guest

Dokonałem pewnych eksperymentów z produktami zoologicznymi i muszę dać rekomendację ;)

Do mierzenia PH wody (hydro, kokos)
10835_.jpg

Aquatest pH służy do pomiaru odczynu
w zakresie ogólnym 4,5-9,0 z dokładnością 0,5 i w zakresie zawężonym 6,0-8,0 z dokładnością 0,2.
Metoda pomiaru jest prosta - do próbki wody dodaje się kilka kropli wskaźnika, a wywołaną barwę porównuje z pasmami skali barwnej i odczytuje wynik

Skład zestawu:
- 2 buteleczki z roztworami wskaźników
- podwójna skala barwna
- probówka
- strzykawka
- instrukcja
http://www.allegro.pl/item255475287_aquatest_ph_test_zoolek_od_rybarium_pl.html

Do obniżania PH:
102354.jpg

2ml na 5 litrów wody obniża jej Ph o około 1 stopień, na dłuższą metę polecam większe butle, nawet po 0,5L. Dużo zależy od twardości wody,
 
Last edited:

sofronov

Member
czy ktoś stosował do nawożenia kupę gołębi hodowlanych? ... ktoś wie czy wogóle mozna ją stosować i w jakiej ilości na oucie?

a tak sobie tu wkleje...
 

chlodek

Member
Ktoś wie jak w naturalnych warunkach uzyskać naturalny nawóz potasowo fosforowy, slyszalem cos o spalonej korze drzew lisciastych ale chcialbym wiedziec cos wiecej gdyz zauwazylem niedobory tych dwóch pierwiastków...
 

dRiNkm4Nia

Member
emma

mam takie pytanie czy na veg'a dobry bedzie taki mix ;> [ Bio Vega (BiOCANNA), Growth-C (ATAMI), Bloom-C (ATAMI) + enzymes (Plagron)
... chodzi mi dokladnie o Bloom-C czy moge go dawac na veg'a ? niby przy podawaniu Growth-C najlepsze efekty uzyska sie w polaczeniu z preparatami "Bloom-C", „Flavor”, „Kilomix”, „Earthwormfertilizer” i „Bio-upgrade”.
wiec Bloom-C chyba nie zaszkodzi chyba dodawany do mixu w polowie dawki zalecanej ;p

co o tym myslicie ;>

pozdro (=
 

cardiel

Member
hehe troche duzo tych nawozow.. jak dla mnie bio vega z biocanny spokojnie by wystarczyla.. masz tam wszystko czego roslinie potrzeba .. duzo azotu, zwiazki mineralne i jezeli sie nie myle tez enzymy...

bloom jak sama nazwa wskazuje nadaje sie na kwitniecie.. masz tam fosfor i potas a za duzo tych zwiazkow w wegu moze zaszkodzic

pamietaj, ze wiecej nie zawsze znaczy lepiej :smile:

pzdr Cardiel
 

anonim09

New member
mam do was pytanie mianowicie posiadam pk 13/14 od canny i nie wiem w którym momencie go zacząć używać, prawdę mówiąc już zgłupialem, bo mam 3 różne informacje na ten temat
1) Używać od samego początku flo
2) Używać w 3-4 tygodniu flo kiedy bedą widoczne kwiaty
3) ostatnie 3 tygodnie przed ścięciem

:bashhead:

kiedy zacząć to stosować, bo już sam nie wiem
dodajmy że mam jeszcze terra bloom od plargona


 

anonim09

New member
ok, dzięki wielkie
a może wiecie gdzie można dostać ripena w butelce 0.5l albo 1l ? bo coś na hemp nie mają
 
G

Guest

może troszkę nie w temat ale warte uwagi:

szklarenka parapetowa z podłożem do kiełkowania za 12 zł na allegro można kupić.
Wg mnie idealna do kiełkowania i ukorzeniania klonów ( minus: wysokość 10 cm )

15021szklarenka-med.jpg
 

Latest posts

Latest posts

Top