What's new

~~~Zelené údolie Polného Maršála aka FMS Collective~~~

Status
Not open for further replies.

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
Zdar všem.
Jak jsem slíbil mám tady další akutalizaci. Ani nevím jak ale rozběhlo se to všechno rýchleji než jsem čekal.
Nejdřív pár rýchlých informácí z pracovního pokoje u mě doma.
Dočasná matkárna už nevyhovuje rozměrově mojím požadavkám, tak tenhle týden postavím novou. Začína se to hezky plnit a ztracena sbírka je pomalu ale jistě zpět. Nakonec se podařilo najít ještě jeden CaliChnuk co bude brzy na sklízení a můžu ješte zkusit reveg.
Založní plán je taky rozběhnutý a má dvě části. První je udělaní semínek CaliChunk/NLA x CaliChunk, které by měli být připraveny tak za měsíc. Další je rozběhnutí dalších semínek CaliChunk/NLA.
V tehle křížencích budu hledat i rodiče pro porjekt "Orange Madness".
V hlíně jsou už i všechny semínka Blue Monkey & EngeHaze co jsem dal naklíčit. V průběhu týdne hodím i nějaký záběr na tyhle prcky. Samozřejmě jsem nechal pár semínek ještě v záloze. Doufám že se tam najde nejaký hezký haze samec, který bych rád použil na moji samici ssh/nla. Věřím že do tý doby ma ještě napadne ješte nejaké smrtící spojení.

A teď to hlavní proč je dnešní aktualizace. Pár dnů zpět jse byl pozreť selekci Kushy´Haze z 20 semen u kolegu a vypadá to šmakózně, i když je to zatim jen růst. Rostliny byli větší i menší z důvodu že semínka se davali klíčit postupně a taky byli postupně přesazovány do větších květníku.
Trocha jsem tenhle kříženec ze začátku podceňoval, ale čím dál více se mi začína líbit. Už jsem asi zapoměl jak vypadli Kushy´Haze co jsem měl kdysi. Teď už jen počkat na květ.

Toť zatím vše, a brzy opět tady přátelé.

 

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
Zdar přátelé,
je tady další menší aktualizace, aby to tady nestálo. V pracovím pokoji je teď neustále hodně práce, tím pádem i nové informace a záběry.
Konečně postaven a dokončen nový box na matkáreň v rozměru 110x110x190 a svítit ji tam bude 400MH. Předchozí box zatím využiji na menší růstovnu kde dám rozrůst prcky Kusharella, ChemDogD/C99 (C99 ph.) a BubbaKush (Katsu cut).
Tyhle prcky budou tvořit základ osádky druhého květového boxu.
K nim přihodím ješte některé samice od LBK, CCf2, SC, které ještě čekají na svojí příležitost.
Taky musím složit poklonu Fluffy Clouds za semínka, kterými jsem byl obdarován. Už jsou z nich nádherní, vitální sazeničky, které rostou jak zběsilé. Veliký respekt kolego !!!

Přes víkend proběhl Cannafest, jak všichni dobře víme a ještě jednou chci poděkovat Sensimu, Šunkovi a dalším kolegům za parádní ochutnávky na sobotním veletrhu. Díky moc !!!
Jináč veletrh hodnotím pozitívně, ale spíš s pohledu moci potkat známe lidi ale i spoznat nové lidi. Těším mě že jsem vybavil věci, které jsem potřeboval a potkal lidi, které jsem chtěl.
Hnojiv a semínek se tam rozdávalo hodně, jak jsem si všiml některých lidi jak behají s plnýma taškama. Já osobně jsem to nějak neřešil a tak mám doma jen pár vzorů od BioBizz. V tomhle mě potěšil kamarád, kterému jsem vybavil vstup, a nabral tolik hnojek a různych serepetiček na pěstování že máme dost na nějaký ten čas.
Taky jsem tam našel parádní brožúrku od Canna , kde jsou hezky na jednem místě popsané nedostatky živin, vzhledové změny, a jak je doplnit. Moc hezká a konečně i brožůrka, která má nějaké informační vlastnosti.

Teď sa zas vrátim do pracovní místnosti, kde je ještě box na květ. V neděli byli tomu přesně 3 týdny co jsou na květu. Trošku mě serou slivušky, kterých se mi nedaří nějak celkově zbavit, i když jsem pár krát aplikoval postřik a snažím se držet zatím vlhkost od 70-100%, pořád se tam tečky na listech objevují. Tenhle týden ješte provedu mechanickou likvidaci, teda velice účinou, ale hodně časově náročnou.
Některé rostliny vypadají že není vše v naprostém pořádku a tak jsem si sehnal, půjčil Ec a Ph metr a uvidíme co to řekne pri dalších zálivkách. Stále to vypadá zatím v pohodě, ale věřím že za nějaký ty dny to bude vypadat perfektně. Začína to ale i tak nádherně kvést a dělá se jadno velké hezké babulkovo.
