What's new

ЗА СВЕТЛИНАТА

FireBlade

Member
Мерси!А идея от какво е отразяващата част на тея вълшебства???Мастъре може ли да направиш някоя снимка отблизо на аджъста(на самия материал)
:tiphat: Който мисли че не става да не си прави нямам никакво намерения да влизам в безмислени спорове!По късно ще пусна и тук тема.Направил съм вече над 20 рефлектора и всичките отразяват перфектно...
 

r3v3ng3

Member
:tiphat: Който мисли че не става да не си прави нямам никакво намерения да влизам в безмислени спорове!По късно ще пусна и тук тема.Направил съм вече над 20 рефлектора и всичките отразяват перфектно...

Съгласен съм с теб,колкото и да се мъча да намеря разлика между материала на купешките рефлектори(200 лв.) и тези от шагрен(4.50лв.) самоделки немога да я намеря... мастаре ти от кво си се мъчил да правиш рефлектори???
 
Добре,а от какъв вълшебен материал ги правят по принцип тея рефлектори????:bigeye:

Материала не е вълшебен, алуминий с няколко покрития за максимално отразяване.
Най добрият материал в света го прави немска фирма Alanod-solar- 98% отразителна способност. Ако ти се занимава, пиши им. Хората са много отзивчиви. Но като го изрежеш на лазер и го огънеш на абкант ще ти дойде малко по евтино от колкото да си го купиш оригинален
Аз също съм си задавал въпросите които и ти си задаваш, като направиш няколко опита ще дойдеш на мойта гледна точка. Успех!
 
E

EverLast

Не бе така е правят го от най-висококачественият алуминий в света-немско производство....мисля,че на страницата им я има цялата информация. Аз съм с 2 ръце за DIY рефлектор.....ако имам излишни кинти бих си взел мега рефлектора или пък 2пакета Sour Diesel IBL :D
 

Opium

Member
В е-бау ли се съмняваш?отвори си сайта на еконот и виж ква услуга предлагат хората... ако искаш и кола ще ти доставят от UK http://www.econt.com/pokupka_kurier_uk/... за тоя рефлектор едва ли ще е повече от 25 кинта доставката

информацията проверена ли е,продължавам да си мисля че говориш малко наизуст,лично ще питам в офис на еконт още утре,не че съм се засилил да купувам точно сега,но е добре да се знае,пък и нали за това са тея форуми да се обменя информаация,но точна а не да си говорим празни приказки тука
 

r3v3ng3

Member
информацията проверена ли е,продължавам да си мисля че говориш малко наизуст,лично ще питам в офис на еконт още утре,не че съм се засилил да купувам точно сега,но е добре да се знае,пък и нали за това са тея форуми да се обменя информаация,но точна а не да си говорим празни приказки тука

Отиди да се увериш ;) малко разходка не е излишна
 

capsicum

Member
Аз пазарувам от еbay uk, но не знаех за този вариант с еконт. Дори не виждам как се избира подобна опция... Ако може да обясниш как точно? Че така може и да излезе по-ефтино. Инъче доставката са всякакъв подобен тип неща е18- 22 паунда, което сами разбирате е доста. и особено като си поръчваш само едно- много често не си заслужава...
 

Opium

Member
тук говорим за ebay.com а не uk
аз имам поне 30-40 доставки от английския ,но от американския от 10 запитвания са ми отказали на 100% доставката,така че ако от еконт предлагат такава доставка ще е добре
 

r3v3ng3

Member
В отговор на Вашето запитване искам да ви информирам, че можем да организираме закупуването и доставката на стока по Вашата заявка при следните условия и цени :

1/ Необходимо е да подадете към нас пълна информация за продукта, мястото от което да го закупим (приемем за доставка) и доставим, данни за издаване на фактура и други оперативни подробности, използвайки наша стандартната бланка, която ще ви предоставим при готовност ;

2/ Необходимо е да прехвърлите към нас сумата която следва да заплатим при закупуването на стоката - по банков път, електронен път или в брой . Ако заплатите стойността на стоката директно към продавача, тази стъпка отпада ;

3/ Разходите по доставката които следва да заплатите при получаване на стоката на ваш адрес в България, ще бъдат определени както следва :

- куриерска такса - за приемане от адрес и инспекция преди изпращане за България :
-> 3 % (без ДДС) от стойността на стоката

