What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Zeptejte se na cokoliv, - konopné i nekonopné otázky

Malypiko

Active member
?
out z řízků, množství škůdců v normě, hnojeno GH, objevuje se to na zcela zdravých listech, zejména v nižších patrech, po chvilce list zežloutne, kdyby to byla plíseň, rozšiřovala by se imho rychleji, objevilo se to na kytkách rostoucích jak v květináčích, tak v záhoně 1m od nich. s chemkou kromě hnojek se tam nijak neoperovalo.


Neni to spálený od sluníčka? Přes kapku vody... Na ty fotce neni snad nic ukouslího housenka to žere zkrs na zkrs... :blowbubbles:
 

berrea

Member
Neni to spálený od sluníčka? Přes kapku vody... Na ty fotce neni snad nic ukouslího housenka to žere zkrs na zkrs... :blowbubbles:

nojo :-o já si to nezvětšil... takovýčerný skvrny sem na kytkách asi ještě neměl... ale sluníčko připadá v úvahu... nebo možná nějaká plíseň, tomu by zase nasvědčovalo to odumírání po okrajích... kropils to na sluníčku? pokud ne a máš to na celý kytce, tak nejspíš plíseň
 

Mightyka

Active member
Veteran
?
out z řízků, množství škůdců v normě, hnojeno GH, objevuje se to na zcela zdravých listech, zejména v nižších patrech, po chvilce list zežloutne, kdyby to byla plíseň, rozšiřovala by se imho rychleji, objevilo se to na kytkách rostoucích jak v květináčích, tak v záhoně 1m od nich. s chemkou kromě hnojek se tam nijak neoperovalo.

Čus!
No housenka to neni rozhodně, plíseň si myslim, že taky ne, hlevně v těhle vedrech a suchu by plíseň neměla mít šanci...
S těma kapkama a spálenim od sluníčka, zrovna nedávno jsem četl, že nějaký vědci tenhle ten "mýtus" vyvrátily, prej se voda na listech dřív vypaří, než by to dokázalo udělat škodu...
Mně se létos udělaly podobný věci na listech, když jsem měl sazeničky ve skleníčku a listy se dotýkaly skla, ale když řikáš, že to máš volně...
Mně osobně to příjde jako spálený od nějaký chemky, která se dostala na listy...
 

Jestedman

New member
dik za ohlasy

housenky jsem vyloučil, žádnej hmyz skutečně není v dosahu a nejsou to díry skrznaskrz, myslel jsem že se to podobá nedostatku manganu z myNamestichova threadu, ale listy nejsou postiženy kontinuálně, prostě se na nich objeví fleky a pak teprv začnou žloutnout. Z toho i z barvy fleků, bych usuzoval na spálení, vyloučil bych spálení zálivkou, tam bych čekal nekrozu od krajů listů, na spálení skrze kapky alá lupy nevěřím a v takovým rozsahu to je stejně nemožné.
Tak mi přijde možný to polejvání hnojkama při zalévání při odpolednim slunci a nebo plíseň (u které ale nepočítám s tím, že by se šířila takto skokovitě-tečkovitě), takže to párkrát proleju čistší vodou a budu dávat bacha na listy a uvidíme.
 

Kaya-man

Member
Háj Ještěde! Teď jsi na to kápl s tím polejváním hnojkama. Hnojkama se kytky nepolejvaj, ale zalejvaj :thinking: Hnojky na listech pod náporem slunečních paprsků je celkem "výpal" :smoker:
 

Mightyka

Active member
Veteran
Čus!
Ted mi klíčí semínko Chemdog IBL, kytku chci použít na out kříže (pokavat bude stát za to...) a ted řešim dilema. Do hlíny ji dávat nechci, má měsíc na růst a ze semínka by to byl hroznej prcek, tak přemejšlim jestli kokos (nikdy jsem v tom nepěstoval) nebo bubler (Už jsem jel 2x pokusy na balkoně a uplně v pohodě bez pH i EC metrů, ale prodlužka mi kurví dveře od balkonu...). Tak se chci zeptat co byste mi doporučili spíš. V tom kokosu jestli někdo jel venku bez metrů, jestli to byl rozdíl v rychlosti růstu oproti hlíně atd...
Díky
 

nans

Member
sel bych do kokosu - prijde mi jednodusi nez bublak (mensi vykyvy ph a ec), rust bude rychlejsi nez v hline, jen to chce pravidlene (imho, idealne nekolikrat denne) zalivat (samozrejme existuji teorie ze je lepsi zalivat pouze jednou a dukladne - ale to uz je na kazdem co si zvoli / vyzkousi ). bez ph se obejdes vpohode, ec tezko rict. pokud aspon trosku vis co mas za vodu tak by nemel byt problem.

