What's new

Wszystko co wiem jest tutaj, hehe

C

cracker4

ja mysle ze sie oplaca :p tylko to opuznia kwitnienei z tego co zauwazylem rosliny rosnace w naturalny sposob szybciej dojda ale jesli masz czas na weg
wiadomo wiecej rozgalezien wiecej stuffu :)
 

bogusik2

Member
I-IC.świetne.opracowania:)..Naprawde.zastanów.sie.nad.napisaniem.ksiażki..
Ja.bym.cos.takieqo.kupił.w.3.eqzemplarzac.conajmniej:)
Kiedyś.coś.mowiles.o.tyc.zależnościac.MI-I.i.I-IPS..posłucałem.Cie.i.sie.zastosowałem:)
Przy.tym.qrow.pierwszy.raz.dałem.na.weqa.MI-I.a.na.flo.zmieniłem.na.I-IPS..
Panowie.to.tylko.wymiana.żaróweczki..a.efekty.naprawde.nieprzekłamane.ani.troce:)
Zauważyłem.tez.ze.po.przestawienu.światła.roślinki.jakby.szybciej.rozwineły.szczyciki:D
Moze.odmianka.qrapefruit.ma.taki.start.szybki,ale.pierwszy.raz.cos.takieqo.zaobserwowałem..
Tak.czy.siak..Dzieki.stokrotne:)pzdr
 

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
sairu said:
a co myslisz o trimowaniu? oplaca sie rozgaleziac szczyt glowny czy nie?

zalezy od ciebie, niekture kwiatki sa w tym lepsze nisz inne. jak masz malo miejsca to sie oplaca, jak masz duzo miejsca to tesz,hehe ale wtedy jak duzy kwiatek chcesz zeby byl?
co sam zauwazylem to to ze jak i kiedy trimujesz kwiatka dzieja sie ruzne zeczy,hehe

sposub napszyklad taki jak nadcinasz kwiatka kiedy ma powiecmy 6 pienter.
scinasz czubek. teraz vegetujesz i czekasz zeby boczne sie rozwinely i jak chcesz wiencej to jeszcze czubki na kazdym bocznym tesz opcianasz i zrobic z niego genstego kszaka.i po jakims tam czasie jak widzisz ze jest gotowy dajesz na flower.

drugi sposub co jest duzo szypszy od pierwszego to. vegetujesz kwiatka bardzo ostro bez opcinania asz sie zrobi gotowy na flower. i teraz opcinasz czubek ale jusz nie vegetujesz. odrazu po zcienciu dajesz go na flower.
wtedy wszystko zalezy jak ladnie kwiatek byl na vegetacji i jaka admiana. ale jak widzisz kwiatek to wiesz co jemu bendzie najlepiej. jedne mozna odrazu dac na flo,inne tszeba troche potszymac na veg zanim pujda do flower room.

tak to jest jak sie choduje ruzne rodzaje. tszeba opserwowac i sie kwiatka pytac co on chce. a on tobie napewno powie,tylko tszeba sie jego jenzyka nauczyc,hehe i tak jakos to ja robie,hehe

peace
 

Kanaba

Member
a jak uwazasz, na ktorym pietrze najlepiej przyciac krzaka?? ja przycielem na bodajze 3 5palcastym i teraz mam przez to problemy bo sie rozlamal na pol, a druga roslinke gdzies na 7 i teraz jest wyjebisty krzaczek :D
 

baltazar

Member
hi hc słyszałem że ponoć uprawiałeś hydro i miałeś nie złe rezultaty mógł byś opisać jaki miałeś sytem i jak z nimi postępowałeś to znaczy nawozy techniki druga rzecz która mnie interesuje ile sławny hc przeznacza watów na 1m2 pozdrawiam
 

Somelier

Active member
Tak tomato zgadzam sie swietny thraed zrobiles HC....fenks. Duzo sie mozna nauczyc bo napisane prosto hehe . Czekamy na nastepne rozdzialy....
peace.
 

