What's new

White widow auto πρώτο grow

Paliatzis91

Member
ΑΑΑΑ Οκ συγνώμη, συγνώμη και στην Rq! Δεν ξέρω μωρέ εγώ τα τραβάω γιατί είμαι λίγο προβληματικός και καλά σκέφτομαι ότι δίνει δύναμη να φτιάξει αυτά και δεν δίνει από πάνω, αλλά μάλλον δεν πρέπει να τα πειράζουμε, όπως κατάλαβες τι τα βγάλεις τι όχι το ίδιο και το αυτό είναι

Ναι και εμένα αυτό μου είπανε στην rqs αλλά εντάξει ευτυχώς είναι τα πιο χαμηλά φύλλα και δεν καλύπτουν φούντα..
 

Paliatzis91

Member
20150201_205438-1.jpg
Και που λέτε πήγα χθες είχα να πάω δύο μέρες να το επισκεφθώ και βλέπω αυτό τι τέρας.. Τρεελλαθηκα
Μπουμπουκωνει μπουμπουκωνει. :D
56 days
 

bazz

Member
χα χα ναι ναι φουντώνει:dance013:....ποσες μέρες εχεις ακόμα??? απο μυρωδιές πως τα πας???
 

Paliatzis91

Member
χα χα ναι ναι φουντώνει:dance013:....ποσες μέρες εχεις ακόμα??? απο μυρωδιές πως τα πας???

Από μυρωδιά μια χαρά το ονα με έχει σώσει αλλά εξαρτάται πως θα το τοποθετήσεις πρέπει να μπροστά ακριβώς από τον εξαερισμό και θα είσαι κομπλέ και να το αλλάζεις κάθε 3 μέρες
 

Paliatzis91

Member
20150205_120736-1.jpg

20150205_120712-1.jpg
60 ημέρες, άλλες δύο εβδομάδες, πως το βλέπετε; η ποσότητα θα είναι καλή για πρώτο γκροου και με τέτοιο εξοπλισμό ; διάβασα ότι όταν το 80% της Φούντας καφετιασει τότε το κόβω (μιρκοσκοπιο δεν έχω). Μεχρι τώρα δεν είχε ούτε μια δυσκολία σε σημείο που τρόμαζα :p αλλα εδώ και κάτι μέρες πάω να το μυρίσω από κοντά και δεν έχει την ίδια μυρωδιά που είχε πριν κάνα 20ήμερο λέτε να φταίει το ονα βέβαια ο χώρος μυρίζει για κάποιο περίεργο λόγο. Και τέλος πιο τρόπο harvest προτείνετε, το κλασσικό τα κόβω και τα βάζω ανάποδα για 1 εβδομάδα σε σκοτάδι με θερμοκρασια 15-22 και στην συνέχεια σε βαζάκια για δύο εβδομάδες Ή μόνο τα κρεμεάω ανάποδα και παίζω με την υγρασια και τους εξαερισμουσ ;;;Αν υπάρχει καπιο θρεντ στείλτε μου γιατί Έψαξα και δνε βρήκα
 

Paliatzis91

Member
Ωραίος φίλε σε ευχαριστώ αλλά μιας και είναι πρώτο γκροου λέω να ακολουθησω ααυτό http://gr420.info/στέγνωμα-ωρίμανση-κάνναβης/ ουσιαστικά το ίδιο πράγμα λεει :p και θα παίξω με υγρασιεσ. Θα τα βάλω στην ντουλάπα εκεί που μεγάλωσαν ή οποία είναι από κουτιά και θα έχω για τις πρώτες δύο μέρες ανοιχτό εξαερισμό όλη την ώρα και ανοιχτό ανεμιστήρα ολη την ώρα άλλα και ανοιχτή πόρτα και κάθε μέρα θα την κλείνω την πόρτα και θα μειωνω τον εξαερισμό και ανεμιστήρα, τι λες? Η να λειτουργούν ανεμιστήρα και εξαεριστήρες λίγες ώρες την ημέρα και να τις μειωνω?? Και μόλις γίνει ξερό σε 7 με 10 μέρες τα βάζω και τα τοποθετώ σε βαζακι για τρεις εβδομάδες και τα ανοίγω κάθε μέρα. Αυτό σκέφτομαι να κάνω τι λέτε συγχωρέστε με άλλα είναι πρώτη φορά
 