good luck
 

Mightyka

Active member
Veteran
Díky za radu, ale nakonec jsem se rozhodl pro ten bubler, právě kvůli tomu pravidelnýmu zalejvání, sem lempl!:) Jinak Chemdog už tejden jede, tak jsem na něj zvědavej!
 

berrea

Member
zdar,trošku divná otázka,ale...o Kolik vyjedou v květu byliny?:)50% co mají když jdou do květu?DÍKY ZA REAKCE

to záleží na tom, jak velký je dáváš na květ... pokud budeš dávat třeba 20-ti centimetrový kytky, tak vyrostou o víc jak 100% a taky hrozně záleží na strainu... sativky se natahujou mnohem víc, než indiky
 

Machoman

Active member
Klidne o 300% samo zaleží na modelu,ale vetšina už jich ted kvete sic to človek nepozná tak rychle jako indoor bo přechod je pozvolnejší.Nektery kytky co ted mám třeba 70-80cm ty 2m určite dají...
 
Klidne o 300% samo zaleží na modelu,ale vetšina už jich ted kvete sic to človek nepozná tak rychle jako indoor bo přechod je pozvolnejší.Nektery kytky co ted mám třeba 70-80cm ty 2m určite dají...
anop,top 44 a kc 36 už jsou chlupatý jak svin,mají 60-70 cm.:D
pak tám mám nebulu a rusáka,ty maj taky zhurba tak nějak,ale maj ještě měsíc čas,takže tam to budou asi hezký keřiska.:thank you:
 

Hoolly

New member
Zdravím místní komunitu a zároveň se zde obracím s jednou otázkou. Na třech rostlinách (v květináčích - out, nyní druhý týden kvetou) mi začaly od spodu žloutnout listy. Nejdříve sytě žluté, později skoro do běla a odpadají.
Co jim chybí nebo čeho mají moc? ...železo, hořčík?
 

cornfield

anthropomorphic personification
ICMag Donor
Zdravím místní komunitu a zároveň se zde obracím s jednou otázkou. Na třech rostlinách (v květináčích - out, nyní druhý týden kvetou) mi začaly od spodu žloutnout listy. Nejdříve sytě žluté, později skoro do běla a odpadají.
Co jim chybí nebo čeho mají moc? ...železo, hořčík?

bych řekl nedostatek N neboli dusičnanů
 

berrea

Member
Zdravím místní komunitu a zároveň se zde obracím s jednou otázkou. Na třech rostlinách (v květináčích - out, nyní druhý týden kvetou) mi začaly od spodu žloutnout listy. Nejdříve sytě žluté, později skoro do běla a odpadají.
Co jim chybí nebo čeho mají moc? ...železo, hořčík?

no pokud jich opadává jenom pár a žloutnou jenom konkrétní listy, ne celá kytka, tak je to normální, kytky v květu shazujou nějaký listí
 

cornfield

anthropomorphic personification
ICMag Donor
no pokud jich opadává jenom pár a žloutnou jenom konkrétní listy, ne celá kytka, tak je to normální, kytky v květu shazujou nějaký listí

druhej tejden květu bych je v případe žloutnutí a opadávaní spodných listů ješte přikrmil N-kem, ale bez fota težko říct
 

Hoolly

New member
druhej tejden květu bych je v případe žloutnutí a opadávaní spodných listů ješte přikrmil N-kem, ale bez fota težko říct

Zatím jsem vyfotil jen jeden list, na kvítí teď svítí sluníčko a nešlo by to pořádně vidět, takže dodám později.
picture.php


no pokud jich opadává jenom pár a žloutnou jenom konkrétní listy, ne celá kytka, tak je to normální, kytky v květu shazujou nějaký listí
Na kvetení se mi to zdá nějak hodně listů.

Přikrmím N-kem a uvidím.
 

berrea

Member
hm... pokud dobře koukam, tak tam máš žlutý i ty malý nový lístky a to neni dobře... přiklánim se k přihnojení
 

Elessar

Active member
zdravím komunitu:wave:
Objednal jsem si nový předřadník lumatek dual wattage, nevím, však jak ho propojit až ke stínítku(k lampě)
Není tady nějaký elektrikář, či více znalý, který by mi poradil.
Fotky řeknou víc:
picture.php


picture.php


právě na tento konektor potřebuji propojit kabel na lampu(kabel nebyl součástí balení)
picture.php


picture.php


picture.php


Byl bych velice rád, za každou radu.

Krásný večer.
Elessar
 

Latest posts

Latest posts

Top