WeedTime

Member
czesc HC.

super thread, napewno wszystkich bardzo ciekawi.
hehe, pamietam jak kiedys dawno dawales mi bardzo cenne wskazowki o roslinach przez pm i musze ci powiedziec ze mimo ze hoduje inaczej bo w hydro to na nich opieram swoja uprawe, z twoich nasion mam zajebiste klony. wszystkiego nauczylem sie tak jak mowiles z obserwacji roslin i zwracania uwagi na 'niektore rzeczy' naprawde dla ciebie WIELKI RESPEKT

mozesz mi powiedziec czy jak dodajesz do mixu inne dodatki oprocz BG to w tedy dajesz mniej BG czy poprostu dajesz tyle samo BatGuano + inne dodatki ?

Pozdrawiam ^^
 

simonwind

New member
Hmmm gdzies tu czytalem przed chwila ze ktos tam chcial przykleic ten thread do tej tabelki na stronie glownej polskiej czesci w ktorej jest min "co w ogrodzie", a moze zamiast tego warto by stworzyc jakis thread przylepionyy tam do góry, redagowany min. przez mod-a i hc wykorzystujac wiedze innych icmagowych growerow?
 

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
nawozy co uzywam

prawie wszystkie nawozy mieszam razem

wszystkiego po jednej duzej lyszczce na jeden galon ziemi

jezeli same bat guano to 3-5 lyzek na galon ziemi

czasem jednego mniej ,czasem innego wiencej,hehe
czary mary,focus pocus, i cos takiego bendzie,hehe

















a tutaj kupilem czyste kury guwienko. takie w polsce poroblemem znalesc chyba niebendzie.moze nie tej firmy ale jakosc powinna byc taka same jak nie lepsza. czym kurry byly karmione,takiej jakosci guwienko bendzie,hehe



nigdy jeszcze nie uzywalem tego nawozu. ale bende robil grow uzywajanc tylko tego nawozu. i napewno bendzie ciekawe jak bendzie sie spisywac.
ale jusz wiem ze bendzie super,hehe. nietszeba tego wszystkiego miec co mam wyzej.czysta ziemia i troche guwienka i kwiatki musza rosnanc,hehe
zrobie nato oddzielny thread gdzie kwiatki benda karmione sama kura.

mam malo czasu ,ale jusz niedlugo bende mial spokuj to sie tu wiencej bende udzielal. niech sie tylko te upaly skancza,bo wogle glowa mi nie dziala,hehe

peace
 
Last edited:
G

Guest

HC z tym kurzakiem to uważaj. Kurze kupsko jest bardzo żrące i mocno obniża pH. Ale jeśli ziemia CI leży nieużywana przez jakiś miesiąc- dwa przed sadzeniem do niej roślinek, powinno wszystko się przegryźć.
Ja testowałem kurzaka na dworze w tym roku i muszę powiedzieć że rośliny w dołach z tym nawozem rosły najszybciej i największe. Miejscówkę jednak przygotowałem już w marcu a na dół ok 30l (ok 8 galonów) dawałem gdzieś koło szklanki nawozu i szklanki dolomitu.
 

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
no dobra cos tutaj tszeba dodac,hehe

moja metoda chodowania troche sie zmienila,hehe
nie recycle jusz mego mixu bo dostal robaki i poprostu kwitki zaczely mi sie dusic w kozeniach. wszystko teraz z nowym mixem, ale ciagle dodaje prawie wszystko co moge do niego. tylko teraz w bardzo malych ilosciach . tak aby starczylo gdzies na 30 dni. caly czas podlewam z woda ktura mieszam z nawozem do tego pszystosowany. ruznica jest dlamnie straszna wielka. niemoge uwiezyc ze tak dlugo jechalem na zatrutym mixie,hehe

wszyscy pytaja mnie jak ja robie klony?

klony zawsze robilem w bardzo prosty sposub. zawsze zyletka scinalem topka na 45 stopni,zamaczalem w clone gel i odrazu szed do kubeczka z czystym mixem.
w taki sposub nigdy niemam problemow. ale problemy sie zaczely w zime. w mieszkaniu jak i na dwoze jest bardzo sucha atmosfera. bardzo niedobre dla klonow. stracilem bardzo duzo klonow ostatnio wlasnie pszez to ze jest bardzo sucho i klonki mi sie niepszyjely. w lato jest strasznie parno i jak robie klony to kozenia wychodza mi po tygodniu. ale zima jest dlamnie straszna.
takze postanowilem zrobic sobie system gdzie niemusze sie martwic jaka jest atmosfera. co jest najlepsze do tego? Aero Cloner,tak jak EZ-cloner orginalny. nic innego niejest lepsze na klony. zawzse wychodza kozenia z tego systemu. nietszeba zakrywac klony. normalnie wsadzasz je do dziurek i po 5-10 dni masz kozenia na 100%.

