What's new

NAWOZY/PODLOZA/SRODKI OCHRONNE

57fun

Member
Tudno powiedzić, najlepiej jest próbować wszystkiego z rozsądkiem, jak chcesz dodatków to użyj miodu, melasy, kwasku cytrynowego i od czsu do czasu podaj im rutinoscorbin bo jest dużo witamin :) ja daję i proszę się nie śmiać.
 

Ledomania

New member
siemaa
mam do was pytanie czy mozna l±czyæ te wszystkie nawozy na faze kwitnienia CANNA BOOST CANNA PK 13-14 CANNA TERRA FLORES ? Czy lepiej na poczatku lac Terra Flores, a Canna Boost i Canna pk 13-14 tak z 3 tygodnie przed scinka? Jakie sa wasze opinie
 

BlinD

Active member
Tudno powiedzić, najlepiej jest próbować wszystkiego z rozsądkiem, jak chcesz dodatków to użyj miodu, melasy, kwasku cytrynowego i od czsu do czasu podaj im rutinoscorbin bo jest dużo witamin :) ja daję i proszę się nie śmiać.

może się myle, ale wydaje mi się, że rutinoscorbin zawiera wit C i rytozyd... jeżeli chodzi o witaminy działające na rośliny to raczej witaminy z grupy b (w pożywkach in vitro są b. ważne) by się przydały zamiast rutozydu.
 

bzykacz

New member
Jak dla mnie najprostsze sposoby są najlepsze czyli: kurze łajno lub gnojówka jeżeli chodzi o organiczne, a jak mineralne to dedykowane powder feeding robią szał łał jak dla mnie. Im prościej tym lepiej:dance013:
 

breker

Member
Sypki/granulowany kurzy/bydlęcy nawóz kosztuje grosze i zmieszany z ziemią zdaje egzamin elegancko. Tylko trzeba pamiętać, żeby nie stosować z nim dolomitu, bo wtedy znaczna część azotu się ulotni.

A na flo astvit i melasa.
 

BlinD

Active member
własnie niedawno zakupiłem polecany przez kogoś preparat ffuuk na dziki... jeszcze nie użyłem go (zapomniałem zabrać na wysadzanie ;p), więc nie wiem czy jest skuteczny, ale jeżeli jest to w składzie górnolotnie napisane ma głównie dwa związki : kwas metanokarboksylowy oraz kwas 2-hydroksypropanowy.

czyli po prostu kwas octowy i mrówkowy, do tego sól spożywcza i 2 barwniki spożywcze

kosztuje 25-35zł 50ml nie wiem jakie są proporcje ale butelki 1L dość stężonych kwasów można kupić po 20-40zł więc jeżeli to działa to można spokojnie zasmrodzić parę hektarów za mniej niż stówkę :)
 

tomram

IC Mag Supporter
ICMag Donor
Veteran
siema
niewiem czy znacie Wermikulit ,jest to chyba jedyny naturalny (hemia tez niedziala) skuteczny srodek ktory powstrzymuje rozwuj ziemiurek.wystarczy posypac powierzchu ziemi tak z 2 cm.ziemiurka niebedzie mogla zkladac jaja .polecam podlanie woda z olejem neem ,olej tez musi byc dobrym jakosciowo,to pomoze w duzej mieze zlikwidowac to co naplaglo sie w ziemi i po takim podlaniu wermekulit zakonczy exterminacje.ziemiurki stana sie przeszloscia.
wermeculita ma kilka wlasciwosci,oprucz poterznej broni z muszkami jest idealnym suplementem wlasnych mieszanek ,dzieki wermekulicie podlewanie jest owiele zadsze ,wermeculita magazynuje w sobie wode.posiada jeszcze kilka pozytywow :)
jest bardzo tania

picture.php
 

klint

Active member
Veteran
Zakupi³em na out co¶ takiego...
NPK 12-12-17
Dawkowanie 80g na 1m2. My¶lê ¿e powinno siê nadaæ. Oczywi¶cie bêdê u¿ywa³ równie¿ nawozów w p³ynie.
picture.php

Dzisiaj dorwalem ziemiê kompaktowa. Wielko¶ci ceg³y po zalaniu 4L wody ma to urosn±æ do 10L. Póki co ten sezon bêdzie na testa z dwie ro¶liny w tym posadze. Jak siê sprawdzi na przysz³y rok nie bêdê musia³ ziemi targac na spota tylko takie cegie³ki :) pH 5.6-6.0 z tego co pisze na opakowaniu.
Mo¿e kto¶ mia³ z tym styczno¶æ i mo¿e co nieco powiedzieæ ? Zaznaczam ¿e nie jest to Coco. Pisze ze zawiera do 20% w³ókien Coco.
picture.php

Pozdrawiam
 
Last edited:
Top