What's new

Złe wieści na temat nowelizacji do ustawy antynarkotykowej...

Status
Not open for further replies.

Tonny

Member
"to juz przesada by byla zabraniac sprzetu czy nawozow kupowac"
raczej tak źle nie będzie w koncu hps'ów używa się do wielu upraw, ziemi i nawozów także,
słyszałem o zakazie noszenia logo mj, ciekawe jakie będą kary:pP.....
 

Biodizel

Member
nasiona raczej wzuca na liste prekursorow
nowa lista prekursorow to paranoja :D KMnO4 został przesuniety o kategorie wyżej, a eter zdegradowany :D

aldehyd benzoesowy i nitroetan nie zostały uwzględnione w nowych kategoriach
obydwa prekursory służą do syntezy amfetaminy :D (wystarczy zmieszac i zredukowac), KMnO4 jest uzywany do plukania gardla, w produkcji narkotyków nie ma wiekszego znaczenia, wiec moga sobie go zakazywac

Dla bezwodnika octowego i nadmanganianu potasu prosimy o deklarację w sytuacji gdy w ciągu minionego roku zamówili Państwo odpowiednio ponad 100 litrów lub ponad 100 kg tych substancji.
mowi samo za siebie :D
gelo
icon6.gif
 
Last edited:

cheech and bong

Active member
przykro mi to mowic, wiem ze na tym forum jest wielu mlodych ludzi sam z reszta chyba jeszcze sie do takich zaliczam :chin: :joint: ale niestety chyba z tego kraju trzeba wiac jak najszybcie bo tu sie nam nic dobrego nie szykuje. Niedlugo bedzie chyba godzina policyjna, rewizje podsluchiwane rozmowy telefoniczne hehe jednym slowem powrot do komuny. Najpierw calkowita delegalizacja wszelkich narkotykow, a teraz nawet do nasionek sie doczepiaja, slyszalem tez o nowej cudownej idei pana giertycha :bat: ktory chce wprowadzic calkowity zakaz sprzedazy i produkcji przedmiotow z logiem marihuany. Nie sam kraj jest chory ale ludzie ktorzy w nim rzadza dlatego chyba wybiore sie na dluzej do holandi albo anglii a do polski wroce juz na spokojna emeryture jak w rzadze juz bedzie fish, kobaia i reszta bandy hehehe

kobajaszi na prezydenta ;]
 
Last edited:
G

Guest

Oj święte słowa chcech ja sie juz zaczynam od dłuszego czasu angielskiego uczyc bo wtym kraju bedzie zle ja te idioci w rządzie będą a wszczegulności bracia kaczynscy i girtych pedał jebany :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat: :bat:
pzdr
 
panowie ja powiem tylko tyle ze mnie to pierdoli choc utrudni mi to zycie bo bede musial jezdzic za nasionami do niemiec (mam blisko;P) a tak na marginesie to pozdrawiam wszystkich starych i nowych icmagowcow (plon zebralem spory a do szafy wrocily ubrania) czas zaczac 0ut07!!!
 
G

Guest

PanMarihuanek said:
bede musial jezdzic za nasionami do niemiec (mam blisko;P)

wydaje mi sie ze w niemczech posiadanie nasion jest zabronione juz od jakiego czasu
 
G

Guest

POzwolę sobie rozwiać wasze wątpliwości i uciąć dalsze domysły:

PRL

Tu macie wszystko co sobie wymyślił niejaki Andrejuk
 
G

Guest

Kolejną zmianą, jaką wprowadza projekt jest zakaz wytwarzania, posiadania, przechowywania, zbywania i nabywania nasion środków odurzających, jeżeli z okoliczności wynika, że służą one lub są przeznaczone do niedozwolonego wytwarzania, uprawy środków odurzających lub substancji psychotropowych. Jak wspomniano wyżej w Polsce zabronione jest posiadanie, rozpowszechnianie i produkcja szeroko rozumianych narkotyków. Zakaz ten jednak nie dotyczy obrotu handlowego nasionami narkotyków. Do dziś z łatwością można znaleźć w Internecie dziesiątki sklepów, które bezkarnie w majestacie prawa oferują sprzedaż nasion najróżniejszych odmian chociażby marihuany. Dlatego aby ukrócić ten proceder oraz aby usunąć z systemu prawnego lukę prawną, jaka obecnie istnieje celowe jest wprowadzenie zakazu obrotu nasionami narkotyków, które służą do niedozwolonego wytwarzania, uprawy środków odurzających lub substancji psychotropowych. Za złamanie tego zakazu zgodnie z propozycja zawartą w projekcie będzie groziła kara grzywny, ograniczenia wolności lub pobawienia wolności do lat 2.