Jsem zvědavý a těším se na další týdny květu.
Tady teda nějaké fotky , dělané přes víkend. Samozřejmě více jich pak najdete v mých albumech.

Tady teda pár pozdravú z bambulkova !!!

Komplet osadenstvo
picture.php


Komplet osadenstvo
picture.php


Happy Brother Bx1 samec (Připraven na odběr pylu do mrazáku a kousek na Pollen Chuck (Pollen Brother´s)
picture.php
 

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
Kushy´Haze
picture.php


Kushy´Haze
picture.php


SSH x NLA
picture.php


Kusharella (SFV OG Kush/C99)
picture.php


Kusharella (SFV OG Kush/C99)
picture.php
 

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
Coastal Collision #1
picture.php


Coastal Collision #1
picture.php


Coastal Collision F2 #3
picture.php


Coastal Collision F2 #3
picture.php
 

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
Casey Jones (Periphery cut)
picture.php


Casey Jones (Periphery cut)
picture.php


LadyBerryKush #6
picture.php


LadyBerryKush #6
picture.php


LadyBerryKush #6
picture.php
 

sensi23

Active member
Veteran
no proste nadhera lbk jsou jedna jako druha radost pohledet :joint:
necht sa dari a tesim se na dalsi fotky
 

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
no proste nadhera lbk jsou jedna jako druha radost pohledet.
necht sa dari a tesim se na dalsi fotky

Ahoj sensi,
Taky mi to dela u LBK radost. Samozrejme jsou tam nejake odchylky, ale zas co by jsem nechtel.
U selekce Kushy´Haze je to podobny. Dalsi vec je ze nejsem jediny, kteremu jedou LBK a KH tak podobne. Podobne se k nim vyjadroval aj medmeker420 v jeho medical grow teste pod LED panelmi.
https://www.icmag.com/ic/subscription.php?do=viewsubscription&folderid=all

Vypada to v pohode, ale melo by to vypadat o dost lepe. Holky nejsou 100%-ní, a něco není v úplne v pořádku. Poslední zálivky odměřeno Ph i Ec (neni jsem na 100% presvedcen a spravny kalibraci PH) Po pridani hnojiv BioBizz FIshMix, Bloom a Heaven do hodnoty EC 1,3, přidáno pár kapek Ph- na Ph 6.1.
Dnešní zálivka jen čisá voda s upraveným ph na 6.2 a postřik s BioBizz Alga A-MIC.
Uvidíme co to udělá holkám a jak se budou tvářit.

A teď k tomu hlavnímu co jsem chtel.
Konečně zas postavena matkáren rozmumnejších rozmeru a maminy, samice ze selekce, nové sazeničky se vyhrivaji ppod 400W MH. V prostoru zabudovan i prostor na zakorenovani rezu, zatim s 15W Narva LT 6000K.
Vzniklo tak dost prostoru, ktery by byl nevyuzity a tak jsem dal dnes klíčit další semínka pro zaplnení prostoru zbylé semínka BlueMonkey, EngeHaze a další CaliChunk#8xNLA, Coastal Collision f2.

Z predchoziho kliceni uz jsou male sazinicky a maj se k svetu. Dnes jsem taky vytah ven z kvetovny samici Pollen Chuck pro opyleni s Happy Brother Bx1 (perfektně se větvíci indica samec)(Pollen Brother´s).
Za par dnu zas vytahnu jinou samici z kvetu pro opyleni s jinym samcem. (CJ/SourCollision), (SSH/NLA x Sour Collision)
(Kusharella x ???).

He se to hezky rozbehlo, do starych dobych koleji a zas bude radost a zabava sledovat a starat se o tolik kyticek.

Tady ještě nejaké záběry a zas za nějakých pár dnů opět z aktualizaci.

Matkáren&Kvet

Seminka na kliceni

CaliChunk#8/NLA

Blue Monkey

EngeHaze
 

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
Ahoj přátelé,
tak jsem tady s večerní aktualizací, aneb využití volního času v práci.
Po delší době jsem měl čas na vytahaní rostlín z boxu a focení a tak mám tady pěkný nášup nových záběrů. Po menších komplikacích s vzhledem kytek, to vypadá na hezké pokračování.
Zalévání teď probíha zhruba každé 2-3 dni, na střídačku zálivka s přidaním hnojiv a zálivka je s upraveným ph.
Ph je vždy upravováno na výsledních 5,8-6,2. Poslední 2 zálivky s přidaním hnojiv jsem zkusil změnit složení a značky hnojiv.
Jedná se o Hesi a konkrétně "SuperVit", "TNT Complex", "PowerZyme" a "Bloom Complex". Výslední EC po přidaní hnojiv bylo 1,6 a 1,8 EC.
Každá rostlina dostáva každou zálivku přibližně 0,7-1,0 litrů. Při zalévaní dotáva každá rostlina na začátek tak 2 dcl vody s upraveným ph a pak následuje zálivka s přidáním hnojiv.
