What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Wappa/400W/coco

Medicropper117

Active member
Plusz sztem száraz az a közeg túlságosan de majd soul tesvír kijavít ha nem így van.
Mg gondod lesz belőle ha nagyon kiszárítod.
Az elején amugy a wappa fakó mint egy vérszegény albínó patkány. Tiszta csufi sárgának tűnik....hps alatt meg egyenesen N hianyosnak. Gondoltam megemlítem...a sziklevél nem minden;)
 

Káresz

Member
Plusz sztem száraz az a közeg túlságosan de majd soul tesvír kijavít ha nem így van.
Mg gondod lesz belőle ha nagyon kiszárítod.
Az elején amugy a wappa fakó mint egy vérszegény albínó patkány. Tiszta csufi sárgának tűnik....hps alatt meg egyenesen N hianyosnak. Gondoltam megemlítem...a sziklevél nem minden;)

Én első két hétben finomkodok az EC-vel, utána 1.6 virágzásig, és minden reggel 1* meg első+6ó locsolok.

Virágzáskor 2-3 óránként locsolok attól függ mekkora a pot,

Legközelebb, ha kókuszozol első 2 hétre bőven elég kisebb cserép kb 2-3l mert naponta illik locsolni, de ekkora növény nem iszik annyit, hogy kiigya a 10en literes cserepet és pang benne a víz csak.

Kókusz sosem száradhat ki, nagyon ingadozik az EC úgy!
Ha nem szárad ki is locsolhatsz naponta v 2 naponta, kókusz elengedi a felesleget, főleg ha csipszes.

Adjál nekik tápot mert éheznek, max dózis fele mehet sztem, és mindig legyen nedves a közeged ez mégis csak vmi hydroféleség.
 

sucminee

Active member
Igen 1 hónaposak. Közvetlen locsolás előtt fényképeztem zért tűnhet annak viszont a teteje ilyen lejjebb már normálisan nedves. 2 naponta locsolok most már én is csak tápot nem láttak eddig jóformán. A topolás után nagyon visszavettek, most kezdenek magukhoz térni egyenesen arányosan azzal ahogy növekszik a zöld felület ahol fotoszintetizáljanak.
 

sucminee

Active member
picture.php


Ma reggeli helyzet. 1,2+2,4 megy nekik, olyan 8dl körrül isznak naponta.
 

sucminee

Active member
Mostanra már napi szinten öntözök de úgy tűnik mintha spórolnék a táppal ami nem igaz csak az eddigi földezésem alatt szinte mindig sikerült megégetnem a neveltjeimet a túl sokkal. Most úgy tűnik ennek az ellenkezője van :/ Mindegyik lány alsó levelén látszik hogy bírna több kaját is. Külön kiemelném a jobb oldali közelebb esőt. Neki szinte teljesen kifakult a levele csak a főérnél van némi zöld. A sárga N hiányos szín mellé van némi P-s pirosasság is. Valamelyik nap a szűrőt is fel kell majd raknom mert biza pöfékelik magukból az illatokat.
 

dev.

Well-known member
Talán már mondták, de szerezz be egy EC mérőt, oszt máris tudni fogod mennyi az annyi. Nem is értem kókuszhoz miért nem használsz. Drén EC-ből is sok mindent ki tudnál következtetni. Az ára sem vészes, ibéjen 1-2 ezer, célnak tökéletesen megfelel.
 

Medicropper117

Active member
Nálam a max amit 400w alatt kapott az 25/60 volt 17-18l-re
Az 1,4/3,5 literenként. Elég kellene legyen amit adsz. Szárítod a közeget vagy nedvesen tartod ahogy kell?
 

sucminee

Active member
Nedves szokott lenni még amikor locsolok. Hozok majd képet arról a levélről, még melóban vagyok. Nekem az egyértelműen táphiánynak tűnik. Már úton van az a mérő, állítólag. Pont onnan rendeltem de még nem ért ide.
 

sucminee

Active member
picture.php


picture.php


Mai helyzet. A rendezetlenség annak köszönhető hogy fénykép előtt hajtogattam meg őket. A zsineg helyett lesz növénytartó háló csak azért még el kell mennem és az nem most lesz. Naponta locsolok, 7-8dlt isznak meg 24 óra alatt. 1,5+3,0-t kapnak de még mindig keveslik azt az N-t ahogy én innen látom. Az Ec mérőm még mindig "érkezik", lassan 3 hete. Asszem szólnom kell kiskínai barátomnak h mivanmááá. Van egy kérdésem: ha a runoff ph-ja emelkedett az eredeti vízhez képest az Ec-ben mit jelenthet? Felhalmozódást vagy pont hogy hiányt? Magamtól hiányt mondanék tekintve hogy a tápom lefelé viszi a ph-mat de nyugodtan javítsatok ki. 5,7-5,8al locsolok és olyan 6,2 a runoff.
 

sucminee

Active member
picture.php


Szedem a leveleket így nincs akkora tömeg és hajtogatom őket hogy a kisebbeknek is legyen idejük. Az előzővel összehasonlítva látszik a különbség. Következő hétvégére tervezem a hálót felrakni addigra remélem teli hajtás szőnyegem lesz.
 
M

Mackosajt

Eeeeez szep kis kert. Tetszik. Lesznek itt budok rendesen. De ezt igy hogy az ordogbe fogod tudni ontozni?
 

sucminee

Active member
Tegnap volt az első 12/12 es napjuk.
@Mackó:Ami azt illeti elég tornász mutatvány de a hátam még hajlik így megoldom. Én is azt szeretném hogy legyen de nem fogok belehalni ha nem jönnek le kilók. A cél hogy valami finomabb darabot találjak köztük amiből anyucit is csinálok plusz eléggé kiürültek az üvegeim :)
 

Latest posts

Latest posts

Top