Paliatzis91

Member
Σαν πρώτο γκροου μιας και είναι αυτόματο και συνεπώς πιο εύκολο, ήθελα να πειραματιστω και εγώ η καλύτερα ήθελα να δυσκολεψω τον εαυτό μου αν θέλετε, έτσι σκέφτηκα να κλαδεψω τα κίτρινα φύλλα απλά για να δω πως θα αντιδράσει το φυτό :p αλλά δεν ξέρω αν έκανα σωστά, είναι στις 63 ημέρες και σκέφτηκα μιας και σταμάτησα λιπάσματα να δώσω περισσότερη δύναμη στην φούντα. Πιστευτε ότι το έκανα την σωστή στιγμή ;

20150208_134338-1.jpg

20150208_133741-1.jpg

phd leaf
 

bazz

Member
ναι κάλα έκανες.... μονό αφησετο 1-2 μερούλες παραπάνω αν μπορείς!!!

να ποτιζεις μονο με νερακι τωρα!
 

weedolada

Member
μην βάζεις καθόλου εξαερισμό και καθόλου αέρα να τα φυσάει όσο στεγνώνουν..ο εξαερισμός και οι ανεμιστήρες θα το στεγνώσουν πιο γρήγορα και δεν το θέλεις αυτό..άφησε την πόρτα της ντουλάπας μισάνοιχτη και όσο περνάνε οι μέρες να κλείνεις όλο και περισσότερο την πόρτα..μόλις στεγνώσουν σε 5-7 μέρες τα βάζεις σε βαζάκια και ανοίγεις τα βαζάκια μια φορά τη μέρα για κάνα δίωρο..να ξέρεις ότι μπορεί να στεγνώσει πιο γρήγορα αναλόγως την υγρασία που έχει το δωμάτιο σου που βρίσκεται η τέντα..πρέπει να έχεις το νου σου μην ξεραθούν περισσότερο απ'όσο πρέπει..
 

atma

Member
Τουμπανο το κοριτσι και πανεμορφο...θα ειναι ποιοτικο το θεμα οπως βλεπω...μας ανοιξες την ορεξη ρε Paliatsi91!!! αντε καλα πιωματα και καλες μασες ναχεις!!:canabis:
 

Paliatzis91

Member
Ευχαριστώ παιδιά 67 ημέρες αααντε ααντε
Τελευταία ερώτηση, τα πρώτα κλαδιά χαμηλά του φυτού λόγω λάμπας και διάφορα ύψους με τα ψηλότερα έχουν διάφοραχρόνιου όσων αφορά την άνθιση.Γίνεται να κόψω πρώτα τα ψηλότερα και τα άλλα να αφήσω για μια δυο ημέρες να ανθίσουν και να είναι έτοιμα ; η οχι;
Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια σας από την αρχή μέχρι το τέλος
20150211_145118-1.jpg

20150211_145256-1.jpg

20150211_145343_HDR-1.jpg
 

Paliatzis91

Member
70 ημέρες και η αγωνία έχει φτάσει στα ύψη :D το ποτισα 1.5 λίτρα δεν νιωθει ττίποτα 20150214_141711-1.jpg

20150214_141654-1.jpg
 

Paliatzis91

Member
Μιας και φτάνουνε στα τελειώματα έπρεπε να δείξω και τον πατενταρισμένο χώρο, δεν είναι τίποτα άλλο από χαρτόνι. Όπως σας είπα ακριβώς μπροστά από τον εξαερισμό είναι το ονα για τις μυρωδιές και το σήκωμα της λάμπας γίνεται μέσω της σιδερόβεργες για τις κρεμαστές, κάθε φορά το σηκώνω και το γυρνάω. Μιλάμε για λοοοου μπάτζετ 100ευρώ περίπου :p έτσι για όποιον πρωτάρη θέλει να πάρει καμιά ιδέα... Οι καλύτερες μέρες έρχονται :tiphat:

20150214_142008-1.jpg

20150214_141909-1.jpg
 
Top