problem jest z tym ze EZ-cloner kosztuje $400+,hehe
ale takie zabawki niesa problemem zrobic samemu za niecale $100.

tutaj pokaze jak ja zbudowale swoj aero cloner.
caly system jest identyczny jak King Ralph zrobil jego.
http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=40055

tutaj to samo tylko wersja polska,hehe

bedziesz potszebowal plastykowy pojemnik.
rurka 1/2", kolanka 4, tszy "T",jeden adapter 1/2"
pompa wodna,niemoze byc za slaba bo bedzie slabo pryskac,za mocna resz nie,hehe

664IMG_60651.jpg


dobra tutaj daje zdjecia zeby bylo wszystko jasne.

wszystjie ruurki jusz pocielem na rozmiar jaki mysle jest najlepszy na rozmiar pojemnika.

664IMG_6004.jpg


potem bez kleju,normalnie ladnie ciasno rurki sie tszymaja

664IMG_6031.jpg


wywiercam z boku dziurke na prand do pompki i na pompke powietsza do natleniania wody.

664IMG_6033.jpg


i nakrencam adapter zeby bylo ladnie,hehe

664IMG_6034.jpg


wywiercam dziury na klony w pszykrywce od pojemnika.

664IMG_60351.jpg


664IMG_6036.jpg


zeby kloniki ladnie sie tszymaly mozna uzyc intalacji do rurek
albo kupic orginalne od EZ-cloner gombki.

664IMG_6037.jpg


664IMG_6064.jpg


teraz w rurkach tszeba wywiercic dziurki na misters.najlepiej wywiercic na kawalku rurki pare dziurek na prube zeby zobaczyc kture wiertlo bedzie najlepiej pasowc.

664IMG_6045.jpg


misters powinny sie ladnie wkrecic bez zadnego kleju.

664IMG_6053.jpg


jezeli pokrywka niejest szczelna?, mozna pszykleic tasme co sie daje na okna.

664IMG_60391.jpg


pszykrencamy rurki do pompy, i kamienie czy wezyk na tlenienie wody wkladamy do srodka pojemnika.

664IMG_6056.jpg


wlanczamy i sprawdzamy czy wszystko jest na dobrei wysokosci i czy pryska tak jak ma pryskac.

664IMG_6050.jpg


jezeli wszystko wyglanda dobze, to znaczy ze masz super aero cloner ktury ci powinien klonki zakozenac w najlepszy sposub,hehe
wkladamy klonki i czekamy na kozenia,hehe

664IMG_6058.jpg


teraz mozna dodac do wody jakies plyny na klony ale niekonieczne. sama woda zdrowia doda,hehe temperatura pokojowa wody jest najlepsza,za zimna jak i za ciepla moze opuznic kozenia.

mysle ze to jest najlepsze co mozna zrobic swoim klonom,hehe

peace
 

bogusik2

Member
Wow niesamowicie przydatne to bedzie :D nie ma bata zebym przy nastepnym grow nie wykorzystal takiej instrukcji :p dzieki HC :)
..na dobrą sprawe mozna w czyms takim zrobic aero SoG system :D wystarczy zaczac dodawac pozywke i oczywiscie mniej dziorek z klonami.. udaloby sie cos takiego?
W takim wydaniu jak to zrobniles To juz nie sam kloner, ale tez najlepszy schemat i objasnienie systemu areoponiki jaki widzialem... ;] pzdr
 
O

Ojciec

BeczeKK hehe , chyba za żartowałeś z tym pytaniem ? co hehe .
W ogóle to to niema najmniejszego znaczenia jak wrzucisz kiełek , oby był nie za głęboko.

:wave:
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Panowie orientujecie się może gdzie w PL mozna dostać sproszkowane Bat Guano?
HC dzieki za rozwianie kilku watpliwosci, areo cloner wypas.
Pzdr.
 
Top