chyba nie trzeba komentowac :p
 

Biodizel

Member
5) Art. 68 otrzymuje następujące brzmienie:
„Art. 68. Kto, wbrew przepisom art. 20 ust. 1, prowadzi reklamę lub promuje substancję psychotropową lub środek odurzający, a w szczególności produkuje oraz rozpowszechnia materiały promujące ich wizerunek, w celach innych niż medyczne, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”
wystarczy zrobic sobie gablotke i napisac kolekacja nasion :D albo przechowywac w pojemnikach jako pokarm dla kanarka, papog czy golebi i jako takie sprzedawac, w innym przypadku za posiadanie drozdzowki z makiem mogli by nam zarzucic ze nie chcielismy jej zjesc a obsiac nia pole w celu produkcji opium :D i udowodniuj tu czlowieku ze tak wcale nie mialo byc

nasion najróżniejszych odmian chociażby marihuan
gatunkow np. roznych odmian konopii, do czego to doszlo, Biodizel poprawia politykow :D
 
Last edited:
G

Guest

Ciekawe czy PRL wie jakie bzdury pisze: "nasion ... marihuan".
hehehe Chyba nic takiego nie istnieje. Sa tylko nasionka konopii ^^
 

Biodizel

Member
najlepsze jest to ze wiekszosc roslin jakie mam mozna zaliczyc do tej kategorii :D nawet psianki roznego typu, wszystkie kanny, wilce, maki, datury trzeba bedzie wyzucic?
 

WeedTime

Member
jedno mnie boli - kurwa dlaczego akurat LPR sie tym zajmuje, wczesniej to bylo im zupelnie obojetne a teraz jakos uczepili sie konopii, najpierw ten lisc - to jeszcze moge zrozumiec bo giertrych nie chce propagowania konopi w szkolach itp, ale po jakiego wala uczepil sie nasion ??? i dlaczego do huja zajmuje sie tym minister edukacji ?! czy to nie jest dziwne ?

wydaje mi sie ze maja w tym calym porabanym LPR jakiegos doradce do spraw narkotykow, ktory zdaje sobie sprawe z tego jak bardzo tematem tabu sa narkotyki w polsce, jak mala jest wiedza ludzi na ten temat i jak bardzo starsi ludzie sa nastawieni przeciwko temu !!! wykorzystuje to aby zrobic kariere a giertrych zyska rozglos i przychylnosc tych ludzi jako super-man walczacy z narkomania....paranoja
 
G

gelowas

WeedTime said:
bardzo starsi ludzie sa nastawieni przeciwko temu !!! wykorzystuje to aby zrobic kariere a giertrych zyska rozglos i przychylnosc tych ludzi jako super-man walczacy z narkomania....paranoja

Dokladnie, podobne spostrzezenia pisalem juz wczesniej. Nie zajmuja sie tym wszystkim minister zdrowia, czy jakies monar, tylko minister edukacji, ktory chce zrobic duzo halasu, pytam - a co ma piernik do wiatraka?
Znaczki mj w szkolach to rozumiem, to lezy w jego zakresie kompetencji, oczywiscie zakladajac ze takowa w ogole posiada.


