What's new

Храна за нашите растения

Astral

Member
Храна за нашите растения

Гледам доста въпроси има относно храненето,стимулирането на цъфтежа и други техники за увеличаване на добивите.Смятам няма две думи по въпроса,че всичко е комплексно и не става само със зоб,но все пак това е важна част от отглеждането.
Радвам се,че сред нас има хора с повечко познания в тази материя и идеята на тази тема е да се споделят схеми за торене с различни препарати и бустери.

Аз за съжаление имам малко опит с каквито и да е торове и няма как да се включа много адекватно,но се надявам да науча от споделеното тук.:thank you:
Поздрави на всички и дашни реколти!!!:plant grow:
 

Opium

Member
Ами ето ви схемата,тя е ясна:Вегетация N-P-K = 3:1:2 ; Цъвтеж 1:1:2
съотношение м/у Ca:Mg 2:1 като Ca е приблизително равен на N
спазвайте тези пропорции за хранене и ще имате добри резултати
 
При растенията е приблизително като при хората храненето. Нали знаете, че професионалните спортисти се хранят със съвсем различни неща от нормалните хора. Взимат медикаменти където никой нормален човек не взима. Скоро научих, че "химика" на Манчестър Юнайтед взима 1.2 милиона паунда годишна заплата. Това е човека, който се грижи за бързото възтановяване на съзтезателите и за тяхната добра кондиция.

Та така е и с растенията. Има препарати и добавки от които се получават удивителни резултати, стига да пипнете правилната формула и да спазвате дозировката. Естествено, хубавото не е евтино
 

Astral

Member
Opium полезно инфо.Само за Ca и Mg ако може да споделиш по-подробно,защото в основните торове има малко от тях.

Master of Plant от поста ти стигам до извода че всичко е индивидуално и докато станем като доктора на манчестър ще трябва доста да секспериментираме за правилните пропорции за всеки един от продуктите.

Повечето производители на торове дават основни препоръки за ползването на продуктите им така или иначе.Идеята е да се споделят тествани серии от използването и впечатления.Аз ползвам БиоБизз за първи път и нямам база за сравнение понеже гледам от скоро индоор...за навън съм ползвал предимно оборска тор,един път селитра за вег (беше доста отдавна и тези които издържаха на хапа направо пощуряха) и някакъв друг препарат на който не си спомням името вече - викаха му нещо като зеленка или нещо от сорта.Тогава нямах толкова инфо и знаех само за азота и калция през различните фази...
 
@ Astral
Колега, не е нужно да правиш куп експерименти за да постигнеш добри резултати. Има си хора, които това работят. Искам да кажа, че големите фирми си имат собствени лаборатории и там се правят съответните експерименти. Има сега един нов продукт, на една от най-големите фирми(няма да споменавам имена), който още не е излязъл на пазара, очаква се през есента да излезе. Това е най мощния растежен стимулатор правен някога, шест години е разработван в една от нй-добрите лаборатории. Аз съм взел мостри да го тестваме, дал съм и на няколко човека и от форума да го тестват. Резултатите са повече от удивителни. Растенията експлоадират направо.

Но всяко нещо с времето си, като го пуснат официално на пазара, ще ви кажа как се казва и кой е производителя :tiphat:
 
C

coco fknbrice

хей мастъре да знаеш че ги следим с интерес тия неща и ще се радваме да споделяш още подробности с нас. респект за което.
радвам се че тук се наблюдава еволюция :dance013:
 

Opium

Member
Opium полезно инфо.Само за Ca и Mg ако може да споделиш по-подробно,защото в основните торове има малко от тях.

така е в основните торове има основно N-P-K ... затова са добавките :)
всяка фирма прави различки съотношения така че трябва да се знае с както точно се храни,гледайте в саита на фирмата точното съотношение на препарата който ползвате...
съгласен съм с мнението на Мастер-а че големите фирми предлагат всичко в правилните пропорции и имат всички нужни добавки за да се извлича максимума от растенията...
за Ca-Mg по -специално има добавка със правилното съотношение на няколко фирми просто прегледаи в нета..
 

_Ina_

Active member
Veteran
аз ходих до лаксиферт направо в лабораторията,където има една луда хими4ка,която изглежда много разбира от цветя и препарати. тя ни обясни много работи за торовете,за цъфтежа и тн(само дето не можехме да и кажем какво гледаме хаха). после забърка няква отвара за цъфтеж с вит.Б1 и ни я сипа в шишенца. Аз бях отишла за гуаното дето Астрал каза за него,но то беше от птици някво смесено и тя ми препоръ4а това. днес го сложих на моите в гардероба за да го пробвам как е. ако имате път натам тази жена е доста в 4ас.
 
Не колега, не са британска, а холандска фирма. Фабриката им е на 30км от Амстердам, а лабораторията в Ротердам.

