What's new

Храна за нашите растения

Еми тя е единствения служител и шеф:) Е,да,знаех 4е ще кажеш така:) знам 4е според вас не може да е ефтино и да е добро но нали пак съдържа микроелементи,фосфор,калии и тн. Аз гледам по съдържанието 4е няма да е зле,макар 4е наистина не е специално за това и сигурно не е наи-перфектното. Впро4ем един в един гроу шоп ми каза 4е ако не си купя лампа от 300 лева нищо няма да направя. Него ве4е го опровергах многократно:)
За глупака, който ти е дал тъп съвет, нямам какво да кажа, има ги всякакви.
Виж сега, аз не правя реклама, а наричам нещата с истинските им имена. Няма как да постигнеш добри резултати с евтини продукти, пробвали сме всички с нашенските продукти още преди много години, когато нямаше възможност да се поръчва от вън и знаем за какво става въпрос. С кой продукт ще направиш така, че да падат надолу главите от тежест и ако не ги вържеш да се чупят.
 

Astral

Member
...Да разбирам ли по-горния пост ,че с органични материи не може да се постигнат такива резултати?Аз също не подценявам науката и изследванията...идеята е да бъдем максимално обширни според мен.
Както Коко спомена някои лайненца с добри познания също вършат не лоша работа!

Нека бъдем максимално обективни!
За съжаление аз не мога да помогна с много в тази тема(до толкова колкото имам опит с различни препарати,торове,добавки и други методи за хранене),така че ще помоля всички които се включват тук да се изказват адекватно за да могат хора като мен...хахха...и други да получат адекватна информация.
 
...Да разбирам ли по-горния пост ,че с органични материи не може да се постигнат такива резултати?Аз също не подценявам науката и изследванията...идеята е да бъдем максимално обширни според мен.
Както Коко спомена някои лайненца с добри познания също вършат не лоша работа!

Нека бъдем максимално обективни!
За съжаление аз не мога да помогна с много в тази тема(до толкова колкото имам опит с различни препарати,торове,добавки и други методи за хранене),така че ще помоля всички които се включват тук да се изказват адекватно за да могат хора като мен...хахха...и други да получат адекватна информация.

Да колега, за да бъдем обективни ще кажа, че НИКОГА не можеш да постигнеш с органични торове ефекта, който ще постигнеш с минералните. И не толкова самите торове, колкото добавките и стимулаторите. Това че някой е доволен от своите резултати с органиката е, защото не е опитал от химията.
Органичните торове никога не могат да дадат 100% от това от което може да усвои растението. Те могат да дадат между 30 и 40 %. Не съм пристрастен, защото имам от всички торове и просто имам база за сравнение. Ако говорим обаче за вкуса- да, това са торовете. Наистина органиката придава сладкия привкус, който всички ние обичаме :blowbubbles:
 

Astral

Member
Значи клоним към някаква златна среда....използване на органика с химия?
Ето тва мисля ще е интересно!
 
C

coco fknbrice

чакай сега дай да разграничим торове от добавки органичните торове съдържат елементите необходими на растенията. добавките са друга работа предполагам имаш предвид микроелементи ензими хормони такива неща затова ще се съглася донякъде с теб наистина помагат и то много. така или иначе аз съм пристрастен към органиката във всичките и форми затова дайте да направим по обстойно разглеждане на разл. добавки мисля че ще е от полза за вси4ки.

пс. аз не претендирам за суперкомпетентност просто искам да обсъдим
 
Да, може би си прав, че златната среда ще е най-добре. Някои например, ползват за аутдор fish mix и top max в комбинация с минерални, за да подобрят вкуса. После прилича на индор като пафкаш

@coco brice
Органичните торове съдържат всички необходими елементи, но пак повтарям, не дават 100% от това което растението може да усвои. Просто защото няма как да измериш. При минералните е много лесно. Просто има ЕС метър, който ти измерва с точност колко храна да му дадеш, за да я усвои на максимум.
 

Astral

Member
Мастер мисля трябва да сме освен обективни и конкретни...гледам доста се "премълчава" или увърта.Ай ако ще си лафим да го правим.Виж споменаваш Фиш микс и някой "минерални"...имаш ли нещо предвид или просто така ти дойде?
Аз за аутдора подхраних с Фиш микса...но от там на сетне действам по старо му - лайна:laughing:

Ако имаш опит и впечатления моля сподели...за мен е интересно!:tiphat:
 

jhook

Member

rqpa аз в момента съм с Х§Г и да ти кажа такава реколта съм нямал до сега !!!!
наистина са много добри :dance013:жалко 4е ми гепаха апарата и немога да снимам сега, ама утре или вдруги ден ще постна снимки:dance013:

п-п:и не са 4ак толкова скъпи! например дъ4а идва доста по скъп който ти ползваш!
 

