What's new

Wszystko co wiem jest tutaj, hehe

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
czensc 1

Jak ja choduje kwiatki?

zrobilem ten thread dla tych co sie pytaja.

teraz wszystko opisze od a do zet jak ja to robie,hehe
bende tutaj dodawal i zmienal ten thread z moim doswiadczeniem.
narazie zaczynam od basic.powoli thread wyrosnie na bardziej
dokladniejszy i latwiejszy do zrozumienia.

zaczynamy od nasionek.

ja najczesciej wzucam nasiona do szklanki z woda.
tam zostawiam je do dwoch pienciu dni.
jak widze ze nasiona puscily kozonki to jusz czas na ziemie.

664IMG_4381-med.jpg


664IMG_4382-med.jpg


664IMG_4378-med.jpg


664IMG_4395-med.jpg


664IMG_4394-med.jpg


uzywam promix (torfowiec) to jest jusz wymieszane z perlite i niema wogle zadnych dodawek,jest czysty.
wkladam promix do malych do picia kubeczkow.
zamoczam wszystko zeby bylo ladnie wilgotne.
niemoze byc zalane woda jak bagno.musi byc tylko
bardzo wilgotne. wkladam do tego delikatnie nasonka.
jak kozonki sa dlugie to bardzo delikatnie je zakopuje gdzies ,
jeden cm pod.jak jusz siedza ladnie spryskuje je butelka co pryska
i ladnie powieszchnie promixu tszymam wilgotna.
zalezy jaka jest atmosfera,podlewam prawie codziennie sama woda po troszeczku,
tak aby starczylo na drugi dzien podlewania. kwiatki so w tej chwili pod switlowkami.
kwiatki mlode bardzo lubia wilgotno i parno. wiatraki sa wogle niepotszebne.
jezeli miejsce jest bardzo wilgotne i parne gdzie sa mlode kwiatki,to sa kwiatki wesole,hehe

664IMG_4439-med.jpg


664IMG_4435-med.jpg


niepotszebuja silnego ostrego switla w tej chwili.
ale jest wazne zeby tszymac kwiatki blisko zarowki zeby sie nie rosciagnely.

664IMG_0633-med.jpg


664IMG_0762-med.jpg


teraz czekam gdzies od 5 do 15 dni asz kwiatki nabiora kozeni
i sie zaczna rozwijac. jak jusz kwiatki pokaze drugie czy tszecie pientro.
wtedy mozna powoli je karmic. teraz jest bardzo wazne ze kwiatki,
dostaja minimalne dawki pokarmu.ja karmie moje bat guano kture jest wysokie w nitrogen.
wsypuje gdzies pul malej lyszki na galon wody.
i tym karmie z tydzien, potem dawka po troszeczku sie powieksza.
to wszystko robie z wyczuciem i praktyka.tszeba oglandac kwiatka i patszec co on potszebuje.
po dlugim czasie chodowania dochodzi sie do perfekcji.zawsze oglandam i patsze jak kwiatki rosna.
i w ten sposub mniewiencej wiem co im tszeba.

teraz kwiatki po 5-15 dniach powinne sie ladnie rozwinanc i byc silene.
czas pszyszedl na pszesadzenie do wiekszych doniczek.
promix co teraz bende uzywal jusz niejest czysty.

664IMG_0798-med.jpg


teraz ida do mixu gdzie ja wlozylem wiele ruznych dodawek.
pierwsza i najwazniejsza to bat guano wysokie w nitrogen.
gdzies 1-2 duze luszki na galon promixu.
dodaje 1 lyszka lime na galon promixu.
earthworm castings daje gdzies duza szklanka na galon promixu.
ten mix jusz jest dobry. teraz tylko tszeba go zostawic wilgotnego
w beczce na dwa , cztery tygodnie zeby wszystko sie ladnie rozlozylo i ph sie ustawil.

664IMG_3600-med.jpg


664IMG_3603-med.jpg


664IMG_3604-med.jpg


dodaje jeszcze pare innych mineralow jak je mam czasami. wogle wszystko co jest
naturalne lubie dodac do mixu. zeczy takie jak.
green sand,kelp meal,fish meal,gypsum,alfalfa meal,mycorrhizae fungi,i wiele innych.
ale same bat guano wystrcza tesz tylko wtedy musisz wiencej dodawac.
mlode kwiatki ida teraz do tego mixu i sa podlewane sama woda.

664IMG_1916-med.jpg


kwiatki sa takze gotowe na silniejsze swiatlo.
ja mam jeden 400mh i jeden t5 swiatlo to jest switlowki jazynowe co wydaja ladne swiatlo na grow.
tesz kwiatki zostaja tutaj na tyle czasu ile ja mysle sa na tyle duze zeby daly duze zbiory.
lubie je popszycinac i zrobic troche taki maly bush.