- транспортна такса за доставката на стоки със стойност до 3000 евро до ваш адрес в България :
-> 12 % (без ДДС) от стойността на стоката, определена на база заплатената сума при покупката и издадената търговска фактура.
-> минимална транспорта такса -> 20 Евро (без ДДС)
-> максимална транспортна такса -> 200 Евро (без ДДС)

- такса наложен платеж - за извършване на превода и плащането на сумата при покупката на стоката (ако заплатите стоката директно към продавача - тази такса не се дължи) :
-> 2 % (без ДДС) от стойността на заплатената сума при покупката

4/ Срокът за който можем да изпълним Вашата поръчка е в рамките на 7 - 10 работни дена, като зависи от координацията с продавача на стоката, графика на отпътуване на превозните средства

5/ Ако вашата стока е на стойност над 3000 евро, искате да пристигне с експресен сервиз или да изпълним специални Ваши изисквания при закупуването или доставката - трябва да договорим индивидуални условия за изпълнение на Вашата поръчка.
 

r3v3ng3

Member
тук говорим за ebay.com а не uk
аз имам поне 30-40 доставки от английския ,но от американския от 10 запитвания са ми отказали на 100% доставката,така че ако от еконт предлагат такава доставка ще е добре

За UK става дума обаче....
 

Opium

Member
така,явно много хора са пазарували от Англия и знаят че доставката е солена,представете си от Америка колко ще е дори и да има начин да се достави,
рефлекторите заради които почнахме да ги дъвчем тия доставки са абсолютно професионални и както се спомена вече си заслужават всяка стотинка,но при обявени 150$ примерно,аз лично съм търсил както Радиант така и повечето продукти на Сън Систем в Европа и е почти невъзможно да се открият или ако има вариант да се сдобие човек с тях то ще му излезе двойно дори тройно над обявената цена в ебей.ком... това е истината,не виждам какво повече има да се каже по въпроса-професионалното обурудване струва пари и то много,но пък тук не сме кой знае какви професиналисти и затова караме с подръчни-евтини неща за да изкараме някой друг буркан
 

capsicum

Member
Мерси за инфото! Ами значи в крайан сметка не излиза по-ефтино. просто е по-удобно в известен смисъл и доколкото разбрах по този начин ще могат да се поръчват продукти, които нямат доставка до БГ.
 

pepel29

Member
Аз съм ползвал тези и съм ги купил от Бг. Корпуса е 40-50 лева. Дрослел ЕЛТ пак Български за 400W Hps/Mh 22 лева има 600W-ви но тях ги взех отделно от една железария в която ми казаха 4е ги взимат от завода във Вършец но само на едро наи малко един кашон в които има 10 -12 броя Запалката е 10 лева лампите пак от този саит ги взех по 10 -15 лева ето линкове за рефлекторите и лампите
Внимаваите от кои ще си изберете 4е има всякакви и да няма изненади аз си взех тези
Real Прожектор корпус Е40 симетричен черен IP65 RL/PR103/B ZY-2004/GR2003/ 46 лева

http://www.denilighting.com/index.php?cat_id=1026

а този е за лампите пак от там мх

http://www.denilighting.com/index.php?page=5&basic_id=52&sub_id=39

и натриеви

http://www.denilighting.com/index.php?page=6&basic_id=52&sub_id=39



ето и на филипс пак от този саит


http://www.denilighting.com/index.php?page=16&basic_id=52&sub_id=33


разгледаите ги може нещо да си харесате
 

capsicum

Member
Тези Real и аз ги гледах , но не намерих инфо за тях - ефтини са , но от къде да зная какъв им е спектъра. Прожектор бях зарибен да си взема , но като го видях и въобще не ми хареса- тежък с излищни части... а и като не може да се охлажда? А тези по-подходящите лампи на филипс преди няколко месеца ги нямаше като опция...
Супер, че ще може да се пазаруват от там! Мерси за инфото!
 

pepel29

Member
Наистина не може да се охлажда но няма и нужда Прожекторите имат предпазно стъкло и могат да се доближават много близо до разстенията без да ги нагрява което е много важно а и зависи от бокса
Предполагам 4е могат да се побългарят и да се изрежат 2 отвора за вентилация Аз ли4но ги ползвам без охлаждане и съм доволен имам 4 и гледам предимно есента зимата и пролетта когато е по хладно
 

FireBlade

Member
Ползвам REAL 400w имитация е на philips добре светят и цената е перфектна за по-честа подмяна 2000К е.
 

Latest posts

Latest posts

Top