What's new

White widow auto πρώτο grow

bazz

Member
simfona me thn ereuna pou exo kanh ta AIRWICK einai auta pou teriazouun pio poli stin mirodia ap to xorto!!!!! einai tsampoukas to WW to nou sou !!!!
 
Σύμφωνα με την δική μου έρευνα πρέπει να αγοράσεις έναν εξαερισμό με φίλτρο άνθρακα..εμένα ούτε μέσα στην τέντα δεν μύριζαν....Το μειονέκτημα είναι ότι θες κανένα 100+ ευρώ
 

Paliatzis91

Member
Σύμφωνα με την δική μου έρευνα πρέπει να αγοράσεις έναν εξαερισμό με φίλτρο άνθρακα..εμένα ούτε μέσα στην τέντα δεν μύριζαν....Το μειονέκτημα είναι ότι θες κανένα 100+ ευρώ
Δεν παίζει αυτή την στιγμή κάτι τέτοιο στο επόμενο. Μια πιο άμεση λύση και φτηνή
 

Paliatzis91

Member
simfona me thn ereuna pou exo kanh ta AIRWICK einai auta pou teriazouun pio poli stin mirodia ap to xorto!!!!! einai tsampoukas to WW to nou sou !!!!
Σπρέι ή σταθερό που βγάζει μόνο του ; και αν είναι σπρέι κάθε ποτέ πρέπει να ψεκάζω;
 

bazz

Member
βρε αντρακο μου δηλαδή θέλεις και απάντηση στο πότε θα ψεκάζεις στο σπίτι σου?? με δουλεύεις τώρα!!!!!

εγώ τα ειχα 24ωρες το 24ωρο...δυο μέσα στον χώρο....ενα στην πόρτα και ενα στην είσοδο!!!
 

Paliatzis91

Member
35 days

35 days

20150111_174430.jpg
 

Paliatzis91

Member
37 days και μόλις πριν 4 μέρες του έριξα πρώτη φορά μπλο&#96

37 days και μόλις πριν 4 μέρες του έριξα πρώτη φορά μπλο&#96

20150113_184814-1.jpg

20150113_184831-1.jpg
 

Paliatzis91

Member
20150116_175133-1.jpg
40 μέρες σήμερα μπήκε και 2 μπλουμ 1 γκροου σε ένα λίτρο. Μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει καμία δυσκολία, τύχη του πρωταρι; δεν ξέρω βέβαια είναι νωρίς.. Αα και για την μυρωδιά έβαλα αυτό http://www.aeroponic.gr/proionta/ek...el-ona-δοχείο-170gr-polar-crystal-detail.html
Το έχω τοποθετήσει ακριβώς μπροστά και κάτω από τον εξαερισμό φοβερό κάνει δουλειά :laughing:
 

weedolada

Member
να έχεις υπόψιν ότι το ona block εξαφανίζει τις μυρωδιές στο χώρο που είναι τοποθετημένο..δεν μπορεί όμως να εξαλείψει την μυρωδιά που διαφεύγει..τι εννοώ..αν από κάπου φεύγει μυρωδιά δεν θα μυρίζει εκεί έξω το ona block αλλά η μυρωδιά που φεύγει από την τέντα..υπάρχει βέβαια αυτό

http://www.aeroponic.gr/proionta/eksaerismos/genhtries-ozon-aposmhtika/ona-duct-203mm-odour-control-detail.html

που μπαίνει στον εξαερισμό για να βγαίνει η μυρωδιά του ona block από την τέντα..είμαι παθών γι αυτό ενημερώνω..για μένα ο διπλός εξαερισμός ήταν η λύση επιλογής..
 

Paliatzis91

Member
να έχεις υπόψιν ότι το ona block εξαφανίζει τις μυρωδιές στο χώρο που είναι τοποθετημένο..δεν μπορεί όμως να εξαλείψει την μυρωδιά που διαφεύγει..τι εννοώ..αν από κάπου φεύγει μυρωδιά δεν θα μυρίζει εκεί έξω το ona block αλλά η μυρωδιά που φεύγει από την τέντα..υπάρχει βέβαια αυτό

http://www.aeroponic.gr/proionta/eksaerismos/genhtries-ozon-aposmhtika/ona-duct-203mm-odour-control-detail.html

που μπαίνει στον εξαερισμό για να βγαίνει η μυρωδιά του ona block από την τέντα..είμαι παθών γι αυτό ενημερώνω..για μένα ο διπλός εξαερισμός ήταν η λύση επιλογής..