Biodizel, niestety brachu, "nasion środków odurzających...szeroko rozumianych"
z tego jasno wynika, ze roslinki kanna, salvia, bielun itp laduja za oknem lol, jezeli z nimi 'cos' robisz:
"...jeżeli z okoliczności wynika, że służą one lub są przeznaczone do niedozwolonego wytwarzania, uprawy środków odurzających lub substancji psychotropowych".

a jezeli z okolicznosci wynika, ze nie sluza one powyzszemu, tylko leza biernie w kolekcji lub czekaja na nowe przepisy? albo dla ozdoby sobie rosna? (moja matka sadzi duuuzo Datury)

- po co wprowadzac nowe ustawy, ktore w gruncie rzeczy nie lataja powstalej kiedys dziury, tylko robia duzo szumu? spytajcie tego z LPR
 
WeedTime said:
jedno mnie boli - kurwa dlaczego akurat LPR sie tym zajmuje, wczesniej to bylo im zupelnie obojetne a teraz jakos uczepili sie konopii, najpierw ten lisc - to jeszcze moge zrozumiec bo giertrych nie chce propagowania konopi w szkolach itp, ale po jakiego wala uczepil sie nasion ??? i dlaczego do huja zajmuje sie tym minister edukacji ?! czy to nie jest dziwne ?

wydaje mi sie ze maja w tym calym porabanym LPR jakiegos doradce do spraw narkotykow, ktory zdaje sobie sprawe z tego jak bardzo tematem tabu sa narkotyki w polsce, jak mala jest wiedza ludzi na ten temat i jak bardzo starsi ludzie sa nastawieni przeciwko temu !!! wykorzystuje to aby zrobic kariere a giertrych zyska rozglos i przychylnosc tych ludzi jako super-man walczacy z narkomania....paranoja


to b.proste, w polskiej polityce znajduje sie kilka tematów "zapychajacych" - najcześciej podejmowanych gdy partie niemają zadnych pomysłów na rzadzenie , a szczegolnie czesto podejmowanych, gdy partia ma gorze notowania (lpr) , takimi tematami jest(są) :

- aborcja (było)
- lustracja (jest)
- narkotyki (będzie)
 

Lewar

Member
moze nie na temat (hyh teraz to trzeba uwazac z off'ami;D) ale wczoraj byl naprawde dobry program jako setny jubileuszowy program "co z ta polska". goscil Wladyslaw Bartoszewski i najbardziej w glowie mi utkwilo gdy powiedzial:

"do osob poniezej 30 roku zycia, nie dajcie sie zwariowac!
pamietajcie, co 4 lata sa wybory wszystko mozna zmienic!"

tak wiec nie poddawajmy sie...

BTW kiedy bedzie wiadomo cos wiecej w omawianej sprawie?
 

rberciol

Member
3) Po art. 54 dodaje się art. 54a w następującym brzmieniu:
„Art. 54a. Kto wyrabia, posiada, przechowuje, zbywa lub nabywa nasiona środków odurzających,jeżeli z okoliczności wynika, że służą one lub są przeznaczone do niedozwolonego wytwarzania, uprawy środków odurzających lub substancji psychotropowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.” - No to jak będą badać okoliczności? Ja przecież mogę kolekcjonować nasiona z opakowaniami :)
 
G

Guest

Projekt LPR ustawy

Projekt LPR ustawy

"Projekt

USTAWA
z dnia ..... o zmianie ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy – Kodeks pracy

Art. 1
W ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U. Nr 179, poz. 1485) wprowadza się następujące zmiany:

1) W art. 20 ust. 1 otrzymuje następujące brzmienie:
„1. Zabrania się reklamy i promocji substancji psychotropowych lub środków odurzających, a w szczególności produkcji oraz rozpowszechniania materiałów promujących ich wizerunek.”

2) po art. 30 dodaje się art. 30a w następującym brzmieniu:
„Art. 30a. 1. Kierownik zakładu pracy lub osoba przez niego upoważniona mają obowiązek niedopuszczenia do pracy pracownika, jeżeli zachodzi uzasadnione podejrzenie, że stawił się on do pracy pod wpływem środków odurzających lub substancji psychotropowych albo środków zastępczych albo zażywał (używał, stosował) takie środki w czasie pracy. Okoliczności stanowiące podstawę decyzji powinny być podane pracownikowi do wiadomości.
2. Uprawnienia kierownika zakładu pracy, o którym mowa w ust. 1, służą również organowi nadrzędnemu nad danym zakładem pracy oraz organowi uprawnionemu do przeprowadzenia kontroli zakładu pracy.
3. Na żądanie pracownika, o którym mowa w ust. 1, kierownik zakładu pracy lub osoba przez niego upoważniona jest obowiązana zapewnić przeprowadzenie badania pozwalającego stwierdzić czy pracownik jest pod wpływem środków odurzających lub substancji psychotropowych albo środków zastępczych.”