664IMG_0550-med.jpg


po 2-5 tygodniach kwitki sa ladnie rozrasniente i gotowe na bloom.
wszystko musi byc teraz pszesadzone do jeszcze wiekszych doniczek.
no i nowy mix na bloom.w mix bloom daje 1-3 duzych lyzek bat guano wysokie w phosphorus.
bone meal,perlite jak tszeba,i wszystkie inne naturalne mineraly jak moge dostac.
ale same bat guano jest wystarczajance.

664IMG_0949-med.jpg


i teraz wszystko jest podlewane sama woda asz do konca.teraz tutaj mozna latwo zobaczyc czy twoj mix okazal sie
za slaby albo za mocny. jak kwiatki po 50 dniach nie traca zielonego koloru to znaczy ze mix jest troche za mocny.
jezeli kwiatki zaczna tracic zielony kolor po 30 dniach wtedy wiesz ze mix byl slaby i jest dobze wymieszac guano z woda i jescze
z tydzien czasu je dokarmic zeby mialy troche wiencej czasu na kwitnienie.

664IMG_2514-med.jpg


w ten sposub mniewiencej ja choduje. caly czas cos sie zmiena z mixem bo to normalka.
kazdy kwiatek rosnie inaczej i kazdy kwiatek potszebuje inne dawki.
dlatego jest bardzo cienszko zrobic mix ktury bendzie dzialal perfekt dla kazdego.
najlepiej to zawsze tszymac sie slabego mixu bo zawsze mozna pod koniec dokarmic.
mix ostry jusz nic nie zmienisz i kwiatki zastana troche pszekarmione co moze spiepszyc smak i pszedluzyc kwitnienie.
to jest mniewiencej bardzo dobry system co uzywam od wielu lat.
kazdy poczatkujancy co chce chodowac czysty,dobry,prawdziwy organic, ten sposub jest dla niego.

hweee,hehe starczy pisania na dzisiaj

664IMG_4463-med.jpg


664IMG_4464-med.jpg


peace
 
Last edited:
G

Guest

jestem w porannym biegu wiec nic nie naskrobie poza tym, THC..ee naczy THX HC w imieniu wszystkich bo sie to cholernie przyda...
zarazem THX dla ToTopGanja ;) tera m usze smigac skakac z jakichs drapaczy chmur ale jak tylko wroce to wykrzesam cos z sensem :D pozdro Bro(w liczbie mnogiej)
 
G

Guest

omg.. this thread will be the best in polish for.
i think u must have lair with bats ;) and everything is in the soilmix, that beautiful!
 

hodowca85

Member
super opis HOT! Napewno bardzo przyda sie niektórym ludziom.
mogłbys napisac w czesci 2 coś o przycinaniu roslin ,albo o samych zbiorach-kiedy dokładnie scinać itp..pozdro mistrzu
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Hej HOT, duzy uklon za ten thread, napewno wielu ludziom sie przyda, moze pomysl o tym zeby zdjecia jakies dawac, wtedy to juz by full wypas byl :>, pozdrawiam
 
G

Guest

Wielkie Dzieki HC! Mistrzu jestes!

Ah... jakze jam niegodny czuje sie by zwracac sie z pytaniem do tak wielkiego mistrza kung-fu ganji :D Ale mysle ze to dosc istotne pytanka? hehe...

Jakiej pojemnosci uzywasz pjemnikow na vega (chyba nie 3masz calego vega w kubeczkach :) i na bloom? Prosilbym w imieniu icmagowiczow zebys podal odp. w litrach bo nie wszyscy wiedza ile to jeden galon ;] ?

I ile dajesz h swiatla i ciemnosci na vegu?


Z gory dzieki za odpowiedz! To bedzie super thread :D

peace!
 

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
vegetacja zawsze leci ze swiatlem 24 na godzine. nigdy nie gasze,chyba ze mam problem z temperatura w super gorance dni, to wtedy mozna jechac na 18 godzin swiatla i 6 ciemna. to zawsze troche pomoze z temperatura w najgorszych goracych godzinach.
ale proponuje jechac na 24,szybciej rosnie i silniej.

1 galon = 3.78 L

peace
 

fajniusimis

New member
moim zdaniem 24h na weg to blad - mi roslinki duzo lepiej rosly przy 20-4 a jeszcze lepiej przy 18-6

no chyba ze utrzymujesz 24h w innym celu...
 