Dlouhu dobu jsem Ph a EC vubec neresil a tohle kolo se mi to trocha vymstilo a tak se opět vracím radši k prevenci, než pak řešit vzniklé problémy s špatným PH, EC. Trocha za to vděčím i brožúre od Canna, kde jsou hezky rozepsané problémy s příjmem jednotlivých živin, prvků a jejich návaznost na Ph, EC a další pěstební faktory.
Déle jsem to nějak celé ignoroval, a zatim ani nebyl moc důvod řešit PH a EC, když jsem viděl jak to roste a kvete. Nastal čas se zase vrátit k poctivému měření Ph a Ec a tým pádem předcházet problémům. Taky jsem změřil odpadní vodu z květníku po zálivke jen s upraveným ph a hodntoty byli v normě. Ph 6,2 a EC 1,8. Další zálivky už budu uberat EC na hodnoty 1,0.
Vypadá to že by to mohlo dojít do zdárního konce, i když ne uplně podle mých představ.
Tenhle grow je především o testu a selekci nových kříženců a hybridů, doplněné o pár starých známych modelů.
V květu šest kusů Casey Jones (Peri), které jedou víceméně bez problému. Od nich čekám velký nárust květu v druhý půlce květu, které právě začalo. Dále je tam jedna Kusharella, na který se hodně drželi slivušky a je to trocha znát. Přesto to bude na konec hezká kytka a doslova "orosená odměna".

Pro úplnost tady nějaké záběry na Casey Jones & Kusharella.

Casey Jones (Peri)
picture.php


Casey Jones (Peri)
picture.php


Kusharella (SFV OG Kush/C99)
picture.php


Kusharella (SFV OG Kush/C99)
picture.php


Kusharella (SFV OG Kush/C99)
picture.php
 

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
Ze starší osádky jsou tam ještě dva kousky Coastal Collision #1 a 6 kusů Pollen Chuck. Coastal Collision se začína hezky nafukovat a pomalu začína pronikat jeho nádherní kyselo-ovocni aroma. Pollen Chuck klasicky vyniká obsahem a tvorbou pryskyřice.

Coastal Collision #1
picture.php


Coastal Collision #1
picture.php


Coastal Collision #1
picture.php


Pollen Chuck
picture.php


Pollen Chuck
picture.php
 

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
Dále jsou na květu už jen nový křížence na testování a selekci.
Jako první testovací je Coastal Collision f2, který má oproti původnímu CC lepší růst a trocha horší větvení. Vůně je teměř identická jak původní Coastal. Pak je tam jedna testovací Kushy´Haze a pheno více po sfvogkush/c99. Pomalu začína ukazovat své přednosti a vrchní palice se hezky nafukují a ještě více cukrují. Vůně zatím méně výrazní kořenisto-ovocní kombinace.
Abych nezapoměl na SSH/NLA, která je staro-nová. Je to řez z předchozí začatý selekce, které se nepodařila dokončit. V tý době jsem jeden řez dali ven, a já jsem stihl udělat řez tesně před odcizením.
Vypadá na hezký sativa pheno, co má ještě všechno před sebou.

Taky přidávam pár záběrů na další laskominky......

Coastal Collision f2 #3
picture.php


Kushy´Haze
picture.php


Kushy´Haze
picture.php


SSH x NLA
picture.php


SSH x NLA
picture.php
 

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
zdar všem,
věřím že jste si všimli že aktualizace nebyla ještě úplně dokončena a už mám tady plno nových záběrů ale i nějaký info......
Nejdříve dokončím aktualizaci a pak přejdem k novinkám....
Po dlhém uvažování a prostudování změn na kytkám při nedostatku s navaznosti na dalsi dulezite faktory, jsem s kolegou dospěl k názoru že je to nedostatek síry , z duvodu vyssiho ph, kdy se vstrebava je ztěží. Projevuje se jako nedostatek dusiku. zbarveni stonků a řapíku do fialova. Naprava byli v dvou zalivkach s upravenym ph na 5.8 a vypada to ze jim to troca pomohlo....

Ve frontě jsou ještě Kushy´Haze, Sour Collision a LadyBerryKush.
Jediná Kushy´Haze v boxu se jeví že bude osypaná pryskyřicí víc jak dost. Všechno ostatní má ještě čas na rozepsaní.....
Sour Collision jsou pro změnu dvě samice z nizkym vzrustem (docela me to prekvapilo). Tady je perfektně vidět že jedna má stavbu kmenu a vetveni po otci a druhá po mámě.

pro představu jak to vypadá připájím nějaké záběry.


Sour Collision #2
picture.php


Sour Collision #6
picture.php


Kushy´Haze
picture.php


Kushy´Haze
picture.php


Kushy´Haze
picture.php
 
Status
Not open for further replies.
Top