3) Po art. 54 dodaje się art. 54a w następującym brzmieniu:
„Art. 54a. Kto wyrabia, posiada, przechowuje, zbywa lub nabywa nasiona środków odurzających, jeżeli z okoliczności wynika, że służą one lub są przeznaczone do niedozwolonego wytwarzania, uprawy środków odurzających lub substancji psychotropowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

4) Art. 60 otrzymuje następujące brzmienie:
„Art. 60. 1. Kto, będąc właścicielem lub działającym w jego imieniu zarządcą albo kierownikiem zakładu gastronomicznego, lokalu rozrywkowego lub prowadząc inną działalność usługową, mając wiarygodną wiadomość o popełnieniu przestępstwa określonego w art. 56, 58 lub 59 na terenie tego zakładu lub lokalu, nie powiadamia o tym niezwłocznie organów ścigania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. Kto, będąc właścicielem lub działającym w jego imieniu zarządcą albo kierownikiem zakładu gastronomicznego, lokalu rozrywkowego lub prowadząc inną działalność usługową, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, na terenie tego zakładu lub lokalu podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.”

5) Art. 68 otrzymuje następujące brzmienie:
„Art. 68. Kto, wbrew przepisom art. 20 ust. 1, prowadzi reklamę lub promuje substancję psychotropową lub środek odurzający, a w szczególności produkuje oraz rozpowszechnia materiały promujące ich wizerunek, w celach innych niż medyczne, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”

6) W art. 70 po ust. 5:
a) dodaje się ust. 6 w następującym brzmieniu:
„6. W razie skazania za przestępstwa określone w art. 60 ust. 1, można orzec wobec sprawcy zakaz prowadzenia zakładu gastronomicznego, lokalu rozrywkowego oraz prowadzenia innej działalności usługowej przez okres do 2 lat.”
b) dodaje się ust. 7 w następującym brzmieniu:
„W razie skazania za przestępstwa określone w art. 60 ust. 2, można orzec wobec sprawcy zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej przez okres do 2 lat.”

Art. 2
W ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz.U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94) wprowadza się następujące zmiany:

1) w art. 108 § 2 otrzymuje następujące brzmienie:
„§ 2. Za nieprzestrzeganie przez pracownika przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy lub przepisów przeciwpożarowych, opuszczenie pracy bez usprawiedliwienia, stawienie się do pracy w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środków odurzających lub substancji psychotropowych albo środków zastępczych lub spożywanie alkoholu, zażywanie (używanie, stosowanie) środków odurzających lub substancji psychotropowych albo środków zastępczych w czasie pracy - pracodawca może również stosować karę pieniężną.”

Art. 3
Ustawa wchodzi w życie w ciągu 14 dni od dnia ogłoszenia.

UZASADNIENIE

Projekt ma na celu zakazanie produkcji oraz rozpowszechniania materiałów promujących wizerunek substancji psychotropowych oraz środków odurzających. Chodzi tu o wyeliminowanie z obrotu handlowego i nie tylko, najróżniejszych materiałów, na których uwidoczniony jest np. liść marihuany. Na ulicach naszych miast, a także w szkołach, wszyscy jesteśmy świadkami promowania środków odurzających chociażby przez koszulki noszone przez młodzież z wizerunkiem wspomnianego liścia marihuany. W Polsce posiadanie, a także rozprowadzanie środków odurzających i substancji psychotropowych, służących do celów innych niż lecznicze, jest zakazane. Dlatego też za słuszne należy uznać wprowadzenie zakazu produkcji i rozpowszechniania materiałów promujących te środki. Za złamanie tego zakazu zgodnie z propozycja zawartą w projekcie, będzie groziła kara grzywny, ograniczenia wolności lub pobawienia wolności do roku. Odnosić się to będzie do osób, które takie materiały produkują i rozpowszechniają, a więc do producentów oraz wszelkiego rodzaju dystrybutorów i handlowców.