_Ina_

Active member
Veteran
Абе и моите не са зле:) От това определено избиха доста мустаци. Все пак си е тор. Бих ви помолила да ми снимате етикетите със съдържанието на тези по хубавите за да сравня какво има в тях. Кои каквито има яки за цъфтеж. А за растежа просто нямам никакви проблеми и с лаината. само заешката като е ли не беше много добре. House and garden не ми зву4и като торове,направени специално за коз също:)
 

Attachments

  • IMG_3245.jpg
    IMG_3245.jpg
    83.1 KB · Views: 14
  • IMG_3254.jpg
    IMG_3254.jpg
    72.9 KB · Views: 15

rqpa

New member
jhook има ли го в някои от големите вериги магазини да си го взема.
 

Astral

Member
Бахуре не мисля има значение кой кой е в случая...ама явно искаш да изпъкваш като свински мъде в рядка кал.Моля не преигравай....мисля достатъчно беше до момента!

rqpa ако търсиш намираш...нали така.Не очаквай да си купиш торове от маркета до вас...мисля знаеш че в големите магазини има не повече от 3 марки торове които се предлагат и те не са толкова за нашите цели.

jhook да добави ако иска повече...все пак въпроса беше отправен към него.
 

_Ina_

Active member
Veteran
е,добре ли са с по тъпите торове?:) нищо не казвате. Наистина искам ,ако някои може ,да ми прати задния етикет на яките за да видя какви са разликите и тн. Все пак да видим и българските вобще как се представят.
 

rqpa

New member
Търся в нета ма много слабо за тоя хап само 3-4 саита и не ми вдъхват доверия не ми се нашива за това някои ако може да каже някои саит изпробван.

Astral rqpa ако търсиш намираш...нали така.Не очаквай да си купиш торове от маркета до вас...мисля знаеш че в големите магазини има не повече от 3 марки торове които се предлагат и те не са толкова за нашите цели.
 

biorai

Member
Е с торове който са правени едва ли не по метода на " закрепване на предницата на москвича с тел "
ли ще прогресираме? И все пак женицата прави само химични торове.Едва ли има представа от органични и минерални и едва ли се е сблъсквала с начина им на производство.
 
хахаах е тука примера за Москвича беше доста лош! Ако сблъскаш 2те нали се сещаш че от поршето няя остане нищо , а Москвича ще закрепиш с тел предницата и ще го караш още 50 години ;)
...приятелю имаш -2 по история на автомобилостроене , съвсем случайно притежавам и москвич и порше , но и да не беше така и децата знаят разликата :smoke: . При 44 километра в москвича волана ти отрезва главата , а барчето под него краката до колената , а колата се сгъва по цялата геометрия безвъзвратно , потърси из нета .
 
Впро4ем един в един гроу шоп ми каза 4е ако не си купя лампа от 300 лева нищо няма да направя. Него ве4е го опровергах многократно:)
...той и Вуте като видял Жирафа казал че такова животно няма....Ако изваждаш 1 грам от 1 ват значи си го опровергала , без да се обиждаш според мен обаче само според постовете ти , в момента без да знам с каква лампа светиш си на 5-10 вата за грам което е безмислено малко . :flowers2:
 

Opium

Member
направи една тема за осветленито...да ни светнеш колко много кила ще се вадят с тия индукционни лампи...и да стискаме палци, че няма да е изтрита... :)
 
направи една тема за осветленито...да ни светнеш колко много кила ще се вадят с тия индукционни лампи...и да стискаме палци, че няма да е изтрита... :)
....:comfort: , статията не е изтрита , не е за индукционите лампи и трудно може да светнеш някой за каквото и да е , ако последния си мисли , че знае всичко :good:. Черпя те , с тези 2 месечни балконски домати отгледани с 1 час слънце и 11-17 часа изкуствено осветление . Вегетирали с 8700 келвина индукциони лампи и цъфтящи с 4100 келвина гролукс Т8 пури от Силвания .
 

Attachments

  • induction tomato 1.JPG
    induction tomato 1.JPG
    3.4 KB · Views: 14
  • induction tomato 2.JPG
    induction tomato 2.JPG
    3.6 KB · Views: 17
  • DSC_5835.jpg
    DSC_5835.jpg
    58.1 KB · Views: 10
  • DSC_5836.jpg
    DSC_5836.jpg
    70.7 KB · Views: 10

Opium

Member
както си и помислих,доловил си сарказам в поста ми ...
наистина мисля че има нужда от тема в моято да се обсъжда индор осветлението,знам че имаш материали които да предоставиш на потребителите пък те да си правят сметката...аз лично се интересувам от дигиталните лампи... дали са по-добър вариант за диги.балласт ... но да не го обсъждаме в тая тема тя е за храненето... от нас зависи дали ще ни е подреден форума или не... очаквам темата за осветленито скоро :)
бтв : мерси за почерпката,но домати не пуша :p
 
Top