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
co do godzin vegetacji to kazdy moze robic po sfojemu.
ja tutaj opisuje wszystko jak ja to robie. sposobow jest wiele , kazdy niech robi jak jemu najlepiej odpowiada.

tak jak GanJah mowi. listki sa opcinane bardzo zadko,akurat tu jest na zdjanciu. te male byly tak bo mialem malo miejsca w veg box i to pomaga,hehe. tak tesz sie robi z clonami zeby wlasnie zatszymac vegetacje zanim kozenie sie pokaza. i wtedy jusz mozna zostawic kwiatka w spokoju. to bendzie w innej czesci wszystko o clonach.

co chcialem jeszcze dodac to o podlewaniu woda.
jaka woda to musi byc?
woda z kranu jest dobra,ale nie odrazu.
woda z kranu szczegulnie ma wysokie ph.duzo miastowych ma chlorine w wodzie i czasem wiele innych mineralow.
ja uzywam wode z kranu. ale wode zbieram do 5 galonowych pojemnikow.

664IMG_4390-med.jpg


tam woda zostaje na minimum 24 godziny. wtedy woda ulatnia sie z chloriny ,woda jest dobrej pokojowej temperatury,natlenia sie i ph tesz sie poprawia. nigdy nie uzywam wody prosto z kranu. to jest dlamnie bardzo wazne i sie tego zawsze tszymam.
najlepiej mic tyle pojemnikow na wode tak zeby zawsze miales wode co czeka na ciebie,hehe pojemniki musza byc zawsze otwarte zeby syf mial gdzie sie ulatniac.

peace
 
Last edited:
HOT CARGO said:
jezeli miejsce jest bardzo wilgotne i parne gdzie sa mlode kwiatki,to sa kwiatki wesole,hehe
hehehehe dobre

Jak odpale peceta to na pewno sie przyda ;) Przylanczam sie do prosby o trening jaki stosujesz,
pzdr
 
G

Guest

a ja mam lepszy pomysl HoT przysiadz sobie raz na jakis czas, lub zredaguj pod koniec prowadzenia treada (choc teoretycznie moze go nie miec, i chyba nie powinien) koniecznie w pdf i sprzedaj, Wszystko o MJ juz sie calkowicie sprzedalo a wznowienia chyba nie przewiduja a popyt na 1 edycje w srednim nakladzie jest taki ze zapewne sprzedasz go w rok (w polskich realiach giertychyzmu i lepperyzmu (dobrze ze nie musisz byc swiatkiem tych wydarzen)). a mistrzu wiedza jaka posiadasz mozesz sie dzielic swiatowo.
Pozdro
ps: twoje dziewczynki (choc przyznam ze kilka poleglo w imie nabierania doswiadczenia) ida w gore węsząc slicznymi bialymi korzonkami w strumyczkach pozywki... heheh
 
Last edited:

BobMarlon

New member
Witam.

Mam male pytanie do ciebie Hot Cargo - kupilem ostatnio troche nasion z s e e d . p l i w gratisie otrzymalem hot mix wlasnie od ciebie. Czy moglbys powiedziec co to za roslina/mix? Nie powiem rosnie calkiem w połrzo i juz przy 3 lvl widac chyba ze blizej jej do panny. Z goory thx. :rasta:
 
G

Guest

HC "ja mam jeden 400mh i jeden t5 swiatlo to jest switlowki jazynowe co wydaja ladne swiatlo na grow."

Czemu używasz metalo-halogenowej lampy ?
Lepiej sie sprawdza od sodowej HPS ?
 
R

retbatler

zarzyc, mh ma lepsze widmo na wegetację, hps lepsze na kwitnienie.

HOT CARGO bardzo dobry thread
pozdr
 

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
hehe

grunwald o klonowaniu jusz niedlugo,zrobie nowe nato zdjencia.

bedzie otym niedlugo z nowymi zdjenciami Mr.Bongowsky

powodzenia divinorum

BobMarlon, hot mix to mieszanka wielu rodzaji crossy co robilem uzywalem ruznych mam i tatow. wszystkie sa domowe rodzaje,ale czasem sie udaje i na out.niepytaj jakie bo niepamientam,mk-utra,maple leaf indika,sadhu,c99,sensi skunk i wiele innych, powodzenia

zarzyc , jak retbatler mowi,swiatlo na vegetacje najlepsze jest halogenowe, pomaga bardziej w rozwinianiu sie lisci i bocznych galenzi
swiatlo na kwitnienie sodowe jest najlepsze. bardziej pszyspiesza dla kwiatka kwitnanc.
kwiatki lepiej oddychaja pd MH iswiatlo jest lagodniejsze,gdzie HPS moze okazac sie za ostry dla mlodych

664IMG_4344-med.jpg


664IMG_4345-med.jpg


664IMG_4346-med.jpg


chociasz mozesz jechac na MH czy HPS w veg i flower. ale kazda mala zecz co mozesz polepszyc sie oplaca.dlatego uzywa sie inne lampy na inne zadania.

peace
 
Last edited:
Top