Kolejną zmianą, jaką wprowadza projekt jest zakaz wytwarzania, posiadania, przechowywania, zbywania i nabywania nasion środków odurzających, jeżeli z okoliczności wynika, że służą one lub są przeznaczone do niedozwolonego wytwarzania, uprawy środków odurzających lub substancji psychotropowych. Jak wspomniano wyżej w Polsce zabronione jest posiadanie, rozpowszechnianie i produkcja szeroko rozumianych narkotyków. Zakaz ten jednak nie dotyczy obrotu handlowego nasionami narkotyków. Do dziś z łatwością można znaleźć w Internecie dziesiątki sklepów, które bezkarnie w majestacie prawa oferują sprzedaż nasion najróżniejszych odmian chociażby marihuany. Dlatego aby ukrócić ten proceder oraz aby usunąć z systemu prawnego lukę prawną, jaka obecnie istnieje celowe jest wprowadzenie zakazu obrotu nasionami narkotyków, które służą do niedozwolonego wytwarzania, uprawy środków odurzających lub substancji psychotropowych. Za złamanie tego zakazu zgodnie z propozycja zawartą w projekcie będzie groziła kara grzywny, ograniczenia wolności lub pobawienia wolności do lat 2.

Ponadto projekt wprowadza możliwość orzekania przez sądy zakazu prowadzenia zakładu gastronomicznego, lokalu rozrywkowego oraz prowadzenia innej działalności usługowej przez okres do 2 lat przez właścicieli lub działających w ich imieniu zarządców, kierowników zakładów gastronomicznych, mających wiarygodną wiadomość o popełnieniu przestępstwa określonego w art. 56, 58 lub 59 na terenie takiego zakładu lub lokalu, a niepowiadamiających o tym fakcie niezwłocznie organów ścigania.

Projekt penalizuje nowy czyn, który do tej pory nie został ujęty w przepisach karnych ustawy, a mianowicie wprowadza karalność właścicieli, zarządców oraz kierowników lokali i zakładów o charakterze rozrywkowo-usługowym, którzy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udzielają na terenie takiego lokalu innej osobie środka odurzającego. W razie skazania za przestępstwo tego typu sąd będzie mógł orzec wobec sprawcy zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej przez okres do 2 lat. Chodzi tutaj o wyeliminowanie z rynku osób, które wprowadzają do obrotu narkotyki w posiadanych przez siebie lokalach, działając „pod płaszczykiem” legalnie prowadzonej działalności gospodarczej.

Projekt nakłada także na wzór ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, na kierowników zakładów pracy obowiązek nie dopuszczenia do niej osób które stawiły się do pracy pod wpływem środków odurzających lub substancji psychotropowych albo środków zastępczych, lub zażywały takie środki podczas pracy. W związku z tą zmianą projekt wprowadza stosowne zmiany w kodeksie pracy w tym zakresie. Za stawienie się do pracy pod wpływem środków odurzających lub za spożywanie ich w pracy pracodawca będzie mógł stosować karę pieniężną.

Przedkładany projekt ustawy nie spowoduje wzrostu wydatków budżetu państwa.
Przedkładany projekt ustawy jest zgodny z prawem Unii Europejskiej."
 

franzPL

Member
ja sadzeze duzo sie nie zmieni zejdziemy jeszcze glebiej do podziemia w polsce duzo rzeczy jest nielegal np mj a ile ludzi uprawia pirackie gry programy kazdy ma :) palenie na przystankach u mnie pala i nikt na to nie patrzy wiele by wymieniac takich przykladow dwa sadze ze to z nasionami oraz z logo liscia na koszulce moze nie przejsc bo w sumie UE ma jakis glos prosze zobaczyć sprawe doliny rozpudy (chyba tak to sie pisze) ktos wziol za ta autostrade juz kase :) niby wszystko podpisane budowe czas zaczac ale UE moze i pewnie tak sie stanie zmusic rzad polski do zmiany przepisow to samo moze byc z nasionami niedawno to samo co w polsce było w grecji i rzad pod naciskami UE zmienil ustawe wiec ja narazie jestem spokojny a nawet jak pestki beda nielegalno to czy ktos z was nie bedzie uprawiał watpie to nasze hobby i tyle moze nie przybedzie mlodych growerow ale stara ekipa pozostanie :) pozdro
 
Status
Not open for further replies.
Top