Από αυτές τις λίγες μέρες που το έχω, έχω καταλάβει το εξής, καταρχάς έχω βάλει μια μικρή ποσότητα σε ένα καπάκι και το έχω τοποθετήσει ακριβώς μπροστά από τον εξαερισμό εκατοστά μπροστά και αυτό γιατί οπουδήποτε αλλού και αν το είχα τοποθετήσει θα έμπαινε μεγαλύτερη ποσότητα στην είσοδο και θα ήταν καταστροφικό για το φυτό (πληροφορίες για όλους :p), έχει έντονη μυρωδιά με αποτέλεσμα να μυρίζει αυτό και να σβήνει κατά κάποιο τρόπο την μυρωδιά του φυτού
 

Paliatzis91

Member
20150125_191535-1-1.jpg
Έχουν αρχίσει να κιτρινίζουν από κάτω προς τα πάνω τα φύλλα αυτή είναι η φυσιολογική κατασταση έτσι ; μέχρι να κιτρινίζει όλο και και να έρθει η ώρα για συγκομηδη ; ή έχω κάνει κάποιος λάθος με τα λιπάσματα αλλά αν είχα κάνει θα είχαν κιτρινίζει πλεκτά φύλλα στις άκρες νομίζω κάποιος αν μπορεί να με βοηθήσει. Το φυτό είναι στις 50 μέρες πως το βλέπετε ;
 

bazz

Member
ποοο ποο φουσκώνει φουσκώνει!!!! οχι αστό μια χαρά ειναι πιστεύω...ίσως επειδή δεν τα βλέπει το φως!!!
 

Paliatzis91

Member
20150128_213719-1.jpg

20150128_213821-1.jpg

20150128_213845-1.jpg

20150128_214207-1.jpg
53 μέρες όπως θα δείτε δεξιά πάνω φαίνονται τα ππρώτα τριχιδια να αλλάζουν χρώμα προς καφετί :D
Εε εε έρχεται
 

Paliatzis91

Member
20150128_213724.jpg
Και εδώ είναι αυτό που έλεγα όσο πάει κιτρινίζει από κάτω προς τα πάνω από ότι έχω καταλάβει είναι κάτι λογικό. Στην ρογιαλ μου είπαν να τα κόψω τώρα δεν ξέρω μην κάνω καμιά βλακεια εσείς τι λετε;
 

petougia

Member
Καλημέρα ρε! Το τερμάτισε η ρογιαλ ούτε γκροου δεν ξέρει να κάνει λολ!
Μη το κόψεις για κανένα λόγο τώρα, δυο εβδομάδες θα του έδινα εγώ, μικροσκόπιο έχεις?
 

Paliatzis91

Member
Καλημέρα ρε! Το τερμάτισε η ρογιαλ ούτε γκροου δεν ξέρει να κάνει λολ!
Μη το κόψεις για κανένα λόγο τώρα, δυο εβδομάδες θα του έδινα εγώ, μικροσκόπιο έχεις?

Καλημέρα, δεν το εξήγησα σωστά εννοούσα τα κίτρινα φύλλα μου είπαν στην ρογιαλ να κόψω τώρα.
Όχι δεν έχω μικροσκόπιο.
 

petougia

Member
ΑΑΑΑ Οκ συγνώμη, συγνώμη και στην Rq! Δεν ξέρω μωρέ εγώ τα τραβάω γιατί είμαι λίγο προβληματικός και καλά σκέφτομαι ότι δίνει δύναμη να φτιάξει αυτά και δεν δίνει από πάνω, αλλά μάλλον δεν πρέπει να τα πειράζουμε, όπως κατάλαβες τι τα βγάλεις τι όχι το ίδιο και το αυτό είναι
 
Top