@ Ina
Мойте уважения към жената-химичка в Лаксиферт, изобщо не подценявам знанията и, но колко според теб и е заплатката на горката. Освен това тя има общи познания за растенията, докато компаниите за които говорих по-горе, са се съсредоточили само и единствено върху биологията на едно едничко растение и инвестират огромни средства за това. Разликата ще е като между Москвич и Порше ако сравняваме резултатите от едните и другите
 

bahura

Member
Някои да е използвал продуктите от House &

Аз ползвах пудрата (Shooting Powder) и съм много доволен:dance013:. След като започнах да слагам от нея (7 седмица) растенията започнаха да наливат наново и да правят нови пъпки.
 

darto_magare

New member
хахаах е тука примера за Москвича беше доста лош! Ако сблъскаш 2те нали се сещаш че от поршето няя остане нищо , а Москвича ще закрепиш с тел предницата и ще го караш още 50 години ;)
 
E

EverLast

@ Astral
Колега, не е нужно да правиш куп експерименти за да постигнеш добри резултати. Има си хора, които това работят. Искам да кажа, че големите фирми си имат собствени лаборатории и там се правят съответните експерименти. Има сега един нов продукт, на една от най-големите фирми(няма да споменавам имена), който още не е излязъл на пазара, очаква се през есента да излезе. Това е най мощния растежен стимулатор правен някога, шест години е разработван в една от нй-добрите лаборатории. Аз съм взел мостри да го тестваме, дал съм и на няколко човека и от форума да го тестват. Резултатите са повече от удивителни. Растенията експлоадират направо.

Но всяко нещо с времето си, като го пуснат официално на пазара, ще ви кажа как се казва и кой е производителя :tiphat:

Аз няма да откажа няколко мостри също:wave:!!!

@ darto_magare
Примерът беше повече от добър и показателен....но ясно ти си фен на москвич няма проблеми!!!
 

jhook

Member
хахаах е тука примера за Москвича беше доста лош! Ако сблъскаш 2те нали се сещаш че от поршето няя остане нищо , а Москвича ще закрепиш с тел предницата и ще го караш още 50 години ;)
:dance013::dance013:здрасти магаре хахах :dance013::dance013:радвам се да те видя при нас :tiphat:
а ,москвича е правен от немски каски то е ясно:)
ама аз предпо4итам поршетата :dance013::dance013:


п-п: как са ЛСДтата ?:)
 

_Ina_

Active member
Veteran
Еми тя е единствения служител и шеф:) Е,да,знаех 4е ще кажеш така:) знам 4е според вас не може да е ефтино и да е добро но нали пак съдържа микроелементи,фосфор,калии и тн. Аз гледам по съдържанието 4е няма да е зле,макар 4е наистина не е специално за това и сигурно не е наи-перфектното. Впро4ем един в един гроу шоп ми каза 4е ако не си купя лампа от 300 лева нищо няма да направя. Него ве4е го опровергах многократно:)
 

Astral

Member
Аз бях отишла за гуаното дето Астрал каза за него,но то беше от птици някво смесено и тя ми препоръ4а това. днес го сложих на моите в гардероба за да го пробвам как е. ако имате път натам тази жена е доста в 4ас.

Ина все пак интуицията ми се оказа права...само името му гуано хаха....мошеници!:blowbubbles:Лаксиферт е отцепка на лактофол-а....някъде бях чел ,че баш майсторката - въпросната дама за която споменаваш може би е била химичката на лактофол,но по някаква причина се спичат нещата и сега са отделени.Натуралното гуано рулс!

Споделям рецепта казана ми от по-опитен гроър аутдорец за ползване на прилепово ако.Въпросната тор се слага в пропорция чаша от кафе в 10 литра вода.Престоява около седмица като се джурка от време на време и с въпросния разтвор се тори.Утайката може да и бъде направена втора цедка.

Но всяко нещо с времето си, като го пуснат официално на пазара, ще ви кажа как се казва и кой е производителя :tiphat:

Дръж интригата жива Мастъре...само така!:dance013:
 
C

coco fknbrice

разбира се че може да е евтино и добро може с най евтините минерални български торове да се постигнат резултати на световно ниво само трябва малко да се почете по назад opium ви щрихова в най общи линии пропорциите които ми взе от устата. разбира се с малко по задълбочено проучване се постига повече ...естествено е по лесно да се купи нещо наготово измислено при това от протата от фирмите за добавки.
има прота гроъри които не ползват никакви минерални торове или купени органики а си забъркват чайчетата само от разл. видове изпражнения /хаха хубава дума/ и те не са малко и постигат резултати хич да не е. скоро ще намеря и преведа статията която имам предвид и ще я постна.
 
E

EverLast

Впро4ем един в един гроу шоп ми каза 4е ако не си купя лампа от 300 лева нищо няма да направя. Него ве4е го опровергах многократно:)
Хахаха какъв дървен философ хахахаха и той продавач а? Ей такива най-много ме кефят природни гении сигурно на толкова много хора е помогнал с компетентните си съвети хахахаха.

Е много ясно,че може да е евтино и пак да помага.Преди години ходихме по агро аптеките и купувахме бг торове и ползвахме наши добавки като кръв на прах и рибокостно брашно.
Но пък не можем да отречем и прогреса на науката....от друга страна всичко е бизнес,пари и маркетинг!!!! Аз съм някъде там по средата!
 

_Ina_

Active member
Veteran
да,да този беше голям пън!:) Няма да казвам в кои гроу шоп. Е,аз ще си взема някога също и от по скъпите за да мога да видя разликата но засега и това ще свърши работа. Astral ще събирам това лято ако остане време и ще я пробвам тази рецпта.
 
Top